Өзара газ алмасу бойынша жүзеге асырылатын мәміленің бағасын белгілеу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2015 жылғы 6 сәуірдегі № 201 қаулысы
РҚАО-ның ескертпесі!
Осы қаулы 2015 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
«Трансферттік баға белгілеу туралы» 2008 жылғы 5 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының 10-бабы 10-тармағының 3) тармақшасына, сондай-ақ 2001 жылғы 28 қарашадағы Қазақстан Республикасының Үкіметі мен Ресей Федерациясының Үкіметі арасындағы Газ саласындағы ынтымақтастық туралы келісімге, 2006 жылғы 3 қазандағы Қазақстан Республикасының Үкіметі мен Ресей Федерациясының Үкіметі арасындағы Орынбор газ өңдеу зауытының базасында шаруашылық қоғам құрудағы ынтымақтастық туралы келісімге сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. 2015 жылы қарсы жеткізу арқылы Қазақстан Республикасының ішкі нарығын газбен қамтамасыз ету үшін 2015 жылы Қазақстан Республикасы/Ресей Федерациясы шекарасы, «Александров Гай» газ өлшеу станциясы DAP шарттарымен Қарашығанақ кен орнының өңделген газын 4973500000 текше метрге дейінгі көлемде экспортқа өткізу кезінде «КазРосГаз» жауапкершілігі шектеулі серіктестігі мен «Газпром» ашық акционерлік қоғамы уәкілеттік берген ұйым – «GAZPROM Schweiz AG»  арасында жасалатын мәміле бойынша газдың бағасы мынадай бағалар бойынша белгіленсін:
1) 2015 жылғы 1 қаңтардан бастап 31 желтоқсанды қоса алған кезеңде Өзбекстан Республикасы/Қазақстан Республикасы шекарасына жеткізілетін Өзбекстанда шығарылатын газдың 1000 текше метрі үшін 85 АҚШ доллары;
2) 2015 жылғы 1 қаңтардан бастап 30 қыркүйекті қоса алған кезеңде Ресей Федерациясы/Қазақстан Республикасы шекарасына жеткізілетін Ресейде шығарылатын газдың 1000 текше метрі үшін 85 АҚШ доллары, ал 2015 жылғы 1 қазаннан бастап 31 желтоқсанды қоса алған кезеңде – 1000 текше метрі үшін 4100 ресей рублі.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 28.10.2015 № 847 (01.10.2015 бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
2. Осы қаулының орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігіне жүктелсін.
3. Осы қаулы 2015 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                           К. Мәсімов

Об установлении цены сделки, осуществляемой по взаимообмену газом
Постановление Правительства Республики Казахстан от 6 апреля 2015 года № 201
Примечание РЦПИ!
Вводится в действие с 1 января 2015 года.
В соответствии с подпунктом 3) пункта 10 статьи 10 Закона Республики Казахстан от 5 июля 2008 года «О трансфертном ценообразовании», а также Соглашением между Правительством Республики Казахстан и Правительством Российской Федерации о сотрудничестве в газовой отрасли от 28 ноября 2001 года, Соглашением между Правительством Республики Казахстан и Правительством Российской Федерации о сотрудничестве в создании хозяйственного общества на базе Оренбургского газоперерабатывающего завода от 3 октября 2006 года Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Установить цену газа по сделке, заключаемой между товариществом с ограниченной ответственностью «КазРосГаз» и уполномоченной открытым акционерным обществом «Газпром» организацией - «GAZPROM Schweiz AG», при реализации переработанного газа Карачаганакского месторождения на экспорт в 2015 году для обеспечения газом внутреннего рынка Республики Казахстан путем встречных поставок в 2015 году на условиях DAP граница Республика Казахстан/Российская Федерация, газоизмерительная станция «Александров Гай» в объеме до 4973500000 метров кубических по следующим ценам:
1) за газ узбекского происхождения, поставляемый на границу Республика Узбекистан/Республика Казахстан в период с 1 января по 31 декабря 2015 года, по цене 85 долларов США за 1000 метров кубических;
2) за газ российского происхождения, поставляемый на границу Российская Федерация/Республика Казахстан в период с 1 января по 30 сентября 2015 года, по цене 85 долларов США за 1000 метров кубических, а в период с 1 октября по 31 декабря 2015 года – по цене  4100 российских рублей за 1000 метров кубических.
Сноска. Пункт 1 в редакции постановления Правительства РК от 28.10.2015 № 847 (вводится в действие с 01.10.2015).
2. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на Министерство энергетики Республики Казахстан.
3. Настоящее постановление вводится в действие с 1 января 2015 года.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       К. Масимов