"Әлеуметтік маңызы бар азық-түлік тауарларының тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 1 наурыздағы № 145 қаулысына өзгеріс енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2017 жылғы 27 наурыздағы № 137 қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2023 жылғы 20 маусымдағы № 489 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Үкіметінің 20.06.2023 № 489 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Әлеуметтік маңызы бар азық-түлік тауарларының тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 1 наурыздағы № 145 қаулысына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2010 ж., № 20-21, 152-құжат) мынадай өзгеріс енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген әлеуметтік маңызы бар азық-түлік тауарларының тізбесі осы қаулыға қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі Б. Сағынтаев
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2017 жылғы 27 наурыздағы
№ 137 қаулысына
қосымша
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2010 жылғы 1 наурыздағы
№ 145 қаулысымен
бекітілген
Әлеуметтік маңызы бар азық-түлік тауарларының тізбесі
Р/с
Тауардың атауы
1
2
1
Бірінші сортты бидай ұны
2
Бірінші сортты ұннан жасалған бидай наны (пішінді)
3
Рожки (өлшеніп салынатын)
4
Қарақұмық жармасы (дән, өлшеніп салынатын)
5
Тазартылған күріш (домалақ дәнді, өлшеніп салынатын)
6
Картоп
7
Асханалық сәбіз
8
Басты пияз
9
Ақ қауданды қырыққабат
10
Ақ қант – құмшекер
11
Күнбағыс майы
12
Сиыр еті (сүйекті жауырын-төс бөлігі)
13
Тауық еті (сан сүйек және іргелес жұмсақ еті бар сан жілік)
14
Пастерленген сүт, майлылығы 2,5%, жұмсақ қаптамада
15
Майлылығы 2,5% айран, жұмсақ қаптамада
16
Сары май (тұздалмаған, майлылығы кемінде 72,5%, толықтырғыштар және өсімдік майлары жоқ)
17
Тауық жұмыртқасы (I санатты)
18
Ac тұзы ("Экстра" -дан басқа)
19

О внесении изменения в постановление Правительства Республики Казахстан от 1 марта 2010 года № 145 "Об утверждении перечня социально значимых продовольственных товаров"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 27 марта 2017 года № 137. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 20 июня 2023 года № 489.
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 20.06.2023 № 489 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 1 марта 2010 года № 145 "Об утверждении перечня социально значимых продовольственных товаров" (САПП Республики Казахстан, 2010 г., № 20-21, ст. 152) следующее изменение:
перечень социально значимых продовольственных товаров, утвержденный указанным постановлением, изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему постановлению.
2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Б. Сагинтаев
Приложение
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 27 марта 2017 года № 137
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 1 марта 2010 года № 145
Перечень социально значимых продовольственных товаров
№ п/п
Наименование товара
1
2
1
Мука пшеничная первого сорта
2
Хлеб пшеничный из муки первого сорта (формовой)
3
Рожки (весовые)
4
Крупа гречневая (ядрица, весовая)
5
Рис шлифованный (круглозерный, весовой)
6
Картофель
7
Морковь столовая
8
Лук репчатый
9
Капуста белокочанная
10
Сахар белый – сахар-песок
11
Масло подсолнечное
12
Говядина (лопаточно-грудная часть с костями)
13
Мясо кур (бедренная и берцовая кость с прилегающей к ней мякотью)
14
Молоко пастеризованное 2,5% жирности в мягкой упаковке
15
Кефир 2,5% жирности в мягкой упаковке
16
Масло сливочное (несоленое, не менее 72,5 % жирности, без наполнителей и растительных жиров)
17
Яйцо куриное (I категория)
18
Соль поваренная пищевая (кроме "Экстра")
19

Сүзбе: майлылығы 5-9%

Творог: 5 – 9 % жирности