"Міндетті медициналық тексеріп-қарау өткізілетін зиянды өндірістік факторлардың, кәсіптердің тізбесін, Міндетті медициналық тексеріп-қарауды өткізу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 25 қаңтардағы № 166 қаулысына өзгеріс пен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 31 шілдедегі № 867 қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2015 жылғы 8 қыркүйектегі № 754 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 08.09.2015 № 754 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі).
«Жол жүрісі туралы» 2014 жылғы 17 сәуірдегі Қазақстан Республикасының Заңы 12-бабының 3) тармақшасын орындау үшін Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. «Міндетті медициналық тексеріп-қарау өткізілетін зиянды өндірістік факторлардың, кәсіптердің тізбесін, Міндетті медициналық тексеріп-қарауды өткізу қағидаларын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 25 қаңтардағы № 166 қаулысына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2012 ж., № 30, 397-құжат) мынадай өзгеріс пен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген Міндетті медициналық тексеріп-қарауды өткізу қағидаларында:
11-тармақ мынадай мазмұндағы 3) тармақшамен толықтырылсын:
«3) рейс алдындағы және рейстен кейінгі медициналық тексеріп-қарау – рейс басталар алдында 30 минут бұрын және рейс аяқталғаннан кейінгі 30 минуттың ішінде.»;
мынадай мазмұндағы 25-1-тармақпен толықтырылсын:
«25-1. Рейс алдындағы және рейстен кейінгі медициналық тексеріп-қарау – жеке тұлғада аурудың бар немесе жоқ екенін анықтау немесе растау, денсаулық жағдайын анықтау, сондай-ақ механикалық көлік құралдарын жүргізушілердің алкогольдік мас күйін және есірткі заттарын тұтынуын рейс басталар алдында және рейс аяқталғаннан кейін анықтау. Көлік құралдарын жүргізушілерді рейс алдындағы және рейстен кейінгі міндетті медициналық тексеріп-қарауды өткізу қағидаларын денсаулық сақтау саласындағы уәкілетті орган бекітеді.»;
көрсетілген қаулымен бекітілген міндетті медициналық тексеріп-қарау өткізілетін зиянды өндірістік факторлардың, кәсіптердің тізбесінде:
«Ауысым алдында медициналық куәландыруды талап ететін кәсіптер тізімі» деген 3-бөлімдегі реттік нөмірі 7-жол алып тасталсын;
мынадай мазмұндағы 3-1-бөліммен толықтырылсын:

О внесении изменения и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 25 января 2012 года № 166 "Об утверждении перечня вредных производственных факторов, профессий, при которых проводятся обязательные медицинские осмотры, Правил проведения обязательных медицинских осмотров"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 31 июля 2014 года № 867. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 8 сентября 2015 года № 754
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 08.09.2015 № 754 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
Примечание РЦПИ!
Вводится в действие с 20 октября 2014 года
Во исполнение подпункта 3) статьи 12 Закона Республики Казахстан от 17 апреля 2014 года «О дорожном движении» Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 25 января 2012 года № 166 «Об утверждении перечня вредных производственных факторов, профессий, при которых проводятся обязательные медицинские осмотры, Правил проведения обязательных медицинских осмотров» (САПП Республики Казахстан, 2012 г., № 30, ст. 397) следующие изменение и дополнения:
в Правилах проведения обязательных медицинских осмотров, утвержденных указанным постановлением:
пункт 11 дополнить подпунктом 3) следующего содержания:
«3) предрейсовый и послерейсовый медицинский осмотр – за 30 минут перед началом рейса, и в течение 30 минут после окончания рейса.»;
дополнить пунктом 25-1 следующего содержания:
«25-1. Предрейсовый и послерейсовый медицинский осмотр – установление или подтверждение наличия или отсутствия у физического лица заболевания, определения состояния здоровья, а также определение состояния алкогольного опьянения и употребления наркотических средств водителей механических транспортных средств перед началом рейса и после окончания рейса. Правила проведения обязательных предрейсовых и послерейсовых медицинских осмотров водителей транспортных средств утверждаются уполномоченным органом в области здравоохранения.»;
в перечне вредных производственных факторов, профессий при которых проводятся обязательные медицинские осмотры, утвержденном указанным постановлением:
в разделе 3 «Список профессий, требующих предсменного медицинского освидетельствования» строку, порядковый номер 7, исключить;
дополнить разделом 3-1 следующего содержания:

«3.1. Рейс алдындағы және рейстен кейінгі медициналық тексеріп-қарауды талап ететін кәсіптердің тізімі»
Кәсіп
Тексеріп-қарау кезеңділігі
1
2
3
1
тұрақты және тұрақты емес жолаушылар, қол жүктерінің, жүктердің, оның ішінде қауіпті жүктердің тасымалы бағдарларында жұмыс істейтін көлік құралдарының жүргізушілері
рейс басталар алдында 30 минут бұрын және рейс аяқталғаннан кейінгі 30 минуттың ішінде
».
2. Осы қаулы 2014 жылғы 20 қазаннан бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануға тиіс.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                           К. Мәсімов

«3.1. Список профессий, требующих предрейсового и послерейсового медицинского осмотра
Профессия
Периодичность осмотров
1
2
3
1
водители транспортных средств, работающие на маршрутах регулярных и нерегулярных перевозок
пассажиров, багажа, грузов, в том числе опасных грузов
за 30 минут перед началом рейса и в течение 30 минут после окончания рейса
».
2. Настоящее постановление вводится в действие с 20 октября 2014 года и подлежит официальному опубликованию.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       К. Масимов