"Қазақстан Республикасының жаңа бюджет саясатының тұжырымдамасын іске асыру жөніндегі 2014 - 2020 жылдарға арналған іс-шаралар жоспарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 5 наурыздағы № 179 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2015 жылғы 11 ақпандағы № 55 қаулысы
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. «Қазақстан Республикасының жаңа бюджет саясатының тұжырымдамасын іске асыру жөніндегі 2014 – 2020 жылдарға арналған іс-шаралар жоспарын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 5 наурыздағы № 179 қаулысына мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1) 2345-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
«2. Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі Іс-шаралар жоспарының орындалуын үйлестіруді қамтамасыз етсін.
3. Орталық және жергiлiктi атқарушы органдардың, Қазақстан Республикасының Президентiне тiкелей бағынатын және есеп беретiн мемлекеттiк органдардың (келісім бойынша) бiрiншi басшылары, Іс-шаралар жоспарында көзделген іс-шаралардың іске асырылуын қамтамасыз етсін және жыл сайын 15 қаңтарға және 15 шілдеге қарай Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігіне оның орындалу барысы туралы ақпарат берсін.
4. Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі жыл сайын 25 қаңтарға және 25 шілдеге қарай Қазақстан Республикасының Үкіметіне Іс-шаралар жоспарының орындалу барысы туралы ақпарат берсін.
5. Осы қаулының орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің бірінші орынбасары Б.Ә. Сағынтаевқа жүктелсін.»;
2) көрсетілген қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасының жаңа бюджет саясатының тұжырымдамасын іске асыру жөніндегі 2014 – 2020 жылдарға арналған іс-шаралар жоспарында:
реттік нөмірі 3-жолдың 4-бағаны мынадай редакцияда жазылсын:
«ҰЭМ, Қаржымині»;
реттік нөмірі 5-жолдың 4-бағаны мынадай редакцияда жазылсын:
«ҰЭМ, Қаржымині, МҚІСҚА, ДСӘДМ»;
реттік нөмірі 6-жолдың 4-бағаны мынадай редакцияда жазылсын:
«ҰЭМ, Қаржымині»;
реттік нөмірі 8-жолдың 4-бағаны мынадай редакцияда жазылсын:
«ҰЭМ, ИДМ, ДСӘДМ, Қаржымині»;
реттік нөмірі 13-жолдың 4-бағанындағы «ЭБЖМ» деген аббревиатура «ҰЭМ» деген аббревиатурамен ауыстырылсын;
реттік нөмірі 14-жолдың 4-бағаны мынадай редакцияда жазылсын:
«ҰЭМ, Қаржымині»;
реттік нөмірі 16-жолдың 4-бағаны мынадай редакцияда жазылсын:
«Қаржымині, ҰЭМ»;
реттік нөмірі 18-жолдың 4-бағаны мынадай редакцияда жазылсын:
«ҰЭМ, Қаржымині»;
реттік нөмірі 19-жолдың 4-бағанындағы «ЭБЖМ» деген аббревиатура «ҰЭМ» деген аббревиатурамен ауыстырылсын;

О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 5 марта 2014 года № 179 "Об утверждении Плана мероприятий на 2014 - 2020 годы по реализации Концепции новой бюджетной политики Республики Казахстан"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 11 февраля 2015 года № 55
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 5 марта 2014 года № 179 «Об утверждении Плана мероприятий на 2014 – 2020 годы по реализации Концепции новой бюджетной политики Республики Казахстан» следующие изменения и дополнения:
1) пункты 2345 изложить в следующей редакции:
«2. Министерству национальной экономики Республики Казахстан обеспечить координацию выполнения Плана мероприятий.
3. Первым руководителям центральных и местных исполнительных органов, государственных органов, непосредственно подчиненных и подотчетных Президенту Республики Казахстан (по согласованию), обеспечить реализацию мероприятий, предусмотренных Планом мероприятий, и представлять ежегодно к 15 января и 15 июля в Министерство национальной экономики Республики Казахстан информацию о ходе его выполнения.
4. Министерству национальной экономики Республики Казахстан ежегодно к 25 января и 25 июля представлять в Правительство Республики Казахстан информацию о ходе выполнения Плана мероприятий.
5. Контроль за выполнением настоящего постановления возложить на Первого заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан Сагинтаева Б.А.»;
2) в Плане мероприятий на 2014 – 2020 годы по реализации Концепции новой бюджетной политики Республики Казахстан, утвержденном указанным постановлением:
графу 4 строки, порядковый номер 3, изложить в следующей редакции:
«МНЭ, МФ»;
графу 4 строки, порядковый номер 5, изложить в следующей редакции:
«МНЭ, МФ, АДГСПК, МЗСР»;
графу 4 строки, порядковый номер 6, изложить в следующей редакции:
«МНЭ, МФ»;
графу 4 строки, порядковый номер 8, изложить в следующей редакции:
«МНЭ, МИР, МЗСР, МФ»;
в графе 4 строки, порядковый номер 13, аббревиатуру «МЭБП» заменить аббревиатурой «МНЭ»;
графу 4 строки, порядковый номер 14, изложить в следующей редакции:
«МНЭ, МФ»;
графу 4 строки, порядковый номер 16, изложить в следующей редакции:
«МФ, МНЭ»;
графу 4 строки, порядковый номер 18, изложить в следующей редакции:
«МНЭ, МФ»;
в графе 4 строки, порядковый номер 19, аббревиатуру «МЭБП» заменить аббревиатурой «МНЭ»;

мынадай мазмұндағы реттік нөмірлері 20-1, 20-2, 20-3, 20-4, 20-5, 20-6, 20-7, 20-8-жолдармен толықтырылсын:
«
20-1
Ұйымдардың белгілі бір сомадан астам сыртқы қарыздарды тартуын, оның ішінде борыштық бағалы қағаздар шығару жолымен тартуын мемлекеттік жоспарлау жөніндегі орталық уәкілетті органмен міндетті түрде келісуді және оның рұқсатын алуды көздейтін норма белгілеу жөніндегі мәселені пысықтау
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ұсыныстар
ҰЭМ, Қаржымині, ҰБ (келісім бойынша), «Самұрық-Қазына» ҰӘҚ» АҚ, «ҚазАгро» ҰБХ» АҚ, «Бәйтерек» ҰБХ» АҚ
2015 жылғы мамыр
20-2
Тізбесін мемлекеттік жоспарлау жөніндегі орталық уәкілетті орган бекітетін, мемлекет бақылайтын ұйымдарға сыртқы қарыз алуға, оның ішінде борыштық бағалы қағаздар шығару жолымен алуға тыйым салуды енгізу мүмкіндігіне қатысты мәселені пысықтау
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ұсыныстар
ҰЭМ, Қаржымині, ҰБ (келісім бойынша), «Самұрық-Қазына» ҰӘҚ» АҚ, «ҚазАгро» ҰБХ» АҚ, «Бәйтерек» ҰБХ» АҚ
2015 жылғы мамыр
20-3
Мүдделі мемлекеттік органдар арасында жекелеген субъектілер бөлінісінде квазимемлекеттік сектордың борышы туралы ақпарат алмасу тетігін әзірлеу
ҰЭМ-не ұсыныстар
ҰЭМ, Қаржымині, ҰБ (келісім бойынша), «Самұрық-Қазына» ҰӘҚ» АҚ, «ҚазАгро» ҰБХ» АҚ, «Бәйтерек» ҰБХ» АҚ
2015 жылғы мамыр
20-4
Мемлекет бақылайтын ұйымдардың сыртқы борышына мониторингті жүзеге асыру жүргізу мақсатында олардың тізбесін қалыптастыру
ресми сайтқа орналастыру
Қаржымині
жарты-жылдық негізінде
20-5
Мемлекет бақылайтын ұйымдардың және жекеше сектордың сыртқы борышының жай-күйін мониторингтеу және бағалау
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ақпарат
ҰБ (келісім бойынша), ҰЭМ, Қаржымині
тоқсан сайын
20-6
Борыштың жай-күйiн егжей-тегжейлi талдауды, оның iшiнде ықтимал қауіптер мен дағдарысты жағдайлардың басталуын қоса алғанда борыштың жай-күйiн, мониторингтеу және бағалау
ҰЭМ-ге ақпарат
ҰБ (келісім бойынша), Қаржымині, «Самұрық-Қазына» ҰӘҚ» АҚ, «ҚазАгро» ҰБХ» АҚ, «Бәйтерек» ҰБХ» АҚ
тоқсан сайын
20-7
Мемлекет қатысатын ұйымдардың борышын реттеу жөніндегі мемлекеттік саясаттың орындалуын қамтамасыз ету
ҰЭМ-ге ақпарат
Иелену және/немесе басқару құқықтарын жүзеге асыратын мемлекеттік органдар, ЖАО
жыл сайын
20-8
Ұйымдардың борышын және қаржылық орнықтылығын басқару саясатын бекіту
Директорлар кеңесінің шешімі
«Самұрық-Қазына» ҰӘҚ» АҚ, «ҚазАгро» ҰБХ» АҚ, «Бәйтерек» ҰБХ» АҚ
2015 жылғы мамыр
»;
реттік нөмірі 24-жолдың 4-бағанындағы «ЭБЖМ» деген аббревиатура «ҰЭМ» деген аббревиатурамен ауыстырылсын;
реттік нөмірі 26-жолдың 4-бағанындағы «ЭБЖМ» деген аббревиатура «ҰЭМ» деген аббревиатурамен ауыстырылсын;

дополнить строками, порядковые номера 20-1, 20-2, 20-3, 20-4, 20-5, 20-6, 20-7 и 20-8, следующего содержания:
«
20-1
Проработка вопроса по установлению нормы, предусматривающей обязательное согласование и получение разрешения центрального уполномоченного органа по государственному планированию организациями, контролируемыми государством, на привлечение внешних займов, в том числе путем выпуска долговых ценных бумаг, свыше определенной суммы
Предложения в Правительство Республики Казахстан
МНЭ, МФ, НБ (по согласованию), АО «ФНБ «Самрук-Казына», АО «НУХ «КазАгро», АО «НУХ «Байтерек»
май 2015 года
20-2
Проработка вопроса касательно возможности введения запрета на внешнее заимствование, в том числе путем выпуска долговых ценных бумаг, организациям, контролируемым государством, перечень которых будет утвержден центральным уполномоченным органом по государственному планированию
Предложения в Правительство Республики Казахстан
МНЭ, МФ, НБ (по согласованию), АО «ФНБ «Самрук-Казына», АО «НУХ «КазАгро», АО «НУХ «Байтерек»
май 2015 года
20-3
Выработка механизма обмена информацией о долге квазигосударственного сектора в разрезе отдельных субъектов между заинтересованными государственными органами
Предложения в МНЭ
МФ, НБ (по согласованию), АО «ФНБ «Самрук-Казына», АО «НУХ «КазАгро», АО «НУХ «Байтерек»
май 2015 года
20-4
Формирование перечня организаций, контролируемых государством, в целях осуществления мониторинга их внешнего долга
Размещение на официальном сайте
МФ
на полугодовой основе
20-5
Мониторинг и оценка состояния внешнего долга организаций, контролируемых государством, и частного сектора
Информация в Правительство Республики Казахстан
НБ (по согласованию), МНЭ, МФ
ежеквартально
20-6
Мониторинг и оценка состояния долга, включая детальный анализ состояния долга, в том числе возможные угрозы и наступление кризисных ситуаций
Информация в МНЭ
НБ (по согласованию), МФ, АО «ФНБ «Самрук-Казына», АО «НУХ «КазАгро», АО «НУХ «Байтерек»
ежеквартально
20-7
Обеспечение выполнения государственной политики по регулированию долга организаций с участием государства
Информация в МНЭ
Государственные органы, осуществляющие права владения и/или управления, МИО
ежегодно
20-8
Утверждение политики управления долгом и финансовой устойчивостью организаций
Решение Совета директоров
АО «ФНБ «Самрук-Казына», АО «НУХ «КазАгро», АО «НУХ «Байтерек»
май 2015 года
»;
в графе 4 строки, порядковый номер 24, аббревиатуру «МЭБП» заменить аббревиатурой «МНЭ»;
в графе 4 строки, порядковый номер 26, аббревиатуру «МЭБП» заменить аббревиатурой «МНЭ»;

реттік нөмірі 27-жолдың 4-бағаны мынадай редакцияда жазылсын:
«ҰЭМ, Қаржымині, Энергетикамині, облыстар, Астана және Алматы қалаларының әкімдері;
реттік нөмірі 28-жолдың 4-бағаны мынадай редакцияда жазылсын:
«ҰЭМ, Қаржымині»;
ескертпеде: аббревиатуралардың толық жазылуында:
мына:
«МҚІА – Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі», «ТМРА – Қазақстан Республикасы Табиғи монополияларды реттеу агенттігі», «Еңбекмині – Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі», «ККМ – Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігі» деген жолдар алып тасталсын;
мынадай мазмұндағы жолдармен толықтырылсын:
«МҚІСҚА – Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі;
ДСӘДМ – Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрлігі;
Энергетикамині – Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігі;
ИДМ – Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігі;
ҰЭМ – Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі».
2. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                                     К.Мәсімов

графу 4 строки, порядковый номер 27, изложить в следующей редакции:
«МНЭ, МФ, МЭ, акимы областей, гг. Астаны и Алматы»;
графу 4 строки, порядковый номер 28, изложить в следующей редакции:
«МНЭ, МФ»;
в примечании:
расшифровке аббревиатур:
строки:
«АДГС – Агентство Республики Казахстан по делам государственной службы», «АРЕМ – Агентство Республики Казахстан по регулированию естественных монополий», «МТСЗН – Министерство труда и социальной защиты населения Республики Казахстан» и «МТК – Министерство транспорта и коммуникации Республики Казахстан» исключить;
дополнить строками следующего содержания:
«АДГСПК – Агентство Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции;
МЗСР – Министерство здравоохранения и социального развития Республики Казахстан;
МЭ – Министерство энергетики Республики Казахстан;
МИР – Министерство по инвестициям и развитию Республики Казахстан;
МНЭ – Министерство национальной экономики Республики Казахстан».
2. Настоящее постановление вводится в действие со дня его подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                     К. Масимов