Еңбек сіңірген жылдарына пайыздық үстемеақы төлеу үшін кәсіби авариялық-құтқару қызметтері мен құралымдары құтқарушыларының өтілін есептеу қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 5 тамыздағы № 896 қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2015 жылғы 18 маусымдағы № 457 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 18.06.2015 № 457 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
«Азаматтық қорғау туралы» 2014 жылғы 11 сәуірдегі Қазақстан Республикасының Заңы 11-бабының 35) тармақшасына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған Еңбек сіңірген жылдарына пайыздық үстемеақы төлеу үшін кәсіби авариялық-құтқару қызметтері мен құралымдары құтқарушыларының өтілін есептеу қағидалары бекітілсін.
2. «Қызмет өткерген жылдарына пайыздық үстемеақы төлеу үшін кәсіби авариялық-құтқару қызметі мен құрамалары құтқарушыларының жұмыс стажын есептеу ережесін бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2000 жылғы 3 тамыздағы № 1185 қаулысының (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2000 ж., № 32-33, 405-құжат) күші жойылды деп танылсын.
3. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                              К.Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2014 жылғы 5 тамыздағы
№ 896 қаулысымен
бекітілген
Еңбек сіңірген жылдарына пайыздық үстемеақы төлеу үшін кәсіби
авариялық-құтқару қызметтері мен құралымдары құтқарушыларының
өтілін есептеу қағидалары
1. Осы Еңбек сіңірген жылдарына пайыздық үстемеақы төлеу үшін кәсіби авариялық-құтқару қызметтері мен құралымдары құтқарушыларының өтілін есептеу қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) еңбек сіңірген жылдарына байланысты лауазымдық жалақыларына пайыздық үстемеақы төлеу үшін кәсіби авариялық-құтқару қызметтері мен құралымдары құтқарушыларының (бұдан әрі – құтқарушы) өтілін есептеу тәртібін айқындайды.
2. Құтқарушының еңбек сіңірген жылдарына пайыздық үстемеақы алуға құқық беретін өтіліне:
1) кәсіби авариялық-құтқару қызметтері мен құралымдарындағы жұмыс істеген;
2) Қарулы Күштерде, басқа да әскерлер мен әскери құралымдарда әскери қызмет, сондай-ақ Қазақстан Республикасының мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдарында қызмет өткеру;
3) кәсіби авариялық-құтқару қызметтері мен құралымдарының жолдамалары бойынша жұмыстан қол үзіп кадрларды даярлау, қайта даярлау және біліктілігін арттыру курстарында оқыған уақыты есептеледі.
3. Қауіпті өндірістік объектілері бар ұйымдарға қызмет көрсететін, республикалық бюджет есебінен ұсталмайтын құтқарушыларға еңбек сіңірген жылдары үшін пайыздық үстемеақы алуға құқық беретін өтіліне азаматтық қорғау саласындағы уәкілетті орган бөлімшелері мен қауіпті өндірістік объектілерде жұмыс істеген уақыты қосылады.

Об утверждении Правил исчисления стажа спасателям профессиональных аварийно-спасательных служб и формирований для выплат процентных надбавок за выслугу лет
Постановление Правительства Республики Казахстан от 5 августа 2014 года № 896. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 18 июня 2015 года № 457
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 18.06.2015 № 457 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 35) статьи 11 Закона Республики Казахстан от 11 апреля 2014 года «О гражданской защите» Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые Правила исчисления стажа спасателям профессиональных аварийно-спасательных служб и формирований для выплат процентных надбавок за выслугу лет.
2. Признать утратившим силу постановление Правительства Республики Казахстан от 3 августа 2000 года № 1185 «Об утверждении Правил исчисления стажа работы спасателей профессиональных аварийно-спасательных служб и формирований для выплаты процентных надбавок за выслугу лет» (САПП Республики Казахстан, 2000 г., № 32-33, ст. 405).
3. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       К. МАСИМОВ
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 5 августа 2014 года № 896
Правила
исчисления стажа спасателям профессиональных
аварийно-спасательных служб и формирований для выплат
процентных надбавок за выслугу лет
1. Настоящие Правила исчисления стажа спасателям профессиональных аварийно-спасательных служб и формирований для выплат процентных надбавок за выслугу лет (далее – Правила) определяют порядок исчисления стажа для выплат процентных надбавок за выслугу лет к должностным окладам спасателей профессиональных аварийно-спасательных служб и формирований (далее – спасатель).
2. В стаж спасателя, дающий право на получение процентной надбавки за выслугу лет, включается время:
1) работы в профессиональных аварийно-спасательных службах и формированиях;
2) прохождения воинской службы в Вооруженных силах, других войсках и воинских формированиях, а также службы в органах государственной противопожарной службы Республики Казахстан;
3) учебы по направлению профессиональных аварийно-спасательных служб и формирований на курсах по подготовке, переподготовке и повышению квалификации кадров с отрывом от работы.
3. Спасателям, не содержащимся за счет республиканского бюджета, обслуживающим организации, имеющие опасные производственные объекты, в стаж, дающий право на получение процентной надбавки за выслугу лет, включается время работы в подразделениях уполномоченного органа в сфере гражданской защиты и на опасных производственных объектах.

4. Өтілі, сондай-ақ осы Қағидалар сәйкес еңбек сіңірген жылдарына есептелетін уақыт күнтізбелік есептеумен ескеріледі.
5. Еңбек сіңірген жылдары үшін үстемеақы алуға құқық беретін өтіліне қосу үшін құтқарушы Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес өзінің еңбек қызметін растайтын тиісті құжаттарды тапсырады.

4. Стаж, а также время, засчитываемое в выслугу лет в соответствии с настоящими Правилами, учитывается в календарном исчислении.
5. Для включения в стаж, дающий право на получение надбавки за выслугу лет, спасатель представляет соответствующие документы, подтверждающие его трудовую деятельность, в соответствии с трудовым законодательством Республики Казахстан