"Қазақстан Республикасының дене шынықтыру мен спортты дамытудың 2025 жылға дейінгі тұжырымдамасын іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспарын (бірінші кезең 2016 - 2020 жылдар) бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2016 жылғы 11 сәуірдегі № 203 қаулысы.
"Қазақстан Республикасының дене шынықтыру мен спортты дамытудың 2025 жылға дейінгі тұжырымдамасын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2016 жылғы 11 қаңтардағы № 168 Жарлығын іске асыру мақсатында Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасының дене шынықтыру мен спортты дамытудың 2025 жылға дейінгі тұжырымдамасын іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары (бірінші кезең 2016 – 2020 жылдар) (бұдан әрі – Жоспар) бекітілсін.
2. Орталық және жергілікті атқарушы органдар, сондай-ақ Жоспардың орындалуына жауапты мүдделі ұйымдар:
1) Жоспарды іске асыру жөнінде қажетті шаралар қабылдасын;
2) жылына бір рет, есепті жылдан кейінгі айдың 15 күнінен кешіктірмей Қазақстан Республикасының Мәдениет және спорт министрлігіне Жоспардың орындалу барысы туралы ақпарат берсін.
3. Қазақстан Республикасының Мәдениет және спорт министрлігі есепті жылдан кейінгі 15 ақпаннан кешіктірмей Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің Кеңсесіне Жоспар іс-шараларының орындалу барысы туралы жиынтық ақпарат берсін.
4. Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің Кеңсесі жыл қорытындылары бойынша есепті жылдан кейінгі 15 наурыздан кешіктірмей Қазақстан Республикасы Президентінің Әкімшілігіне Жоспар іс-шараларының орындалу барысы туралы ақпарат берсін.
5. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі К.Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2016 жылғы 11 сәуірдегі
№ 203 қаулысымен
бекітілген

Об утверждении Плана мероприятий по реализации Концепции развития физической культуры и спорта Республики Казахстан до 2025 года (первый этап 2016 - 2020 годы)
Постановление Правительства Республики Казахстан от 11 апреля 2016 года № 203.
В целях реализации Указа Президента Республики Казахстан от 11 января 2016 года № 168 "Об утверждении Концепции развития физической культуры и спорта Республики Казахстан до 2025 года" Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемый План мероприятий по реализации Концепции развития физической культуры и спорта Республики Казахстан до 2025 года (первый этап 2016 – 2020 годы) (далее – План).
2. Центральным и местным исполнительным органам, а также заинтересованным организациям, ответственным за исполнение Плана:
1) принять необходимые меры по реализации Плана;
2) один раз в год, не позднее 15 числа месяца, следующего за отчетным годом, представлять информацию о ходе выполнения мероприятий Плана в Министерство культуры и спорта Республики Казахстан.
3. Министерству культуры и спорта Республики Казахстан не позднее 15 февраля, следующего за отчетным годом, представлять в Канцелярию Премьер-Министра Республики Казахстан сводную информацию о ходе выполнения мероприятий Плана.
4. Канцелярии Премьер-Министра Республики Казахстан представлять в Администрацию Президента Республики Казахстан по итогам года, не позднее 15 марта, следующего за отчетным годом, информацию о ходе выполнения мероприятий Плана.
5. Настоящее постановление вводится в действие со дня его подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
К. Масимов
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 11 апреля 2016 года № 203
План мероприятий
по реализации Концепции развития физической культуры и спорта

Қазақстан Республикасының дене шынықтыру мен спортты дамытудың 2025 жылға дейінгі тұжырымдамасын іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары (бірінші кезең 2016 – 2020 жылдар)
Ескерту. Іс-шаралар жоспарына өзгерістер енгізілді - ҚР Үкіметінің 08.06.2017 № 350 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); 16.02.2018 № 62; 11.02.2019 № 52 қаулыларымен.
Р/с
Іс-шара атауы
Аяқталу нысаны
Жауапты орындаушылар
Орындау мерзімі
Болжамды шығыстар (млн. теңге)
Қаржыландыру көзі
1
2
3
4
5
6
7

Республики Казахстан до 2025 года (первый этап 2016 – 2020 годы)
Сноска. План с изменениями, внесенными постановлениями Правительства РК от 08.06.2017 № 350 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); от 16.02.2018 № 62; от 11.02.2019 № 52.
№ п/п
Наименование мероприятия
Форма завершения
Ответственные за исполнение
Срок исполнения
Предполагаемые расходы (млн. тенге)
Источники финансирования
1
2
3
4
5
6
7

1. Салауатты ұлтты қалыптастырудың кешенді тәсілдерін іске асыру
1.
Апта сайын бұқаралық-спорттық іс-шаралар өткізуді көздейтін барлық деңгейдегі әкімдіктердің жыл сайынғы спорттық іс-шаралар жоспарын әзірлеуі (кемінде 52 іс-шара)
облыстық дене шынықтыру және спорт басқармаларының бұйрықтары
облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың және астананың әкімдіктері
жыл сайын (қаңтар)
жергілікті бюджет:
2016 жылы – 1124,7;
2017 жылы – 1184,1;
2018 жылы – 1249,4
жергілікті бюджет
2.
Халықтың
жүріп-тұруы шектеулі топтары үшін объектілердің қолжетімділігін қамтамасыз ете отырып, ел азаматтарының бос уақытта спортпен шұғылдануын ұйымдастыруға бағдарланған дене шынықтыру-спорттық бірлестіктермен және спорт клубтарымен жұмыс жоспарын әзірлеу және бекіту
облыстық дене шынықтыру және спорт басқармаларының бұйрықтары
облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың және астананың әкімдіктері
жыл сайын (қаңтар)
-
қаражат талап етілмейді
3.
Халықтың нысаналы топтары арасында Тұңғыш Президент – Елбасы
Н.Ә. Назарбаевтың дене дайындығы тестілерін тапсыруды ұйымдастыру
МСМ-ге ақпарат
облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың және астананың әкімдіктері
жыл сайын (желтоқсан)
жергілікті бюджет:
2016 жылы – 0,2;
2017 жылы – 0,2;
2018 жылы – 0,2
жергілікті бюджет
4.
Дене шынықтыру-сауықтыру орталықтары мен спорт клубтарында ашық есік күндерін өткізу
МСМ-ге ақпарат
облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың және астананың әкімдіктері
жыл сайын (желтоқсан)
-
қаражат талап етілмейді
5.
"Елдің спорттық өмірі орталығы" өңіраралық спорттық эстафетаны ұйымдастыру
МСМ-ге ақпарат
облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың және астананың әкімдіктері
жыл сайын (желтоқсан)
жергілікті бюджет:
2016 жылы – 4,4;
2017 жылы – 4,5;
2018 жылы – 4,6
жергілікті бюджет
6.
Бұқаралық, ұлттық және мүгедек спортшылар арасында спорт түрлерінен республикалық және халықаралық жарыстарды дайындау және өткізу
МСМ-ге ақпарат
БҒМ, облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың және астананың әкімдіктері
жыл сайын (желтоқсан)
республикалық бюджет: 240,0;
жергілікті бюджет:
2016 жылы – 4510,2;
2017 жылы – 4326,0;
2018 жылы – 4518,6

1. Реализация комплексного подхода к формированию здоровой нации
1.
Разработка ежегодных планов спортивных мероприятий (не менее 52 мероприятий) акиматами всех уровней, предусматривающих еженедельное проведение массовых спортивных мероприятий
приказ областных управлений по физической культуре и спорту
акиматы областей, городов республиканского значения и столицы
ежегодно (январь)
местный бюджет: 2016 год – 1124,7; 2017 год – 1184,1; 2018 год – 1249,4
местный бюджет
2.
Разработка и утверждение плана работы с физкультурно- спортивными объединениями и спортивными клубами, ориентированного на организацию спортивного досуга граждан страны с обеспечением доступности объектов для маломобильных групп населения
приказ областных управлений по физической культуре и спорту
акиматы областей, городов республиканского значения и столицы
ежегодно (январь)
-
не требует средств
3.
Организация сдачи тестов физической подготовки первого Президента - Елбасы Назарбаева Н.А. среди целевых групп населения
информация в МКС
акиматы областей, городов республиканского значения и столицы
ежегодно (декабрь)
местный бюджет: 2016 год – 0,2; 2017 год – 0,2; 2018 год – 0,2
местный бюджет
4.
Проведение дней открытых дверей в физкультурно- оздоровитель-ных центрах и спортивных клубах
информация в МКС
акиматы областей, городов республиканского значения и столицы
ежегодно (декабрь)
-
не требует средств
5.
Организация межрегиональной спортивной эстафеты "Центр спортивной жизни страны"
информация в МКС
акиматы областей, городов республиканского значения и столицы
ежегодно (декабрь)
местный бюджет:
2016 год – 4,4;
2017 год – 4,5;
2018 год – 4,6
местный бюджет
6.
Подготовка и проведение республиканских, международных соревнований по массовым, национальным видам спорта и среди спортсменов - инвалидов
информация в МКС
МОН, акиматы областей, городов республиканского значения и столицы
ежегодно (декабрь)
республиканский бюджет: 240,0;
местный бюджет:
2016 год – 4510,2;
2017 год – 4326,0;
2018 год – 4518,6
республиканский бюджет

республикалық бюджет (035100, 036100 бюджеттік бағдарламасы), жергілікті бюджет
7.
Өңірлердің спорттық тартымдылығы рейтингін қалыптастыру бойынша ұсыныстар әзірлеу
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ұсыныстар
МСМ
2016 жылғы желтоқсан
-
қаражат талап етілмейді
8.
Тұрғылықты жері бойынша спорт клубтары, оның ішінде дене шынықтырумен және спортпен өз бетінше шұғылданушыларға арналған демалыс күндердегі спорт клубтары желісін құрудың тиімді алгоритмін пысықтау
МСМ-ге ақпарат
МСМ, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдіктері
2016 жылғы желтоқсан
-
қаражат талап етілмейді
9.
Халықтың нысаналы топтары (жастар, зейнеткерлер және басқалар) арасында салауатты өмір салты негізін қалыптастыратын телевизиялық сюжеттер мен бағдарламалар, фильмдер сериясын жасау бойынша мүмкіндікті қарастыру
МСМ-ге ақпарат
МСМ, ИДМ, ДСӘДМ, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдіктері
2017 жылғы наурыз
-
қаражат талап етілмейді
10.
Халықтың нысаналы топтарының елдің спорттық өміріне қатысуын мониторингтеу, спортта көрсетілетін қызметтер сапасы мен қолжетімділігіне қанағаттанушылықты бағалау және т.б. мақсатта әлеуметтанушылық және сараптамалық зерттеулерді ұйымдастыру бойынша ұсыныстар енгізу
МСМ-ге ақпарат
МСМ, ИДМ, ҰЭМ, ДСӘДМ, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдіктері
2017 жылғы наурыз
-
қаражат талап етілмейді
11.
Командалық спорт түрлерінен (хоккей, футбол және т.б.) түнгі спорттық лиганы қалыптастыру бойынша пилоттық жобаны бастау
МСМ бұйрығы
МСМ, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдіктері
2018 жылғы қаңтар
жергілікті бюджет:
2016 жылы – 1,0;
2017 жылы – 2,1;
2018 жылы – 47,8
жергілікті бюджет
2. Балалармен және жастармен жұмыс істеу әдістерін жетілдіру
12.
Қысқы және жазғы спорт түрлері бойынша спартакиадалар, Универсиадалар және республикалық жастар ойындарын, баскетболдан, волейболдан, футболдан және басқа да бұқаралық спорт түрлерінен студенттік және мектеп лигаларын өткізу
МСМ-ге ақпарат
БҒМ, облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың және астананың әкімдіктері
жыл сайын (желтоқсан)
жергілікті бюджет:
2016 жылы – 2135,6;
2017 жылы – 2312,2;
2018 жылы – 2471,3
жергілікті бюджет
13.
"Айбын" әскери-патриоттық жастар республикалық жиынын өткізу
Қорғанысминіне ақпарат
МСМ, облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың және астананың әкімдіктері
жыл сайын (желтоқсан)
республикалық бюджет:
2016 жылы – 83,0;
жергілікті бюджет:
2016 жылы – 9,2;
2017 жылы – 9,3;
2018 жылы – 9,4
республикалық бюджет (047 бюджеттік бағдарламасы), жергілікті бюджет
14.
Спорт түрлері бойынша спорт клубтарымен және жанкүйерлер клубтарымен (фан-клубтар) әлеуметтік-профилактикалық жұмыс жоспарларын әзірлеу және бекіту
облыстық дене шынықтыру және спорт басқармаларының бұйрығы
облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдіктері, спорт түрлері бойынша федерациялар (келісім бойынша)
2016 жылғы шілде
-
қаражат талап етілмейді
15.
Денсаулықты нығайтуға және жан-жақты тәни дамуға бағытталған жастар арасындағы дене шынықтыру-сауықтыру және тәрбие жұмысының кешенді іс-қимыл жоспарын әзірлеу және бекіту
облыстық дене шынықтыру және спорт басқармаларының бұйрығы
облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдіктері, спорт түрлері бойынша федерациялар (келісім бойынша)
2016 жылғы шілде
-
қаражат талап етілмейді
16.
Ел өңірлерінде балалар мен жасөспірімдер спорт мектептері мен олимпиада резервінің мамандандырылған балалар мен жасөспірімдер мектептерінің жұмысына қойылатын талаптар жүйесін жетілдіру
МСМ-ге ақпарат
облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдіктері
2016 жылғы желтоқсан
-
қаражат талап етілмейді

(бюджетная программа 035100, 036100), местный бюджет
7.
Разработка предложений по формированию рейтинга спортивной привлекательности регионов
предложения в Правительство Республики Казахстан
МКС
декабрь 2016 года
-
не требует средств
8.
Проработка эффективного алгоритма создания сети спортивных клубов по месту жительства, в том числе спортивных клубов выходного дня, рассчитанных на самостоятельно занимающихся физической культурой и спортом
информация в МКС
МКС, акиматы областей, городов Астаны и Алматы
декабрь 2016 года
-
не требует средств
9.
Рассмотрение возможности создания серии телевизионных сюжетов и выпусков, фильмов, формирующих основы здорового образа жизни среди целевых групп населения (молодежь, пенсионеры и др.)
информация в МКС
МКС, МИР, МЗСР, акиматы областей, городов Астаны и Алматы
март 2017 года
-
не требует средств
10.
Внесение предложений по организации социологических и экспертных исследований с целью мониторинга участия целевых групп населения в спортивной жизни страны, оценки удовлетворенности качеством и доступностью спортивных услуг
информация в МКС
МКС, МНЭ, МИР, МЗСР, акиматы областей, городов Астаны и Алматы
март 2017 года
-
не требует средств
11.
Запуск пилотного проекта по формированию ночной спортивной лиги по командным видам спорта (хоккей, футбол и др.)
приказ МКС
МКС, акиматы областей, городов Астаны и Алматы
январь 2018 года
местный бюджет:
2016 год – 1,0;
2017 год – 2,1;
2018 год – 47,8
местный бюджет
2. Совершенствование методов работы с детьми и молодежью
12.
Проведение спартакиад, универсиад и молодежных игр республики по зимним и летним видам спорта, студенческих и школьных лиг по баскетболу, волейболу, футболу и другим массовым видам спорта
информация в МКС
МОН, акиматы областей, городов республиканского значения и столицы
ежегодно (декабрь)
местный бюджет:
2016 год – 2135,6;
2017 год – 2312,2;
2018 год – 2471,3
местный бюджет
13.
Проведение республиканского военно-патриотического сбора молодежи "Айбын"
информация в МО
МКС, акиматы областей, городов республиканского значения и столицы
ежегодно (декабрь)
республиканский бюджет:
2016 год – 83,0;
местный бюджет:
2016 год – 9,2;
2017 год – 9,3;
2018 год – 9,4
республиканский бюджет (бюджетная программа 047), местный бюджет
14.
Разработка и утверждение планов социально-профилактической работы со спортивными клубами и клубами болельщиков (фан-клубами) по видам спорта
приказ областных управлений по физической культуре и спорту
акиматы областей, городов Астаны и Алматы, федерации по видам спорта (по согласованию)
июль 2016 года
-
не требует средств
15.
Разработка и утверждение комплексных планов действий физкультурно-оздоровительной и воспитательной работы среди молодежи, направленной на укрепление их здоровья и всестороннее физическое развитие
приказ областных управлений по физической культуре и спорту
акиматы областей, городов Астаны и Алматы, федерации по видам спорта (по согласованию)
июль 2016 года
-
не требует средств
16.
Совершенствование системы требований деятельности детско-юношеских спортивных школ и специализированных детско-юношеских школ олимпийского резерва в регионах страны
информация в МКС
акиматы областей, городов Астаны и Алматы
декабрь 2016 года
-
не требует средств

3. Жоғары жетістіктер спортын және спорт резервін даярлау жүйесін дамыту
17.
"Жыл спортшысы" конкурсын өткізу
МСМ бұйрығы
МСМ
жыл сайын (қаңтар)
2016 жылы – 5,1;
2017 жылы – 5,1;
2018 жылы – 5,1
республикалық бюджет (036100 бюджеттік бағдарламасы)
18.
Қазақстан Республикасы аумағындағы спорт түрлері бойынша халықаралық жарыстарға ұлттық құрама командалардың дайындығы және қатысуы
МСМ-ге ақпарат
облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың және астананың әкімдіктері
жыл сайын (желтоқсан)
республикалық бюджет:
2016 жылы – 43,9;
2017 жылы – 43,9;
2018 жылы – 43,9;
жергілікті бюджет:
2016 жылы – 2242,2;
2017 жылы – 1907,4;
2018 жылы – 2306,8
республикалық бюджет (036100 бюджеттік бағдарламасы), жергілікті бюджет
19.
Ұлттық құрама командалардың спорт түрлері бойынша Қазақстан аумағынан тыс халықаралық жарыстарға қатысуы
МСМ-ге ақпарат
облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың және астананың әкімдіктері
жыл сайын (желтоқсан)
республикалық бюджет:
2016 жылы – 1176,2;
жергілікті бюджет:
2016 жылы – 1733,6;
2017 жылы – 1807,9;
2018 жылы – 1902,9
республикалық бюджет (036100 бюджеттік бағдарламасы), жергілікті бюджет
20.
Алматы қаласында өтетін 2017 жылғы XXVIII Бүкіләлемдік қысқы Универсиадаға дайындық және оған қатысу
МСМ-ге ақпарат
2016-2017 жылдардағы желтоқсан
республикалық бюджет:
2016 жылы – 1 362,1;
жергілікті бюджет:
2016 жылы – 2112,2;
2017 жылы – 56,5;
2018 жылы – 37,5
республикалық бюджет (036100 бюджеттік бағдарламасы), жергілікті бюджет
21.
Жазғы және қысқы Олимпиада, Паралимпиада ойындарына дайындық және оған қатысу
МСМ-ге ақпарат
облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың және астананың әкімдіктері
2016 жылғы желтоқсан, 2018 жылғы желтоқсан
республикалық бюджет:
2016 жылы – 3 474,2;
жергілікті бюджет:
2016 жылы – 933,2;
2017 жылы – 806,4;
2018 жылы – 898,1
республикалық бюджет (036100 бюджеттік бағдарламасы), жергілікті бюджет
21-1.
Ұлттық спорт түрлерінен "Ұлы дала рухы" фестивалін ұйымдастыру және өткізу
МСМ-ге ақпарат
облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың және астананың әкімдіктері, "Ұлттық және ат спорты орталығы" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны (келісім бойынша)
2018 жылғы желтоқсан
республикалық бюджет:
2018 жылы – 216308,0
республикалық бюджет:
(035100 бюджеттік бағдарламасы), жергілікті бюджет
21-2.
Қазақ күресінен "Қазақстан барысы" республикалық турнирін ұйымдастыру және өткізу
МСМ-ге ақпарат
"Қазақстан барысы" қазақ күресін дамыту қоры" қоғамдық қоры (келісім бойынша), облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдіктері, "Қазақстан Республикасы қазақ күресі федерациясы" қоғамдық нысанындағы заңды тұлғалар бірлестігі (келісім бойынша)
2018 жылғы желтоқсан
республикалық бюджет:

3. Развитие спорта высших достижений и системы подготовки спортивного резерва
17.
Проведение конкурса "Спортсмен года"
приказ МКС
МКС
ежегодно (январь)
2016 год - 5,1;
2017 год – 5,1;
2018 год - 5,1
республиканский бюджет (бюджетная программа 036100)
18.
Подготовка и участие национальных сборных команд по видам спорта в международных соревнованиях на территории Республики Казахстан
информация в МКС
акиматы областей, городов республиканского значения и столицы
ежегодно (декабрь)
республиканский бюджет:
2016 год - 43,9;
2017 год - 43,9;
2018 год - 43,9;
местный бюджет:
2016 год – 2242,2;
2017 год – 1907,4;
2018 год – 2306,8
республиканский бюджет (бюджетная программа 036100), местный бюджет
19.
Участие национальных сборных команд по видам спорта в международных соревнованиях за пределами Республики Казахстан
информация в МКС
акиматы областей, городов республиканского значения и столицы
декабрь ежегодно
республиканский бюджет:
2016 год - 1 176,2;
местный бюджет:
2016 год – 1733,6;
2017 год – 1807,9;
2018 год – 1902,9
республиканский бюджет (бюджетная программа 036100), местный бюджет
20.
Подготовка и участие в XXVIII-ой Всемирной зимней Универсиаде 2017 года в городе Алматы
информация в МКС
МОН, акиматы областей, городов Астаны и Алматы
декабрь 2016-2017 годов
республиканский бюджет:
2016 год - 1 362,1;
местный бюджет:
2016 год – 2112,2;
2017 год – 56,5;
2018 год – 37,5
республиканский бюджет (бюджетная программа 036100), местный бюджет
21.
Подготовка и участие в летних и зимних Олимпийских и Паралимпийских играх
информация в МКС
акиматы областей, городов республиканского значения и столицы
декабрь 2016 года,
декабрь 2018 года
республиканский бюджет:
2016 год – 3 474,2;
местный бюджет:
2016 год – 933,2;
2017 год – 806,4;
2018 год – 898,1
республиканский бюджет (бюджетная программа 036100), местный бюджет
21-1.
Организация и проведение фестиваля по национальным видам спорта "Ұлы дала рухы"
информация в МКС
акиматы областей, городов республиканского значения и столицы, Республиканское государственное казенное предприятие "Центр национальных и конных видов спорта" (по согласованию)
декабрь 2018 года
республиканский бюджет:
2018 год – 216308,0
республиканский бюджет:
(бюджетная программа 035100), местный бюджет
21-2.
Организация и проведение республиканского турнира по қазақ күресі "Қазақстан барысы"
информация в МКС
общественный фонд "Фонд развития қазақ күресі "Қазақстан барысы" (по согласованию), акиматы областей и городов Астаны и Алматы, объединение юридических лиц в форме ассоциации "Федерация казах курес Республики Казахстан" (по согласованию)
Декабрь 2018 года
республиканский бюджет:

21-4.
Алып тасталды – ҚР Үкіметінің 11.02.2019 № 52 қаулысымен.
4. Дене шынықтыру инфрақұрылымын дамыту және ден шынықтыру және спорт қызметтері нарығын кеңейту
22.
Елді мекендерде аула алаңдарында спорт аймақтарын (ашық жазық спорт құрылыстары) құру бойынша ұсыныстар енгізу
МСМ-ге ұсыныстар
облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдіктері, спорт түрлері бойынша федерациялар (келісім бойынша)
2016 жылғы желтоқсан
-
қаражат талап етілмейді
23.
Қазақстан Республикасы Үкіметінің "Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігі Спорт және дене шынықтыру істері комитетінің "Ат спортынан балалар мен жасөспірімдер спорт мектебі" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорнын "Ұлттық спорт түрлері орталығы" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны деп қайта атау туралы" қаулы жобасын әзірлеу
Қазақстан РеспубликасыҮкіметінің қаулысы
МСМ
2016 жылғы желтоқсан
-
қаражат талап етілмейді
24.
Орта білім беру мектептерін кешенді спорт алаңдарымен қамтамасыз ету мәселесін пысықтау
МСМ-ге ақпарат
БҒМ, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдіктері
2017 жылғы наурыз
-
қаражат талап етілмейді
25.
Ел өңірлерінде балалар мен жасөспірімдер спорт мектептері желісін одан әрі дамыту бойынша ұсыныстар әзірлеу
МСМ-ге ұсыныстар
облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдіктері
2017 жылғы қараша
-
қаражат талап етілмейді
26.
Елдің танымал туристік маршруттары картасына анағұрлым тартымды спорт объектілерін ықпалдастыру
ИДМ-ге ұсыныстар
МСМ
2017 жылғы желтоқсан
-
қаражат талап етілмейді
27.
Қазақстан Республикасының облыстарында жабық футбол алаңдарын (манеждер) салу мәселесін пысықтау
МСМ-ге ақпарат
облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдіктері, Қазақстанның футбол федерациясы (келісім бойынша)
2018 жылғы наурыз
-
қаражат талап етілмейді
28.
МЖӘ тетігін қолдана отырып, спорт объектілерін, оның ішінде дене шынықтыру-сауықтыру кешендерін салу мәселесін пысықтау
МСМ-ге ұсыныстар
МСМ, ҰЭМ, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдіктері, спорт түрлері бойынша федерациялар (келісім бойынша)
2018 жылғы наурыз
жергілікті бюджет:
2016 жылы – 125,0;
2017 жылы – 150,0;
2018 жылы – 300,0
жергілікті бюджет, жеке инвестициялар
29.
МЖӘ тетігін қолдана отырып, спорт мүкәммалының отандық өндірісін іске қосу, спорт киімін тігу, брендтік және имидждік өнім шығару мүмкіндігін қарастыру
МСМ-ге ақпарат
ИДМ, ҰЭМ, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдіктері, спорт түрлері федерациялары (келісім бойынша)
2018 жылғы наурыз
-
қаражат талап етілмейді
30.
Демалыс және бос уақыт өткізу орындарында бұқаралық спортпен шұғылдануға арналған көше жаттығу құрылғыларын орнату мәселесін пысықтау
МСМ-ге ақпарат
облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдіктері
2018 жылғы наурыз
-
қаражат талап етілмейді

21-4.
Исключена постановлением Правительства РК от 11.02.2019 № 52.
4. Развитие инфраструктуры физической культуры и расширение рынка услуг физической культуры и спорта
22.
Внесение предложений по созданию спортивных зон при дворовых площадках (открытые плоскостные спортивные сооружения) в населенных пунктах
предложения в МКС
акиматы областей, городов Астаны и Алматы, федерации по видам спорта (по согласованию)
декабрь 2016 года
-
не требует средств
23.
Разработка постановления Правительства Республики Казахстан "О некоторых вопросах республиканского государственного казенного предприятия "Республиканская детско-юношеская спортивная школа по конному спорту" Комитета по делам спорта и физической культуры Министерства культуры и спорта Республики Казахстан"
постановление Правительства Республики Казахстан
МКС
декабрь 2016 года
-
не требует средств
24.
Проработка вопроса по обеспечению средних общеобразовательных школ комплексными спортивными площадками
информация в МКС
МОН, акиматы областей, городов Астаны и Алматы
март 2017 года
-
не требует средств
25.
Разработка предложений по дальнейшему развитию сети детско-юношеских спортивных школ в регионах страны
предложения в МКС
акиматы областей, городов Астаны и Алматы
ноябрь 2017 года
-
не требует средств
26.
Интеграция наиболее привлекательных спортивных объектов в карту популярных туристических маршрутов страны
предложения в МИР
МКС
декабрь 2017 года
-
не требует средств
27.
Проработка вопроса строительства крытых футбольных полей (манежей) в областях Республики Казахстан
информация в МКС
акиматы областей, городов Астаны и Алматы, Федерация футбола Казахстана (по согласованию)
март 2018 года
-
не требует средств
28.
Проработка вопроса строительства спортивных объектов, в том числе строительства физкультурно-оздоровительных комплексов с применением механизма ГЧП
предложения в МКС
МКС, МНЭ, акиматы областей, городов Астаны и Алматы, федерации по видам спорта (по согласованию)
март 2018 года
местный бюджет:
2016 год – 125,0;
2017 год – 150,0;
2018 год – 300,0
местный бюджет, частные инвестиции
29.
Рассмотрение возможности запуска отечественного производства спортивного инвентаря, пошива спортивной одежды, производства брендовой и имиджевой продукции с применением механизма ГЧП
информация в МКС
МИР, МНЭ, акиматы областей, городов Астаны и Алматы, федерации по видам спорта (по согласованию)
март 2018 года
-
не требует средств
30.
Проработка вопроса установления уличных тренажеров для занятий массовым спортом в местах отдыха и досуга
информация в МКС
акиматы областей, городов Астаны и Алматы
март 2018 года
-
не требует средств

30-1.
Маңғыстау облысында үлгілік ипподром салуды қамтамасыз ету
МСМ-ге ақпарат
Маңғыстау облысының әкімдігі
2018 – 2019 жылдар
жеке инвестициялар: 2018 – 2019 жылдары – 170,0
жеке инвестициялар
5. Саланың заманауи ғылыми және кадр әлеуетін қалыптастыру
31.
Спорт саласында дуальды оқыту қағидаттары негізінде үздіксіз кәсіби білім берудің тиімді жүйесін құру
МСМ-ге ақпарат
МСМ, ДСӘДМ, БҒМ, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдіктері
2016 жылғы желтоқсан
-
қаражат талап етілмейді
32.
Кәсіптік стандарттарды қайта қарау және спорт және дене шынықтыру саласына талап етілетін мамандықтар бойынша жаңа кәсіби стандарттарды әзірлеу бойынша мәселені пысықтау
МСМ-ге ақпарат
ДСӘДМ, БҒМ, спорт түрлері федерациялары (келісім бойынша), ҰКП (келісім бойынша)
2017 – 2020 жылдар ішінде
-
қаражат талап етілмейді
33.
Спорт резервін даярлау жүйесінің теориялық-әдістемелік және медициналық-биологиялық негіздері саласында ғылыми зерттеулер мен әзірлемелерді жүргізу мәселесін пысықтау
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ақпарат
МСМ, БҒМ
2018 жылғы наурыз
-
қаражат талап етілмейді
6. Халықаралық өзара іс-қимыл
34.
Қазақстан халқы Ассамблеясымен бірлесіп спорттық-бұқаралық іс-шаралар өткізу
МСМ-ге ақпарат
облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың және астананың әкімдіктері Қазақстан Республикасының Президенті жанындағы "Қоғамдық келісім" РММ
жыл сайын (желтоқсан), 2018 жылдан бастап
жергілікті бюджет:
2016 жылы – 1,0;
2017 жылы – 1,0;
2018 жылы – 37,0
жергілікті бюджет
35.
"Ұлы Жібек жолы" халықаралық ралли гран-приін өткізу
МСМ-ге ақпарат
СІМ, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдіктері, автомотоспорт федерациясы (келісім бойынша)
2016 жылғы шілде
-
қаражат талап етілмейді
36.
Астана қаласында 2018 – 2019 жылдары УЕФА Суперкубогы матчын өткізу бойынша ұсыныстар енгізу
МСМ-ге ұсыныстар
МСМ, Астана қаласының әкімдігі, Қазақстанның футбол федерациясы (келісім бойынша)
2017 жылғы наурыз
-
қаражат талап етілмейді
37.
Батыс Еуропа – Батыс Қытай көлік дәлізінің кезең-кезеңмен ашылуына орайластырған Халықаралық велотур ұйымдастыру мүмкіндігін зерделеу
МСМ-ге ұсыныстар
МСМ, СІМ, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдіктері, Велосипед спорты федерациясы (келісім бойынша), Қазақстан Республикасының Президенті жанындағы "Қоғамдық келісім" РММ (келісім бойынша)
2018 жылғы наурыз
-
қаражат талап етілмейді
38.
"Астана-тур" халықаралық велосипед жарысын ұйымдастыру және өткізу мүмкіндігін қарау
МСМ-ге ақпарат
Астана қаласының әкімдігі, Велосипед спорты федерациясы (келісім бойынша)
2018 жылғы наурыз
-
қаражат талап етілмейді
39.
Дене шынықтыру және спортты дамытудың негізгі бағыттары бойынша халықаралық спорттық ұйымдармен ынтымақтастықты кеңейту
МСМ-ге ақпарат
МСМ, СІМ, ҰОК (келісім бойынша), спорт түрлері федерациялары (келісім бойынша)
2020 жылғы қаңтар
-
қаражат талап етілмейді
40.
Халықаралық спорт аренасында Қазақстанның ұлттық көшпенді спорт брендін жылжыту
МСМ-ге ақпарат
"Асық ату" федерациясы" республикалық қоғамдық бірлестігі (келісім бойынша), "Қазақстан Республикасы тоғызқұмалақ спорты федерациясы" қауымдастық нысанындағы заңды тұлғалар бірлестігі (келісім бойынша)
жыл сайын
-
қаражат қажет етпейді
Ескертпе: аббревиатуралардың толық жазылуы:
БҒМ – Қазақстан Республикасының Білім және ғылым министрлігі
ДСӘДМ – Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау және әлеуметтік
даму министрлігі
ИДМ – Қазақстан Республикасының Инвестициялар және даму министрлігі
Қорғанысмині– Қазақстан Республикасының Қорғаныс министрлігі
МСМ – Қазақстан Республикасының Мәдениет және спорт министрлігі
СІМ – Қазақстан Республикасының Сыртқы істер министрлігі
ҰЭМ – Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика министрлігі
Қазақстан Республикасының Президенті жанындағы "Қоғамдық келісім" РММ – Қазақстан Республикасының Президенті жанындағы "Қоғамдық келісім" республикалық мемлекеттік мекемесі
МЖӘ – мемлекеттік-жекешелік әріптестік
ҰКП – Қазақстан Республикасының Ұлттық кәсіпкерлер палатасы
ҰОК – Ұлттық олимпиада комитеті

30-1.
Обеспечение строительства типового ипподрома в Мангистауской области
информация в МКС
акимат Мангистауской области
2018 – 2019 годы
частные инвестиции:
2018 – 2019 годы – 170,0
частные инвестиции
5. Формирование современного научного и кадрового потенциала отрасли
31.
Создание эффективной системы непрерывного профессионального образования на основе дуальных принципов обучения в отрасли спорта
информация в МКС
МКС, МЗСР, МОН, акиматы областей, городов Астаны и Алматы
декабрь 2016 года
-
не требует средств
32.
Проработка вопроса по разработке профессиональных стандартов по востребованным профессиям в отрасли спорта и физической культуры
информация в МКС
МЗСР, МОН, федерации по видам спорта (по согласованию), НПП (по согласованию)
в течение 2017 – 2020 годов
-
не требуются
33.
Проработка вопроса возможности проведения научных исследований и разработок в области теоретико – методических и медико– биологических основ системы подготовки спортивного резерва
информация в Правительство Республики Казахстан
МКС, МОН
март 2018 года
-
не требует средств
6. Международное взаимодействие
34.
Проведение совместно с Ассамблеей народа Казахстана спортивно-массовых мероприятий
информация в МКС
акиматы областей, городов республиканского значения и столицы, РГУ "Қоғамдық келісім" при Президенте Республики Казахстан
ежегодно (декабрь), начиная с 2018 года
местный бюджет:
2016 год – 1,0;
2017 год – 1,0;
2018 год – 37,0
местный бюджет
35.
Проведение международного ралли гран-при "Великий шелковый путь"
информация в МКС
МИД, акиматы областей, городов Астаны и Алматы, Федерация автомотоспорта (по согласованию)
июль 2016 года
-
не требует средств
36.
Внесение предложений по проведению в городе Астане матча за Суперкубок УЕФА в 2018 - 2019 годы
предложения в МКС
МКС, акимат города Астаны, Федерация футбола Казахстана (по согласованию)
март 2017 года
-
не требует средств
37.
Изучение возможности организации Международного велотура, приуроченного к поэтапному открытию транспортного коридора Западная Европа – Западный Китай
предложения в МКС
МКС, МИД, акиматы областей, городов Астаны и Алматы, Федерация велосипедного спорта (по согласованию), РГУ "Қоғамдық келісім" при Президенте Республики Казахстан
март 2018 года
-
не требует средств
38.
Рассмотрение возможности организации и проведения международной велогонки "Астана-тур"
информация в МКС
акимат города Астаны, Федерация велосипедного спорта (по согласованию)
март 2018 года
-
не требует средств
39.
Расширение сотрудничества с международными спортивными организациями по основным направлениям развития физической культуры и спорта
информация в МКС
МКС, МИД, НОК (по согласованию), федерации по видам спорта (по согласованию)
январь 2020 года
-
не требует средств
40.
Продвижение национального кочевого спортивного бренда Казахстана на международной спортивной арене
информация в МКС
республиканское общественное объединение "Федерация "Асық ату" (по согласованию), объединение юридических лиц в форме ассоциации "Федерация спорта тоғызқұмалақ Республики Казахстан" (по согласованию)
ежегодно
-
не требует средств
Примечание: расшифровка аббревиатур:
МОН – Министерство образования и науки Республики Казахстан
МЗСР – Министерство здравоохранения и социального развития Республики Казахстан
МИР – Министерство по инвестициям и развитию Республики Казахстан
МО – Министерство обороны Республики Казахстан
МКС – Министерство культуры и спорта Республики Казахстан
МИД – Министерство иностранных дел Республики Казахстан
МНЭ – Министерство национальной экономики Республики Казахстан
РГУ "Қоғамдық келісім" при Президенте Республики Казахстан – республиканское государственное учреждение "Қоғамдық келісім" при Президенте Республики Казахстан
ГЧП – государственно-частное партнерство
НПП – Национальная палата предпринимателей Республики Казахстан
НОК – Национальный олимпийский комитет