Тексеріп қарау жүргізілетін көлік инфрақұрылымы объектілерінің, оларға қатысты тексеріп қарау жүргізілмейтін адамдардың, көлік инфрақұрылымы объектілеріне әкелуге тыйым салынған заттар мен құралдардың тізбелерін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 23 шілдедегі № 817 қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2022 жылғы 18 тамыздағы № 571 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 18.08.2022 № 571 қаулысымен.
"Қазақстан Республикасындағы көлік туралы" 1994 жылғы 21 қыркүйектегі Қазақстан Республикасының Заңы 24-1-бабының 10-тармағына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған:
1) тексеріп қарау жүргізілетін көлік инфрақұрылымы объектілерінің тізбесі;
2) оларға қатысты тексеріп қарау жүргізілмейтін адамдардың тізбесі;
3) көлік инфрақұрылымы объектілеріне әкелуге тыйым салынған заттар мен құралдардың тізбесі бекітілсін.
2. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
К.Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2014 жылғы 23 шілдедегі
№ 817 қаулысымен
бекітілген
Тексеріп қарау жүргізілетін көлік инфрақұрылымы объектілерінің тізбесі
Ескерту. Тізбеге өзгерістер енгізілді - ҚР Үкіметінің 24.10.2014 № 1134 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); 03.09.2018 № 544; 10.11.2021 № 804 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен қаулыларымен.
1. Теміржол вокзалдары:
1) "Астана";
2) "1 Алматы";
3) "2 Алматы";
4) "Қарағанды";
5) "Ақтөбе";
6) "Орал";
7) "Қызылорда";
8) "Атырау";
9) "Маңғышлақ";
10) "Бейнеу";
11) "Көкшетау";
12) "Қостанай";
13) "Павлодар";
14) "Шымкент";
15) "Жамбыл";
16) "Шу";
17) "Семей";
18) "Петропавл".
2. Автовокзалдары:
1) "Сапаржай - Астана";
2) "Сайран";
3) "Саяхат";
4) "Көкшетау";
5) "Талдықорған автобекеті";
6) "Ақтөбе Сапар";
7) "Өскемен";
8) "Облтранском";
9) "Тараз автобекеті";
10) "Орал қаласының автобекеті";
11) "Қостанай";
12) "Салтанат";
13) "Қарағанды Сапар";
14) "Автовокзалсервис";
15) "Сапаржай Павлодар";
16) "Петропавл";
17) "Самал";
18) "Алаш";
19) "ШКААВ";
20) "Бекжан";
21) "Атырау".
3. "Ақтау теңіз сауда порты" ұлттық компаниясы" акционерлік қоғамы.
4. Алматы қаласының метрополитен желілері.
5. Әуежайлар:
1) Нұрсұлтан Назарбаев халықаралық әуежайы;

Об утверждении перечней объектов транспортной инфраструктуры, на которых производится досмотр, лиц, в отношении которых не производится досмотр, веществ и предметов, запрещенных к вносу на объекты транспортной инфраструктуры
Постановление Правительства Республики Казахстан от 23 июля 2014 года № 817. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 18 августа 2022 года № 571.
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 18.08.2022 № 571 (вводится в действие со дня его подписания и подлежит официальному опубликованию).
В соответствии с пунктом 10 статьи 24-1 Закона Республики Казахстан от 21 сентября 1994 года "О транспорте в Республике Казахстан" Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые:
1) перечень объектов транспортной инфраструктуры, на которых производится досмотр;
2) перечень лиц, в отношении которых не производится досмотр;
3) перечень веществ и предметов, запрещенных к вносу на объекты транспортной инфраструктуры.
2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня первого официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
К. Масимов
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 23 июля 2014 года № 817
Перечень объектов
транспортной инфраструктуры, на которых производится досмотр
Сноска. Перечень с изменениями, внесенными постановлениями Правительства РК от 24.10.2014 № 1134 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); от 03.09.2018 № 544; от 10.11.2021 № 804 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня первого официального опубликования).
1. Железнодорожные вокзалы:
1) "Астана";
2) "Алма Ата-1";
3) "Алма Ата-2";
4) "Караганда";
5) "Актобе";
6) "Уральск";
7) "Кызыл Орда";
8) "Атырау";
9) "Мангышлак";
10) "Бейнеу";
11) "Кокшетау";
12) "Кустанай";
13) "Павлодар";
14) "Шымкент";
15) "Жамбыл";
16) "Шу";
17) "Семипалатинск";
18) "Петропавловск".
2. Автовокзалы:
1) "Сапаржай - Астана";
2) "Сайран";
3) "Саяхат";
4) "Кокшетауский";
5) "Талдықорған автобекеті";
6) "Актобе Сапар";
7) "Усть-Каменогорский";
8) "Облтранском";
9) "Автобекет Тараз";
10) "Орал қаласының автобекеті;
11) "Костанай";
12) "Салтанат";
13) "Караганда Сапар";
14) "Автовокзалсервис";
15) "Сапаржай Павлодар";
16) "Петропавловский";
17) "Самал";
18) "Алаш";
19) "ШКААВ";
20) "Бекжан";
21) "Атырау".
3. Акционерное общество "Национальная компания "Актауский морской торговый порт.
4. Линии метрополитена города Алматы.
5. Аэропорты:
1) Международный аэропорт Нурсултан Назарбаев;

2) "Алматы халықаралық әуежайы";
3) "Петропавл халықаралық әуежайы";
4) "ОРАЛ" халықаралық әуежайы";
5) "Ақтөбе" халықаралық әуежайы";
6) "Атырау халықаралық әуежайы";
7) "Семей халықаралық әуежайы";
8) "Әулие-Ата халықаралық әуежайы";
9) "Ақтау халықаралық әуежайы";
10) "Қостанай халықаралық әуежайы";
11) "Шымкент әуежайы";
12) "Павлодар әуежайы";
13) "Сарыарқа" әуежайы";
14) "Өскемен әуежайы";
15) "Қорқыт Ата әуежайы".
6. "Жезқазған-эйр" авиакомпаниясының әуеайлағы".
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2014 жылғы 23 шілдедегі
№ 817 қаулысымен
бекітілген
Оларға қатысты тексеріп қарау жүргізілмейтін адамдардың тізбесі
Ескерту. Тізбеге өзгеріс енгізілді – ҚР Үкіметінің 24.10.2019 № 799 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
1. Қазақстан Республикасының Президенті.
2. Қазақстан Республикасының Премьер-Министрі.
3. Қазақстан Республикасының Парламенті Сенатының Төрағасы.
4. Қазақстан Республикасының Парламенті Мәжілісінің Терағасы.
5. Қазақстан Республикасының Мемлекеттік хатшысы.
6. Қазақстан Республикасының Президенті Әкімшілігінің Басшысы.
7. Қазақстан Республикасы Конституциялық Кеңесінің Төрағасы.
8. Қазақстан Республикасы Жоғарғы Сотының Төрағасы.
9. Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің Төрағасы.
10. Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары.
11. Қазақстан Республикасы Президентінің көмекшісі - Қауіпсіздік Кеңесінің Хатшысы.
12. Қазақстан Республикасының Бас прокуроры.
13. Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитетінің төрағасы.
14. Алып тасталды – ҚР Үкіметінің 24.10.2019 № 799 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
15. Қазақстан Республикасы Президентінің Іс Басқарушысы.
16. Мемлекеттік күзет қызметінің бастығы.
17. Қазақстан Республикасының министрлері.
18. Егер жеке багажында жеке пайдалануға арналмаған немесе көлік инфрақұрылымы объектілеріне әкелуге тыйым салынған заттар мен құралдар бар деп болжауға байыпты негіздер болған жағдайларды қоспағанда, Қазақстан Республикасында аккредиттелген шетел мемлекеттерінің дипломатиялық өкілдіктерінің басшылары мен дипломатиялық персонал мүшелері, сондай-ақ егер олар Қазақстан Республикасының азаматтары болмаса, олармен бірге тұратын отбасы мүшелері. Ондай тексеріп қарау тиісті адамның қатысуымен ғана жүргізілуге тиіс.
19. Егер жеке багажында жеке пайдалануға арналмаған немесе көлік инфрақұрылымы объектілеріне әкелуге тыйым салынған заттар мен құралдар бар деп болжауға байыпты негіздер болған жағдайларды қоспағанда, Қазақстан Республикасында аккредиттелген шетел мемлекеттерінің консулдық мекемелерінің консулдық лауазымды адамдары, сондай-ақ олармен бірге тұратын отбасы мүшелері. Ондай тексеріп қарау тиісті адамның қатысуымен ғана жүргізілуге тиіс.

2) "Международный аэропорт Алматы";
3) "Международный аэропорт Петропавловск";
4) "Международный аэропорт "ОРАЛ";
5) "Международный аэропорт "Актобе";
6) "Международный аэропорт Атырау";
7) "Международный аэропорт Семей";
8) "Международный аэропорт Аулие-Ата";
9) "Международный аэропорт Актау";
10) "Международный аэропорт Костанай";
11) "Аэропорт Щымкент";
12) "Аэропорт Павлодар";
13) "Аэропорт "Сары-Арка";
14) "Аэропорт Усть-Каменогорск";
15) "Аэропорт Коркыт Ата".
6. Аэродром авиакомпании "Жезказган-Эйр".
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 23 июля 2014 года № 817
Перечень лиц,
в отношении которых не производится досмотр
Сноска. Перечень с изменением, внесенным постановлением Правительства РК от 24.10.2019 № 799 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. Президент Республики Казахстан.
2. Премьер-Министр Республики Казахстан.
3. Председатель Сената Парламента Республики Казахстан.
4. Председатель Мажилиса Парламента Республики Казахстан.
5. Государственный секретарь Республики Казахстан.
6. Руководитель Администрации Президента Республики Казахстан.
7. Председатель Конституционного Совета Республики Казахстан.
8. Председатель Верховного Суда Республики Казахстан.
9. Председатель Национального Банка Республики Казахстан.
10. Заместитель Премьер-Министра Республики Казахстан.
11. Помощник Президента - Секретарь Совета Безопасности Республики Казахстан.
12. Генеральный прокурор Республики Казахстан.
13. Председатель Комитета национальной безопасности Республики Казахстан.
14. Исключен постановлением Правительства РК от 24.10.2019 № 799 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
15. Управляющий делами Президента Республики Казахстан.
16. Начальник Службы государственной охраны.
17. Министры Республики Казахстан.
18. Главы и члены дипломатического персонала дипломатических представительств иностранных государств, аккредитованные в Республике Казахстан, а также члены их семей, проживающие вместе с ними, если они не являются гражданами Республики Казахстан, за исключением случаев, когда есть серьезные основания предполагать, что личный багаж указанных лиц содержит вещества и предметы, не предназначенные для личного пользования или запрещенные к вносу на объекты транспортной инфраструктуры. Такой досмотр должен производиться только в присутствии соответствующего лица.
19. Консульские должностные лица консульских учреждений иностранных государств, аккредитованные в Республике Казахстан, а также члены их семей, проживающие вместе с ними, за исключением случаев, когда есть серьезные основания предполагать, что личный багаж указанных лиц содержит вещества и предметы, не предназначенные для личного пользования или запрещенные к вносу на объекты транспортной инфраструктуры. Такой досмотр должен производиться только в присутствии соответствующего лица.

20. Қазақстан Республикасының тиісті халықаралық шарттарында көзделген жағдайларға сәйкес Қазақстан Республикасында аккредиттелген халықаралық ұйымдардың немесе олардың өкілдіктерінің лауазымды адамдары.
21. Қазақстан Республикасының халықаралық шарттарына сәйкес тексеріп қараудан босатылған өзге адамдар.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2014 жылғы 23 шілдедегі
№ 817 қаулысымен
бекітілген
Көлік инфрақұрылымы объектілеріне әкелуге тыйым салынатын заттар мен құралдардың тізбесі
Көлік инфрақұрылымы объектілеріне мынадай заттар мен құралдарды әкелуге тыйым салынады:
1. Жарғыш және өлімге әкеп соқтыратын өзге де құрылғылар, жарылғыш заттар және құрамында жарылғыш заттар бар құралдар, оның ішінде:
1) саны мен орамасына қарамастан, оқ-дәрілердің барлық түрлері;
2) гранаттар, миналар және снарядтардың барлық түрлері;
3) аңшы капсюльдері (пистондары) және тұтандырғыш капсюльдер;
4) динамит, тол, аммонал, тротил және басқа да жарылғыш заттар;
5) капсюльдер, тұтандырғыштар, электр тұтандырғыштары, тұтандыратын электр тұтандырғыштар және от өткізгіш баулар;
2. Радиоактивті заттар.
3. Есірткі кұралдары.
4. Тез тұтанғыш сұйықтықтар мен заттар:
1) бензин;
2) мұнай өнімдерінің сынамалары;
3) метанол;
4) метилдік эфир;
5) күкірт көміртек;
6) эфирлер және өзге тез тұтанатын сұйықтықтар.
5. Тұтанғыш қатты заттар - су тиюі әсерінен өздігінен тұтануы және өртенуі мүмкін жылу және жанғыш газдар шығаратын заттар:
1) калий, натрий, металл кальций және олардың құймасы;
2) ақ, сары, қызыл фосфор, тұтанатын қатты заттар санатына жататын өзге де заттар;
3) органикалық тотықтар;
4) коллоидті нитроцеллюлоза.
6. Улы, қатты әсер ететін және уландыратын сұйық немесе қатты күйдегі, ыдысқа оралған заттар:
1) бруцин;
2) стрихнин;
3) тетрагидрофурфурилді спирт;
4) этиленгликоль;
5) сынап;
6) синильді қышқылдың барлық тұздары және цианды препараттар;
7) циклон;
8) цианқұймасы;
9) мышьяк ангидриді және қатты әсер ететін өзге де улы және уландыратын заттар.
7. Жұқпалы немесе биологиялық қауіпті материалдар, құрамында осылар бар заттар мен құралдар.
8. Улы және тоттанатын заттар:
1) бейорганикалық қышқылдар, соның ішінде тұз, күкірт, азот және өзге де қышқылдар;
2) фторлы-сутекті (плавикті) қышқыл және өзге де күшті қышқылдар және тоттанатын заттар.
9. Атыс (қол жауынгерлік атыс, азаматтық және қызметтік) қаруының барлық түрлері, әрекеті электр энергиясын, радиоактивті сәулеленуді және биологиялық факторларды пайдалануға негізделген қару; лақтыратын, электрлік, механикалық қару, оның ішінде ойық ұңғылы, тегіс ұңғылы, аралас, ұңғысыз травматикалық, газды, травматикалық оқ-дәрімен атылатын газды, пневматикалық сигнал беру және жаттығу қаруы, атыс қаруының бөлшектері (телескоптық көздеу құрылғылары мен көздеуішті қоспағанда).

20. Должностные лица международных организаций или их представительств, аккредитованные в Республике Казахстан, согласно условиям, предусмотренным в соответствующих международных договорах Республики Казахстан.
21. Иные лица, освобожденные от досмотра в соответствии с международными договорами Республики Казахстан.
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 23 июля 2014 года № 817
Перечень веществ и предметов, запрещенных к вносу на объекты
транспортной инфраструктуры
Запрещается внос на объекты транспортной инфраструктуры следующих веществ и предметов:
1. Взрывные и иные смертоносные устройства, взрывчатые вещества и предметы, их содержащие, в том числе:
1) все виды порохов, независимо от количества и упаковки;
2) гранаты, мины и снаряды всех типов;
3) капсюли (пистоны) охотничьи и капсюли-детонаторы;
4) динамит, тол, аммонал, тротил и другие взрывчатые вещества;
5) капсюли, детонаторы, электродетонаторы, электровоспламенители, детонирующие и огнепроводные шнуры.
2. Радиоактивные вещества.
3. Наркотические вещества.
4. Легковоспламеняющиеся жидкости и вещества:
1) бензин;
2) пробы нефтепродуктов;
3) метанол;
4) метиловый эфир;
5) сероуглерод;
6) эфиры и иные легковоспламеняющиеся жидкости.
5. Воспламеняющиеся твердые вещества, которые от действия на них воды, выделяют тепло и горючие газы, что может вызвать самовоспламенение и пожар:
1) калий, натрий, кальций металлический и их сплавы;
2) фосфор белый, желтый, красный, иные вещества, относящиеся к категории воспламеняющихся твердых веществ;
3) перекиси органические;
4) нитроцеллюлоза коллоидная;
6. Ядовитые, сильнодействующие и отравляющие вещества в жидком или твердом состоянии, упакованные в тару:
1) бруцин;
2) стрихнин;
3) тетрагидрофурфуриловый спирт;
4) этиленгликоль;
5) ртуть;
6) все соли синильной кислоты;
7) цианистые препараты;
8) циклон;
9) цианплав;
10) мышьяковистый ангидрид и иные сильнодействующие ядовитые и отравляющие вещества.
7. Инфекционно или биологически опасные материалы, вещества и предметы содержащие их.
8. Едкие и коррозирующие вещества:
1) неорганические кислоты, в том числе соляная, серная, азотная и иные кислоты;
2) фтористо-водородная (плавиковая) кислота и иные сильные кислоты и коррозирующие вещества.
9. Все виды огнестрельного оружия (боевого ручного стрелкового, гражданского и служебного), оружие, действие которого основано на использовании электрической энергии, радиоактивных излучений и биологических факторов; метательное, электрическое, механическое оружие, в том числе огнестрельное оружие с нарезным стволом, гладкоствольное, комбинированное, бесствольное травматическое, газовое, газовое с возможностью стрельбы травматическими патронами, пневматическое сигнальное и учебное оружие, детали огнестрельного оружия (за исключением телескопических прицельных устройств и прицелов).

10. Түйрегіш және кесетін қару, соғу-бытырату әрекеті бар заттар және ұшталған бұйымдар, қылыштар, үлкен пышақтар, наркескендер, палаштар, семсерлер, мачетелер, сапылар, найзалар, қанжарлар, кездіктер, стилеттер, кастеттер, кистендер, өзге де жүзі бар қарулар, балталар, жебе және жебе түріндегі зақымдайтын элементтер, оның ішінде лақтыратын жұлдызшалар, темір ілгектер, гарпундар, мұз шапқыштар, оның ішінде кез келген материалдан жасалған, әлеуетті қару ретінде пайдалануға арналған барынша берік заттар.
11. Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген жағдайларды қоспағанда және тәртіппен атыс және газ қаруының ок-дәрілері, соның ішінде соғыс, жарық-дыбыс, травматикалық әрекет ететін, бос патрондар, жарақталған аң аулау патрондары.
Ескертпе:
9, 10 және 11-тармақтарда тізбеленген заттар мен құралдарды әкелу Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасында көзделген осы заттар мен нәрселерді сақтау мен алып жүруге тиісті рұқсаты болған жағдайларда жол беріледі.

10. Колющее и режущее оружие, предметы ударно-дробящего действия и заостренные предметы, шашки, сабли, тесаки, ятаганы, палаши, мечи, мачете, шпаги, штыки, кинжалы, кортики, стилеты, кастеты, кистени, иное клинковое оружие, топоры, стрелы и стреловидные поражающие элементы, в том числе звездочки для метания, кошки, гарпуны, ледорубы, в том числе предметы, изготовленные из любого материала, достаточно прочного для использования в качестве потенциального оружия.
11. Боеприпасы к огнестрельному и газовому оружию, в том числе патроны боевые, светозвуковые, травматического действия, холостые, снаряженные охотничьи патроны, за исключением случаев и в порядке установленном законодательством Республики Казахстан.
Примечание:
внос веществ и предметов, перечисленных в пунктах 9, 10 и 11 допускается при наличии соответствующего разрешения на их хранение и ношение, предусмотренного действующим законодательством Республики Казахстан.