"Қазақстан даму банкі" акционерлік қоғамының кейбір мәселелері туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2015 жылғы 27 сәуірдегі № 343 қаулысы
«Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» 1995 жылғы
18 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Конституциялық заңы
9-бабының 9) тармақшасына, 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Бюджет кодексі 192-бабының 2-1-тармағына және «Мемлекеттік мүлік туралы» 2011 жылғы 1 наурыздағы Қазақстан Республикасы Заңының 114-бабына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. «Қазақстан даму банкі» акционерлік қоғамының (бұдан әрі – қарыз алушы) тәуелсіз бағалаушы айқындаған құн бойынша 2008 жылғы 18 желтоқсандағы № 9ПРЧ 051 кредиттік шартқа сәйкес берілген кредит бойынша Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің алдындағы міндеттемесі бойынша «Kazakhstan Petrochemical Industries Inc.» (Қазақстан Петрокемикал Индастриз Инк.) жауапкершілігі шектеулі серіктестігінің «Атырау облысында алғашқы интеграцияланған газ-химия кешенінің инфрақұрылымын салу» инвестициялық стратегиялық жобасын іске асыру кезінде туындаған, осы қаулыға қосымшада көрсетілген түпкілікті қарыз алушының мүлкімен (бұдан әрі – мүлік) бюджеттік кредитті мерзімінен бұрын өтеу туралы ұсынысына келісім берілсін.
2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік мүлік және жекешелендіру комитеті заңнамада белгіленген тәртіппен осы қаулының 1-тармағында көрсетілген мүлікті республикалық меншікке қабылдағаннан кейін:
1) осы қаулыға қосымшаның 14 және 5-тармақтарында көрсетілген мүлікті «Ұлттық индустриялық мұнай-химия технопаркі» арнайы экономикалық аймағының басқарушы компаниясы» акционерлік қоғамының акцияларын төлеуге;
2) осы қаулыға қосымшаның 2-тармағында көрсетілген мүлікті «Самұрық-Қазына» ұлттық әл-ауқат қоры» акционерлік қоғамының акцияларын төлеуге беруді қамтамасыз етсін.
3. Қазақстан Республикасы Энергетика, Қаржы министрліктері қабылданған шешімнің уақтылы және толық орындалуын бақылауды қамтамасыз етсін.
4. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                                     К.Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2015 жылғы 27 сәуірдегі
№ 343 қаулысына
қосымша
«Kazakhstan Petrochemical Industries Inc.»
(Қазақстан Петрокемикал Индастриз Инк.)
жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
мүлкінің тізбесі
Жылжымайтын мүлік:
1. Кірме темір жолы, Заводская теміржол станциясы.

О некоторых вопросах акционерного общества "Банк Развития Казахстана"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 27 апреля 2015 года № 343
В соответствии с подпунктом 9) статьи 9 Конституционного закона Республики Казахстан от 18 декабря 1995 года «О Правительстве Республики Казахстан», пунктом 2-1 статьи 192 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года и статьей 114 Закона Республики Казахстан от 1 марта 2011 года «О государственном имуществе» Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Согласиться с предложением акционерного общества «Банк Развития Казахстана» (далее - заемщик) о досрочном погашении  бюджетного кредита имуществом конечного заемщика (товарищество с ограниченной ответственностью «Kazakhstan Petrochemical Industries Inc.» (Казахстан Петрокемикал Индастриз Инк.)»), указанного в приложении к настоящему постановлению (далее - имущество), возникшего при реализации инвестиционного стратегического проекта «Строительство инфраструктуры первого интегрированного газохимического комплекса в Атырауской области» по обязательству заемщика перед Министерством финансов Республики Казахстан по кредиту, предоставленному в соответствии с кредитным договором от 18 декабря 2008 года № 9ПРЧ 051, по стоимости, определенной независимым оценщиком.
2. Комитету государственного имущества и приватизации Министерства финансов Республики Казахстан в установленном законодательством порядке после принятия в республиканскую собственность имущества, указанного в пункте 1 настоящего постановления, обеспечить передачу:
1) имущества, указанного в пунктах 14 и 5 приложения к настоящему постановлению, в оплату акций акционерного общества «Управляющая компания специальной экономической зоны «Национальный индустриальный нефтехимический технопарк»;
2) имущества, указанного в пункте 2 приложения к настоящему постановлению, в оплату акций акционерного общества «Фонд национального благосостояния «Самрук-Казына».
3. Министерствам энергетики, финансов Республики Казахстан обеспечить контроль за своевременным и исчерпывающим исполнением принятого решения.
4. Настоящее постановление вводится в действие со дня его подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       К. Масимов
Приложение
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 27 апреля 2015 года № 343
Перечень имущества
товарищества с ограниченной ответственностью
«Kazakhstan Petrochemical Industries Inc.»
(Казахстан Петрокемикал Индастриз Инк.)»
Недвижимое имущество:
1. Подъездная железная дорога, железнодорожная станция Заводская.

2. Қарабатан теміржол станциясы (т/ж жолдары мен қосалқы объектілерді дамыту).
3. Айналма автомобиль жолының жолөткелі.
Жылжымалы мүлік:
4. Тоған-буландырғыштың жобалық-сметалық құжаттамасы.
5. Су құбырының жобалық-сметалық құжаттамасы.

2. Железнодорожная станция Карабатан (развитие ж/д путей и вспомогательных объектов).
3. Путепровод с объездной автомобильной дорогой.
Движимое имущество:
4. Проектно-сметная документация пруд-испарителя.
5. Проектно-сметная документация водопровода.