"Қазақстан Республикасының Ұлттық қорына активтерді есептеу және Қазақстан Республикасының Ұлттық қорын пайдалану қағидаларын, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Ұлттық қорының қалыптастырылуы мен пайдаланылуы туралы жылдық есепті жасау нысандары мен қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2015 жылғы 23 сәуірдегі № 267 қаулысына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2017 жылғы 30 маусымдағы № 408 қаулысы.
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Қазақстан Республикасының Ұлттық қорына активтерді есептеу және Қазақстан Республикасының Ұлттық қорын пайдалану қағидаларын, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Ұлттық қорының қалыптастырылуы мен пайдаланылуы туралы жылдық есепті жасау нысандары мен қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2015 жылғы 23 сәуірдегі № 267 қаулысына мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасының Ұлттық қорына активтерді есептеу және Қазақстан Республикасының Ұлттық қорын пайдалану қағидаларында:
көрсетілген Қағидаларға 1-қосымша осы қаулыға 1-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасы Ұлттық қорының қалыптастырылуы мен пайдаланылуы туралы жылдық есепті жасау нысандары осы қаулыға 2-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасы Ұлттық қорының қалыптастырылуы мен пайдаланылуы туралы жылдық есепті жасау қағидаларында:
4-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"4. Ұлттық қордың қалыптастырылуы мен пайдаланылуы туралы жылдық есепте мыналар:
осы қаулымен бекітілген 1-нысан бойынша Қазақстан Республикасының Ұлттық қор түсімдері мен оларды пайдалану туралы есеп;
Қазақстан Республикасының Ұлттық қорын сенімгерлік басқару бойынша Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің қызметі туралы есеп, ол нысандар бойынша мынадай есептерден тұрады:
1) осы қаулымен бекітілген 2-нысан бойынша Қазақстан Республикасы Ұлттық қорының активтері мен міндеттемелері туралы есеп;
2) осы қаулымен бекітілген 3-нысан бойынша Қазақстан Республикасы Ұлттық қорының жиынтық кірісі туралы есеп;
3) осы қаулымен бекітілген 4-нысан бойынша Қазақстан Республикасы Ұлттық қорының ақша қаражатының қозғалысы туралы есеп;
4) осы қаулымен бекітілген 5-нысан бойынша Қазақстан Республикасы Ұлттық қорының таза активтеріндегі өзгерістер туралы есеп қамтылған.
Ұлттық қор қаражатының қалыптастырылуы мен пайдаланылуы туралы есеп ҚР ҰБ-ның және бюджетті атқару жөніндегі орталық уәкілетті органның есепке алудың түрлі әдістерін (есептеу және кассалық) қолдануына байланысты, сондай-ақ дөңгелектеу есебінен есеп бойынша айырмашылық сомасы көрсетілетін жолды қамтуы мүмкін.".

О внесении изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 23 апреля 2015 года № 267 "Об утверждении Правил зачисления активов в Национальный фонд Республики Казахстан и использования Национального фонда Республики Казахстан, а также форм и Правил составления годового отчета о формировании и использовании Национального фонда Республики Казахстан"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 30 июня 2017 года № 408.
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 23 апреля 2015 года № 267 "Об утверждении Правил зачисления активов в Национальный фонд Республики Казахстан и использования Национального фонда Республики Казахстан, а также форм и Правил составления годового отчета о формировании и использовании Национального фонда Республики Казахстан" следующие изменения:
в Правилах зачисления активов в Национальный фонд Республики Казахстан и использования Национального фонда Республики Казахстан, утвержденных указанным постановлением:
приложение 1 к указанным Правилам изложить в новой редакции согласно приложению 1 к настоящему постановлению;
формы составления годового отчета о формировании и использовании Национального фонда Республики Казахстан, утвержденные указанным постановлением, изложить в новой редакции согласно приложению 2 к настоящему постановлению;
в Правилах составления годового отчета о формировании и использовании Национального фонда Республики Казахстан, утвержденных указанным постановлением:
пункт 4 изложить в следующей редакции:
"4. Годовой отчет о формировании и использовании Нацфонда содержит:
отчет о поступлениях и использовании Национального фонда Республики Казахстан по форме 1, утвержденной настоящим постановлением;
отчет о деятельности Национального Банка Республики Казахстан по доверительному управлению Национальным фондом Республики Казахстан, состоящий из отчетов по формам:
1) отчет об активах и обязательствах Национального фонда Республики Казахстан по форме 2, утвержденной настоящим постановлением;
2) отчет о совокупном доходе Национального фонда Республики Казахстан по форме 3, утвержденной настоящим постановлением;
3) отчет о движении денежных средств Национального фонда Республики Казахстан по форме 4, утвержденной настоящим постановлением;
4) отчет об изменениях в чистых активах Национального фонда Республики Казахстан по форме 5, утвержденной настоящим постановлением.
Отчет о формировании и использовании средств Нацфонда может включать строку, по которой отражается сумма расхождений по отчету, связанных с применением НБ РК и центральным уполномоченным органом по исполнению бюджета разных методов учета (начисления и кассовый), также за счет округлений.".

2. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі Б. Сағынтаев
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2017 жылғы 30 маусымдағы
№ 408 қаулысына
1-қосымша
Қазақстан Республикасының
Ұлттық қорына
активтерді есептеу және
Қазақстан Республикасының
Ұлттық қорын пайдалану
қағидаларына
1-қосымша
Нысан
№ ____ бет
Қалыптастырылған күні ____
_________ жағдай бойынша
Қазақстан Республикасы Ұлттық қорының қолма-қол ақшаны бақылау шотындағы ақша қозғалысы туралы есеп
20 ___ж. есепті кезең
Индексі: ДДКСННФ- 1
Кезеңділігі: ай сайын, жыл сайын
Ұсынады: Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі
Қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасының Үкіметі, Есеп комитеті, Ұлттық экономика министрлігі
Ұсыну мерзімі: есепті айдан кейінгі айдың 15-і күніне дейінгі мерзімде
Өлшем бірлігі ________
Бiрыңғай бюджеттiк
сыныптаманың
коды
Атауы
Жыл басынан бастап өсу қорытындысының сомасы
I. Кірістер:
1
Салықтық түсiмдер
01
Табыс салығы
1
Корпоративтiк табыс салығы
05
Мұнай секторы ұйымдарының заңды тұлғаларынан алынатын корпоративтiк табыс салығы
05
Тауарларға, жұмыстарға және көрсетiлетiн қызметтерге салынатын iшкi салықтар
3
Табиғи және басқа да ресурстарды пайдаланудан түсетiн түсiмдер
22
Мұнай секторының ұйымдарынан алынатын үстеме пайдаға салынатын салық
25
Мұнай секторының ұйымдарынан түсетiн бонустар
26
Мұнай секторының ұйымдарынан түсетiн пайдалы қазбаларды өндiруге салынатын салық
27
Мұнай секторының ұйымдарынан түсетiн экспортқа салынатын рента салығы
28
Мұнай секторының ұйымдарынан жасалған келiсiмшарттар бойынша өнiмдi бөлу бойынша Қазақстан Республикасының үлесi
29
Мұнай секторының ұйымдарынан өнiмдi бөлу туралы келiсiмшарт бойынша қызметтi жүзеге асыратын жер қойнауын пайдаланушының қосымша төлемi
2
Салықтық емес түсiмдер
04
Мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің бюджетінен (шығыстар сметасынан) ұсталатын және қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелер салатын айыппұлдар, өсімпұлдар, санкциялар, өндіріп алулар
2
Мұнай секторының ұйымдарына мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің бюджетінен (шығыстар сметасынан) ұсталатын және қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелер салатын айыппұлдар, өсімпұлдар, санкциялар, өндіріп алулар
01
Мұнай секторының ұйымдарына орталық мемлекеттiк органдар, олардың аумақтық бөлімшелері салатын әкімшілік айыппұлдар, өсiмпұлдар, санкциялар, өндiрiпалулар
02
Мұнай секторының ұйымдарына республикалық бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттiк мекемелер салатын өзге де айыппұлдар, өсiмпұлдар, санкциялар, өндiрiп алулар
03
Мұнай секторы ұйымдарының зиянды өтеуі туралы талаптар бойынша табиғатты пайдаланушылардан алынған қаражат
06
Өзге де салықтық емес түсiмдер
1
Өзге де салықтық емес түсiмдер
11
Мұнай секторының ұйымдарынан түскен басқа да салықтық емес түсiмдер
3
Негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер
03
Жер және материалдық емес активтер сату
1
Жер сату
02
Ауыл шаруашылығы мақсатындағы жер учаскелерiн сатудан түсетiн түсiмдер
II. Қаржы активтерiн сатудан түсетiн түсiмдер
6
Мемлекеттiң қаржы активтерiн сатудан түсетiн түсiмдер
01
Мемлекеттiң қаржы активтерiн сатудан түсетiн түсiмдер
1
Ел ішінде қаржы активтерiн сатудан түсетiн түсiмдер
03
Республикалық меншiктегi және кен өндiру мен өңдеу салаларына жататын мемлекеттiк мүлiктi жекешелендiруден түсетiн түсiмдер
III. Қазақстан Республикасы Ұлттық қорының ҚБШ-сына арналған түсiмдерiнiң жиыны
IV. Қазақстан Республикасы Ұлттық қорының ҚБШ-сынан аударымдар
13
Өзге
9
Өзге

2. Настоящее постановление вводится в действие со дня его первого официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Б. Сагинтаев
Приложение 1
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 30 июня 2017 года № 408
Приложение 1
к Правилам зачисления
активов в Национальный фонд
Республики Казахстан и использования
Национального фонда
Республики Казахстан
Форма
Страница № __________
Дата формирования ____
Отчет
о движении денег на контрольном счете наличности Национального фонда Республики Казахстан по состоянию на ____________
отчетный период 20 ___г.
Индекс: ДДКСННФ- 1
Периодичность: ежемесячно, ежегодно
Представляет: Министерство финансов Республики Казахстан
Куда представляется: Правительство, Счетный комитет, Министерство национальной экономики Республики Казахстан
Срок представления: в срок до 15 числа месяца, следующего за отчетным.
Единица измерения ________
Коды единой бюджетной классификации
Наименование
Сумма с начала года нарастающим итогом
I. Доходы:
1
Налоговые поступления
01
Подоходный налог
1
Корпоративный подоходный налог
05
Корпоративный подоходный налог с юридических лиц организаций нефтяного сектора
05
Внутренние налоги на товары, работы и услуги
3
Поступления за использование природных и других ресурсов
22
Налог на сверхприбыль от организаций нефтяного сектора
25
Бонусы от организаций нефтяного сектора
26
Налог на добычу полезных ископаемых от организаций нефтяного сектора
27
Рентный налог на экспорт от организаций нефтяного сектора
28
Доля Республики Казахстан по разделу продукции по заключенным контрактам от организаций нефтяного сектора
29
Дополнительный платеж недропользователя, осуществляющего деятельность по контракту о разделе продукции, от организаций нефтяного сектора
2
Hеналоговые поступления
04
Штрафы, пени, санкции, взыскания, налагаемые государственными учреждениями, финансируемыми из государственного бюджета, а также содержащимися и финансируемыми из бюджета (сметы расходов) Национального Банка Республики Казахстан
2
Штрафы, пени, санкции, взыскания, налагаемые государственными учреждениями, финансируемыми из государственного бюджета, а также содержащимися и финансируемыми из бюджета (сметы расходов) Национального Банка Республики Казахстан, на организации нефтяного сектора
01
Административные штрафы, пени, санкции, взыскания, налагаемые центральными государственными органами, их территориальными подразделениями, на организации нефтяного сектора
02
Прочие штрафы, пени, санкции, взыскания, налагаемые государственными учреждениями, финансируемыми из республиканского бюджета, на организации нефтяного сектора
03
Средства, полученные от природопользователей по искам о возмещении вреда организациями нефтяного сектора
06
Прочие неналоговые поступления
1
Прочие неналоговые поступления
11
Другие неналоговые поступления от организаций нефтяного сектора
3
Поступления от продажи основного капитала
03
Продажа земли и нематериальных активов
1
Продажа земли
02
Поступления от продажи земельных участков сельскохозяйственного назначения
II. Поступления от продажи финансовых активов
6
Поступления от продажи финансовых активов государства
01
Поступления от продажи финансовых активов государства
1
Поступления от продажи финансовых активов внутри страны
03
Поступления от приватизации государственного имущества, находящегося в республиканской собственности и относящегося к горнодобывающей и обрабатывающей отраслям
III. Итого поступлений на КСН Национального фонда Республики Казахстан
IV. Переводы с КСН Национального фонда Республики Казахстан
13
Прочие
9
Прочие

217
Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi
005
Қазақстан Республикасының Ұлттық қорына қаражат аударуды ұйымдастыру
349
Мемлекеттiк басқарудың басқа деңгейлерiне берілетін өзге ағымдағы трансферттер
V. Түсiмдер мен аударымдар сальдосы
VI. Қаржы жылының басында Қазақстан Республикасы Ұлттық қорының ҚБШ-сындағы ақша қалдығы
VII. Есептi кезеңнің соңында Қазақстан Республикасы Ұлттық қорының ҚБШ-сындағы ақша қалдығы
Бюджеттi атқару жөнiндегi орталық
уәкiлеттi органның басшысы __________________________________
(қолы, Т.А.Ә.)
Есептi қалыптастыруға жауапты
құрылымдық
бөлiмшенiң басшысы ____________________________
(қолы, Т.А.Ә.)
Нысанға қосымша
"Қазақстан Республикасы Ұлттық қорының қолма-қол ақшаны бақылау шотындағы ақша қозғалысы туралы есептің" нысанын толтыру жөніндегі түсіндірме
1-тарау. Жалпы ережелер
1. "Қазақстан Республикасы Ұлттық қорының қолма-қол ақшаны бақылау шотындағы ақша қозғалысы туралы есептің" нысаны 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Бюджет кодексі 125-бабының 2-тармағына және "Мемлекеттiк мекемелердiң, бюджеттiк бағдарламалар әкiмшiлерiнiң және бюджетті атқару жөніндегі уәкілетті органдардың бюджеттiк есептiлiктi жасау және ұсыну қағидаларын бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2016 жылғы 2 желтоқсандағы № 630 бұйрығына сәйкес әзірленді.
2. "Қазақстан Республикасы Ұлттық қорының қолма-қол ақшаны бақылау шотындағы ақша қозғалысы туралы есептің" нысанын бюджетті атқару жөніндегі орталық уәкілетті орган есепті кезеңнен кейінгі айдың 15-і күніне дейінгі мерзімде жасайды және оны Қазақстан Республикасының Үкіметіне, Есеп комитетіне, Ұлттық экономика министрлігіне жолдайды.
2-тарау. Нысанды толтыру жөніндегі түсіндірме
3. Нысан мынадай түрде толтырылады:
"Қазақстан Республикасы Ұлттық қорының қолма-қол ақшаны бақылау шотындағы ақша қозғалысы туралы есеп" кестесінде:
нысанның 1-бағанында бiрыңғай бюджеттiк сыныптаманың коды көрсетіледі;
нысанның 2-бағанында түсімдер атауы көрсетіледі;
нысанның 3-бағанында жыл басынан бастап өсу қорытындысының сомасы көрсетіледі.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2017 жылғы 30 маусымдағы
№ 408 қаулысына
2-қосымша
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2015 жылғы 23 сәуірдегі
№ 267 қаулысымен
бекітілген
Қазақстан Республикасының Ұлттық қорының қалыптастырылуы
мен пайдаланылуы туралы жылдық есепті жасау нысандары
1-нысан
Қазақстан Республикасы Ұлттық қорының түсімдері мен
пайдаланылуы туралы есеп
20 ___ж. есепті кезең
Индексі: ФФИНФ- 1
Кезеңділігі: жылдық
Ұсынады: Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі
Қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасының Үкіметі
Ұсыну мерзімі: есепті жылдан кейінгі жылдың 1 маусымына дейінгі мерзімде
Р/с
Қаржылық есептілік баптарының атауы
Сомасы, мың теңге
1
2
3
1
Есепті кезеңнiң басындағы жағдай бойынша Қазақстан Республикасы Ұлттық қорының (бұдан әрі – Ұлттық қор) қаражаты, БАРЛЫҒЫ
2
Түсiмдер, БАРЛЫҒЫ:
Оның iшiнде:
- мұнай секторының ұйымдарынан түсетiн тiкелей салықтар (жергiлiктi бюджеттерге есептелетiн салықтарды қоспағанда), оның ішінде:
корпоративтік табыс салығы;
үстеме пайдаға салынатын салық;
бонустар;
пайдалы қазбаларды өндiруге салынатын салық;
экспортқа салынатын рента салығы;
жасалған келiсiмшарттар бойынша өнiмдi бөлу бойынша Қазақстан Республикасының үлесi;
мұнай секторының ұйымдарынан өнiмдi бөлу туралы келiсiмшарт бойынша қызметтi жүзеге асыратын жер қойнауын пайдаланушының қосымша төлемi;
-мұнай секторының ұйымдары жүзеге асыратын операциялардан түсетін басқа да түсімдер (жергілікті бюджеттерге есептелген түсімдерді қоспағанда) оның ішінде:
мұнай секторының ұйымдарына орталық мемлекеттiк органдар, олардың аумақтық бөлімшелері салатын әкімшілік айыппұлдар, өсiмпұлдар, санкциялар, өндiрiп алулар, мұнай секторының ұйымдарына республикалық бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттiк мекемелер салатын өзге де айыппұлдар, өсiмпұлдар, санкциялар, өндiрiп алулар;
мұнай секторы ұйымдарының шығынды өтеуі туралы талап-арыздар бойынша табиғатты пайдаланушылардан алынған қаражат;
мұнай секторының ұйымдарынан түсетін басқа да салықтық емес түсiмдер;
- тау-кен өндірісі және өңдеуші салаларға жататын республикалық меншіктегі мемлекеттік мүлікті жекешелендіруден түсетін түсімдер;
- ауыл шаруашылығы мақсатындағы жер учаскелерiн сатудан түсетiн түсiмдер;
- инвестициялық кiрiстер;
-республикалық бюджеттен берілетін кепілдендірілген трансфертті қайтару;
- республикалық бюджеттен берілетін нысаналы трансферттері қайтару;
- Қазақстан Республикасының заңнамасымен тыйым салынбаған өзге де түсiмдер мен кiрiстер
3
Пайдалану, БАРЛЫҒЫ:
Оның iшiнде:
- кепiлдiк берiлген трансферт;
- нысаналы трансферттер;
- Ұлттық қорды басқаруға және жыл сайынғы сыртқы аудиттi жүргiзуге байланысты шығыстарды жабу
4
Есептi кезеңнiң соңындағы Ұлттық қордың қаражаты, БАРЛЫҒЫ:
Бюджеттi атқару жөнiндегi орталық
уәкiлеттi органның басшысы _____________________________
(Т.А.Ә. (ол бар болса), қолы)
Бюджетті атқару жөніндегі орталық
уәкілетті органның жауапты
орындаушысы _____________________________
(Т.А.Ә. (ол бар болса), қолы)
1-нысанға қосымша
"Қазақстан Республикасы Ұлттық қорының түсімдері мен
пайдаланылуы туралы есептің" нысанын толтыру жөніндегі түсіндірме

217
Министерство финансов Республики Казахстан
005
Организация перевода средств в Национальный фонд Республики Казахстан
349
Прочие текущие трансферты другим уровням государственного управления
V. Сальдо поступлений и переводов
VI. Остаток денег на КСН Национального фонда Республики Казахстан на начало финансового года
VII. Остаток денег на КСН Национального фонда Республики Казахстан на конец отчетного периода
Руководитель центрального уполномоченного органа по исполнению бюджета ____________________________________________________________________________
(подпись, Ф.И.О.)
Руководитель структурного подразделения,
ответственного за формирование отчета _____________________ ______________
(подпись, Ф.И.О.)
Приложение к форме
Пояснение по заполнению формы
"Отчет о движении денег на контрольном счете наличности Национального фонда Республики Казахстан"
Глава 1. Общие положения
1. Форма "Отчет о движении денег на контрольном счете наличности Национального фонда Республики Казахстан" разработана в соответствии с пунктом 2 статьи 125 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года и приказом Министра финансов Республики Казахстан от 2 декабря 2016 года № 630 "Об утверждении Правил составления и представления бюджетной отчетности государственными учреждениями, администраторами бюджетных программ и уполномоченными органами по исполнению бюджета".
2. Форма "Отчет о движении денег на контрольном счете наличности Национального фонда Республики Казахстан" составляется центральным уполномоченным органом по исполнению бюджета в срок до 15 числа месяца, следующего за отчетнымпериодом и направляется в Правительство, Счетный комитет, Министерство национальной экономики Республики Казахстан.
Глава 2. Пояснение по заполнению формы
3. Форма заполняется следующим образом:
в таблице "Отчет о движении денег на контрольном счете наличности Национального фонда Республики Казахстан":
в графе 1 формы указываются коды единой бюджетной классификации;
в графе 2 формы указывается наименование поступлений;
в графе 3 формы указывается сумма с начала года нарастающим итогом.
Приложение 2
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 30 июня 2017 года № 408
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 23 апреля 2015 года № 267
Формы составления годового отчета о формировании и использовании Национального фонда Республики Казахстан
Форма 1
Отчет о поступлениях и использовании
Национального фонда Республики Казахстан
отчетный период 20___ г.
Индекс: ФФИНФ- 1
Периодичность: годовая
Представляет: Министерство финансов Республики Казахстан
Куда представляется: Правительство Республики Казахстан
Срок представления: в срок до 1 июня года, следующего за отчетным годом.
№ п/п
Наименование статьи финансовой отчетности
Сумма, тыс. тенге
1
2
3
1
Средства Национального фонда (далее – Нацфонд) на начало отчетного периода, ВСЕГО:
2
Поступления, ВСЕГО:
В том числе:
- прямые налоги от организаций нефтяного сектора (за исключением налогов, зачисляемых в местные бюджеты), в том числе:
корпоративный подоходный налог;
налог на сверхприбыль;
бонусы;
налог на добычу полезных ископаемых;
рентный налог на экспорт;
доля Республики Казахстан по разделу продукции по заключенным контрактам;
дополнительный платеж недропользователя, осуществляющего деятельность по контракту о разделе продукции, от организаций нефтяного сектора;
- другие поступления от операций, осуществляемых организациями нефтяного сектора (за исключением поступлений, зачисляемых в местные бюджеты), в том числе:
административные штрафы, пени, санкции, взыскания, налагаемые центральными государственными органами, их территориальными подразделениями, на организации нефтяного сектора, прочие штрафы, пени, санкции, взыскания, налагаемые государственными учреждениями, финансируемыми из республиканского бюджета, на организации нефтяного сектора;
средства, полученные от природопользователей по искам о возмещении вреда организациями нефтяного сектора;
другие неналоговые поступления от организаций нефтяного сектора;
- поступления от приватизации государственного имущества, находящегося в республиканской собственности и относящегося к горнодобывающей и обрабатывающей отраслям;
- поступления от продажи земельных участков сельскохозяйственного назначения;
- инвестиционные доходы;
- возврат гарантированного трансферта из республиканского бюджета;
- возврат целевого трансферта из республиканского бюджета;
- иные поступления и доходы, не запрещенные законодательством Республики Казахстан
3
Использование, ВСЕГО:
В том числе:
- гарантированный трансферт;
- целевые трансферты;
-покрытие расходов, связанных с управлением Нацфондом и проведением ежегодного внешнего аудита
4
Средства Нацфонда на конец отчетного периода, ВСЕГО:
Руководитель центрального уполномоченного органа по исполнению бюджета ________________________________________________________________________________
(Ф.И.О. (при его наличии), подпись)
Ответственный исполнитель центрального уполномоченного органа по исполнению бюджета ________________________________________________________________________
(Ф.И.О. (при его наличии), подпись)
Приложение к форме 1
Пояснение по заполнению формы "Отчет о поступлениях и использовании
Национального фонда Республики Казахстан"

1-тарау. Жалпы ережелер
1. "Қазақстан Республикасы Ұлттық қорының түсімдері мен пайдаланылуы туралы есептің" нысаны 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Бюджет кодексі 133-бабының 5-тармағына сәйкес әзірленді.
2. "Қазақстан Республикасы Ұлттық қорының түсімдері мен пайдаланылуы туралы есептің" нысаны бюджетті атқару жөніндегі орталық уәкілетті орган жыл сайын есепті кезеңнен кейінгі ________ жылға дейінгі мерзімде жасайды және Қазақстан Республикасының Үкіметіне жолдайды.
2-тарау. Нысанды толтыру жөніндегі түсіндірме
3. Нысан мынадай түрде толтырылады:
"Қазақстан Республикасы Ұлттық қорының түсімдері мен пайдаланылуы туралы есеп" кестесінде:
нысанның 1-бағанында реті бойынша нөмірі көрсетіледі;
нысанның 2-бағанында қаржылық есептілік бабының атауы көрсетіледі;
нысанның 3-бағанында қаржылық есептілік бабының сомасы көрсетіледі;
2-нысан
Қазақстан Республикасы Ұлттық қорының
активтері мен міндеттемелері туралы есеп
20___ ж. есепті кезең
Индексі: ФФИНФ- 2
Кезеңділігі: тоқсан сайын, жыл сайын
Ұсынады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі
Қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі
Ұсыну мерзімі: Қазақстан Республикасының Ұлттық қорын сенімгерлік басқару туралы шартқа сәйкес ұсынылады.
(мың теңге)
Қаржылық есептілік
бабының атауы
Ағымдағы күн
Алдыңғы күн
Активтер
Ақша қаражаты және оның баламалары
Туынды қаржы құралдарын қоспағанда, пайда немесе шығын арқылы әділ құны бойынша есепке алынатын қаржы құралдары:
- Ұлттық қор меншігіндегі
- РЕПО мәмілелері бойынша кепілмен ауыртпалық салынған
Өтеу мерзіміне дейін ұсталатын инвестициялар
Туынды қаржы құралдары
Дебиторлық берешек
Активтер жиыны
Міндеттемелер
Туынды қаржы құралдары
РЕПО мәмілелері бойынша кредиторлық берешек
Кредиторлық берешек және есептелген шығыстар
Міндеттемелер жиыны
Қазақстан Республикасы Үкіметінің шотын құрайтын таза активтер
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі
төрағасының орынбасары _________________ Тегі және аты-жөні
(қолы)
Қазақстан Республикасы Ұлттық
Банкінің есептілікті жасауға жауапты
бөлімшесінің басшысы _________________ Тегі және аты-жөні
(қолы)
2-нысанға қосымша
"Қазақстан Республикасы Ұлттық қорының активтері мен міндеттемелері туралы есептің" нысанын толтыру жөніндегі түсіндірме
1-тарау. Жалпы ережелер
1. "Қазақстан Республикасы Ұлттық қорының активтері мен міндеттемелері туралы есептің" нысаны 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Бюджет кодексі 133-бабының 5-тармағына сәйкес әзірленді.

Глава 1. Общие положения
1. Форма "Отчет о поступлениях и использовании Национального фонда Республики Казахстан" разработана в соответствии с пунктом 5 статьи 133 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года.
2. Форма "Отчет о поступлениях и использовании Национального фонда Республики Казахстан" составляется центральным уполномоченным органом по исполнению бюджета ежегодно до ________ года, следующего за отчетным периодом, и направляется в Правительство Республики Казахстан.
Глава 2. Пояснение по заполнению формы
3. Форма заполняется следующим образом:
в таблице "Отчет о поступлениях и использовании Национального фонда Республики Казахстан":
в графе 1 формы указывается номер по порядку;
в графе 2 формы указывается наименование статьи финансовой отчетности;
в графе 3 формы указывается сумма статьи финансовой отчетности.
Форма 2
Отчет об активах и обязательствах
Национального фонда Республики Казахстан
отчетный период 20 ___г.
Индекс: ФФИНФ- 2
Периодичность: ежеквартально, ежегодно
Представляет: Национальный Банк Республики Казахстан
Куда представляется: Министерство финансов Республики Казахстан
Срок представления: в соответствии с Договором о доверительном управлении Национальным фондом Республики Казахстан.
(в тысячах тенге)
Наименование статьи финансовой отчетности
Текущая дата Предыдущая дата
Активы
Денежные средства и их эквиваленты
Финансовые инструменты, учитываемые по справедливой стоимости через прибыль или убыток, за исключением производных финансовых инструментов:
- находящиеся в собственности Нацфонда
- обремененные залогом по сделкам РЕПО
Инвестиции, удерживаемые до срока погашения
Производные финансовые инструменты
Дебиторская задолженность
Итого активов
Обязательства
Производные финансовые инструменты
Кредиторская задолженность по сделкам РЕПО
Кредиторская задолженность и начисленные расходы
Итого обязательств
Чистые активы, составляющие счет Правительства Республики Казахстан
Заместитель Председателя Национального Банка Республики Казахстан __________________________________________________________________
(подпись) Фамилия и инициалы
Руководитель подразделения Национального Банка Республики Казахстан, ответственного за составление отчетности
__________________________________________________________________________________________________________________________________
(подпись) Фамилия и инициалы
Приложение к форме 2
Пояснение по заполнению формы
"Отчет об активах и обязательствах Национального фонда Республики Казахстан"
Глава 1. Общие положения
1. Форма "Отчет об активах и обязательствах Национального фонда Республики Казахстан" разработана в соответствии с пунктом 5 статьи 133 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года.

2. "Қазақстан Республикасы Ұлттық қорының активтері мен міндеттемелері туралы есептің" нысанын Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі жасайды және Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігіне жолданады.
2-тарау. Нысанды толтыру жөніндегі түсіндірме
3. Нысан мынадай түрде толтырылады:
"Қазақстан Республикасы Ұлттық қорының активтері мен міндеттемелері туралы есеп" кестесінде:
"Қаржылық есептілік бабының атауы" деген бағанда қаржылық есептілік бабының атауы көрсетіледі;
"Ағымдағы күн" деген бағанда қаржылық есептілік бабының сомасы ағымдағы күнгі мың теңгемен көрсетіледі;
"Алдыңғы күн" деген бағанда қаржылық есептілік бабының сомасы алдыңғы күнгі мың теңгемен көрсетіледі.
3-нысан
Қазақстан Республикасы Ұлттық қорының
жиынтық кірісі туралы есеп
20___ ж. есепті кезең
Индексі: ФФИНФ- 3
Кезеңділігі: тоқсан сайын, жыл сайын
Ұсынады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі
Қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі
Ұсыну мерзімі: Қазақстан Республикасының Ұлттық қорын сенімгерлік басқару туралы шартқа сәйкес ұсынылады.
мың теңге
Қаржылық есептілік бабының атауы
Ағымдағы кезең
Алдыңғы кезең
Кірістер
Сыйақы түріндегі кірістер
Дивидендтер түріндегі кірістер
Форвардтық валюталық келісімшарттарды қоспағанда, пайда немесе шығын арқылы әділ құны бойынша есепке алынатын қаржы құралдарынан түскен таза кіріс /(шығын)
Форвардтық валюталық келісімшарттардан түскен таза кіріс /(шығын)
Шетел валютасымен операциялардан түскен таза кіріс (шығын)
Кірістердің жиыны
Шығыстар
Активтерді басқарғаны үшін комиссия
Кастодиандық қызметтерге ақы төлеу бойынша шығыстар
Аудиторлық қызметтерге ақы төлеу бойынша шығыстар
Кәсіби қызметтерге ақы төлеу бойынша шығыстар
Бағдарламалық өнімдерді және ақпараттық дерекқорларды пайдаланғаны үшін ақы төлеу бойынша шығыстар
Шығыстардың жиыны
__________________________________
__________________________________
______________________________________________________________________
Таза пайда/(шығын)
Басқа да жиынтық кіріс /(шығын)
Қайта санау кезіндегі бағамдық айырма
Басқа да жиынтық кіріс/(шығын)
Кезең ішіндегі жалпы жиынтық кіріс /(шығын) жиыны
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі
Төрағасының орынбасары _________________ Тегі және аты-жөні
(қолы)
Қазақстан Республикасы Ұлттық
Банкінің есептілікті жасауға жауапты
бөлімшесінің басшысы _________________ Тегі және аты-жөні
(қолы)
3-нысанға қосымша
"Қазақстан Республикасы Ұлттық қорының
жиынтық кірісі туралы есептің" нысанын толтыру жөніндегі түсіндірме

2. Форма "Отчет об активах и обязательствах Национального фонда Республики Казахстан" составляется Национальным Банком Республики Казахстан и направляется в Министерство финансов Республики Казахстан.
Глава 2. Пояснение по заполнению формы
3. Форма заполняется следующим образом:
в таблице "Отчет об активах и обязательствах Национального фонда Республики Казахстан":
в графе "Наименование статьи финансовой отчетности" указывается наименование статьи финансовой отчетности;
в графе "Текущая дата" указывается сумма статьи финансовой отчетности в тысячах тенге на текущую дату;
в графе "Предыдущая дата" указывается сумма статьи финансовой отчетности в тысячах тенге на предыдущую дату.
Форма 3
Отчет о совокупном доходе
Национального фонда Республики Казахстан
отчетный период 20___ г.
Индекс:ФФИНФ- 3
Периодичность: ежеквартально, ежегодно
Представляет: Национальный Банк Республики Казахстан
Куда представляется: Министерство финансов Республики Казахстан
Срок представления: в соответствии с Договором о доверительном управлении Национальным фондом Республики Казахстан.
(в тысячах тенге)
Наименование статьи финансовой отчетности
Текущий период
Предыдущий период
Доходы
Доходы в виде вознаграждения
Доходы в виде дивидендов
Чистый доход/(убыток) от финансовых инструментов, учитываемых по справедливой стоимости через прибыль или убыток, за исключением форвардных валютных контрактов
Чистый доход/(убыток) от форвардных валютных контрактов
Чистый доход/(убыток) от операций с иностранной валютой
Итого доходы
___________________________
Расходы
Комиссии за управление активами
Расходы по оплате кастодиальных услуг
Расходы по оплате аудиторских услуг
Расходы по оплате профессиональных услуг
Расходы по оплате за использование программных продуктов и информационных баз данных
Итого расходы
Чистая прибыль/(убыток)
___________________________
Прочий совокупный доход/(убыток)
___________________________
Курсовые разницы при пересчете
Прочий совокупный доход/(убыток)
___________________________
Всего совокупного дохода/(убытка) за период
Заместитель Председателя Национального Банка Республики Казахстан __________________________________________________________________
(подпись) Фамилия и инициалы
Руководитель подразделения Национального Банка Республики Казахстан, ответственного за составление отчетности
__________________________________________________________________________________________________________________________________
(подпись) Фамилия и инициалы
Приложение к форме 3
Пояснение по заполнению формы
"Отчет о совокупном доходе Национального фонда Республики Казахстан"

1-тарау. Жалпы ережелер
1. "Қазақстан Республикасы Ұлттық қорының жиынтық кірісі туралы есептің" нысаны 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Бюджет кодексі
133-бабының 5-тармағына сәйкес әзірленді.
2. "Қазақстан Республикасы Ұлттық қорының жиынтық кірісі туралы есеп" нысанын Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі жасайды және Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігіне жолданады.
2-тарау. Нысанды толтыру жөніндегі түсіндірме
3. Нысан мынадай түрде толтырылады:
"Қазақстан Республикасы Ұлттық қорының жиынтық кірісі туралы есеп" кестесінде:
"Қаржылық есептілік бабының атауы" деген бағанда қаржылық есептілік бабының атауы көрсетіледі;
"Ағымдағы кезең" деген бағанда қаржылық есептілік бабының сомасы ағымдағы кезеңдегі мың теңгемен көрсетіледі;
"Алдыңғы кезең" деген бағанда қаржылық есептілік бабының сомасы алдыңғы кезеңдегі мың теңгемен көрсетіледі.
4-нысан
Қазақстан Республикасы Ұлттық қорының
ақша қаражатының қозғалысы туралы есеп
20___ ж. есепті кезең
Индексі: ФФИНФ- 4
Кезеңділігі: тоқсан сайын, жыл сайын
Ұсынады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі
Қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі
Ұсыну мерзімі: Қазақстан Республикасының Ұлттық қорын сенімгерлік басқару туралы шартқа сәйкес ұсынылады.
мың теңге
Баптың атауы
Ағымдағы кезең
Алдыңғы кезең
Операциялық қызметтен түскен ақша қаражатының қозғалысы:
Таза пайда /(шығын)
Мыналарға түзетулер:
Қазақстанның мемлекеттік компанияларының облигациялары бойынша (дисконттың) /сыйлықақының амортизациясы
РЕПО мәмілелері бойынша сыйақы түріндегі шығыстар
Әділ құны бойынша есепке алынатын қаржы құралдарынан іске асырылмаған (кіріс)/шығын, олардың өзгерістері кезеңдегі пайданың немесе шығынның құрамында көрсетіледі
Операциялық қызметтен түскен ақша қаражатының операциялық активтердегі және міндеттемелердегі өзгерістерге дейінгі қозғалысы
Операциялық активтердің (ұлғаюы)/азаюы:
Туынды қаржы құралдарын қоспағанда, пайда немесе шығын арқылы әділ құны бойынша есепке алынатын қаржы құралдары
Туынды қаржы құралдары
Дебиторлық берешек
Операциялық міндеттемелердің ұлғаюы (азаюы):
Туынды қаржы құралдары
РЕПО мәмілелері бойынша кредиторлық берешек
Кредиторлық берешек және есептелген шығыстар
Операциялық қызметтегі/қызметтен ақша қаражатының таза түсуі/(пайдаланылуы)
Инвестициялық қызметтен түскен ақша қаражатының қозғалысы:
Қазақстанның мемлекеттік компанияларының облигацияларын (сатып алу)/сату немесе өтеу
Инвестициялық қызметтегі/қызметтен ақша қаражатының таза түсуі/(пайдаланылуы)
Қаржылық қызметтен түскен ақша қаражатының қозғалысы:
Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігінен түсімдер
Республикалық бюджетке аударымдар
Өзге аударымдар
Қаржылық қызметтен/қызметтегі ақша қаражатының таза түсуі/(пайдаланылуы)
Ақша қаражатының және олардың баламаларының таза ұлғаюы (азаюы)
Кезең басындағы ақша қаражаты және оның баламалары
Кезең соңындағы ақша қаражаты және оның баламалары
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі
Төрағасының орынбасары _________________ Тегі және аты-жөні
(қолы)
Қазақстан Республикасы Ұлттық
Банкінің есептілікті жасауға жауапты
бөлімшесінің басшысы _________________ Тегі және аты-жөні
(қолы)
4-нысанға қосымша
"Қазақстан Республикасы Ұлттық қоры
ақша қаражатының қозғалысы туралы есептің" толтыру нысанын жөніндегі түсіндірме

Глава 1. Общие положения
1. Форма "Отчет о совокупном доходе Национального фонда Республики Казахстан" разработана в соответствии с пунктом 5 статьи 133 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года.
2. Форма "Отчет о совокупном доходе Национального фонда Республики Казахстан" составляется Национальным Банком Республики Казахстан и направляется в Министерство финансов Республики Казахстан.
Глава 2. Пояснение по заполнению формы
3. Форма заполняется следующим образом:
в таблице "Отчет о совокупном доходе Национального фонда Республики Казахстан":
в графе "Наименование статьи финансовой отчетности" указывается наименование статьи финансовой отчетности;
в графе "Текущий период" указывается сумма статьи финансовой отчетности в тысячах тенге за текущий период;
в графе "Предыдущий период" указывается сумма статьи финансовой отчетности в тысячах тенге за предыдущий период.
Форма 4
Отчет о движении денежных средств
Национального фонда Республики Казахстан
отчетный период 20___ г.
Индекс: ФФИНФ- 4
Периодичность: ежеквартально, ежегодно
Представляет: Национальный Банк Республики Казахстан
Куда представляется: Министерство финансов Республики Казахстан
Срок представления: в соответствии с Договором о доверительном управлении Национальным фондом Республики Казахстан.
(в тысячах тенге)
Наименование статей
Текущий период
Предыдущий период
Движение денежных средств от операционной деятельности:
Чистая прибыль/(убыток)
Корректировки на:
Амортизацию (дисконта)/премии по облигациям казахстанских государственных компаний
Расходы в виде вознаграждения по сделкам РЕПО
Нереализованный (доход)/убыток от финансовых инструментов, учитываемых по справедливой стоимости, изменения которой отражаются в составе прибыли или убытка за период
Движение денежных средств от операционной деятельности до изменений в операционных активах и обязательствах
______________________
(Увеличение)/уменьшение операционных активов:
Финансовые инструменты, учитываемые по справедливой стоимости через прибыль или убыток, кроме производных финансовых инструментов
Производные финансовые инструменты
Дебиторская задолженность
Увеличение/(уменьшение) операционных обязательств:
Производные финансовые инструменты
Кредиторская задолженность по сделкам РЕПО
Кредиторская задолженность и начисленные расходы
Чистое поступление/(использование) денежных средств от/(в) операционной деятельности
_______________________
Движение денежных средств от инвестиционной деятельности:
(Приобретение)/реализация или погашение облигаций казахстанских государственных компаний
Чистое поступление/(использование) денежных средств от/(в) инвестиционной деятельности
_______________________
Движение денежных средств от финансовой деятельности:
Поступления от Министерства финансов Республики Казахстан
Перечисления в республиканский бюджет
Прочие перечисления
Чистое поступление/(использование) денежных средств от/(в) финансовой деятельности
______________________
Чистое увеличение/(уменьшение) денежных средств и их эквивалентов
Денежные средства и их эквиваленты на начало периода
______________________
Денежные средства и их эквиваленты на конец периода
_______________________
Заместитель Председателя Национального Банка Республики Казахстан __________________________________________________________________
(подпись) Фамилия и инициалы
Руководитель подразделения Национального Банка Республики Казахстан, ответственного за составление отчетности
__________________________________________________________________________________________________________________________________
Фамилия и инициалы
Приложение к форме 4
Пояснение по заполнению формы
"Отчет о движении денежных средств Национального фонда Республики Казахстан"

1-тарау. Жалпы ережелер
1. "Қазақстан Республикасы Ұлттық қоры ақша қаражатының қозғалысы туралы есептің" нысаны 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Бюджет кодексі 133-бабының 5-тармағына сәйкес әзірленді.
2. "Қазақстан Республикасы Ұлттық қоры ақша қаражатының қозғалысы туралы есептің" нысанын Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі жасайды және Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігіне жолданады.
2-тарау. Нысанды толтыру жөніндегі түсіндірме
3. Нысан мынадай түрде толтырылады:
"Қазақстан Республикасы Ұлттық қоры ақша қаражатының қозғалысы туралы есеп" кестесінде:
қаржылық есептіліктің "Баптың атауы" деген бағанда қаржылық есептілік бабының атауы көрсетіледі;
"Ағымдағы кезең" деген бағанда қаржылық есептілік бабының сомасы ағымдағы кезеңдегі мың теңгемен көрсетіледі;
"Алдыңғы кезең" деген бағанда қаржылық есептілік бабының сомасы алдыңғы кезеңдегі мың теңгемен көрсетіледі.
5-нысан
Қазақстан Республикасы Ұлттық қорының
таза активтеріндегі өзгерістер туралы есеп
20___ ж. есепті кезең
Индексі: ФФИНФ- 5
Кезеңділігі: тоқсан сайын, жыл сайын
Ұсынады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі
Қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі
Ұсыну мерзімі: Қазақстан Республикасының Ұлттық қорын сенімгерлік басқару туралы шартқа сәйкес.
мың теңге
Баптардың атауы
Өткен кезеңнің басындағы қалдық
Түсімдер
Аударымдар
Таза пайда/ (шығын)
Валютаны қайта бағалау бойынша резерв
Барлығы
Таза пайда/(шығын)
Басқа да жиынтық кіріс
Кейіннен пайданың немесе шығынның құрамында қайта жіктелмейтін баптар:
Валютаны қайта бағалаудағы таза активтердің бастапқы сальдоға әсері
Валютаны қайта бағалаудағы таза пайдаға (шығынға) және басқа да ауыстыруларға әсері
Кейіннен пайданың немесе шығынның құрамында қайта жіктелмейтін баптардың барлығы:
Басқа да жиынтық кірістің барлығы
_______
________
_______________
______________
________
Таза активтердің құрамында тікелей көрсетілген меншік иелерімен операциялар
Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігінен түсімдер
Республикалық бюджетке аударымдар
Өзге аударымдар
Таза активтердің құрамында тікелей көрсетілген меншік иелерімен операциялардың барлығы
Өткен кезеңнің аяғындағы қалдық
Ағымдағы кезеңнің басындағы қалдық
Таза пайда/(шығын)
Өзге де жиынтық кіріс
Кейіннен пайданың немесе шығынның құрамында қайта жіктелмейтін баптар:
Валютаны қайта бағалаудың таза активтердің бастапқы сальдосына әсері
Валютаны қайта бағалаудың таза пайдаға (шығынға) және басқа да ауыстыруларға әсері
Кейіннен пайданың немесе шығынның құрамында қайта жіктелмейтін баптардың барлығы:
Түсімдер
Аударымдар
Таза пайда/ ____(шығын)
Валютаны қайта бағалау бойынша резерв
Барлығы
Кезеңдегі басқа да жиынтық кірістің барлығы
Таза активтердің құрамында тікелей көрсетілген меншік иелерімен операциялар
Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігінен түсімдер
Республикалық бюджетке аударымдар
Өзге аударымдар
Таза активтердің құрамында тікелей көрсетілген меншік иелерімен операциялардың барлығы
Ағымдағы кезеңнің соңындағы қалдық
___
____
________
______________
___
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі
Төрағасының орынбасары _________________ Тегі және аты-жөні
(қолы)
Қазақстан Республикасы Ұлттық
Банкінің есептілікті жасауға жауапты
бөлімшесінің басшысы _________________ Тегі және аты-жөні
(қолы)
5-нысанға қосымша
"Қазақстан Республикасы Ұлттық қорының
таза активтеріндегі өзгерістер туралы есептің" нысанын толтыру жөніндегі түсіндірме

Глава 1. Общие положения
1. Форма "Отчет о движении денежных средств Национального фонда Республики Казахстан" разработана в соответствии с пунктом 5 статьи 133 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года.
2. Форма "Отчет о движении денежных средств Национального фонда Республики Казахстан" составляется Национальным Банком Республики Казахстан и направляется в Министерство финансов Республики Казахстан.
Глава 2. Пояснение по заполнению формы
3. Форма заполняется следующим образом:
в таблице "Отчет о движении денежных средств Национального фонда Республики Казахстан":
в графе "Наименование статей" финансовой отчетности указывается наименование статей финансовой отчетности;
в графе "Текущий период" указывается сумма статьи финансовой отчетности в тысячах тенге за текущий период;
в графе "Предыдущий период" указывается сумма статьи финансовой отчетности в тысячах тенге за предыдущий период.
Форма 5
Отчет об изменениях в чистых активах
Национального фонда Республики Казахстан
отчетный период 20___ г.
Индекс: ФФИНФ- 5
Периодичность: ежеквартально, ежегодно
Представляет: Национальный Банк Республики Казахстан
Куда представляется: Министерство финансов Республики Казахстан
Срок представления: в соответствии с Договором о доверительном управлении Национальным фондом Республики Казахстан.
тыс. тенге
Наименование статей
Остаток на начало предыдущего периода
Поступления _
_ Перечисления _
Чиста яприбыль/(убыток) ___
Резерв по переоценке ____ валюты ____
Всего ______
Чистая прибыль/(убыток)
Прочий совокупный доход
Статьи, которые не могут быть впоследствии реклассифицированы в состав прибыли или убытка:
Эффект переоценки валюты на начальное сальдо чистых активов
Эффект переоценки валюты на чистую прибыль/(убыток) и прочие перемещения
Всего статей, которые не могут быть впоследствии реклассифицированы в состав прибыли или убытка
Всего прочего совокупного дохода
______________
_______________
__________________
___________________
______________
Операции с собственниками, отраженные непосредственно в составе чистых активов
Поступления от Министерства финансов Республики Казахстан
Перечисления в республиканский бюджет
Прочие перечисления
Всего операций с собственниками, отраженных непосредственно в составе чистых активов
Остаток на конец предыдущего периода
Остаток на начало текущего периода
Чистая прибыль/(убыток)
Прочий совокупный доход
Статьи, которые не могут быть впоследствии реклассифицированы в состав прибыли или убытка:
Эффект переоценки валюты на начальное сальдо чистых активов
Эффект переоценки валюты на чистую прибыль/(убыток) и прочие перемещения
Всего статей, которые не могут быть впоследствии реклассифицированы в состав прибыли или убытка
______________
______________
_ Поступления _
_______________
_______________
_ Перечисления _
___________________
___________________
Чистая прибыль/ _____
(убыток) _____
___________________
___________________
Резерв по переоценке ____
валюты ____
_________________
_________________
____ Всег ____
Всего прочего совокупного дохода за период
Операции с собственниками, отраженные непосредственно в составе чистых активов
Поступления от Министерства финансов Республики Казахстан
Перечисления в республиканский бюджет
Прочие перечисления
Всего операций с собственниками, отраженных непосредственно в составе чистых активов
Остаток на конец текущего периода
_______________
_______________
________________
______________
______________
Заместитель Председателя Национального Банка Республики Казахстан __________________________________________________________________
(подпись) Фамилия и инициалы
Руководитель подразделения Национального Банка Республики Казахстан, ответственного за составление отчетности
__________________________________________________________________________________________________________________________________
Фамилия и инициалы
Приложение к форме 5
Пояснение по заполнению формы
"Отчет об изменениях в чистых активах Национального фонда Республики Казахстан"

1-тарау. Жалпы ережелер
1. "Қазақстан Республикасы Ұлттық қорының таза активтеріндегі өзгерістер туралы есептің" нысаны 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Бюджет кодексі 133-бабының 5-тармағына сәйкес әзірленді.
2. "Қазақстан Республикасы Ұлттық қорының таза активтеріндегі өзгерістер туралы есептің" нысанын Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі жасайды және Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігіне жолданады.
2-тарау. Нысанды толтыру жөніндегі түсіндірме
3. Нысан мынадай түрде толтырылады:
"Қазақстан Республикасы Ұлттық қорының таза активтеріндегі өзгерістер туралы есеп" кестесінде:
қаржылық есептіліктің "Баптың атауы" деген бағанда қаржылық есептілік баптарының атауы көрсетіледі;
"Түсімдер" деген бағанда қаржылық есептілік бабының сомасы ағымдағы және алдағы кезең үшін мың теңгемен көрсетіледі;
"Аударымдар" деген бағанда қаржылық есептілік бабының сомасы ағымдағы және алдағы кезең үшін мың теңгемен көрсетіледі;
"Таза пайда/(шығын)" деген бағанда қаржылық есептілік бабының сомасы ағымдағы және алдағы кезең үшін мың теңгемен көрсетіледі;
"Валютаны қайта бағалау бойынша резерв" деген бағанда қаржылық есептілік бабының сомасы ағымдағы және алдағы кезең үшін мың теңгемен көрсетіледі;
"Барлығы" деген бағанда қаржылық есептілік бабының жиынтық сомасы ағымдағы және алдағы кезең үшін мың теңгемен көрсетіледі.

Глава 1. Общие положения
1. Форма "Отчет об изменениях в чистых активах Национального фонда Республики Казахстан" разработана в соответствии с пунктом 5 статьи 133 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года.
2. Форма "Отчет об изменениях в чистых активах Республики Казахстан" составляется Национальным Банком Республики Казахстан и направляется в Министерство финансов Республики Казахстан.
Глава 2. Пояснение по заполнению формы
3. Форма заполняется следующим образом:
в таблице "Отчет об изменениях в чистых активах Национального фонда Республики Казахстан":
в графе "Наименование статей" финансовой отчетности указывается наименование статей финансовой отчетности;
в графе "Поступления" указывается сумма статьи финансовой отчетности в тысячах тенге за текущий и предыдущий периоды;
в графе "Перечисление" указывается сумма статьи финансовой отчетности в тысячах тенге за текущий и предыдущий периоды;
в графе "Чистая прибыль/(убыток)" указывается сумма статьи финансовой отчетности в тысячах тенге за текущий и предыдущий периоды;
в графе "Резерв по переоценке валюты" указывается сумма статьи финансовой отчетности в тысячах тенге за текущий и предыдущий периоды;
в графе "Всего" указывается итоговая сумма статьи финансовой отчетности в тысячах тенге за текущий и предыдущий периоды.