"Көші-қон проблемаларын шешу, шектес мемлекеттерден көші-қон ағындарын бақылауды күшейту, отандық білікті кадрлардың шетелдік еңбек нарығына шамадан тыс кетуін болдырмау үшін оларға қолайлы жағдайлар жасау жөніндегі 2014 - 2016 жылдарға арналған кешенді жоспар туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 31 желтоқсандағы № 1593 қаулысына өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2015 жылғы 9 сәуірдегі № 208 қаулысы
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. «Көші-қон проблемаларын шешу, шектес мемлекеттерден көші-қон ағындарын бақылауды күшейту, отандық білікті кадрлардың шетелдік еңбек нарығына шамадан тыс кетуін болдырмау үшін оларға қолайлы жағдайлар жасау жөніндегі 2014 - 2016 жылдарға арналған кешенді жоспар туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 31 желтоқсандағы № 1593 қаулысына мынадай өзгерістер мен толықтыру енгізілсін:
23 және 4-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
«2. Орталық, жергілікті және өзге мемлекеттік органдар, ұйымдар (келісім бойынша) тоқсан сайын, есепті тоқсаннан кейінгі айдың 5-күніне дейін Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігіне Кешенді жоспардың орындалу барысы туралы ақпарат беруді қамтамасыз етсін.
3. Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі есепті тоқсаннан кейінгі айдың 15-күніне дейін Қазақстан Республикасының Үкіметіне Кешенді жоспардың орындалу барысы туралы жиынтық ақпарат беруді қамтамасыз етсін.
4. Осы қаулының орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары Б.М. Сапарбаевқа жүктелсін.»;
көрсетілген қаулымен бекітілген Көші-қон проблемаларын шешу, шектес мемлекеттерден көші-қон ағындарын бақылауды күшейту, отандық білікті кадрлардың шетелдік еңбек нарығына шамадан тыс кетуін болдырмау үшін оларға қолайлы жағдайлар жасау жөніндегі 2014 - 2016 жылдарға арналған кешенді жоспарда:
«Ағымдағы көші-қон процестерін елдің әлеуметтік-экономикалық дамуымен өзара байланыста талдау» деген 1-бөлімде:
«Ішкі көші-қонды тіркеу және статистикалық есепке алу» деген кіші бөлімде:
екінші, үшінші бөліктер мынадай редакцияда жазылсын:
«Халықтың көші-қоны саласындағы мемлекеттік саясатты іске асырумен, оны ведомствоаралық үйлестіруді жүзеге асырумен, көші-қон процестерін реттеу және мониторингтеу саласындағы шаралар жүйесін әзірлеумен, сондай-ақ көші-қонды реттеумен Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрлігі айналысады.
Ұлттық экономика министрлігі (бұдан әрі - ҰЭМ) халықтың көші-қоны саласындағы мемлекеттік саясатты қалыптастыру жөніндегі функцияларды жүзеге асырады.»;
бесінші бөлік мынадай редакцияда жазылсын:
«Ішкі істер органдары шетелдіктердің және азаматтығы жоқ адамдардың келуі мен кетуін есепке алудың бірыңғай дерекқорын қалыптастырады, мәліметтердің жүйелі түрде жаңартылуын қамтамасыз етеді, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрлігімен, Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрлігімен және Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитетімен уақтылы ақпарат алмасуды жүзеге асырады, заңсыз көшіп келуге жол бермеу жөніндегі шараларды қабылдайды.»;
«Кешенді жоспарды іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары» деген 4-бөлімде:
4-бағанда:
реттік немірі 1-жол мынадай редакцияда жазылсын: «ІІМ (жинақтау), ДСӘДМ, ҰЭМ, облыстардың, Астана мен Алматы қалаларының әкімдіктері»;
реттік нөмірі 14-жол мынадай редакцияда жазылсын:
«ДСӘДМ, облыстардың, Астана мен Алматы қалаларының әкімдіктері»;
реттік немірі 15-жол мынадай редакцияда жазылсын:
«ІІМ (жинақтау), ҰҚК (келісім бойынша), ДСӘДМ»;
реттік нөмірі 17-жол мынадай редакцияда жазылсын:
«ІІМ, СІМ, ДСӘДМ»;
реттік нөмірі 18-жол мынадай редакцияда жазылсын:
«ДСӘДМ, ІІМ»;
реттік нөмірі 28-жол мынадай редакцияда жазылсын:
«ДСӘДМ (жинақтау), облыстардың, Астана мен Алматы қалаларының әкімдіктері»;
реттік нөмірі 30-жол мынадай редакцияда жазылсын: «СІМ, ҰЭМ, ДСӘДМ, ІІМ, ИДМ»;
реттік нөмірі 33-жол мынадай редакцияда жазылсын:
«ҰЭМ (жинақтау), ҰБ (келісім бойынша), ІІМ, ДСӘДМ»;
реттік нөмірі 34-жол мынадай редакцияда жазылсын:
«ДСӘДМ»;
реттік нөмірі 37-жол мынадай редакцияда жазылсын:
«ҰЭМ, ДСӘДМ, БҒМ, ИДМ, ЭМ»;
реттік нөмірі 38-жол мынадай редакцияда жазылсын:
«СІМ (жинақтау), ДСӘДМ, ІІМ, ИДМ»;
реттік нөмірі 43-жол мынадай редакцияда жазылсын:
«ҰЭМ, СІМ, ІІМ, ДСӘДМ»;
Ескертпе: аббревиатуралардың толық жазылуында:
«СА - Қазақстан Республикасы Статистика агенттігі», «МГМ - Қазақстан Республикасы Мұнай және газ министрлігі», «ККМ - Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігі» деген жолдар алып тасталсын;
мынадай мазмұндағы жолдармен толықтырылсын:
«ДСӘДМ - Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрлігі
ИДМ - Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігі
ЭМ - Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігі
ҰЭМ - Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі».

О внесении изменений и дополнения в постановление Правительства Республики Казахстан от 31 декабря 2013 года № 1593 "О Комплексном плане по решению проблем миграции, усилению контроля за миграционными потоками из сопредельных государств, созданию благоприятных условий для отечественных квалифицированных кадров с тем, чтобы не допустить их чрезмерного оттока на зарубежные рынки труда на 2014 - 2016 годы"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 9 апреля 2015 года № 208
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 31 декабря 2013 года № 1593 «О Комплексном плане по решению проблем миграции, усилению контроля за миграционными потоками из сопредельных государств, созданию благоприятных условий для отечественных квалифицированных кадров с тем, чтобы не допустить их чрезмерного оттока на зарубежные рынки труда на 2014 - 2016 годы» следующие изменения и дополнение:
пункты 23 и 4 изложить в следующей редакции:
«2. Центральным, местным и иным государственным органам, организациям (по согласованию) обеспечить представление информации о ходе исполнения Комплексного плана в Министерство национальной экономики Республики Казахстан ежеквартально до 5 числа месяца, следующего за отчетным кварталом.
3. Министерству национальной экономики Республики Казахстан обеспечить представление сводной информации о ходе исполнения Комплексного плана в Правительство Республики Казахстан до 15 числа месяца, следующего за отчетным кварталом.
4. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан Сапарбаева Б.М.»;
в Комплексном плане по решению проблем миграции, усилению контроля за миграционными потоками из сопредельных государств, созданию благоприятных условий для отечественных квалифицированных кадров с тем, чтобы не допустить их чрезмерного оттока на зарубежные рынки труда на 2014 - 2016 годы, утвержденном указанным постановлением:
в разделе 1. «Анализ текущих миграционных процессов во взаимосвязи с социально-экономическим развитием страны»:
в подразделе «Регистрационный и статистический учет внутренней миграции»:
части вторую, третью изложить в следующей редакции:
«Реализацией государственной политики в области миграции населения, осуществлением ее межведомственной координации, разработкой системы мер в области регулирования и мониторинга миграционных процессов, а также регулированием миграции занимается Министерство здравоохранения и социального развития Республики Казахстан.
Министерство национальной экономики Республики Казахстан (далее - МНЭ) осуществляет функции по формированию государственной политики в сфере миграции населения.»;
часть пятую изложить в следующей редакции:
«Органы внутренних дел формируют единую базу данных учета въезда и выезда иностранцев и лиц без гражданства, обеспечивают системное обновление сведений, а также осуществляют своевременный информационный обмен с Министерством здравоохранения и социального развития Республики Казахстан, Министерством иностранных дел Республики Казахстан и Комитетом национальной безопасности Республики Казахстан, принимают меры по пресечению незаконной иммиграции.»;
в разделе 4. «План мероприятий по реализации Комплексного плана»:
в графе 4:
строку, порядковый номер 1, изложить в следующей редакции:
«МВД (созыв), МЗСР, МНЭ, акиматы областей, городов Астаны и Алматы»;
строку, порядковый номер 14, изложить в следующей редакции:
«МЗСР, акиматы областей, городов Астаны и Алматы»;
строку, порядковый номер 15, изложить в следующей редакции:
«МВД (созыв), КНБ (по согласованию), МЗСР»;
строку, порядковый номер 17, изложить в следующей редакции:
«МВД, МИД, МЗСР»;
строку, порядковый номер 18, изложить в следующей редакции:
«МЗСР, МВД»;
строку, порядковый номер 28, изложить в следующей редакции:
«МЗСР (созыв), акиматы областей, городов Астаны и Алматы»;
строку, порядковый номер 30, изложить в следующей редакции:
«МИД, МНЭ, МЗСР, МВД, МИР»;
строку, порядковый номер 33, изложить в следующей редакции:
«МНЭ (созыв), НБ (по согласованию), МВД, МЗСР»;
строку, порядковый номер 34, изложить в следующей редакции:
«МЗСР»;
строку, порядковый номер 37, изложить в следующей редакции:
«МНЭ, МЗСР, МОН, МИР, МЭ»;
строку, порядковый номер 38, изложить в следующей редакции:
«МИД (созыв), МЗСР, МВД, МИР»;
строку, порядковый номер 43, изложить в следующей редакции:
«МНЭ, МИД, МВД, МЗСР»;
в примечании: расшифровке аббревиатур:
строки «АС - Агентство Республики Казахстан по статистике», «МНГ — Министерство нефти и газа Республики Казахстан», «МТК - Министерство транспорта и коммуникаций Республики Казахстан» исключить;
дополнить строками следующего содержания:
«МЗСР - Министерство здравоохранения и социального развития Республики Казахстан
МИР - Министерство по инвестициям и развитию Республики Казахстан
МЭ - Министерство энергетики Республики Казахстан
МНЭ - Министерство национальной экономики Республики Казахстан».

2. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                           К. Мәсімов

2. Настоящее постановление вводится в действие со дня его подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                    К.Масимов