Түркістан облысының шекарасын белгілеу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2018 жылғы 17 шілдедегі № 431 қаулысы.
"Қазақстан Республикасының әкімшілік-аумақтық құрылысы туралы" 1993 жылғы 8 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Заңының 10-бабының 1-1) тармақшасына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Осы қаулыға қосымшаға сәйкес Түркістан облысының аумағынан Шымкент қаласының жалпы алаңы 116280,0 гектар жерін шығару жолымен облыс шекарасы белгіленсін.
2. Түркістан облысының әкімдігі осы қаулыдан туындайтын шараларды қабылдасын.
3. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Б. Сағынтаев
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2018 жылғы 17 шілдедегі
№ 431 қаулысына
қосымша
Түркістан облысы шекарасының сипаттамасы
Түркістан облысының аумағы 11 608,6 мың гектарды құрайды, шекаралары мынадай болып белгіленген:
солтүстік шекарасы Жамбыл облысының әкімшілік бағынысындағы аумақтардың қолданыстағы шекаралары бойынша өтеді;
солтүстік-батыс шекарасы Қарағанды облысының әкімшілік бағынысындағы аумақтардың қолданыстағы шекаралары бойынша өтеді;
батыс шекарасы Қызылорда облысының қолданыстағы шекарасы бойынша өтеді;
оңтүстік және оңтүстік-батыс шекарасы Өзбекстан Республикасының мемлекеттік шекарасы бойынша өтеді.

Об установлении границы Туркестанской области
Постановление Правительства Республики Казахстан от 17 июля 2018 года № 431.
В соответствии c подпунктом 1-1) статьи 10 Закона Республики Казахстан от 8 декабря 1993 года "Об административно-территориальном устройстве Республики Казахстан" Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Установить границу Туркестанской области путем исключения из ее территории земель города Шымкента общей площадью 116280,0 гектара согласно приложению к настоящему постановлению.
2. Акимату Туркестанской области принять меры, вытекающие из настоящего постановления.
3. Настоящее постановление вводится в действие со дня его первого официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Б. Сагинтаев
Приложение
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 17 июля 2018 года № 431
Описание границы Туркестанской области
Территория Туркестанской области составляет 11 608,6 тыс. гектаров, границы обозначены следующим образом:
северная граница проходит по существующим границам территорий, находящихся в административном подчинении Жамбылской области;
северо-западная граница проходит по существующим границам территорий, находящихся в административном подчинении Карагандинской области;
западная граница проходит по существующей границе Кызылординской области.
южная и юго-восточная граница проходит по государственной границе Республики Узбекистан.