Облыстық бюджеттердің, Астана және Алматы қалалары бюджеттерінің Қазақстан Республикасында агроөнеркәсіптік кешенді дамыту жөніндегі 2013 – 2020 жылдарға арналған "Агробизнес-2020" бағдарламасы шеңберінде өңірлерде агроөнеркәсіптік кешен субъектілерін қолдауға берілетін 2015 жылға арналған ағымдағы нысаналы трансферттерді пайдалану қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2015 жылғы 29 желтоқсандағы № 1118 қаулысы
2015 жылғы 11 желтоқсаннан бастап қолданысқа енгізіледі.
«2015 – 2017 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы»
2014 жылғы 28 қарашадағы Қазақстан Республикасының Заңы 15-бабының
2) тармақшасына және «2015 – 2017 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы» Қазақстан Республикасының Заңын іске асыру туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 11 желтоқсандағы № 1300 қаулысына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған Облыстық бюджеттердің, Астана және Алматы қалалары бюджеттерінің Қазақстан Республикасында агроөнеркәсіптік кешенді дамыту жөніндегі 2013 – 2020 жылдарға арналған «Агробизнес-2020» бағдарламасы шеңберінде өңірлерде агроөнеркәсіптік кешен субъектілерін қолдауға берілетін 2015 жылға арналған ағымдағы нысаналы трансферттерді пайдалану қағидалары бекітілсін.
2. Облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдері:
1) ағымдағы нысаналы трансферттердің бөлінген сомаларының уақтылы және нысаналы пайдаланылуын;
2) Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігіне ағымдағы нысаналы трансферттердің бөлінген сомаларының пайдаланылуы туралы есептер беруді қамтамасыз етсін.
3. Осы қаулы 2015 жылғы 11 желтоқсаннан бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануға тиіс.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                                   К.Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2015 жылғы 29 желтоқсандағы
№ 1118 қаулысымен
бекітілген
Облыстық бюджеттердің, Астана және Алматы қалалары бюджеттерінің Қазақстан Республикасында агроөнеркәсіптік кешенді дамыту жөніндегі 2013 – 2020 жылдарға арналған «Агробизнес-2020» бағдарламасы шеңберінде өңірлерде агроөнеркәсіптік кешен субъектілерін қолдауға берілетін 2015 жылға арналған ағымдағы нысаналы трансферттерді пайдалану қағидалары
1. Жалпы ережелер
1. Осы Облыстық бюджеттердің, Астана және Алматы қалалары бюджеттерінің Қазақстан Республикасында агроөнеркәсіптік кешенді дамыту жөніндегі 2013 – 2020 жылдарға арналған «Агробизнес-2020» бағдарламасы шеңберінде өңірлерде агроөнеркәсіптік кешен субъектілерін қолдауға берілетін 2015 жылға арналған ағымдағы нысаналы трансферттерді пайдалану қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) 228 «Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне Қазақстан Республикасында агроөнеркәсіптік кешенді дамыту жөніндегі 2013 – 2020 жылдарға арналған «Агробизнес-2020» бағдарламасы шеңберінде өңірлерде агроөнеркәсіптік кешен субъектілерін қолдауға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер» республикалық бюджеттік бағдарламасы, 100 «Қайта өңдеуші кәсіпорындардың ауылшаруашылық өнімін тереңдете қайта өңдеп өнім шығаруы үшін оны сатып алу шығындарын субсидиялау» кіші бағдарламасы, 101 «Агроөнеркәсіптік кешен субъектісі инвестициялық салынымдар кезінде жұмсаған шығыстардың бір бөлігінің орнын толтыру» кіші бағдарламасы, 102 «Агроөнеркәсіптік кешен субъектілерінің қарыздарын кепілдендіру мен сақтандыру шеңберінде субсидиялау» кіші бағдарламасы және 105 «Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферт есебінен асыл тұқымды мал шаруашылығын дамыту, мал шаруашылығы өнімдерінің өнімділігін және өнім сапасын арттыруды субсидиялау» кіші бағдарламасы бойынша облыстық бюджеттердің, Астана және Алматы қалалары бюджеттерінің республикалық бюджеттен берілетін 2015 жылға арналған ағымдағы нысаналы трансферттерді пайдалану тәртібін айқындайды.

Об утверждении Правил использования целевых текущих трансфертов областными бюджетами, бюджетами городов Астаны и Алматы на 2015 год на поддержку субъектов агропромышленного комплекса в регионах в рамках Программы по развитию агропромышленного комплекса в Республике Казахстан на 2013 - 2020 годы "Агробизнес - 2020"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 29 декабря 2015 года № 1118
Вводится в действие с 11 декабря 2015 года.
В соответствии с подпунктом 2) статьи 15 Закона Республики Казахстан от 28 ноября 2014 года «О республиканском бюджете на 2015 – 2017 годы» и постановлением Правительства Республики Казахстан от 11 декабря 2014 года № 1300 «О реализации Закона Республики Казахстан «О республиканском бюджете на 2015 – 2017 годы» Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые Правила использования целевых текущих трансфертов областными бюджетами, бюджетами городов Астаны и Алматы на 2015 год на поддержку субъектов агропромышленного комплекса в регионах в рамках Программы по развитию агропромышленного комплекса в Республике Казахстан на 2013 – 2020 годы «Агробизнес – 2020».
2. Акимам областей, городов Астаны и Алматы обеспечить:
1) своевременное и целевое использование выделенных сумм целевых текущих трансфертов;
2) представление в Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан отчетов об использовании выделенных сумм целевых текущих трансфертов.
3. Настоящее постановление вводится в действие с 11 декабря 2015 года и подлежит официальному опубликованию.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                    К. Масимов
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 29 декабря 2015 года № 1118
Правила
использования целевых текущих трансфертов областными бюджетами,
бюджетами городов Астаны и Алматы на 2015 год на поддержку
субъектов агропромышленного комплекса в регионах в рамках
Программы по развитию агропромышленного комплекса
в Республике Казахстан на 2013 – 2020 годы «Агробизнес – 2020»
1. Общие положения
1. Настоящие Правила использования целевых текущих трансфертов областными бюджетами, бюджетами городов Астаны и Алматы на 2015 год на поддержку субъектов агропромышленного комплекса в регионах в рамках Программы по развитию агропромышленного комплекса в Республике Казахстан на 2013 – 2020 годы «Агробизнес – 2020» (далее – Правила) определяют порядок использования целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета областными бюджетами, бюджетами городов Астаны и Алматы по республиканской бюджетной программе 228 «Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на поддержку субъектов агропромышленного комплекса в регионах в рамках Программы по развитию агропромышленного комплекса в Республике Казахстан на 2013 – 2020 годы «Агробизнес – 2020», подпрограмме 100 «Субсидирование затрат перерабатывающих предприятий на закуп сельскохозяйственной продукции для производства продуктов ее глубокой переработки», подпрограмме 101 «Возмещение части расходов, понесенных субъектом агропромышленного комплекса, при инвестиционных вложениях», подпрограмме 102 «Субсидирование в рамках страхования и гарантирования займов субъектов агропромышленного комплекса» и подпрограмме 105 «Субсидирование развития племенного животноводства, повышение продуктивности и качества продукции животноводства за счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан».

2. Ағымдағы нысаналы трансферттерді пайдалану Қазақстан Республикасының бюджет заңнамасына және:
1) қайта өңдеуші кәсіпорындардың ауылшаруашылық өнімін тереңдете қайта өңдеп өнім шығаруы үшін оны сатып алу шығындарын;
2) агроөнеркәсіптік кешен субъектісі инвестициялық салынымдар кезінде жұмсаған шығыстардың бір бөлігінің орнын толтыру;
3) агроөнеркәсіптік кешен субъектілерінің қарыздарын кепілдендіру мен сақтандыру шеңберінде;
4) асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды, мал шаруашылығының өнімділігін және өнім сапасын арттыруды субсидиялау қағидаларына сәйкес жүзеге асырылады.
3. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі (бұдан әрі – Министрлік) 228 «Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне Қазақстан Республикасында агроөнеркәсіптік кешенді дамыту жөніндегі 2013 – 2020 жылдарға арналған «Агробизнес-2020» бағдарламасы шеңберінде өңірлерде агроөнеркәсіптік кешен субъектілерін қолдауға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер» республикалық бюджеттік бағдарламасы бойынша төлемдерге қатысты жеке қаржыландыру жоспарының негізінде республикалық бюджеттен облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне ағымдағы нысаналы трансферттерді аударуды жүргізеді.
Қандай да бір облыс, Астана және Алматы қалалары бөлінген қаражатты, оның ішінде облыстардың, Астана және Алматы қалаларының тікелей және түпкілікті көрсеткіштеріне қол жеткізу нәтижелері бойынша толық игермеген жағдайда, Министрлік нысаналы трансферттер сомаларын өңірлер арасында қайта бөлу туралы ұсынысты заңнамада белгіленген тәртіппен Қазақстан Республикасының Үкіметіне енгізеді.
4. Облыстардың, Астана және Алматы қалаларының жергілікті атқарушы органдары Министрлікке жартыжылдықтың қорытындысы бойынша  30 шілдеден кешіктірмей, ал жылдың қорытындысы бойынша келесі қаржы жылының 1 ақпанынан кешіктірмей осы Қағидаларға қосымшаға сәйкес есеп ұсынады.
5. Министрлік Қазақстан Республикасының Бюджеттік кодексі  112-бабының 4-тармағына сәйкес бюджеттік бағдарламаның іске асырылуын мониторингтеу нәтижелері туралы есептерді Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігіне ұсынады.
Облыстық бюджеттердің, Астана
және Алматы қалалары
бюджеттерінің Қазақстан
Республикасында агроөнеркәсіптік
кешенді дамыту жөніндегі 2013 –
2020 жылдарға арналған
«Агробизнес-2020» бағдарламасы
шеңберінде өңірлерде
агроөнеркәсіптік кешен
субъектілерін қолдауға берілетін
2015 жылға арналған ағымдағы
нысаналы трансферттерді
пайдалану қағидаларына
қосымша
Ағымдағы нысаналы трансферттердің бөлінген сомаларының пайдаланылуы және нәтижелер көрсеткіштеріне қол жеткізілуі туралы есеп 20__ ж. «___» ___________
Мемлекеттік органның атауы _________________________________________
Нысаналы трансферттің атауы ________________________________________
Есеп кезеңі ________________________________________________________
Жоғарыда тұрған бюджеттен алынған қаражат көлемі ___________________
____________________________________________________________________
(бюджеттік бағдарламаның атауы)
____________________________________________________________________
(бюджеттік бағдарламаның (кіші бағдарламаның) коды
Р/с №
Көрсеткіштердің атауы
Өлшем бірлігі
Есепті кезең
Ескертпе
Тікелей нәтиже көрсеткіштері
1
Субсидиямен қамтылған өндірілген өнімнің көлемі, мың тонна, оның ішінде:
мың тонна
құрғақ сүт
сары май
сірне
ақ қант
2
АӨК субъектілерінің жаңа өндірістік қуаттарды құруға не қолданыстағыларын кеңейтуге бағытталған инвестициялық салынымдарын азайту
мың теңге
3
АӨК субъектілері үшін сақтандыру сыйлықақылары мен кепілдік үшін комиссия құнын арзандату
мың теңге
Түпкі нәтиже көрсеткіштері
1
Өткен жылға шыққанда сүт өнімі өндірісінің өсуі
%
құрғақ сүт
сары май
сірне
2
Инвестициялық субсидия арқылы тартылған инвестицияның көлемі
мың теңге
3
АӨК субъектілеріне қарыздарды сақтандыру және кепілдендендіру жүйесі арқылы қаржы институттары ұсынған кредиттердің сомасы
мың теңге
4
Қарыздарды сақтандыру және кепілдендендіру жүйесі арқылы кредит берілген АӨК субъектілерінің саны
бірлік
Бюджет қаражатының көлемі
мың теңге
М.О.
Әкім          ________________________________________ ____________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)      (қолы)
Бірінші басшысы -
төмен тұрған бюджеттік
бағдарламаның әкімшісі _____________________________________ _______
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)  (қолы)

2. Использование целевых текущих трансфертов осуществляется в соответствии с бюджетным законодательством Республики Казахстан и Правилами субсидирования:
1) затрат перерабатывающих предприятий на закуп сельскохозяйственной продукции для производства продуктов ее глубокой переработки;
2) по возмещению части расходов, понесенных субъектом агропромышленного комплекса при инвестиционных вложениях;
3) в рамках гарантирования и страхования займов субъектов агропромышленного комплекса;
4) развития племенного животноводства, повышения продуктивности и качества продукции животноводства.
3. Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан (далее – Министерство) производит перечисление целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета областным бюджетам, бюджетам городов Астаной и Алматы на основании индивидуального плана финансирования по платежам по республиканской бюджетной программе 228 «Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на поддержку субъектов агропромышленного комплекса в регионах в рамках Программы по развитию агропромышленного комплекса в Республике Казахстан на 2013 – 2020 годы «Агробизнес – 2020».
В случае неполного освоения выделенных средств какой-либо областью и городами Астаной и Алматы, в том числе по результатам достижения прямых и конечных показателей областей, городов Астаны и Алматы, Министерство в установленном законодательством порядке вносит предложение в Правительство Республики Казахстан о перераспределении сумм целевых трансфертов между регионами.
4. Местные исполнительные органы областей, городов Астаны и Алматы представляют в Министерство по итогам полугодия не позднее 30 июля, а по итогам года – не позднее 1 февраля следующего финансового года отчет согласно приложению к настоящим Правилам.
5. Министерство представляет в Министерство финансов Республики Казахстан отчеты о результатах мониторинга реализации бюджетной программы в соответствии с пунктом 4 статьи 112 Бюджетного кодекса Республики Казахстан.
Приложение
к Правилам использования целевых
текущих трансфертов областными
бюджетами, бюджетами городов
Астаны и Алматы на 2015 год на
поддержку субъектов
агропромышленного комплекса в
регионах в рамках Программы по
развитию агропромышленного
комплекса в Республике Казахстан
на 2013 – 2020 годы
«Агробизнес – 2020»
Отчет
об использовании выделенных сумм целевых текущих трансфертов
и достижении показателей результатов
«____» ___________ 20__ г.
Наименование государственного органа ________________________________
Наименование целевого трансферта ____________________________________
Период отчета _______________________________________________________
Полученная сумма средств из вышестоящего бюджета ____________________
_____________________________________________________________________
(наименование бюджетной программы)
_____________________________________________________________________
(код бюджетной программы (подпрограммы)
№ п/п
Наименование показателей
Единица измерения
Отчетный период
Примечание
Показатели прямого результата
1
Объем произведенной продукции, охваченный субсидированием, тыс. тонн, в том числе:
тыс. тонн
сухое молоко
сливочное масло
сыры
свекловичный сахар
2
Снижение инвестиционных вложений субъектов АПК, направленных на создание новых либо расширение действующих производственных мощностей
тыс. тенге
3
Удешевление для субъектов АПК стоимости страховых премий и комиссий за гарантию
тыс. тенге
Показатели конечного результата
1
Прирост производства молочной продукции к предыдущему году
%
сухое молоко
сливочное масло
сыры
2
Объем привлеченных инвестиций за счет инвестиционных субсидий
тыс. тенге
3
Сумма кредитов, предоставленных финансовыми институтами субъектам АПК через систему страхования и гарантирования займов
тыс. тенге
4
Количество прокредитованных субъектов АПК через систему страхования и гарантирования займов
единиц
Объем бюджетных средств
тыс. тенге
М.П.
Аким _________________________________________________ ___________
(фамилия, имя, (при наличии) отчество             (подпись)
Первый руководитель -
администратор бюджетных
программ нижестоящего бюджета __________________________ ____________
(фамилия, имя, (при наличии) отчество   (подпись)