"2017 – 2019 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының Заңына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Заңының жобасы туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2017 жылғы 17 қазандағы № 648 қаулысы
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
"2017 – 2019 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының Заңына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Заңының жобасы Қазақстан Республикасының Парламенті Мәжілісінің қарауына енгізілсін.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Б. Сағынтаев
Жоба
ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫНЫҢ ЗАҢЫ "2017 – 2019 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының Заңына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
1-бап. "2017 – 2019 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" 2016 жылғы 29 қарашадағы Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 2016 ж., № 21, 115-құжат) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1) 1 және 2-баптар мынадай редакцияда жазылсын:
"1-бап. 2017 – 2019 жылдарға арналған республикалық бюджет тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2017 жылға мынадай көлемдерде бекiтiлсiн:
1) кiрiстер – 9 609 031 675мың теңге, оның iшiнде:
салықтық түсiмдер бойынша – 4 810 958 061 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер бойынша – 140 197 027 мың теңге;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер бойынша – 1 604 797 мың теңге;
трансферттер түсiмдерi бойынша – 4 656 271 790мың теңге;
2) шығындар – 10 713 255 660мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу –  200 057 736 мың теңге, оның iшiнде:
бюджеттiк кредиттер – 282 483 824 мың теңге;
бюджеттiк кредиттердi өтеу – 82 426 088 мың теңге;
4) қаржы активтерiмен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 195 718 279 мың теңге, оның iшiнде:
қаржы активтерiн сатып алу – 195 718 279 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы – -1 500 000 000мың теңге немесе елдiң iшкi жалпы өнiмінің 2,9 пайызы;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру – 1 500 000 000мың теңге.
2-бап. 2017 жылға арналған республикалық бюджетте Ресей Федерациясының "Байқоңыр" кешенін пайдаланғаны үшін 40 024 295 мың теңге сомасында және әскери полигондарды пайдаланғаны үшін 6 455 965 мың теңге сомасында жалдау ақыларының түсiмдері көзделсiн.";
2) мынадай мазмұндағы 4-1-баппен толықтырылсын:
"4-1-бап. "Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне денсаулық сақтау мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2017 жылғы 30 маусымдағы Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыруға жұмыс берушілердің аударымдары бойынша мөлшерлемелердің азаюына байланысты 2017 жылға арналған республикалық бюджетте облыстық бюджеттерден, Астана және Алматы қалаларының бюджеттерінен трансферттердің түсімдері 4 898 537 мың теңге сомасында көзделсін.
Облыстық бюджеттерден, Астана және Алматы қалаларының бюджеттерінен аталған трансферттер сомаларының республикалық бюджетке түсімдері Қазақстан Республикасы Үкіметінің шешімі негізінде айқындалады.";

О проекте Закона Республики Казахстан "О внесении изменений и дополнений в Закон Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2017-2019 годы"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 17 октября 2017 № 648
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
внести на рассмотрение Мажилиса Парламента Республики Казахстан проект Закона Республики Казахстан "О внесении изменений и дополнений в Закон Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2017 – 2019 годы".
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Б. Сагинтаев
Проект
З А К О Н
РЕСПУБЛИКИ КАЗАХСТАН О внесении изменений и дополнений в Закон Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2017 – 2019 годы"
Статья 1. Внести в Закон Республики Казахстан от 29 ноября 2016 года "О республиканском бюджете на 2017 – 2019 годы" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2016 г., № 21, ст.115) следующие изменения и дополнения:
1.статьи 1 и 2 изложить в следующей редакции:
"Статья 1. Утвердить республиканский бюджет на 2017 – 2019 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2017 год в следующих объемах:
1) доходы – 9 609 031 675 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 4 810 958 061 тысяча тенге;
неналоговым поступлениям – 140 197 027 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 1 604 797 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 4 656 271 790 тысяч тенге;
2) затраты 10 713 255 660 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 200 057 736 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 282 483 824 тысячи тенге;
погашение бюджетных кредитов – 82 426 088 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 195 718 279 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 195 718 279 тысяч тенге;
5) дефицит бюджета – - 1 500 000 000 тысяч тенге или 2,9 процента к валовому внутреннему продукту страны;
6) финансирование дефицита бюджета – 1 500 000 000 тысяч тенге.
Статья 2. Предусмотреть в республиканском бюджете на 2017 год поступления арендных плат за пользование Российской Федерацией комплексом "Байконур" в сумме 40 024 295 тысяч тенге и военными полигонами в сумме 6 455 965 тысяч тенге.";
2) дополнить статьей 4-1 следующего содержания:
"Статья 4-1.Предусмотреть в республиканском бюджете на 2017 год поступления трансфертов из областных бюджетов, бюджетов городов Астаны и Алматы в связи с уменьшением ставок по отчислениям работодателей на обязательное социальное медицинское страхование в соответствии с Законом Республики Казахстан от 30 июня 2017 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам здравоохранения" в сумме 4 898 537тысяч тенге.
Поступления в республиканский бюджет указанных сумм трансфертов из областных бюджетов, бюджетов городов Астаны и Алматы определяются на основании решения Правительства Республики Казахстан.";

3) 11-баптың бірінші бөлігі:
мынадай мазмұндағы 2-4), 2-5),21-1), 21-2) және 21-3) тармақшалармен толықтырылсын:
"2-4) ішкі істер органдары қызметкерлерінің лауазымдық жалақысын көтеруге;
2-5) асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды, мал шаруашылығы өнімдерінің өнімділігі мен сапасын арттыруды субсидиялауға;";
"21-1) ауызсумен жабдықтаудың баламасыз көздері болып табылатын сумен жабдықтаудың аса маңызды топтық және оқшау жүйелерінен ауызсу беру жөнінде көрсетілетін қызметтердің құнын субсидиялауға;
21-2) "Бизнестің жол картасы 2020" бизнесті қолдау мен дамытудың бірыңғай бағдарламасы шеңберінде кредиттер бойынша пайыздық мөлшерлемелерді субсидиялауға;
21-3) бензин және дизель отынына акциздердің жоғарылатылған мөлшерлемелерінің кезеңін қысқарту нәтижесіндегі шығындарды өтеуге.";
4) 12, 15, 16, 16-1,17 және 19-баптар мынадай редакцияда жазылсын:
"12-бап. 2017 жылға арналған республикалық бюджетте Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің шығыстары шеңберінде тұрғын үй құрылыс жинақтарына салымдар бойынша өтемақы төлеуге "Қазақстанның тұрғын үй құрылыс жинақ банкі" акционерлік қоғамына аудару үшін 11 495 298 мың теңге мөлшерінде қаражат көзделсін.";
"15-бап. Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2017 жылға арналған резервi 66 026 099мың теңге сомасында бекiтiлсiн.
16-бап. Қазақстан Республикасының Қорғаныс және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігі шығындарының құрамында мемлекеттiк материалдық резервті қалыптастыруға және сақтауға республикалық бюджет кірістерінде жаңарту тәртібінде шығарылған материалдық құндылықтарды өткізуден түскен 1 154 797 мың теңге сомасындағы қаражатты көрсете отырып,8 706520 мың теңге сомасында қаражат көзделгені ескерілсін.
16-1-бап. Қазақстан Республикасының Инвестициялар және даму министрлігі шығындарының құрамында мемлекеттік мүлікті сенімгерлік басқару шарты бойынша міндеттемелерді орындауға "ҚазАвтоЖол" ұлттық компаниясы" акционерлік қоғамына аудару үшін 50 108 098 мың теңге сомасында қаражат көзделгені ескерілсін.
17-бап. 2017 жылға арналған республикалық бюджетте мемлекет кепiлдiк берген қарыздарды өтеу және оларға қызмет көрсету үшiн 576 831 мың теңге көзделсiн.";
"19-бап. 2017 жылғы 31 желтоқсанға үкiметтiк борыш лимитi 11 100 000 000 мың теңге мөлшерiнде белгiленсiн.";
5) көрсетілген Заңға 1 және 4-қосымшалар осы Заңға 1 және 2-қосымшаларға сәйкес редакцияда жазылсын.
2-бап. Осы Заң 2017 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгiзiледi.
Қазақстан Республикасының
Президенті
"2017 - 2019 жылдарға арналған
республикалық бюджет туралы"
Қазақстан Республикасының
Заңына өзгерістер мен
толықтырулар енгізу туралы"
жылғы " "
Қазақстан Республикасының
№ Заңына
1-ҚОСЫМША
"2017 - 2019 жылдарға арналған
республикалық бюджет туралы"
2016 жылғы 26 қарашадағы
Қазақстан Республикасының
№ 25-VI Заңына
1-ҚОСЫМША
2017 жылға арналған республикалық бюджет
Санаты
Атауы
Cомасы, мың теңге
Сыныбы
Iшкi сыныбы
I. Кірістер

3) часть первую статьи 11:
дополнить подпунктами 2-4), 2-5), 21-1), 21-2) и 21-3) следующего содержания:
"2-4) повышение должностных окладов сотрудников органов внутренних дел;
2-5) субсидирование развития племенного животноводства, повышение продуктивности и качества продукции животноводства;";
"21-1) субсидирование стоимости услуг по подаче питьевой воды из особо важных групповых и локальных систем водоснабжения, являющихся безальтернативными источниками питьевого водоснабжения;
21-2) на субсидирование процентных ставок по кредитам в рамках Единой программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса 2020";
21-3) компенсацию потерь в результате сокращения периода повышенных ставок акцизов на бензин и дизельное топливо.";
4) статьи 12, 15, 16, 16-1, 17 и 19 изложить в следующей редакции:
"Статья 12. Предусмотреть в республиканском бюджете на 2017 год в рамках расходов Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан средства в размере 11 495 298 тысяч тенге для перечисления акционерному обществу "Жилищный строительный сберегательный банк Казахстана" на выплату компенсаций по вкладам в жилищные строительные сбережения.";
"Статья 15. Утвердить резерв Правительства Республики Казахстан на 2017 год в сумме 66 026 099 тысяч тенге.
Статья 16. Учесть, что в составе затрат Министерства оборонной и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан предусмотрены средства на формирование и хранение государственного материального резерва в сумме 8 706 520 тысяч тенге с отражением в доходах республиканского бюджета средств от реализации материальных ценностей, выпущенных в порядке освежения, в сумме 1 154 797 тысяч тенге.
Статья 16-1. Учесть, что в составе затрат Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан предусмотрены средства для перечисления акционерному обществу "Национальная компания "ҚазАвтоЖол" на выполнение обязательств по договору доверительного управления государственным имуществом в сумме 50 108 098 тысяч тенге.
Статья 17. Предусмотреть в республиканском бюджете на 2017 год576 831 тысяч тенге для погашения и обслуживания гарантированных государством займов.";
"Статья 19. Установить лимит правительственного долга на 31 декабря 2017 года в размере 11 100 000 000 тысяч тенге.";
5) приложения 1 и 4 к указанному Закону изложить в редакции согласно приложениям 1 и 2 к настоящему Закону.
Статья 2. Настоящий Закон вводится в действие с 1 января2017 года.
Президент
Республики Казахстан
ПРИЛОЖЕНИЕ 1
к Закону Республики Казахстан
"О внесении изменений
и дополнений в
Закон Республики Казахстан
"О республиканском бюджете
на 2017 - 2019 годы"
от " " года №
ПРИЛОЖЕНИЕ 1
к Закону Республики Казахстан
"О республиканском бюджете
на 2017 - 2019 годы"
от "29" ноября 2016 года № 25-VI
Республиканский бюджет на 2017 год
Категория
Наименование
Сумма, тыс. тенге
Класс
Подкласс
I. Доходы

10 713 255 660
1
Жалпы сипаттағы мемлекеттiк қызметтер
479 413 457
101
Қазақстан Республикасы Президентінің Әкімшілігі
6 850 536
001
Мемлекет басшысының қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
4 918 035
002
Мемлекеттің ішкі және сыртқы саясатының стратегиялық аспектілерін болжамды-талдамалық қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
193 436
003
Мұрағат қорының, баспа басылымдарының сақталуын қамтамасыз ету және оларды арнайы пайдалану жөніндегі қызметтер
271 476
008
Қазақстан Республикасының Тұңғыш Президенті – Елбасы кітапханасының қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
900 064
009
Қазақстан халқы Ассамблеясының қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
538 387
011
Қазақстан Республикасында әйелдердің құқықтары мен мүмкіндіктерін кеңейту
29 138
104
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрiнiң Кеңсесi
2 431 281
001
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
2 327 706
002
Мемлекеттік органдарда және мекемелерде ақпаратты қорғау қамтамасыз ету және ұйымдастыру жөніндегі қызметтер
103 575
106
Адам құқықтары жөніндегі ұлттық орталық
79 781
001
Адамның және азаматтың құқықтары мен бостандықтарының сақталуын қадағалау жөніндегі қызметтер
79 781
107
Қазақстан Республикасы Жоғары Сот Кеңесінің Аппараты
149 928
001
Қазақстан Республикасы Жоғары Сот Кеңесінің қызметін қамтамасыз ету жөнінде көрсетілетін қызметтер
149 928
201
Қазақстан Республикасы Iшкi iстер министрлiгi
65 708 790
001
Қоғамдық тәртіпті қорғау және қоғамдық қауіпсіздікті қамтамасыз ету, қылмыстық-атқару жүйесі, табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою саласындағы мемлекеттік саясатты айқындау және оның іске асырылуын ұйымдастыру жөніндегі қызметтер
65 708 790
204
Қазақстан Республикасы Сыртқы iстер министрлiгi
72 827 872
001
Сыртқы саяси қызметті үйлестіру жөніндегі қызметтер
3 272 547
003
Қазақстан Республикасының мемлекеттік шекарасын делимитациялау және демаркациялау
327 614
005
Шетелдік іссапарлар
3 286 288
008
Шетелдегі дипломатиялық өкілдіктердің арнайы, инженерлік-техникалық және нақты қорғалуын қамтамасыз ету
101 005
010
Шетелде Қазақстан Республикасының мүдделерін білдіру
47 289 182
013
Халықаралық ұйымдарда, Тәуелсіз Мемлекеттер Достастығының жарғылық және басқа органдарында Қазақстан Республикасының мүдделерін білдіру
375 021
017
Қазақстан Республикасының халықаралық ұйымдарға, өзге де халықаралық және басқа органдарға қатысуы
15 282 613
019
Ақпараттық-имидждік саясаттың іске асырылуын қамтамасыз ету
2 833 257
020
Орталық Азия елдерінде гендермен байланысты тұрақты даму мақсаттарының ұлттандыруына жәрдем көрсету

10 713 255 660
1
Государственные услуги общего характера
479 413 457
101
Администрация Президента Республики Казахстан
6 850 536
001
Услуги по обеспечению деятельности Главы государства
4 918 035
002
Услуги по прогнозно-аналитическому обеспечению стратегических аспектов внутренней и внешней политики государства
193 436
003
Услуги по обеспечению сохранности архивного фонда, печатных изданий и их специальному использованию
271 476
008
Услуги по обеспечению деятельности Библиотеки Первого Президента Республики Казахстан Лидера Нации
900 064
009
Услуги по обеспечению деятельности Ассамблеи народа Казахстана
538 387
011
Расширение прав и возможностей женщин в Республике Казахстан
29 138
104
Канцелярия Премьер-Министра Республики Казахстан
2 431 281
001
Услуги по обеспечению деятельности Премьер-Министра Республики Казахстан
2 327 706
002
Услуги по организации и обеспечению защиты информации в государственных органах и учреждениях
103 575
106
Национальный центр по правам человека
79 781
001
Услуги по наблюдению за соблюдением прав и свобод человека и гражданина
79 781
107
Аппарат Высшего Судебного Совета Республики Казахстан
149 928
001
Услуги по обеспечению деятельности Высшего Судебного Совета Республики Казахстан
149 928
201
Министерство внутренних дел Республики Казахстан
65 708 790
001
Услуги по определению и организации реализации государственной политики в области охраны общественного порядка и обеспечения общественной безопасности, уголовно-исполнительной системы, предупреждения и ликвидации чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера
65 708 790
204
Министерство иностранных дел Республики Казахстан
72 827 872
001
Услуги по координации внешнеполитической деятельности
3 272 547
003
Делимитация и демаркация государственной границы Республики Казахстан
327 614
005
Заграничные командировки
3 286 288
008
Обеспечение специальной, инженерно-технической и физической защиты дипломатических представительств за рубежом
101 005
010
Представление интересов Республики Казахстан за рубежом
47 289 182
013
Представление интересов Республики Казахстан в международных организациях, уставных и других органах Содружества Независимых Государств
375 021
017
Участие Республики Казахстан в международных организациях, иных международных и прочих органах
15 282 613
019
Обеспечение реализации информационно-имиджевой политики
2 833 257
020
Содействие национализации гендерно-связанных Целей устойчивого развития в странах Центральной Азии

60 345
217
Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгi
91 681 620
Функционалдық топ
Атауы
Cомасы,
мың теңге
Әкімші
Бағдарлама
001
Бюджеттік жоспарлау, мемлекеттік бюджеттің атқарылуын және орындалуын қамтамасыз ету және экономикалық және қаржылық қылмыстар мен құқық бұзушылықтарға қарсы іс-қимыл жөніндегі қызметтер
69 869 997
002
Халықаралық қаржы ұйымдары қаржыландыратын инвестициялық жобалардың аудитiн жүзеге асыру
25 200
019
Жеңілдікті тұрғын үй кредиттері бойынша бағамдық айырманы төлеу
12 614
030
Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің ақпараттық жүйелерін құру және дамыту
268 559
067
Саяси партияларды қаржыландыру
5 328 114
072
Салық әкімшілігі жүйесін реформалау
1 047 052
091
Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің объектілерін және инфрақұрылымын салу
110 000
094
Мемлекеттік активтерді басқару
918 983
203
Қырғыз Республикасына көмек көрсету
14 101 101
225
Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі
32 901 556
130
Ғылыми және (немесе) ғылыми-техникалық қызмет субъектілерін базалық қаржыландыру
4 993 563
217
Ғылымды дамыту
27 907 993
241
Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігі
4 566 841
001
Энергетика, атом энергиясы, мұнай-газ және мұнай-химия өнеркәсібі және қоршаған ортаны қорғау саласындағы қызметті үйлестіру жөніндегі қызметтер
4 566 841
242
Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігі
39 394 365
001
Стандарттау, метрология, өнеркәсіп, инвестициялар тарту, геология, индустриялық саясатты қалыптастыру, инфрақұрылымды және бәсекелестік нарықты, көлік және коммуникацияны, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығын дамыту саласында мемлекеттік саясатты қалыптастыру және іске асыру
9 967 787
209
Тұрғын-үй құрылыс жинақтары үлестері бойынша төлем ақы төлеу
11 495 298
222
Тұрғын үй құрылыс жинақ салымдары бойынша сыйлықақылар төлеу
17 641 154
232
Халықаралық ұйымдармен бірлесіп жүзеге асырылатын жобаларды зерттеулердің іске асырылуын қамтамасыз ету
290 126
243
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі
42 540 997
001
Экономика, сауда саясатын, тұтынушылардың құқықтарын қорғау саласындағы саясатты қалыптастыру және дамыту, табиғи монополиялар субъектілерінің және статистика қызметі саласындағы қызметті peттеу, бәсекелестікті қорғауды қамтамасыз ету, өңірлік даму және кәсіпкерлікті дамыту саласындағы қызметті үйлестіру жөніндегі көрсетілетін қызметтер
18 325 879
006
Халықаралық ұйымдармен бірлесіп жүзеге асырылатын жобаларды зерттеулердің іске асырылуын қамтамасыз ету
962 297
007
Өңірлердің бәсекеге қабілеттілігін арттыру және мемлекеттік басқаруды жетілдіру

60 345
217
Министерство финансов Республики Казахстан
91 681 620
001
Услуги по обеспечению бюджетного планирования, исполнения и контроля за исполнением государственного бюджета и противодействию экономическим и финансовым преступлениям и правонарушениям
69 869 997
Функциональная группа
Наименование
Сумма, тыс. тенге
Администратор
Программа
002
Осуществление аудита инвестиционных проектов, финансируемых международными финансовыми организациями
25 200
019
Выплата курсовой разницы по льготным жилищным кредитам
12 614
030
Создание и развитие информационных систем Министерства финансов Республики Казахстан
268 559
067
Финансирование политических партий
5 328 114
072
Реформирование системы налогового администрирования
1 047 052
091
Строительство объектов и инфраструктуры Министерства финансов Республики Казахстан
110 000
094
Управление государственными активами
918 983
203
Оказание помощи Кыргызской Республике
14 101 101
225
Министерство образования и науки Республики Казахстан
32 901 556
130
Базовое финансирование субъектов научной и (или) научно-технической деятельности
4 993 563
217
Развитие науки
27 907 993
241
Министерство энергетики Республики Казахстан
4 566 841
001
Услуги по координации деятельности в сфере энергетики, атомной энергии, нефтегазовой и нефтехимической промышленности и охраны окружающей среды
4 566 841
242
Министерство по инвестициям и развитию Республики Казахстан
39 394 365
001
Формирование и реализация политики государства в сфере стандартизации, метрологии, промышленности, привлечения инвестиций, геологии, формирования индустриальной политики, развития инфраструктуры и конкурентного рынка, транспорта и коммуникаций, строительства, жилищно-коммунального хозяйства
9 967 787
209
Выплата компенсаций по вкладам в жилищные строительные сбережения
11 495 298
222
Выплата премий по вкладам в жилищные строительные сбережения
17 641 154
232
Обеспечение реализации исследований проектов, осуществляемых совместно с международными организациями
290 126
243
Министерство национальной экономики Республики Казахстан
42 540 997
001
Услуги по формированию и развитию экономической, торговой политики, политики в области защиты прав потребителей, регулированию деятельности субъектов естественных монополий и в области статистической деятельности, обеспечению защиты конкуренции, координации деятельности в области регионального развития и развития предпринимательства
18 325 879
006
Обеспечение реализации исследований проектов, осуществляемых совместно с международными организациями
962 297
007
Повышение конкурентоспособности регионов и совершенствование государственного управления

105 600
015
Қазақстан Республикасының ұлттық статистика жүйесін нығайту
623 475
057
Қазақстанның Экономикалық ынтымақтастық және даму ұйымымен ынтымақтастығы шеңберінде Қазақстанның Экономикалық ынтымақтастық және даму ұйымының бастамалары мен құралдарына қатысуы
394 085
5
Функционалдық топ
Атауы
Cомасы,
мың теңге
Әкімші
Бағдарлама
073
Әріптестік туралы негіздемелік келісімдер шеңберінде халықаралық қаржы ұйымдарымен бірлесіп жүзеге асырылатын Қазақстан Республикасының орнықты дамуына және өсуіне жәрдемдесу жөніндегі жобалардың іске асырылуын қамтамасыз ету
19 489 980
081
Статистикалық ақпаратты ұсынуды қамтамасыз ету
1 885 481
096
Қазақстан Республикасы мен Экономикалық ынтымақтастық және даму ұйымының арасындағы ынтымақтастық шеңберінде Қазақстан Республикасының әлеуметтік-экономикалық жағдайына зерттеулер жүргізу
754 200
246
Қазақстан Республикасы Дін істері және азаматтық қоғам министрлігі
1 612 248
001
Дін істері және азаматтық қоғам саласындағы мемлекеттік саясатты қалыптастыру
1 075 472
002
Діни қызмет саласындағы халықаралық ынтымақтастықты дамыту, діни қызмет саласындағы әлеуметтанушылық, ғылыми-зерттеу және талдау қызметтерін жүргізу
536 776
247
Қазақстан Республикасы Қорғаныс және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігі
3 795 354
001
Қорғаныс, аэроғарыш өнеркәсібі және электрондық өнеркәсіп, ақпараттандыру және байланыс саласындағы ақпараттық қауіпсіздік (киберқауіпсіздік), жұмылдыру даярлығы және жұмылдыру саласындағы мемлекеттік саясатты қалыптастыру және іске асыру, мемлекеттік материалдық резервті қалыптастыру және дамыту, бірыңғай әскери-техникалық саясатты және әскери-техникалық ынтымақтастықты жүргізуге қатысу, қорғаныстық тапсырысты қалыптастыру, орналастыру және орындау саласындағы басшылық
2 531 242
002
Авариялар мен апаттар кезінде шұғыл шақыру ақпараттық жүйесін құру
1 264 112
406
Республикалық бюджеттiң атқарылуын бақылау жөнiндегi есеп комитетi
1 389 378
001
Республикалық бюджеттің атқарылуын бақылауды қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
1 235 615
007
Мемлекеттік аудит және қаржылық бақылау жүйесін жетілдіру
153 763
623
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі
4 351 132
001
Мемлекеттік қызмет саласындағы бірыңғай мемлекеттiк саясатты қалыптастыру мен іске асыру
3 368 284
008
Мемлекеттік қызмет саласындағы өңірлік хабты институционалдық қолдау және қызметтік этика, меритократияны қорғау және сыбайлас жемқорлықтың алдын алу саласында мемлекеттік қызмет реформасын қолдау

105 600
015
Укрепление национальной статистической системы Республики Казахстан
623 475
057
Участие Казахстана в инициативах и инструментах Организации экономического сотрудничества и развития в рамках сотрудничества Казахстана с Организацией экономического сотрудничества и развития
394 085
Функциональная группа
Наименование
Сумма, тыс. тенге
Администратор
Программа
073
Обеспечение реализации проектов по содействию устойчивому развитию и росту Республики Казахстан, осуществляемых совместно с международными финансовыми организациями в рамках Рамочных соглашений о партнерстве
19 489 980
081
Обеспечение представления статистической информации
1 885 481
096
Проведение исследования социально-экономического положения Республики Казахстан в рамках сотрудничества между Республикой Казахстан и Организацией экономического сотрудничества и развития
754 200
246
Министерство по делам религий и гражданского общества Республики Казахстан
1 612 248
001
Формирование государственной политики в сфере религий и гражданского общества
1 075 472
002
Развитие международного сотрудничества в сфере религиозной деятельности, проведение социологических, научно-исследовательских и аналитических услуг в сфере религиозной деятельности
536 776
247
Министерство оборонной и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан
3 795 354
001
Формирование и реализация политики государства в сфере оборонной, аэрокосмической и электронной промышленности, информационной безопасности в сфере информатизации и связи (кибербезопасности), мобилизационной подготовки и мобилизации, формирование и развитие государственного материального резерва, участие в проведении единой военно-технической политики и военно-технического сотрудничества, руководство в области формирования, размещения и выполнения оборонного заказа
2 531 242
002
Создание информационной системы экстренного вызова при авариях и катастрофах
1 264 112
406
Счетный комитет по контролю за исполнением республиканского бюджета
1 389 378
001
Услуги по обеспечению контроля за исполнением республиканского бюджета
1 235 615
007
Совершенствование системы государственного аудита и финансового контроля
153 763
623
Агентство Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции
4 351 132
001
Формирование и реализация единой государственной политики в сфере государственной службы
3 368 284
008
Институциональная поддержка регионального хаба в сфере государственной службы и поддержка реформы государственной службы в области служебной этики, защиты меритократии и предупреждения коррупции

143 520
070
Халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы іс-шараларды іске асыру
13 546 932
694
Қазақстан Республикасы Президентiнiң Іс Басқармасы
12 606 322
028
Қазақстан Республикасы Президенті Іс Басқармасы медициналық ұйымдарының қызметін қамтамасыз ету
12 606 322
6
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
2 129 164 986
213
Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтiк қорғау министрлiгi
2 127 964 986
001
Еңбек, халықты жұмыспен қамту, әлеуметтік қорғау және көші-қон саласындағы мемлекеттік саясатты қалыптастыру
3 750 632
027
Азаматтардың жекелеген санаттарын әлеуметтік қамсыздандыру және олардың төлемдерін жүргізу
2 104 049 305
034
Еңбекті қорғау саласындағы қолданбалы ғылыми зерттеулер
96 240
048
Әлеуметтік жаңғыртудың басымдықтарына сәйкес халықты әлеуметтік қорғау жүйесін жетілдіру
197 780
056
Әлеуметтік-еңбек саласын ақпараттық-талдамалық қамтамасыз ету жөнінде көрсетілетін қызметтер, жұмыспен қамту саясатын жаңғырту
2 176 167
058
Республикалық деңгейде халықты әлеуметтік қорғау және көмек көрсету, сондай-ақ әлеуметтік қорғау жүйесін жетілдіру және инфрақұрылымды дамыту
9 882 010
068
Нәтижелі жұмыспен қамту және жаппай кәсіпкерлікті дамыту бағдарламасын іске асыру
7 812 852
243
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі
1 200 000
Функционалдық топ
Атауы
Cомасы,
мың теңге
Әкімші
Бағдарлама
094
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлік жөніндегі іс-шараларды іске асыру
1 200 000
7
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
194 791 351
242
Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігі
194 791 351
226
Тұрғын үйлерді және инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды салу, жобалау үшін уәкілетті ұйымның жарғылық капиталын қалыптастыруға Алматы облысының бюджетіне берілетін нысаналы даму трансферттері
2 822 577
227
Қарағанды облысының бюджетіне бұзылу аумағынан тұрғындарды көшіру үшін тұрғын-үй және жатақхана құрылысына нысаналы даму трансферттері
11 497 328
228
"Нұрлы жер" тұрғын үй құрылысы бағдарламасы шеңберінде іс-шараларды іске асыру
105 874 791
229
Өңірлерді дамытудың 2020 жылға дейінгі бағдарламасы шеңберінде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық саласындағы іс-шараларды іске асыру
73 197 606
230
Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамыту бағдарлама шеңберінде қызметтік тұрғын үй салуға, инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға, жастарға арналған жатақханаларды салуға, салып бітіруге берілетін нысаналы даму трансферттері
1 399 049
8
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістiк

143 520
070
Реализация мероприятий в области санитарно-эпидемиологического благополучия населения
13 546 932
694
Управление Делами Президента Республики Казахстан
12 606 322
028
Обеспечение деятельности медицинских организаций Управления Делами Президента Республики Казахстан
12 606 322
6
Социальная помощь и социальное обеспечение
2 129 164 986
213
Министерство труда и социальной защиты населения Республики Казахстан
2 127 964 986
001
Формирование государственной политики в области труда, занятости, социальной защиты и миграции населения
3 750 632
027
Социальное обеспечение отдельных категорий граждан и их сопровождение по выплатам
2 104 049 305
034
Прикладные научные исследования в области охраны труда
96 240
Функциональная группа
Наименование
Сумма, тыс. тенге
Администратор
Программа
048
Совершенствование системы социальной защиты населения в соответствии c приоритетами социальной модернизации
197 780
056
Оказание услуг по информационно-аналитическому обеспечению социально-трудовой сферы, модернизация политики занятости
2 176 167
058
Оказание социальной защиты и помощи населению на республиканском уровне, а также совершенствование системы социальной защиты и развитие инфраструктуры
9 882 010
068
Реализация Программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства
7 812 852
243
Министерство национальной экономики Республики Казахстан
1 200 000
094
Реализация мероприятий по продуктивной занятости и массового предпринимательства
1 200 000
7
Жилищно-коммунальное хозяйство
194 791 351
242
Министерство по инвестициям и развитию Республики Казахстан
194 791 351
226
Целевые трансферты на развитие бюджету Алматинской области на формирование уставного капитала уполномоченной организации для строительства, проектирования жилья и инженерно-коммуникационной инфраструктуры
2 822 577
227
Целевые трансферты на развитие бюджету Карагандинской области на строительство жилых домов и общежитий для переселения жителей из зон обрушения
11 497 328
228
Реализация мероприятий в рамках программы жилищного строительства "Нұрлы жер"
105 874 791
229
Реализация мероприятий в области жилищно-коммунального хозяйства в рамках Программы развития регионов до 2020 года
73 197 606
230
Целевые трансферты на развитие областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на строительство служебного жилища, развитие инженерно-коммуникационной инфраструктуры и строительство, достройку общежитий для молодежи в рамках Программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства
1 399 049
8
Культура, спорт, туризм и информационное пространство

5 559 671
242
Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігі
41 133 326
224
Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттерiне жылу, сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін реконструкция және құрылыс үшін кредит беру
41 133 326
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
98 113 996
212
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлiгi
87 113 884
262
Агроөнеркәсіптік кешен субъектілерін қолдау жөніндегі іс-шараларды жүргізу үшін "Аграрлық несие корпорациясы" АҚ-ға кредит беру
60 000 000
264
Облыстық бюджеттерге нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытуға кредит беру
27 113 884
243
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі
11 000 112
034
Мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін жергілікті атқарушы органдарға берілетін бюджеттік кредиттер
11 000 112
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
10 000 000
242
Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігі
10 000 000
240
Қазақстандық өндірістің жеңіл автокөлігін сатып алушы – жеке тұлғаларды кредиттеу үшін, сондай-ақ қазақстандық өндірістің ауыл шаруашылығы техникасын қоспағанда, автокөлік құралдарын және арнайы мақсаттағы автотехниканы лизингке сатып алатын заңды тұлғалар мен дара кәсіпкерлерді лизингтік қаржыландыру үшін екінші деңгейдегі банктерді шартты қаржыландыру арқылы отандық автомобиль өндірушілерді қаржыландыру үшін "Қазақстанның Даму Банкі" АҚ кейіннен кредиттеумен "Бәйтерек "ҰБХ" АҚ кредиттеу
10 000 000
12
Көлiк және коммуникация
18 600 000
242
Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігі
18 600 000
219
"ҚДБ-лизинг" АҚ арқылы жолаушылар вагон паркін жаңартуын қаржыландыру үшін кейіннен "Қазақстан Даму Банкі" АҚ-ның кредиттеу "Бәйтерек" ұлттық басқарушы холдингі" АҚ кредиттеу
18 600 000
13
Басқалар
109 076 831
217
Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгi
576 831
011
Мемлекеттік кепілдіктер бойынша міндеттемелерді орындау
576 831
242
Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігі
105 500 000
217
Қазақстан Республикасын индустриялық-инновациялық дамытудың 2015 - 2019 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасының жобаларын қаржыландыру үшін "Қазақстан Даму Банкі" АҚ кейіннен кредит беру жолымен, "Бәйтерек" ұлттық басқарушы холдингі" АҚ арқылы кредит беру
80 000 000
Функционалдық топ
Атауы
Cомасы,
мың теңге
Әкімші
Бағдарлама
220
Ұлттық экономиканың бәсекеге қабілеттілігі мен орнықтылығын қамтамасыз ету үшін "Бәйтерек" ұлттық басқарушы холдингі" АҚ кредиттеу

5 559 671
242
Министерство по инвестициям и развитию Республики Казахстан
41 133 326
224
Кредитование областных бюджетов, бюджетов городов Астаны и Алматы на реконструкцию и строительство систем тепло-, водоснабжения и водоотведения
41 133 326
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
98 113 996
212
Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан
87 113 884
262
Кредитование АО "Аграрная кредитная корпорация" для проведения мероприятий по поддержке субъектов агропромышленного комплекса
60 000 000
264
Кредитование областных бюджетов на развитие продуктивной занятости и массового предпринимательства
27 113 884
243
Министерство национальной экономики Республики Казахстан
11 000 112
034
Бюджетные кредиты местным исполнительным органам для реализации мер социальной поддержки специалистов
11 000 112
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
10 000 000
242
Министерство по инвестициям и развитию Республики Казахстан
10 000 000
240
Кредитование АО "НУХ "Байтерек" с последующим кредитованием АО "Банк Развития Казахстана" для финансирования отечественных автопроизводителей путем обусловленного финансирования банков второго уровня для кредитования физических лиц покупателей легкового автотранспорта казахстанского производства, а также лизингового финансирования юридических лиц и индивидуальных предпринимателей, приобретающих в лизинг автотранспортные средства и автотехнику специального назначения, за исключением сельскохозяйственной техники казахстанского производства
10 000 000
12
Транспорт и коммуникации
18 600 000
242
Министерство по инвестициям и развитию Республики Казахстан
18 600 000
219
Кредитование АО "Национальный управляющий холдинг Байтерек" с последующим кредитованием АО "Банк Развития Казахстана" для финансирования обновления парка пассажирских вагонов через АО "БРК-Лизинг"
18 600 000
13
Прочие
109 076 831
217
Министерство финансов Республики Казахстан
576 831
011
Выполнение обязательств по государственным гарантиям
576 831
242
Министерство по инвестициям и развитию Республики Казахстан
105 500 000
Функциональная группа
Наименование
Сумма, тыс. тенге
Администратор
Программа
217
Кредитование АО "Национальный управляющий холдинг "Байтерек" с последующим кредитованием АО "Банк Развития Казахстана" для финансирования проектов Государственной программы индустриально-инновационного развития Республики Казахстан на 2015 - 2019 годы
80 000 000
220
Кредитование АО "Национальный управляющий холдинг "Байтерек" для обеспечения конкурентоспособности и устойчивости национальной экономики