Қазақстан Республикасының Үкіметі мен Қытай Халық Республикасының Үкіметі арасындағы Қазақстан Республикасының Қарулы Күштеріне өтеусіз негізде техникалық көмек (жәрдем) көрсету туралы келісімге қол қою туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2015 жылғы 28 тамыздағы № 673 қаулысы
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасының Үкіметі мен Қытай Халық Республикасының Үкіметі арасындағы Қазақстан Республикасының Қарулы Күштеріне өтеусіз негізде техникалық көмек (жәрдем) көрсету туралы келісімнің жобасы мақұлдансын.
2. Қазақстан Республикасының Қорғаныс министрі Иманғали Нұрғалиұлы Тасмағамбетовке Қазақстан Республикасының Үкіметі мен Қытай Халық Республикасының Үкіметі арасындағы Қазақстан Республикасының Қарулы Күштеріне өтеусіз негізде техникалық көмек (жәрдем) көрсету туралы келісімге қағидаттық сипаты жоқ өзгерістер мен толықтырулар енгізуге рұқсат бере отырып, Қазақстан Республикасының Үкіметі атынан қол қоюға өкілеттік берілсін.
3. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                                     К.Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2015 жылғы 28 тамыздағы
№ 673 қаулысымен
мақұлданған
Жоба
Қазақстан Республикасының Үкіметі мен Қытай Халық Республикасының Үкіметі арасындағы Қазақстан Республикасының Қарулы Күштеріне өтеусіз негізде техникалық көмек (жәрдем) көрсету туралы келісім
Бұдан әрі Тараптар деп аталатын Қазақстан Республикасының Үкіметі мен Қытай Халық Республикасының Үкіметі
екі мемлекет арасындағы достық қарым-қатынастарды одан әрі дамыту және олардың қарулы күштері арасындағы әскери ынтымақтастықты нығайту мақсатында
төмендегілер туралы келісті:
1-бап
Қытай тарапы Қазақстан Республикасының Қарулы Күштерін жарақтандыруда техникалық көмек (жәрдем) ретінде жалпы сомасы 30 миллион юань мүлікті өтеусіз негізде Қазақстан тарапының меншігіне береді, оның тізбесі осы Келісімнің ажырамас бөліктері болып табылатын 1 және 2-қосымшаларда көрсетілген.
2-бап
Қытай тарапы мүлікті Алашанькоу шекара пунктіне жеткізеді, онда Тараптардың уәкілетті органдарының өкілдері арасында тиісті актіге қол қойылып, оны қабылдау-беру жүзеге асырылатын болады.
Алашанькоу шекара пунктіне дейін мүлікті жеткізуге байланысты барлық шығыстарды Қытай тарапы көтереді, ал мүлікті Қазақстан Республикасының аумағы арқылы тасымалдауға байланысты одан кейінгі шығыстарды Қазақстан тарапы көтереді.

О подписании Соглашения между Правительством Республики Казахстан и Правительством Китайской Народной Республики об оказании на безвозмездной основе технической помощи (содействия) Вооруженным Силам Республики Казахстан
Постановление Правительства Республики Казахстан от 28 августа 2015 года № 673
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Одобрить прилагаемый проект Соглашения между Правительством Республики Казахстан и Правительством Китайской Народной Республики об оказании на безвозмездной основе технической помощи (содействия) Вооруженным Силам Республики Казахстан.
2. Уполномочить Министра обороны Республики Казахстан Тасмагамбетова Имангали Нургалиевича подписать от имени Правительства Республики Казахстан Соглашение между Правительством Республики Казахстан и Правительством Китайской Народной Республики об оказании на безвозмездной основе технической помощи (содействия) Вооруженным Силам Республики Казахстан, разрешив вносить изменения и дополнения, не имеющие принципиального характера.
3. Настоящее постановление вводится в действие со дня его подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                    К. Масимов
Одобрен
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 28 августа 2015 года № 673
Проект
Соглашение
между Правительством Республики Казахстан и Правительством
Китайской Народной Республики об оказании на безвозмездной
основе технической помощи (содействия) Вооруженным Силам
Республики Казахстан
Правительство Республики Казахстан и Правительство Китайской Народной Республики, далее именуемые Сторонами,
в целях дальнейшего развития дружественных отношений между двумя государствами и укрепления военного сотрудничества между их вооруженными силами,
согласились о нижеследующем:
Статья 1
Китайская Сторона в качестве технической помощи (содействия) в оснащении Вооруженных Сил Республики Казахстан на безвозмездной основе передает в собственность казахстанской Стороны имущество на общую сумму 30 миллионов юаней, перечень которого указан в приложениях 1 и 2, которые являются неотъемлемыми частями настоящего Соглашения.
Статья 2
Китайская Сторона доставляет имущество в приграничный пункт Алашанькоу, в котором будет осуществлена его прием-передача с подписанием соответствующего акта между представителями уполномоченных органов Сторон.
Все расходы, связанные с доставкой имущества до приграничного пункта Алашанькоу, несет китайская Сторона, а последующие расходы, связанные с транспортировкой имущества по территории Республики Казахстан, несет казахстанская Сторона.

3-бап
Қазақстан тарапы Қазақстан Республикасының заңнамасына және (немесе) Еуразиялық экономикалық одақтың құқығын құрайтын кедендік құқықтық қарым-қатынастарды реттейтін халықаралық шарттар мен актілерге сәйкес Қазақстан Республикасының аумағына техникалық көмек (жәрдем) ретінде өтеусіз негізде әкелінетін мүлікті кедендік төлемдер мен мүлікті қосылған құн салықтарын төлеуден босатады.
4-бап
Осы Келісімді іске асыру жөніндегі уәкілетті органдар:
Қазақстан тарапынан: Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігі;
Қытай тарапынан: Қытай Халық Республикасы Қорғаныс министрлігі болып табылады.
5-бап
Осы Келісімге Тараптардың өзара келісуі бойынша жекелеген хаттамалармен ресімделетін және оның ажырамас бөліктері болып табылатын өзгерістер мен толықтырулар енгізілуі мүмкін.
6-бап
Осы Келісімді түсіндіру немесе қолдану бойынша даулар туындаған жағдайда Тараптар оларды келіссөздер немесе консультациялар жолымен шешеді.
7-бап
Осы Келісім Тараптардың оның күшіне енуі үшін қажетті мемлекетішілік рәсімдерді орындағаны туралы жазбаша хабарламаны дипломатиялық арналар арқылы алынған күннен бастап күшіне енеді және осы Келісімнің 2-бабында көрсетілген мүлікті қабылдау-беру актісіне қол қойылған күннен бастап өз қолданысын тоқтатады.
20___ жылғы        қаласында әрқайсысы қазақ, қытай және орыс тілдерінде екі данада жасалды әрі барлық мәтіндердің күші бірдей.
Қазақстан Республикасының      Қытай Халық Республикасының
Үкіметі үшін                    Үкіметі үшін
Қазақстан Республикасының Үкіметі
мен Қытай Халық Республикасының
Үкіметі арасындағы Қазақстан
Республикасының Қарулы Күштеріне
өтеусіз негізде техникалық көмек
(жәрдем) көрсету туралы келісімге
1-қосымша
Қазақстан Республикасының Қарулы Күштеріне техникалық көмек (жәрдем) ретінде өтеусіз негізде берілетін мүлік тізбесі (тралдары бар ершікті тартқыштар, «S-05» ауыр машина-платформа)
Р/с №
Мүлік атауы
Қуаты
Сипаттамалары
Саны
1
2
3
4
5
1.
Ершікті тартқыштар
350-400 а/к
Жүк көтергіштігі –
60 тонна
15 дана
2.
Цзефан (FAW) ауыр жүк таситын жартылай тіркеме-трал
Жұмыс платформасының ұзындығы – 10 метр, ені – 3,3 метр. Тралдың жалпы ұзындығы – 14,5 метр
15 дана
3.
Ершікті тартқыштар
350-400 а/к
Жүк көтергіштігі –
40 тонна
15 дана
4.
Цзефан (FAW) ауыр жүк таситын жартылай тіркеме-трал

Статья 3
Казахстанская Сторона в соответствии с законодательством Республики Казахстан и (или) регулирующими таможенные правоотношения международными договорами и актами, составляющими право Евразийского экономического союза, освобождает от уплаты таможенных платежей и налогов на добавленную стоимость имущество, ввозимое на безвозмездной основе в качестве технической помощи (содействия) на территорию Республики Казахстан.
Статья 4
Уполномоченными органами по реализации настоящего Соглашения являются:
от казахстанской Стороны – Министерство обороны Республики Казахстан;
от китайской Стороны – Министерство обороны Китайской Народной Республики.
Статья 5
В настоящее Соглашение по взаимному согласию Сторон могут вноситься изменения и дополнения, которые оформляются отдельными протоколами и являются его неотъемлемыми частями.
Статья 6
В случае возникновения споров по толкованию или применению настоящего Соглашения, Стороны разрешают их путем переговоров или консультаций.
Статья 7
Настоящее Соглашение вступает в силу с даты получения по дипломатическим каналам письменного уведомления о выполнении Сторонами внутригосударственных процедур, необходимых для его вступления в силу и прекращает свое действие с даты подписания акта о приеме-передаче имущества, указанного в статье 2 настоящего Соглашения.
Совершено в городе 20___ года в двух экземплярах, каждый на казахском, китайском и русском языках, причем все тексты имеют одинаковую силу.
За Правительство
Республики Казахстан
За Правительство
Китайской Народной Республики
Приложение 1
к Соглашению между Правительством
Республики Казахстан и Правительством
Китайской Народной Республики об
оказании на безвозмездной основе
технической помощи (содействия)
Вооруженным Силам Республики Казахстан
Перечень имущества,
передаваемого на безвозмездной основе в качестве технической
помощи (содействия) Вооруженным Силам Республики Казахстан
(седельные тягачи с тралами, тяжелая машина-платформа «S-05»)
№ п/п
Наименование имущества
Мощность
Характеристики
Количество
1
2
3
4
5
1.
Седельные тягачи
350-400 л/с
Грузоподъемность - 60 тонн
15 шт.
2.
Тяжеловозный полуприцеп-трал Цзефан (FAW)
Длина рабочей платформы - 10 метров, ширина - 3,3 метров. Общая длина трала - 14,5 метров
15 шт.
3.
Седельные тягачи
350-400 л/с
Грузоподъемность - 40 тонн
15 шт.
4.
Тяжеловозный полуприцеп-трал Цзефан (FAW)