"Қазақстан Республикасының Президенті жанындағы Кадр саясаты жөніндегі ұлттық комиссия және облыстардың, астананың, республикалық маңызы бар қаланың кадр комиссиялары туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2013 жылғы 7 наурыздағы № 520 Жарлығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасының Президенті Жарлығының жобасы туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2015 жылғы 26 желтоқсандағы № 1074 қаулысы
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
«Қазақстан Республикасының Президенті жанындағы Кадр саясаты жөніндегі ұлттық комиссия және облыстардың, астананың, республикалық маңызы бар қаланың кадр комиссиялары туралы» Қазақстан Республикасы Президентінің 2013 жылғы 7 наурыздағы № 520 Жарлығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы» Қазақстан Республикасының Президенті Жарлығының жобасы Қазақстан Республикасы Президентінің қарауына енгізілсін.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                      К. Мәсімов
«Қазақстан Республикасының Президенті жанындағы Кадр саясаты
жөніндегі ұлттық комиссия және облыстардың, астананың,
республикалық маңызы бар қаланың кадр комиссиялары туралы»
Қазақстан Республикасы Президентінің 2013 жылғы 7 наурыздағы
№ 520 Жарлығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
ҚАУЛЫ ЕТЕМІН:
1. «Қазақстан Республикасының Президенті жанындағы Кадр саясаты жөніндегі ұлттық комиссия және облыстардың, астананың, республикалық маңызы бар қаланың кадр комиссиялары туралы» Қазақстан Республикасы Президентінің 2013 жылғы 7 наурыздағы № 520 Жарлығына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2013 ж., № 19, 319-құжат) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1) жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген Қазақстан Республикасының Президенті жанындағы Кадр саясаты жөніндегі ұлттық комиссия туралы ережеде:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«1. Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы Кадр саясаты жөніндегі ұлттық комиссия (бұдан әрі – Ұлттық комиссия) «Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызметі туралы» 2015 жылғы 23 қарашадағы Қазақстан Республикасының Заңын іске асыру және Қазақстан Республикасы азаматтарының мемлекеттік әкімшілік қызметке кіру, оны өткеру және тоқтату, сондай-ақ мемлекеттік органдарға шетелдік жұмыскерлерді тарту мәселелерін қарау мақсатында құрылады.»;
3-тармақ мынадай мазмұндағы 2-1) және 2-2) тармақшалармен толықтырылсын:
«2-1) мемлекеттік органдарға шетелдік жұмыскерлерді тарту мәселелерін қарау;
2-2) өкiлеттiктерiн теріс себептермен тоқтатқандарды қоспағанда,
өз өкілеттіктерін тоқтатқан, өз өкілеттіктерін кемінде алты ай орындаған Парламент депутаттарының, тұрақты негiзде жұмыс iстейтiн мәслихат депутаттарының, мемлекеттiк саяси қызметшiлердің, судьялардың мемлекеттік әкімшілік лауазымдарға кадр резервіне іріктеу және конкурстық іріктеу өткізілместен орналасуы мәселелерін қарау;»;

О проекте Указа Президента Республики Казахстан "О внесении изменений и дополнений в Указ Президента Республики Казахстан от 7 марта 2013 года № 520 "О Национальной комиссии по кадровой политике при Президенте Республики Казахстан и кадровых комиссиях областей, столицы, города республиканского значения"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 26 декабря 2015 года № 1074
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
внести на рассмотрение Президента Республики Казахстан проект Указа Президента Республики Казахстан «О внесении изменений и дополнений в Указ Президента Республики Казахстан от 7 марта 2013 года № 520 «О Национальной комиссии по кадровой политике при Президенте Республики Казахстан и кадровых комиссиях областей, столицы, города республиканского значения».
Премьер-Министр
Республики Казахстан                   К. Масимов
О внесении изменений и дополнений в Указ Президента
Республики Казахстан от 7 марта 2013 года № 520 «О Национальной
комиссии по кадровой политике при Президенте Республики
Казахстан и кадровых комиссиях областей, столицы,
города республиканского значения»
ПОСТАНОВЛЯЮ:
1. Внести в Указ Президента Республики Казахстан от 7 марта 2013 года № 520 «О Национальной комиссии по кадровой политике при Президенте Республики Казахстан и кадровых комиссиях областей, столицы, города республиканского значения» (САПП Республики Казахстан, 2013 г., № 19, ст. 319) следующие изменения и дополнения:
1) в Положении о Национальной комиссии по кадровой политике при Президенте Республики Казахстан, утвержденном вышеназванным Указом:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
«1. Национальная комиссия по кадровой политике при Президенте Республики Казахстан (далее – Национальная комиссия) образуется в целях реализации Закона Республики Казахстан от 23 ноября 2015 года
«О государственной службе Республики Казахстан» и рассмотрения вопросов поступления граждан Республики Казахстан на административную государственную службу, ее прохождения и прекращения, а также привлечения в государственные органы иностранных работников.»;
пункт 3 дополнить подпунктами 2-1) и 2-2) следующего содержания:
«2-1) рассмотрение вопросов привлечения в государственные органы иностранных работников;
2-2) рассмотрение вопросов занятия административных государственных должностей без проведения отбора в кадровый резерв и конкурсного отбора депутатами Парламента, депутатами маслихатов, работающих на постоянной основе, политическими государственными служащими, судьями, прекратившими свои полномочия, за исключением прекративших их по отрицательным мотивам, выполнявших свои полномочия не менее шести месяцев;»;

4-тармақ мынадай мазмұндағы 2-1) және 2-2) тармақшалармен толықтырылсын:
«2-1) мемлекеттік органдарға шетелдік жұмыскерлерді тарту мәселелері бойынша шешімдерді қабылдау және мемлекеттік органдардағы олардың лауазымдарын келісу;
2-2) өз өкiлеттiктерiн теріс себептермен тоқтатқандарды қоспағанда, өз өкілеттіктерін тоқтатқан, өз өкілеттіктерін кемінде алты ай орындаған Парламент депутаттарының, тұрақты негiзде жұмыс iстейтiн мәслихат депутаттарының, мемлекеттiк саяси қызметшiлердің, судьялардың мемлекеттік әкімшілік лауазымдарға кадр резервіне іріктеу және конкурстық іріктеу өткізілместен орналасуы мәселелері бойынша шешімдер қабылдау;».
2) жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген Қазақстан Республикасының Президенті жанындағы Кадр саясаты жөніндегі ұлттық комиссияның лауазымдық құрамында:
«Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігінің төрағасы» деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
«Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері министрі»;
3) жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген Облыстың, астананың, республикалық маңызы бар қаланың кадр комиссиясы туралы үлгілік ережеде:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«1. Облыстың, астананың, республикалық маңызы бар қаланың кадр комиссиясы (бұдан әрі – комиссия) «Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызметі туралы» 2015 жылғы 23 қарашадағы Қазақстан Республикасының Заңын және «А» корпусының мемлекеттік әкімшілік қызметшілеріне қатысты кадр саясатын іске асыру мақсатында құрылады.»;
4) жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген Облыстың, астананың, республикалық маңызы бар қаланың кадр комиссиясының үлгілік лауазымдық құрамында:
«Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігінің аумақтық органы басшысының орынбасары – Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігінің облыстардағы, астанадағы, республикалық маңызы бар қаладағы тәртіптік кеңесінің төрағасы, төрағаның орынбасары» деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
«Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері министрлігінің аумақтық органының басшысы – Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері министрлігінің облыстардағы, астанадағы, республикалық маңызы бар қаладағы әдеп жөніндегі кеңесінің төрағасы, төрағаның орынбасары».
2. Осы Жарлық 2016 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Президенті                            Н.Назарбаев

пункт 4 дополнить подпунктами 2-1) и 2-2) следующего содержания:
«2-1) принятие решений по вопросам привлечения на работу в государственные органы иностранных работников и согласование их должностей в государственных органах;
2-2) принятие решений по вопросам занятия административных государственных должностей без проведения отбора в кадровый резерв и конкурсного отбора депутатами Парламента, депутатами маслихатов, работающих на постоянной основе, политическими государственными служащими, судьями, прекратившими свои полномочия, за исключением прекративших их по отрицательным мотивам, выполнявших свои полномочия не менее шести месяцев;»;
2) в Должностном составе Национальной комиссии по кадровой политике при Президенте Республики Казахстан, утвержденном вышеназванным Указом:
строку «Председатель Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции» изложить в следующей редакции:
«Министр по делам государственной службы Республики Казахстан»;
3) в Типовом положении о кадровой комиссии области, столицы, города республиканского значения, утвержденном вышеназванным Указом:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
«1. Кадровая комиссия области, столицы, города республиканского значения (далее – комиссия) образуется в целях реализации Закона Республики Казахстан от 23 ноября 2015 года «О государственной службе Республики Казахстан» и кадровой политики в отношении административных государственных служащих корпуса «А».»;
4) в Типовом должностном составе кадровой комиссии области, столицы, города республиканского значения, утвержденном вышеназванным Указом:
строку «Заместитель руководителя территориального органа Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы – председатель дисциплинарного совета Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции области, столицы, города республиканского значения, заместитель председателя» изложить в следующей редакции:
«Руководитель территориального органа Министерства по делам государственной службы Республики Казахстан – председатель совета по этике Министерства по делам государственной службы Республики Казахстан области, столицы, города республиканского значения, заместитель председателя».
2. Настоящий Указ вводится в действие с 1 января 2016 года.
Президент
Республики Казахстан                     Н.Назарбаев