"KAZNEX INVEST" экспорт және инвестициялар жөніндегі ұлттық агенттігі" акционерлік қоғамын қайта атау туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2017 жылғы 1 наурыздағы № 100 қаулысы.
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "KAZNEX INVEST" экспорт және инвестициялар жөніндегі ұлттық агенттігі" акционерлік қоғамы "KAZAKH INVEST" ұлттық компаниясы" акционерлік қоғамы болып қайта аталсын.
2. "KAZAKH INVEST" ұлттық компаниясы" акционерлік қоғамы акцияларының мемлекеттік пакетіне иелік ету және пайдалану құқығы 51% мөлшерінде Қазақстан Республикасының Инвестициялар және даму министрлігіне берілсін.
3. Осы қаулыға қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасының Инвестициялар және даму министрлігі Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен "KAZAKH INVEST" ұлттық компаниясы" акционерлік қоғамының директорлар кеңесінің құрамында мемлекеттік органдар өкілдерінің сайлануын қамтамасыз етсін.
4. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне енгізілетін өзгерістер мен толықтырулар бекітілсін.
5. Қазақстан Республикасының Инвестициялар және даму министрлігі Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттiк мүлiк және жекешелендіру комитетiмен бірлесіп, Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен осы қаулыдан туындайтын өзге де шараларды қабылдасын.
6. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі Б. Сағынтаев
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2017 жылғы 1 наурыздағы
№ 100 қаулысына
қосымша
"KAZAKH INVEST" ұлттық компаниясы" акционерлік қоғамының директорлар кеңесінің құрамына сайланатын мемлекеттік органдардың өкілдері
Ескерту. Қосымша жаңа редакцяда - ҚР Үкіметінің 18.05.2022 № 314 қаулысымен; өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 28.02.2024 № 131 қаулысымен.
Қазақстан Республикасының Премьер-Министрі, Директорлар кеңесінің төрағасы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің бірінші орынбасары, Директорлар кеңесінің мүшесі
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары – Сыртқы істер министрі, Директорлар кеңесінің мүшесі
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары – Ұлттық экономика министрі, Директорлар кеңесінің мүшесі
Қазақстан Республикасының Қаржы министрі, Директорлар кеңесінің мүшесі
Қазақстан Республикасы
Yкiметiнiң
2017 жылғы 1 наурыздағы
№ 100 қаулысымен
бекітілген
Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне
енгізілетін өзгерістер мен толықтырулар
1. "Акциялардың мемлекеттік пакеттеріне мемлекеттік меншіктің түрлері және ұйымдарға қатысудың мемлекеттік үлестері туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1999 жылғы 12 сәуірдегі № 405 қаулысында (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 1999 ж., № 13, 124-құжат):
көрсетілген қаулымен бекітілген акцияларының мемлекеттік пакеттері мен қатысу үлестері республикалық меншікте қалатын акционерлік қоғамдар мен шаруашылық серіктестіктердің тізбесінде:

О переименовании акционерного общества "Национальное агентство по экспорту и инвестициям "KAZNEX INVEST"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 1 марта 2017 года № 100.
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Переименовать акционерное общество "Национальное агентство по экспорту и инвестициям "KAZNEX INVEST" в акционерное общество "Национальная компания "KAZAKH INVEST".
2. Передать право владения и пользования государственным пакетом акций акционерного общества "Национальная компания "KAZAKH INVEST" в размере 51 % Министерству по инвестициям и развитию Республики Казахстан.
3. Министерству по инвестициям и развитию Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить избрание представителей государственных органов в состав совета директоров акционерного общества "Национальная компания "KAZAKH INVEST" согласно приложению к настоящему постановлению.
4. Утвердить прилагаемые изменения и дополнения, которые вносятся в некоторые решения Правительства Республики Казахстан.
5. Министерству по инвестициям и развитию Республики Казахстан совместно с Комитетом государственного имущества и приватизации Министерства финансов Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке принять иные меры, вытекающие из настоящего постановления.
6. Настоящее постановление вводится в действие со дня его подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Б. Сагинтаев
Приложение
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 1 марта 2017 года № 100
Представители государственных органов для избрания в состав Совета директоров акционерного общества "Национальная компания "KAZAKH INVEST"
Сноска. Приложение – в редакции постановления Правительства РК от 18.05.2022 № 314; с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 28.02.2024 № 131.
Премьер-Министр Республики Казахстан, председатель Совета директоров
Первый заместитель Премьер-Министра Республики Казахстан, член Совета директоров
Заместитель Премьер-Министра – Министр иностранных дел Республики Казахстан, член Совета директоров
Заместитель Премьер-Министра – Министр национальной экономики Республики Казахстан, член Совета директоров
Министр финансов Республики Казахстан, член Совета директоров
________________________
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 1 марта 2017 года № 100
Изменения и дополнения, которые вносятся
в некоторые решения Правительства Республики Казахстан
1. В постановлении Правительства Республики Казахстан от 12 апреля 1999 года № 405 "О видах государственной собственности на государственные пакеты акций и государственные доли участия в организациях" (САПП Республики Казахстан, 1999 г., № 13, ст. 124):
в перечне акционерных обществ и хозяйственных товариществ, государственные пакеты акций и доли участия которых остаются в республиканской собственности, утвержденном указанным постановлением:

"Астана қаласы" деген бөлім мынадай мазмұндағы реттік нөмірі 21-179-жолмен толықтырылсын:
"21-179. "KAZAKH INVEST" ұлттық компаниясы" акционерлік қоғамы.".
2. "Республикалық меншіктегі ұйымдар акцияларының мемлекеттік пакеттері мен мемлекеттік үлестеріне иелік ету және пайдалану жөніндегі құқықтарды беру туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1999 жылғы 27 мамырдағы № 659 қаулысында:
иелік ету және пайдалану құқығы салалық министрліктерге, өзге де мемлекеттік органдарға берілетін республикалық меншік ұйымдарындағы акциялардың мемлекеттік пакеттерінің және қатысудың мемлекеттік үлестерінің тізбесінде:
"Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігіне" деген бөлім мынадай мазмұндағы реттік нөмірі 332-1-жолмен толықтырылсын:
"332-1. "KAZAKH INVEST" ұлттық компаниясы" акционерлік қоғамы.";
"Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің Инвестиция комитетіне" деген бөлім және реттік нөмірі 359-1-жол алып тасталсын.
3. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 27.12.2023 № 1195 қаулысымен.
4. "Ұлттық басқарушы холдингтердің, ұлттық холдингтердің, ұлттық компаниялардың тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 6 сәуірдегі № 376 қаулысында:
көрсетілген қаулымен бекітілген ұлттық басқарушы холдингтердің, ұлттық холдингтердің, ұлттық компаниялардың тізбесінде:
"Ұлттық компаниялар" деген бөлім мынадай мазмұндағы реттік нөмірі 42-жолмен толықтырылсын:
"42. "KAZAKH INVEST" ұлттық компаниясы" акционерлік қоғамы".".
5. Күші жойылды – ҚР Үкіметінің 29.12.2018 № 936 қаулысымен.
6. "Қазақстан Республикасын индустриялық-инновациялық дамытудың 2015 – 2019 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасын іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 30 қазандағы № 1159 қаулысында:
көрсетілген қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасын индустриялық-инновациялық дамытудың 2015 – 2019 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасын іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспарында:
6-бағанда:
реттік нөмірлері 14, 23, 25, 26, 80, 85-жолдардағы "KazNex Invest" ЭИҰА" АҚ (келісім бойынша)" деген аббревиатура және сөздер "KAZAKH INVEST" ҰК" АҚ (келісім бойынша)" деген аббревиатурамен және сөздермен ауыстырылсын;
реттік нөмірі 24-жолындағы "KazNex Invest" ЭИҰА" АҚ" деген аббревиатура "KAZAKH INVEST" ҰК" АҚ (келісім бойынша)" деген аббревиатурамен және сөздермен ауыстырылсын;
ескертпеде:
аббревиатуралардың толық жазылуында:
"KazNex Invest" ЭИҰА" АҚ – "KAZNEX INVEST" экспорт және инвестициялар жөніндегі ұлттық агенттігі" акционерлік қоғамы" деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
KAZAKH INVEST" ҰК" АҚ – "KAZAKH INVEST" ұлттық компаниясы" акционерлік қоғамы".

раздел "г. Астана" дополнить строкой, порядковый номер 21-179, следующего содержания:
"21-179. Акционерное общество "Национальная компания "KAZAKH INVEST".".
2. В постановлении Правительства Республики Казахстан от 27 мая 1999 года № 659 "О передаче прав по владению и пользованию государственными пакетами акций и государственными долями в организациях, находящихся в республиканской собственности":
в перечне государственных пакетов акций и государственных долей участия в организациях республиканской собственности, право владения и пользования которыми передается отраслевым министерствам и иным государственным органам:
раздел "Министерству по инвестициям и развитию Республики Казахстан" дополнить строкой, порядковый номер 332-1, следующего содержания:
"332-1. Акционерное общество "Национальная компания "KAZAKH INVEST".";
раздел "Комитету по инвестициям Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан" и строку, порядковый номер 359-1, исключить.
3. Утратил силу постановлением Правительства РК от 27.12.2023 № 1195.
4. В постановлении Правительства Республики Казахстан от 6 апреля 2011 года № 376 "Об утверждении перечня национальных управляющих холдингов, национальных холдингов, национальных компаний":
в перечне национальных управляющих холдингов, национальных холдингов, национальных компаний, утвержденном указанным постановлением:
раздел "Национальные компании" дополнить строкой, порядковый номер 42, следующего содержания:
"42. Акционерное общество "Национальная компания "KAZAKH INVEST".".
5. Утратил силу постановлением Правительства РК от 29.12.2018 № 936.
6. В постановлении Правительства Республики Казахстан от 30 октября 2014 года № 1159 "Об утверждении Плана мероприятий по реализации Государственной программы индустриально-инновационного развития Республики Казахстан на 2015 - 2019 годы":
в Плане мероприятий по реализации Государственной программы индустриально-инновационного развития Республики Казахстан на 2015 – 2019 годы, утвержденном указанным постановлением:
в графе 6:
строках, порядковые номера 14, 23, 25, 26, 80, 85, аббревиатуру и слова "АО НАЭИ "KazNex Invest" (по согласованию)" заменить аббревиатурой и словами "АО "НК "KAZAKH INVEST" (по согласованию)";
строке, порядковый номер 24, аббревиатуру "АО НАЭИ "KazNex Invest" заменить аббревиатурой и словами "АО "НК "KAZAKH INVEST" (по согласованию)";
в примечании:
в расшифровке аббревиатур:
строку "АО НАЭИ "KazNex Invest" - акционерное общество "Национальное агентство по экспорту и инвестициям "KAZNEX INVEST" изложить в следующей редакции:
"АО "НК "KAZAKH INVEST" – "акционерное общество "Национальная компания "KAZAKH INVEST".

7. Күші жойылды – ҚР Үкіметінің 03.07.2019 № 469 қаулысымен.
8. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 21.11.2022 № 932 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.

7. Утратил силу постановлением Правительства РК от 03.07.2019 № 469.
8. Утратил силу постановлением Правительства РК от 21.11.2022 № 932 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).