Қазақстан Республикасының авиациялық персоналын даярлау жүйесін жетілдіру туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2016 жылғы 7 сәуірдегі № 184 қаулысы.
Қазақстан Республикасының мемлекеттік авиациясының авиациялық персоналын даярлау жүйесін жетілдіру мақсатында Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Авиациялық оқу орталығы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігінің (бұдан әрі – серіктестік) жарғылық капиталына мемлекеттің жүз пайыздық қатысу үлесін иелену және пайдалану құқығы заңнамада белгіленген тәртіппен Қазақстан Республикасының Қорғаныс министрлігіне берілсін.
2. Серіктестік қызметінің негізгі мәні мемлекеттік авиацияның авиациялық персоналын кәсіптік деңгейде даярлау, қайта даярлау және ұстау бойынша білім беру саласындағы өндірістік-шаруашылық қызметті жүзеге асыру, сондай-ақ азаматтар мен әскери міндеттілерді әскери-техникалық және басқа да әскери мамандықтар бойынша бастапқы оқыту болып айқындалсын.
3. Қазақстан Республикасының Қорғаныс министрлігі Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік мүлік және жекешелендіру комитетімен және Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігімен бірлесіп, осы қаулыдан туындайтын қажетті шараларды қабылдасын.
4. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне енгізілетін өзгерістер мен толықтырулар бекітілсін.
5. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
К.Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2016 жылғы 7 сәуірдегі
№ 184 қаулысымен
бекітілген
Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне енгізілетін өзгерістер мен толықтырулар
1. "Республикалық меншіктегі ұйымдар акцияларының мемлекеттік пакеттері мен мемлекеттік үлестеріне иелік ету және пайдалану жөніндегі құқықтарды беру туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1999 жылғы 27 мамырдағы № 659 қаулысында:
көрсетілген қаулымен бекітілген Иелік ету және пайдалану құқығы салалық министрліктерге, өзге де мемлекеттік органдарға берілетін республикалық меншік ұйымдарындағы акциялардың мемлекеттік пакеттерінің және қатысудың мемлекеттік үлестерінің тізбесінде:
"Қазақстан Республикасының Қорғаныс министрлігіне" деген бөлімде:
мынадай мазмұндағы реттік нөмірі 280-3-жолмен толықтырылсын:
"280-3. "Авиациялық оқу орталығы" ЖШС";
"Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің Азаматтық авиация комитетіне" деген бөлімде реттік нөмірі 359-23-жол алып тасталсын.
2. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 02.06.2022 № 357 қаулысымен.

О совершенствовании системы подготовки авиационного персонала Республики Казахстан
Постановление Правительства Республики Казахстан от 7 апреля 2016 года № 184.
В целях совершенствования системы подготовки авиационного персонала государственной авиации Республики Казахстан Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Передать в установленном законодательством порядке права владения и пользования стопроцентной долей участия государства в уставном капитале товарищества с ограниченной ответственностью "Авиационный учебный центр" (далее – товарищество) Министерству обороны Республики Казахстан.
2. Определить основным предметом деятельности товарищества осуществление производственно-хозяйственной деятельности в области образования по подготовке, переподготовке и поддержанию профессионального уровня авиационного персонала государственной авиации, а также первоначальное обучение граждан и военнообязанных по военно-техническим и другим военным специальностям.
3. Министерству обороны Республики Казахстан совместно
с Комитетом государственного имущества и приватизации Министерства финансов Республики Казахстан и Министерством по инвестициям и развитию Республики Казахстан принять необходимые меры, вытекающие из настоящего постановления.
4. Утвердить прилагаемые изменения и дополнения, которые вносятся в некоторые решения Правительства Республики Казахстан.
5. Настоящее постановление вводится в действие со дня его подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
К. Масимов
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 7 апреля 2016 года № 184
Изменения и дополнения, которые вносятся в некоторые решения
Правительства Республики Казахстан
1. В постановлении Правительства Республики Казахстан от 27 мая 1999 года № 659 "О передаче прав по владению и пользованию государственными пакетами акций и государственными долями в организациях, находящихся в республиканской собственности":
в перечне государственных пакетов акций и государственных долей участия в организациях республиканской собственности, право владения и пользования которыми передается отраслевым министерствам и иным государственным органам, утвержденном указанным постановлением:
в разделе "Министерству обороны Республики Казахстан":
дополнить строкой, порядковый номер 280-3, следующего содержания:
"280-3 ТОО "Авиационный учебный центр";
в разделе "Комитету гражданской авиации Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан" строку, порядковый номер 359-23, исключить.
2. Утратил силу постановлением Правительства РК от 02.06.2022 № 357.

3. Күші жойылды – ҚР Үкіметінің 29.12.2018 № 936 қаулысымен.

3. Утратил силу постановлением Правительства РК от 29.12.2018 № 936.