Ғарыш жүйелерінің ұлттық операторларын айқындау және "Ғарыш жүйелерінің ұлттық операторларын, сондай-ақ олардың міндеттері мен функцияларын айқындау туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 31 мамырдағы № 721 қаулысының күші жойылды деп тану туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2016 жылғы 13 желтоқсандағы № 795 қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2023 жылғы 13 шілдедегі № 559 қаулысымен.
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 13.07.2023 № 559 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
"Ғарыш қызметі туралы" 2012 жылғы 6 қаңтардағы Қазақстан Республикасының Заңы 8-бабының 12) тармақшасына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Мыналар:
1) "Республикалық ғарыштық байланыс орталығы" акционерлік қоғамы ғарыштық байланыс жүйесінің ұлттық операторы;
2) "Қазақстан Ғарыш Сапары" ұлттық компаниясы" акционерлік қоғамы Жерді қашықтықтан зондтау ғарыш жүйесінің ұлттық операторы және дәлдігі жоғары спутниктік навигация жүйесінің ұлттық операторы болып айқындалсын.
2. "Ғарыш жүйелерінің ұлттық операторларын, сондай-ақ олардың міндеттері мен функцияларын айқындау туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 31 мамырдағы № 721 қаулысының күші жойылды деп танылсын.
3. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Б. Сағынтаев

Об определении национальных операторов космических систем и признании утратившим силу постановления Правительства Республики Казахстан от 31 мая 2012 года № 721 "Об определении национальных операторов космических систем, а также их задач и функций"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 13 декабря 2016 года № 795. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 13 июля 2023 года № 559.
Об определении национальных операторов космических систем и признании утратившим силу постановления Правительства Республики Казахстан от 31 мая 2012 года № 721 "Об определении национальных операторов космических систем, а также их задач и функций"
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 13.07.2023 № 559 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 12) статьи 8 Закона Республики Казахстан от 6 января 2012 года "О космической деятельности" Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Определить:
1) Национальным оператором космической системы связи акционерное общество "Республиканский центр космической связи";
2) Национальным оператором космической системы дистанционного зондирования Земли и Национальным оператором системы высокоточной спутниковой навигации акционерное общество "Национальная компания "Қазақстан Ғарыш Сапары".
2. Признать утратившим силу постановление Правительства Республики Казахстан от 31 мая 2012 года № 721 "Об определении национальных операторов космических систем, а также их задач и функций".
3. Настоящее постановление вводится в действие со дня его подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Б. Сагинтаев