2002 жылғы 12 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Үкіметі мен Америка Құрама Штаттарының Үкіметі арасындағы Есірткіні бақылау және құқықтық тәртіпті қамтамасыз ету саласындағы өзара түсіністік туралы меморандумға қосымша хаттамаға қол қою туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2015 жылғы 20 қарашадағы № 933 қаулысы
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған 2002 жылғы 12 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Үкіметі мен Америка Құрама Штаттарының Үкіметі арасындағы Есірткіні бақылау және құқықтық тәртіпті қамтамасыз ету саласындағы өзара түсіністік туралы меморандумға қосымша хаттаманың жобасы мақұлдансын.
2. Қазақстан Республикасының Ішкі істер министрі Қалмұханбет Нұрмұханбетұлы Қасымовқа 2002 жылғы 12 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Үкіметі мен Америка Құрама Штаттарының Үкіметі арасындағы Есірткіні бақылау және құқықтық тәртіпті қамтамасыз ету саласындағы өзара түсіністік туралы меморандумға қосымша хаттамаға қағидаттық сипаты жоқ өзгерістер мен толықтырулар енгізуге рұқсат бере отырып, Қазақстан Республикасының Үкіметі атынан қол қоюға өкілеттік берілсін.
3. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                                    К.Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2015 жылғы 20 қарашадағы
№ 933 қаулысымен
мақұлданған
Жоба
2002 жылғы 12 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Үкіметі мен Америка Құрама Штаттарының Үкіметі арасындағы Есірткіні бақылау және құқықтық тәртіпті қамтамасыз ету саласындағы өзара түсіністік туралы меморандумға қосымша хаттама
Бұдан әрі «Тараптар» деп аталатын Қазақстан Республикасының Үкіметі мен Америка Құрама Штаттарының Үкіметі 2002 жылғы 12 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Үкіметі мен Америка Құрама Штаттарының Үкіметі арасындағы Есірткіні бақылау және құқықтық тәртіпті қамтамасыз ету саласындағы өзара түсіністік туралы меморандумның (бұдан әрі – Меморандум) және осы Қосымша хаттаманың шарттарына сәйкес ағымдағы жобаларды қолдау мақсатында Меморандумға өзгерiстер мен толықтырулар енгiзуге келiседi.
Америка Құрама Штаттарының Үкіметі 2014 жылғы 27 қыркүйектегі Қосымша хаттамамен түзетулер енгізілген Меморандумда сипатталған жобалар шеңберінде 593000 (бес жүз тоқсан үш мың) АҚШ доллары сомасында қосымша қаржы қаражатын бөледі.
Тараптар қосымша қаржы қаражатының 2014 жылғы 27 қыркүйектегі Қосымша хаттамамен түзетулер енгізілген Меморандумда сипатталған шарттар мен ережелерге сәйкес, берілетін қаржы қаражаты сомасын көрсету үшін Меморандумға одан әрі қосымша өзгерістер енгізу қажеттілігінсіз, осы мақсаттарға берілетініне келіседі.
Америка Құрама Штаттарының Үкіметі Қазақстан Республикасының Үкіметін осы жобаларды қолдау мақсатында қосымша қаржы қаражатының қашан ұсынылатыны туралы хабардар етеді.
Жобалардың сипаттамасы мен мақсаттары 2014 жылғы 27 қыркүйектегі Қосымша хаттамада ұсынылған күйінде қалады. Барлық өзге міндеттемелер, шарттар, ережелер, жетістік көрсеткіштері, үлгілік ережелер және талаптар өзгеріссіз күшінде қалады.
2015 жылғы «____»___________ Астана қаласында әрқайсысы қазақ, орыс және ағылшын тілдерінде екі данада жасалды, әрі барлық мәтіндердің бірдей заңды күші бар.
Қазақстан Республикасының           Америка Құрама Штаттарының
Үкіметі үшін                         Үкіметі үшін
_____________________             _______________
Қалмұханбет Қасымов               Джордж Крол
Ішкі істер министрі               Елші
Жобалар бойынша қаржыландыруды бөлу
Жобаның атауы
Жалпы сомасы
Есірткінің заңсыз айналымына қарсы күрес
$ 120000
Шекара қауіпсіздігі
$ 120000
Адам саудасына қарсы іс-қимыл
$ 120000
Есірткіге сұранысты азайту
$ 113000
Заңсыз жолмен алынған кірістерді жылыстатуға және қаржылық қылмыстарға қарсы іс-қимыл
$ 120000
Барлық жобалар бойынша жиынтығы
$ 593000

О подписании Дополнительного протокола к Меморандуму о взаимопонимании между Правительством Республики Казахстан и Правительством Соединенных Штатов Америки в области контроля над наркотиками и обеспечения правопорядка от 12 декабря 2002 года
Постановление Правительства Республики Казахстан от 20 ноября 2015 года № 933
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Одобрить прилагаемый проект Дополнительного протокола к Меморандуму о взаимопонимании между Правительством Республики Казахстан и Правительством Соединенных Штатов Америки в области контроля над наркотиками и обеспечения правопорядка от 12 декабря 2002 года.
2. Уполномочить Министра внутренних дел Республики Казахстан Касымова Калмуханбета Нурмуханбетовича подписать от имени Правительства Республики Казахстан Дополнительный протокол к Меморандуму о взаимопонимании между Правительством Республики Казахстан и Правительством Соединенных Штатов Америки в области контроля над наркотиками и обеспечения правопорядка от 12 декабря 2002 года, разрешив вносить изменения и дополнения, не имеющие принципиального характера.
3. Настоящее постановление вводится в действие со дня его подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                      К. Масимов
Одобрен
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 20 ноября 2015 года № 933
Проект
Дополнительный протокол
к Меморандуму о взаимопонимании между Правительством
Республики Казахстан и Правительством Соединенных
Штатов Америки в области контроля над наркотиками и
обеспечения правопорядка от 12 декабря 2002 года
Правительство Республики Казахстан и Правительство Соединенных Штатов Америки, именуемые в дальнейшем «Сторонами», соглашаются внести изменения и дополнения в Меморандум о взаимопонимании между Правительством Республики Казахстан и Правительством Соединенных Штатов Америки в области контроля над наркотиками и обеспечения правопорядка от 12 декабря 2002 года (далее – Меморандум) в целях поддержания текущих проектов в соответствии с условиями Меморандума и настоящего Дополнительного протокола.
Правительство Соединенных Штатов Америки выделяет дополнительные финансовые средства в сумме 593000 (пятьсот девяносто три тысячи) долларов США в рамках проектов, описанных в Меморандуме, с поправками, внесенными в него Дополнительным протоколом от 27 сентября 2014 года.
Стороны настоящим соглашаются, что дополнительные финансовые средства предоставляются для этих целей на тех же условиях и положениях, описанных в Меморандуме с поправками, внесенными в него Дополнительным протоколом от 27 сентября 2014 года, без необходимости в дальнейшем дополнительно вносить изменения в Меморандум для отражения суммы предоставляемых финансовых средств.
Правительство Соединенных Штатов Америки уведомит Правительство Республики Казахстан о том, когда дополнительные финансовые средства будут предоставлены с целью поддержки этих проектов.
Описание и цели проектов остаются в том виде, в котором они представлены в Дополнительном протоколе от 27 сентября 2014 года. Все прочие обязательства, условия, положения, показатели успеха, типовые положения и условия остаются в силе без изменений.
Совершено в городе Астане «___» ________ 2015 года, в двух экземплярах, каждый на казахском, русском и английском языках, имеющих одинаковую юридическую силу.
За Правительство                 За Правительство
Республики Казахстан          Соединенных Штатов Америки               _____________________           _____________________
Калмуханбет Касымов                 Джордж Крол
Министр внутренних дел             Посол
Распределение финансирования по проектам
Наименование проекта
Общая сумма
Борьба с незаконным оборотом наркотиков
$ 120000
Пограничная безопасность
$ 120000
Противодействие торговле людьми
$ 120000
Снижение спроса на наркотики
$ 113000
Противодействие отмыванию доходов, полученных незаконным путем, и финансовым преступлениям
$ 120000
Итого по всем проектам
$ 593000