"Қазақстан Республикасында Бала құқықтары жөніндегі уәкіл институтын құру туралы" Қазақстан Республикасының Президенті Жарлығының жобасы туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2015 жылғы 19 қарашадағы № 920 қаулысы
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
«Қазақстан Республикасында Бала құқықтары жөніндегі уәкіл институтын құру туралы» Қазақстан Республикасының Президенті Жарлығының жобасы Қазақстан Республикасы Президентінің қарауына енгізілсін.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                           К.Мәсімов
Қазақстан Республикасында Бала құқықтары жөніндегі уәкіл
институтын құру туралы
Қазақстан Республикасында Балалардың құқықтары мен заңды мүдделерін қорғау жүйесін жетілдіру мақсатында ҚАУЛЫ ЕТЕМІН:
1. Қазақстан Республикасында өз қызметін қоғамдық бастамада жүзеге асыратын Бала құқықтары жөніндегі уәкіл институты (бұдан әрі – Уәкіл) құрылсын.
2. Уәкілдің негізгі мақсаты балалардың құқықтары мен заңды мүдделерiнің негізгі кепілдіктерін қамтамасыз ету, сондай-ақ олардың құқықтары бұзылған жағдайларда қалпына келтiру болып табылады деп белгіленсін.
3. Қазақстан Республикасының Үкiметi осы Жарлықтан туындайтын шараларды қабылдасын.
4. Осы Жарлықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Президентінің Әкiмшiлiгiне жүктелсін.
5. Осы Жарлық қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Президенті                                 Н.Назарбаев

О проекте Указа Президента Республики Казахстан "О создании института Уполномоченного по правам ребенка в Республике Казахстан"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 19 ноября 2015 года № 920
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
внести на рассмотрение Президента Республики Казахстан проект Указа Президента Республики Казахстан «О создании института Уполномоченного по правам ребенка в Республике Казахстан».
Премьер-Министр
Республики Казахстан                     К. Масимов
О создании института Уполномоченного по правам
ребенка в Республике Казахстан
В целях совершенствования системы защиты прав и законных интересов ребенка в Республике Казахстан ПОСТАНОВЛЯЮ:
1. Создать институт Уполномоченного по правам ребенка в Республике Казахстан, осуществляющий свою деятельность на общественных началах (далее – Уполномоченный).
2. Установить, что основной целью Уполномоченного являются обеспечение основных гарантий прав и законных интересов детей, а также восстановление их прав в случаях нарушений.
3. Правительству Республики Казахстан принять меры, вытекающие из настоящего Указа.
4. Контроль за исполнением настоящего Указа возложить на Администрацию Президента Республики Казахстан.
5. Настоящий Указ вводится в действие со дня подписания.
Президент
Республики Казахстан                     Н.Назарбаев