Тауарларды жою нәтижесінде пайда болған қалдықтарды одан әрі коммерциялық пайдалану үшін жарамсыз деп тану қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2018 жылғы 28 маусымдағы № 391 қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2023 жылғы 2 тамыздағы № 633 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 02.08.2023 № 633 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
2017 жылғы 26 желтоқсандағы "Қазақстан Республикасындағы кедендік реттеу туралы" Қазақстан Республикасы Кодексінің 332-бабының 4-тармағына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған Тауарларды жою нәтижесінде пайда болған қалдықтарды одан әрі коммерциялық пайдалану үшін жарамсыз деп тану қағидалары бекітілсін.
2. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Б. Сағынтаев
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2018 жылғы 28 маусымдағы
№ 391 қаулысымен
бекітілген
Тауарларды жою нәтижесінде пайда болған қалдықтарды одан әрі коммерциялық пайдалану үшін жарамсыз деп тану қағидалары
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Тауарларды жою нәтижесінде пайда болған қалдықтарды одан әрі коммерциялық пайдалану үшін жарамсыз деп тану қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) 2017 жылғы 26 желтоқсандағы "Қазақстан Республикасындағы кедендік реттеу туралы" Қазақстан Республикасы Кодексінің (бұдан әрі – Кодекс) 332-бабының 4-тармағына сәйкес әзірленген және тауарларды жою нәтижесінде пайда болған қалдықтарды одан әрі коммерциялық пайдалану үшін жарамсыз деп тану тәртібін айқындайды.
2. Осы Қағидалар Кодексте көзделген кедендік рәсімдермен орналастыруға жататын қалдықтарға қолданылмайды.
2-тарау. Тауарларды жою нәтижесінде пайда болған қалдықтарды одан әрі коммерциялық пайдалану үшін жарамсыз деп тану тәртібі
3. Кеден ісі саласындағы уәкілетті орган бекіткен нысан бойынша тауарларды жою актісінде көрсетілген күн тауарларды жою нәтижесінде пайда болған қалдықтарды одан әрі пайдалануға жарамсыз деп тану күні болып танылады.
Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 04.06.2021 № 383 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
4. Қажет болған жағдайда, тауарларды жою нәтижесінде пайда болған қалдықтарды одан әрі коммерциялық пайдалану үшін жарамсыз деп айқындау үшін жою кедендік рәсімімен тауарлардың орналастырылуын бақылауды жүзеге асыратын Қазақстан Республикасы мемлекеттік кірістер органының лауазымды адамы өзге мемлекеттік органдардың мамандарын және тәуелсіз сарапшыларды тартуға құқылы.

Об утверждении Правил признания отходов, образовавшихся в результате уничтожения товаров, непригодными для их дальнейшего коммерческого использования
Постановление Правительства Республики Казахстан от 28 июня 2018 года № 391. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 2 августа 2023 года № 633
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 02.08.2023 № 633 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с пунктом 4 статьи 332 Кодекса Республики Казахстан от 26 декабря 2017 года "О таможенном регулировании в Республике Казахстан" Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые Правила признания отходов, образовавшихся в результате уничтожения товаров, непригодными для их дальнейшего коммерческого использования.
2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Б. Сагинтаев
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 28 июня 2018 года № 391
Правила признания отходов, образовавшихся в результате уничтожения товаров, непригодными для их дальнейшего коммерческого использования
Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила признания отходов, образовавшихся в результате уничтожения товаров, непригодными для их дальнейшего коммерческого использования (далее – Правила) разработаны в соответствии с пунктом 4 статьи 332 Кодекса Республики Казахстан от 26 декабря 2017 года "О таможенном регулировании в Республике Казахстан" (далее – Кодекс) и определяют порядок признания отходов, образовавшихся в результате уничтожения товаров, непригодными для их дальнейшего коммерческого использования.
2. Действие настоящих Правил не распространяется на отходы, подлежащие помещению под таможенные процедуры, предусмотренные Кодексом.
Глава 2. Порядок признания отходов, образовавшихся в результате уничтожения товаров, непригодными для их дальнейшего коммерческого использования
3. Днем признания отходов, образовавшихся в результате уничтожения товаров, непригодными для их дальнейшего использования признается дата, указанная в акте уничтожения товаров, по форме, утвержденной уполномоченным органом в сфере таможенного дела.
Сноска. Пункт 3 в редакции постановления Правительства РК от 04.06.2021 № 383 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
4. При необходимости, для определения отходов, образовавшихся в результате уничтожения товаров, непригодными для их дальнейшего коммерческого использования, должностное лицо органа государственных доходов Республики Казахстан, осуществляющего контроль за помещением товаров под таможенную процедуру уничтожения, вправе привлекать специалистов иных государственных органов и независимых экспертов.

5. Тауарларды жою актісіне барлық комиссия мүшелері және қатысқан адамдар қол қойған сәттен бастап коммерциялық пайдалану үшін жарамсыз деп танылған қалдықтар Еуразиялық экономикалық одақтың тауарлары мәртебесіне ие болады және кедендік бақылауда емес деп есептеледі.

5. С момента подписания всеми членами комиссии и присутствовавшими лицами акта уничтожения товаров отходы, признанные непригодными для их дальнейшего коммерческого использования, приобретают статус товаров Евразийского экономического союза и считаются не находящимися под таможенным контролем.
___________________