"Мәдениет саласындағы мемлекеттік стипендияларды беру ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 4 сәуірдегі № 266 қаулысына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2016 жылғы 2 желтоқсандағы № 753 қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2023 жылғы 3 қазандағы № 854 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 03.10.2023 № 854 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Мәдениет саласындағы мемлекеттік стипендияларды беру ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 4 сәуірдегі № 266 қаулысына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2007 ж., № 11, 122-құжат) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген Мәдениет саласындағы мемлекеттік стипендияларды беру ережесінде:
тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасының Тұңғыш Президенті — Елбасының мәдениет саласындағы мемлекеттік стипендиясын беру қағидалары";
1, 2, 3, 5 және 7-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Осы Қазақстан Республикасының Тұңғыш Президенті - Елбасының мәдениет саласындағы мемлекеттік стипендиясын беру қағидалары "Мәдениет туралы" 2006 жылғы 15 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Заңына, "Қазақстан Республикасының Тұңғыш Президенті - Елбасының мәдениет саласындағы мемлекеттік стипендиясын тағайындау туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2000 жылғы 3 сәуірдегі № 369 Жарлығына сәйкес әзірленді және мәдениет саласындағы мемлекеттік стипендияларды беру тәртібін айқындайды.
2. Қазақстан Республикасының құрметті атақтары мен мемлекеттік наградаларына ие болған шығармашыл қызметкерлерді және мәдениет қызметкерлерін, сондай-ақ аса дарынды жас шығармашыл қызметкерлерді мемлекеттік қолдау мақсатында жыл сайын Қазақстан Республикасының Тұңғыш Президенті - Елбасының мәдениет саласындағы мемлекеттік стипендиясы (бұдан әрі - мемлекеттік стипендия) беріледі.
3. Мемлекеттік стипендия алуға:
1) Қазақстан Республикасының мемлекеттік наградалары, халық жазушысы, халық әртісі, халық суретшісі, Қазақстанның еңбек сіңірген қайраткері құрметті атақтары бар немесе әдебиет және өнер саласындағы мемлекеттік сыйлықтың, халықаралық және республикалық конкурстардың, фестивальдер мен көрмелердің лауреаттары болып табылатын;
2) Қазақстан мәдениетін дамыту үшін шығармашылық әлеуеті бар Қазақстан Республикасының азаматтары үміткер болады.";

О внесении изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 4 апреля 2007 года № 266 "Об утверждении Правил присуждения государственных стипендий в области культуры"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 2 декабря 2016 года № 753. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 3 октября 2023 года № 854.
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 03.10.2023 № 854 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 4 апреля 2007 года № 266 "Об утверждении Правил присуждения государственных стипендий в области культуры" (САПП Республики Казахстан, 2007 г., № 11, ст. 122) следующие изменения:
в Правилах присуждения государственных стипендий в области культуры, утвержденных указанным постановлением:
заголовок изложить в следующей редакции:
"Правила присуждения государственной стипендии Первого Президента Республики Казахстан – Лидера Нации в области культуры";
пункты 1, 2, 3, 5 и 7 изложить в следующей редакции:
"1. Настоящие Правила присуждения государственной стипендии Первого Президента Республики Казахстан – Лидера Нации в области культуры разработаны в соответствии с Законом Республики Казахстан от 15 декабря 2006 года "О культуре", Указом Президента Республики Казахстан от 3 апреля 2000 года № 369 "Об учреждении государственной стипендии Первого Президента Республики Казахстан – Лидера Нации в области культуры" и определяют порядок присуждения государственных стипендий в области культуры.
2. Ежегодно в целях государственной поддержки творческих работников и работников культуры, удостоенных почетных званий и государственных наград Республики Казахстан, а также особо одаренных молодых творческих работников присуждается государственная стипендия Первого Президента Республики Казахстан – Лидера Нации в области культуры (далее – государственная стипендия).
3. На соискание государственной стипендии претендуют граждане Республики Казахстан:
1) имеющие государственные награды Республики Казахстан, почетные звания народного писателя, народного артиста, народного художника, Қазақстанның еңбек сіңірген қайраткері (Заслуженный деятель Казахстана) или являющиеся лауреатами государственной премии в области литературы и искусства, международных и республиканских конкурсов, фестивалей и выставок;
2) обладающие творческим потенциалом для развития казахстанской культуры.";

"5. Мемлекеттік стипендияны алуға ұсынылатын құжаттарды қабылдау туралы хабарландыру құжаттарды қабылдау мерзімі басталардан бұрын екі айдан кешіктірмей уәкілетті органның интернет-ресурсында орналастырылады.";
"7. Комиссияның мемлекеттік стипендияны беруге кандидатураны бекіту туралы шешімі Комиссия отырысында қарапайым көпшілік дауыспен ашық дауыс берумен қабылданады. Дауыстар тең болған жағдайда төраға дауыс берген шешім қабылданды деп есептеледі. Егер Комиссия мүшелерінің үштен екісінен астамы қатысса, отырыс заңды деп есептеледі.
Комиссия шешімі хаттамамен (бұдан әрі - хаттама) ресімделеді және оған қатысып отырған Комиссия мүшелері қол қояды.
Уәкілетті орган тиісті жылға мемлекеттік стипендияны беру туралы Қазақстан Республикасының Президенті актісінің жобасын хаттама көшірмесімен қоса, Қазақстан Республикасының Үкіметіне ағымдағы жылғы бірінші қазаннан кешіктірмей енгізеді.
Қазақстан Республикасының Үкіметі тиісті жылға мемлекеттік стипендияны беру туралы Қазақстан Республикасының Президенті актісінің жобасын қарап, ағымдағы жылғы бірінші қарашадан кешіктірмей Қазақстан Республикасы Президентінің Әкімшілігіне енгізеді.".
2. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Б.Сағынтаев

"5. Объявление о приеме документов на соискание государственной стипендии размещается на интернет-ресурсе уполномоченного органа не позднее, чем за два месяца до начала срока приема документов.";
"7. Решение Комиссии об утверждении кандидатуры на присуждение государственной стипендии принимается на заседании Комиссии открытым голосованием простым большинством голосов. В случае равенства голосов, принятым считается решение, за которое проголосовал председатель. Заседание считается правомочным, если на нем присутствует более двух третей членов Комиссии.
Решение Комиссии оформляется протоколом (далее – протокол) и подписывается присутствующими членами Комиссии.
Уполномоченный орган вносит в Правительство Республики Казахстан проект акта Президента Республики Казахстан о присуждении государственной стипендии на соответствующий год с приложением копии протокола не позднее первого октября текущего года.
Правительство Республики Казахстан рассматривает проект акта Президента Республики Казахстан о присуждении государственной стипендии на соответствующий год и вносит в Администрацию Президента Республики Казахстан не позднее первого ноября текущего года.".
2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Б. Сагинтаев