18 – 29 жас аралығындағы NEET жастарды, оның ішінде 2018 жылғы түлектерді жұмыспен қамту және әлеуметтендіру бойынша жол картасын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2018 жылғы 21 қыркүйектегі № 583 қаулысы.
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған 18 – 29 жас аралығындағы NEET жастарды, оның ішінде 2018 жылғы түлектерді жұмыспен қамту және әлеуметтендіру бойынша жол картасы (бұдан әрі – Жол картасы) бекітілсін.
2. Жол картасының орындалуына жауапты орталық мемлекеттік органдар және облыстардың, Астана, Алматы және Шымкент қалаларының әкімдіктері:
1) Жол картасын іске асыру бойынша қажетті шаралар қабылдасын;
2) жылына бір рет, 20 желтоқсаннан кешіктірмей Қазақстан Республикасының Қоғамдық даму министрлігіне Жол картасының іске асырылу барысы туралы ақпарат берсін.
3. Қазақстан Республикасының Қоғамдық даму министрлігі есепті жылдан кейінгі 20 қаңтардан кешіктірмей Қазақстан Республикасының Үкіметіне Жол картасының іске асырылу барысы туралы жиынтық ақпарат берсін.
4. Осы қаулының іске асырылуын бақылау Қазақстан Республикасының Қоғамдық даму министрлігіне жүктелсін.
5. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Б. Сағынтаев
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2018 жылғы 21 қыркүйектегі
№ 583 қаулысымен
бекітілген
18 – 29 жас аралығындағы NEET жастарды, оның ішінде 2018 жылғы түлектерді жұмыспен қамту және әлеуметтендіру бойынша жол картасы
Р/с
Іс-шараның атауы
Аяқталу нысаны
Орындауға
(іске асыруға) жауаптылар
Ақпарат ұсыну мерзімі
Қажетті қаржыландыру көлемі мен көздері
кестенің жалғасы
1
2
3
4
5
6
"Түлектер тақтасы" жобасының тиімділігіне талдау жүргізу және аталған жобаның ақпараттық және практикалық маңыздылығын арттыру, аумақтық қамтуын кеңейту бойынша ұсыныстар енгізу
талдамалық
ақпарат
ҚДМ, БҒМ, Еңбекмині, облыстардың,
Астана, Алматы және Шымкент қалаларының әкімдіктері
2018 жылғы
1 қарашаға дейін
талап етілмейді
2.
Еліміздегі барлық мектептерде кәсіптік бағдарлау кабинеттерін ашу арқылы кәсіп таңдау мәселелері бойынша жастарға арналған консультативтік орталықтарды құру жөніндегі мәселені пысықтау
ҚДМ-ға ақпарат
облыстардың,
Астана, Алматы және Шымкент қалаларының әкімдіктері, БҒМ, Еңбекмині
2019 жылғы
1 қаңтарға дейін
талап етілмейді
3.
Перспективалық және сұраныс жоқ мамандықтарды (болашақ кәсіптерді) шолулар қалыптастыру және оларды дәріптеу
ҚДМ-ға ақпарат
Еңбекмині, ҰЭМ, облыстардың,
Астана, Алматы және Шымкент қалаларының әкімдіктері, "Атамекен" ҰКП (келісім бойынша)
2019 жылғы
1 қаңтарға дейін
талап етілмейді
4.
Дуальдық оқыту шеңберінде өңірлердегі жетекші кәсіпорындармен колледждер және жоғары оқу орындары студенттерінің, оның ішінде "Мәңгілік ел жастары – индустрияға!" - "Серпін" жобасы түлектерінің өндірістік практикадан және тағылымдамадан өтуін қамтамасыз ету және одан әрі оларды жұмысқа орналастыру және кәсіпорын базасына тіркеу мәселелерін пысықтау
БҒМ-ға ақпарат
облыстардың,
Астана, Алматы және Шымкент қалаларының әкімдіктері, Еңбекмині
жарты жылда
бір рет
талап етілмейді
5.
Дуальдық оқытудың тиімділігін арттыру
БҒМ-ға ақпарат
облыстардың,
Астана, Алматы және Шымкент қалаларының әкімдіктері, "Атамекен" ҰКП (келісім бойынша)
жарты жылда
бір рет
талап етілмейді
6.
ТжКБ жүйесіне жастарды тарту мақсатында колледждер жанынан инженер кадрларды, оның ішінде ақпараттық және цифрлық технологиялар саласында даярлауды есепке ала отырып, құзыреттілік орталығын құру туралы мәселені зерделеу
БҒМ-ға ақпарат
облыстардың,
Астана, Алматы және Шымкент қалаларының әкімдіктері, Еңбекмині, АКМ, "Атамекен" ҰКП (келісім бойынша)
2019 жылғы
1 қаңтарға дейін
жергілікті бюджет есебінен
7.
Қызмет салаларының барлығында тәлімгерлік институтын дамыту (жұмыс тәжірибесі жоқ жас мамандарға жетекшілік ету) бойынша мәселені пысықтау
ҚДМ-ға ақпарат
облыстардың,
Астана, Алматы және Шымкент қалаларының әкімдіктері, БҒМ, Еңбекмині
2019 жылғы
1 қаңтарға дейін
талап етілмейді
8.
Аумақтық әскерлер қатарына жастарды тарту мәселесін зерделеу
ҚДМ-ға ақпарат
Қорғанысмині, БҒМ, ҚДМ,
облыстардың,
Астана, Алматы және Шымкент қалаларының әкімдіктері
2019 жылғы
15 қаңтарға дейін
талап етілмейді
9.
Жұмыспен қамту орталықтары жастардың еңбек нарығында сұраныс және ұсыныс картасын әзірлеу мәселесін пысықтау
Еңбекминіне ақпарат
облыстардың,
Астана, Алматы және Шымкент қалаларының әкімдіктері
жарты жылда
бір рет
талап етілмейді
10.
Әлеуетті жұмыс берушілермен бірлесе отырып, жүйелі негізде бос орындар жәрмеңкесін ұйымдастыру
ҚДМ-ға ақпарат
Еңбекмині, БҒМ,
облыстардың,
Астана, Алматы және Шымкент қалаларының әкімдіктері
жарты жылда бір рет
талап етілмейді
11.
Жастардың стартап жобаларын бизнес-жоспарды ұсынған кезде
мемлекеттік гранттық қаржыландыру мәселесін пысықтау (Дүниежүзілік банктің тәжірибесі бойынша)
гранттық жобалар
ҚДМ, облыстардың,
Астана, Алматы және Шымкент қалаларының әкімдіктері
2019 жылғы
1 қаңтарға дейін
РБ 003 "Мемлекеттік жастар және отбасы саясатын іске асыру"
12.
Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы Жастар саясаты жөніндегі кеңес отырысында жауапты мемлекеттік органдардың есептерін тыңдау
ҚДМ-ға ақпарат
ОМО,
облыстардың,
Астана, Алматы және Шымкент қалаларының әкімдіктері
жарты жылда бір рет
талап етілмейді
13.
Облыстардың, Астана, Алматы және Шымкент қалаларының әкімдіктері жанындағы жастар істері жөніндегі кеңес отырыстарында жауапты мемлекеттік органдардың есептерін тоқсан сайын тыңдау
ҚДМ-ға ақпарат
облыстардың,
Астана, Алматы және Шымкент қалаларының әкімдіктері
тоқсан сайын
талап етілмейді
14.
NEET санатындағы жастар ортасындағы жағдайды зерттеу үшін жұмыс тобын құру
ҚДМ-ның
есебі
ҚДМ
2019 жылғы
І тоқсан
РБ 001 "Қоғамдық даму саласындағы мемлекеттік саясатты қалыптастыру"
15.
NEET санатындағы жастар және ТжКБ мен жоғары оқу орындарына түсе алмаған түлектер деректер базасына кірген адамдарды мерзімді әскери қызметке шақыру бойынша басым арнаулы жұмыс жүргізу
ҚДМ-ға ақпарат
Қорғанысмині,
БҒМ, облыстардың,
Астана, Алматы және Шымкент қалаларының әкімдіктері
2019 жылғы
15 қаңтарға дейін
талап етілмейді
16.
NEET санатындағы және өзін-өзі жұмыспен қамтыған жастармен дүйсенбілік футбол, базардағы консультативтік орталықтар және т.б. (Алматы қаласының тәжірибесі бойынша) сияқты іс-шаралар жүргізу
ҚДМ-ға ақпарат
облыстардың,
Астана, Алматы және Шымкент қалаларының әкімдіктері
тұрақты
талап етілмейді
17.
Жастардың тұрғын үй кооперативтерін құру туралы мәселені зерделеу
ҚДМ-ға ақпарат
ИДМ,
облыстардың,
Астана, Алматы және Шымкент қалаларының әкімдіктері
2018 жылғы
1 желтоқсанға дейін
талап етілмейді
18.
Әлеуметтік қызметтерде NEET санатындағы жастарға жүйелі түрде психологиялық, ақпараттық, консультативтік көмек көрсету
ҚДМ-ға ақпарат
облыстардың,
Астана, Алматы және Шымкент қалаларының әкімдіктері, Еңбекмині, БҒМ
2018 жылғы
1 қарашаға дейін
талап етілмейді
19.
18 – 29 жас аралығындағы NEET жастардың, сондай-ақ 2018 жылғы түлектердің деректер базасын қалыптастыру, жұмыспен қамту және оқыту бағдарламалары туралы жастарды ақпараттандыру бойынша жұмыстарға Жастар ресурстық орталықтарын кеңінен тарту
ҚДМ-ға ақпарат
облыстардың,
Астана, Алматы және Шымкент қалаларының әкімдіктері, БҒМ, Еңбекмині
2019 жылғы
1 наурызға дейін
талап етілмейді
20.
"Jas.Qz" жобасы арқылы жастарды әлеуметтендіру. Пилоттық жобаны Батыс Қазақстан облысында іске қосу
жобаны
іске асыру
ҚДМ, БҚО әкімдігі
2018 жылғы
1 желтоқсанға дейін
РБ 003 "Мемлекеттік жастар және отбасы саясатын іске асыру"
21.
Жастар ресурстық орталықтарында ауыл жастарын және NEET санатындағы жастарды бейімдеу, кәсіби даярлау және біліктілігін арттыру бойынша жүйелі жұмыстар жүргізу
ҚДМ-ға ақпарат
облыстардың,
Астана, Алматы және Шымкент қалаларының әкімдіктері, Еңбекмині
2019 жылғы
І тоқсан
талап етілмейді
22.
Тұрғындарға жақын жерлерде (базарлар, вокзалдар және т.б) спорт алаңдарын, Workout алаңдарын салу
ҚДМ-ға ақпарат
облыстардың,
Астана, Алматы және Шымкент қалаларының әкімдіктері
2019 жылғы
1 қарашаға дейін
МЖӘ шеңберінде
23.
"Тұрғын үй құрылыс жинақ банкі" АҚ-мен бірлесіп өңірлік тұрғын үй бағдарламаларын әзірлеу мүмкіндігін қарастыру ("Алматы жастары" бағдарламасының тәжірибесі бойынша)
ИДМ-ға ақпарат
облыстардың,
Астана, Алматы және Шымкент қалаларының әкімдіктері
2019 жылғы
1 қаңтарға дейін
талап етілмейді
24.
Гранттар және мемлекеттік әлеуметтік тапсырыстар арқылы жас жалғызбасты аналардың проблемаларын шешуге бағытталған ҮЕҰ қызметін жандандыру
жобаларды
іске асыру
ҚДМ, Еңбекмині,
облыстардың,
Астана, Алматы және Шымкент қалаларының әкімдіктері
2018 жылғы
1 қарашаға дейін
РБ 004
"Азаматтық қоғам институттары мен мемлекеттің өзара қарым-қатынасын нығайтуды қамтамасыз ету"
25.
"Еңбек нарығы" ААЖ шеңберінде NEET санатындағы жастарды есепке алу жүйесін ұйымдастыру
ҚДМ-ға ақпарат
Еңбекмині,
облыстардың,
Астана, Алматы және Шымкент қалаларының әкімдіктері
2019 жылғы
15 қаңтарға дейін
РБ 056 "Әлеуметтік еңбек саласын, жұмыспен қамту саясатын жаңғыртуды ақпараттық аналитикалық қамтамасыз ету бойынша қызмет көрсету"
РБ 068 "Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамыту Бағдарламасын іске асыру"
26.
Ұлттық білім беру дерекқоры шеңберінде ЖОО-ларға оқуға түсе алмаған және мерзімді әскери қызметке шақырылмаған 2018 жылғы мектеп түлектерінің дерекқорын қалыптастыру
ҚДМ-ға ақпарат
БҒМ, Еңбекмині, Қорғанысмині, облыстардың,
Астана, Алматы және Шымкент қалаларының әкімдіктері
2019 жылғы
15 қаңтарға дейін
РБ 099 "Сапалы орта білім беру қол жетімділігін қамтамасыз ету"
27.
Жұмыссыз жастар базасына енген тұлғаларды санаттар бойынша бөлу:
арнайы/кәсіптік білімі жоқ жастар, оқуын жалғастыруға мүмкіндігі жоқ жастар (оқу ақысын төлейтін мүмкіндігі жоқ);
белсенді түрде жұмыс іздеумен айналысатын білімі бар немесе білімі жоқ жастар, арнайы мамандықты талап етпейтін жұмыс істеуге дайын жастар, жоғары білікті, оның ішінде үй шаруашылығына (өз-өзін қамтыған) көмектесуге мәжбүр ауыл жастары);
мүмкіндігі шектеулі (денсаулығына байланысты) жастар; бала күтімінде отырған жас әйелдер
ҚДМ-ға ақпарат
ҚДМ, Еңбекмині, БҒМ, ҰЭМ, Қорғанысмині, облыстардың,
Астана, Алматы және Шымкент қалаларының әкімдіктері
2018 жылғы
1 қарашаға дейін
талап етілмейді
28.
Мемлекеттік жастар саясаты саласындағы заңнаманы жетілдіру бойынша ғылыми-зерттеу және мониторингілік іс-шараларды жүргізу
талдамалық ақпарат
ҚДМ
2019 жылғы
1 тоқсан
талап етілмейді
29.
Әлеуметтік роликтер және басқа да ақпарат арналары арқылы еңбек және кәсібі бойынша жұмыстар туралы дұрыс түсінікті қалыптастыру
ҚДМ-ға ақпарат
облыстардың,
Астана, Алматы және Шымкент қалаларының әкімдіктері
2018 жылғы
1 қарашаға дейін
талап етілмейді
30.
Жастарды жұмыспен қамту және жұмысқа орналастыру мәселелері бойынша қоғамдық тыңдаулар өткізу
қоғамдық тыңдауларды өткізу
ҚДМ, Еңбекмині, БҒМ, облыстардың,
Астана, Алматы және Шымкент қалаларының әкімдіктері
жыл сайын
талап етілмейді
Ескертпе: аббревиатуралардың толық жазылуы:
ІІМ – Қазақстан Республикасының Ішкі істер министрлігі
БҒМ – Қазақстан Республикасының Білім және ғылым министрлігі
Қорғанысмині – Қазақстан Республикасының Қорғаныс министрлігі
ДСМ – Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрлігі
ҰЭМ – Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика министрлігі
МСМ – Қазақстан Республикасының Мәдениет және спорт министрлігі
АКМ – Қазақстан Республикасының Ақпарат және коммуникациялар министрлігі
ИДМ – Қазақстан Республикасының Инвестициялар және даму министрлігі
ҚДМ – Қазақстан Республикасының Қоғамдық даму министрлігі
Еңбекмині – Қазақстан Республикасының Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі
ОМО – орталық мемлекеттік органдар
"Атамекен" ҰКП – "Атамекен" Ұлттық кәсіпкерлер палатасы
МЖӘ – мемлекеттік-жекешелік әріптестік
ТжКБ – техникалық және кәсіптік білім беру
ҮЕҰ – үкіметтік емес ұйымдар
ААЖ – автоматтандырылған ақпараттық жүйе
* "NEET" – ағыл. Not in Education, Employment or Training

Об утверждении Дорожной карты по обеспечению занятости и социализации молодежи NEET в возрасте от 18 до 29 лет, в том числе выпускников 2018 года
Постановление Правительства Республики Казахстан от 21 сентября 2018 года № 583
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемую Дорожную карту по обеспечению занятости и социализации молодежи NEET в возрасте от 18 до 29 лет, в том числе выпускников 2018 года (далее – Дорожная карта).
2. Центральным государственным органам, акиматам областей, городов Астаны, Алматы и Шымкент, ответственным за исполнение Дорожной карты:
1) принять необходимые меры по реализации Дорожной карты;
2) один раз в год, не позднее 20 декабря, представлять информацию о ходе реализации Дорожной карты в Министерство общественного развития Республики Казахстан.
3. Министерству общественного развития Республики Казахстан не позднее 20 января, следующего за отчетным годом, обеспечить представление в Правительство Республики Казахстан сводной информации о ходе реализации Дорожной карты.
4. Контроль за реализацией настоящего постановления возложить на Министерство общественного развития Республики Казахстан.
5. Настоящее постановление вводится в действие со дня его подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Б. Сагинтаев
Утверждена
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 21 сентября 2018 года № 583
Дорожная карта
по обеспечению занятости и социализации молодежи
NEET в возрасте от 18 до 29 лет, в том числе выпускников 2018 года
п/п
Наименование
мероприятия
Форма завершения Ответственные за исполнение (реализацию) Сроки
представления информации
Необходимые объемы и источник финансирования
1
2
3
4
5
6
1
Проведение анализа эффективности проекта "Түлектер тақтасы" и внесение предложений по повышению информативности и практической значимости данного проекта, расширению территориального охвата
аналитическая информация
МОР, МОН, МТСЗН,
акиматы областей, городов Астаны, Алматы и Шымкент
до 1 ноября
2018 года
не требуются
2
Проработка вопроса по созданию во всех школах страны консультативных центров для молодежи по выбору профессии путем открытия кабинетов профориентации
информация в МОР
акиматы областей, городов Астаны, Алматы и Шымкент, МОН, МТСЗН
до 1 января
2019 года
не требуются
3
Формирование обзора перспективных и невостребованных специальностей (профессий будущего) и его популяризация
информация в МОР
МТСЗН, МНЭ, акиматы областей, городов Астаны, Алматы и Шымкент, НПП "Атамекен" (по согласованию)
до 1 января
2019 года
не требуются
4
Проработка с ведущими предприятиями регионов вопросов по обеспечению прохождения студентами колледжей и ВУЗов производственной практики и стажировок, их последующего трудоустройства и закреплению на базе предприятий, в том числе выпускниками проекта "Мәңгілік ел жастары – индустрияға!" - "Серпін" в регионах в рамках дуального обучения
информация в МОН
акиматы областей, городов Астаны, Алматы и Шымкент, МТСЗН
раз в полугодие
не требуется
5
Повышение эффективности дуального обучения
информация в МОН
акиматы областей, городов Астаны, Алматы и Шымкент, НПП "Атамекен" (по согласованию)
раз в полугодие
не требуется
6
Изучение вопроса по созданию центров компетенции при колледжах с учетом подготовки инженерных кадров, в том числе в области информационных и цифровых технологий с целью привлечения молодежи в систему ТиПО
информация в МОН
акиматы областей, городов Астаны, Алматы и Шымкент, МТСЗН, МИК, НПП "Атамекен" (по согласованию)
до 1 января
2019 года
за счет местного бюджета
7
Проработка вопроса по развитию института наставничества во всех сферах деятельности (курирование молодых специалистов без опыта работы)
информация в МОР
акиматы областей, городов Астаны, Алматы и Шымкент, МОН, МТСЗН
до 1 января
2019 года
не требуются
8
Изучение вопроса по привлечению молодежи в ряды территориальных войск
информация в МОР
МО, МОН, МОР, акиматы областей, городов Астаны, Алматы и Шымкент
до 15 января
2019 года
не требуются
9
Проработка вопроса по формированию карты спроса и предложений на молодежном рынке труда центрами занятости населения
информация в МТСЗН
акиматы областей, городов Астаны, Алматы и Шымкент
раз в полугодие
не требуются
10
Организация ярмарок вакансий совместно с потенциальными работодателями на системной основе
информация в МОР
МТСЗН, МОН,
акиматы областей, городов Астаны, Алматы и Шымкент
раз в полугодие
не требуются
11
Введение государственного грантового финансирования молодежных проектов при условии предоставления бизнес-плана (по опыту Всемирного Банка)
Грантовые проекты
МОР, акиматы областей, городов Астаны, Алматы и Шымкент
до 1 января 2019 года
РБ
003 "Реализация государственной молодежной и семейной политики"
12
Заслушивание отчетов ответственных государственных органов на заседании Совета по молодежной политике при Президенте Республики Казахстан
информация в МОР
ЦГО,
акиматы областей, городов Астаны, Алматы и Шымкент
раз в полугодие
не требуются
13
Ежеквартальное заслушивание отчетов ответственных государственных органов на заседаниях советов по делам молодежи при акиматах областей, городов Астана, Алматы и Шымкент
информация в МОР
акиматы областей, городов Астаны, Алматы и Шымкент
ежеквартально
не требуются
14
Формирование рабочих групп для изучения ситуации в молодежной среде категории NEET
отчет
МОР
МОР
1 квартал
2019 года
РБ 001 "Формирование государственной политики в сфере общественного развития"
15
Проведение акцентированной адресной работы по призыву на срочную воинскую службу лиц, вошедших в базу данных молодежи NEET и выпускников, не поступивших в ТиПО и высшие учебные заведения
информация в МОР
МО, МОН, акиматы областей, городов Астаны, Алматы и Шымкент
до 15 января
2019 года
не требуются
16
Проведение мероприятий для самозанятой молодежи и категории NEET, таких как дүйсенбілік футбол, консультативные центры на базарах и т.д. (по опыту г. Алматы)
информация в МОР
Акиматы областей, городов Астаны, Алматы и Шымкент
Постоянно
не требуются
17
Изучение вопроса о создании молодежных жилищных кооперативов
Информация в МОР
МИР,
акиматы областей, городов Астаны, Алматы и Шымкент
до 1 декабря
2018 года
не требуются
18
Оказание системной психологической, информационной и консультативной помощи молодежи категории NEET в социальных службах
информация в МОР
акиматы областей, городов Астаны, Алматы и Шымкент, МТСЗН, МОН
до 1 ноября
2018 года
не требуются
19
Широкое вовлечение молодежных ресурсных центров в работу по информированию молодежи о программах занятости и обучения, формированию базы данных молодежи NEET в возрасте от 18 до 29 лет, в том числе выпускников 2018 года
информация в МОР
акиматы областей, городов Астаны, Алматы и Шымкент, МОН, МТСЗН
до 1 марта
2019 года
не требуются
20
Социализация молодежи через проект "Jas.Qz". Запуск пилотного проекта в Западно-Казахстанской области
Реализация проекта
МОР, акимат ЗКО
До 1 декабря 2018 года
РБ
003 "Реализация государственной молодежной и семейной политики"
21
Проведение системной работы по адаптации, профессиональной подготовке и повышению квалификации сельской молодежи и молодежи категории NEET в молодежных ресурсных центрах
информация в МОР
акиматы областей, городов Астаны, Алматы и Шымкент, МТСЗН
1 квартал
2019 года
не требуются
22
Обустройство спортивных площадок, Workout-площадок в зоне ближайшей досягаемости жителей (рядом с базарами, вокзалами и т.д.)
информация в МОР
акиматы областей, городов Астаны, Алматы и Шымкент
до 1 ноября
2019 года
в рамках ГЧП
23
Рассмотрение возможности разработки региональных жилищных программ совместно с АО "Жилстройсбербанк" (по примеру программы "Алматы жастары")
информация в МИР
акиматы областей, городов Астаны, Алматы и Шымкент
до 1 января
2019 года
не требуются
24
Активизация деятельности НПО, ориентированных на решение проблем молодых матерей-одиночек, через гранты и государственный социальный заказ
Реализация проектов
МОР, МТСЗН,
акиматы областей, городов Астаны, Алматы и Шымкент
до 1 ноября
2018 года
РБ 004 "Обеспечение, укрепление взаимоотношений институтов гражданского общества и государства"
25
Организация системы учета молодежи категории NEET в рамках АИС "Рынок труда"
Информация в МОР
МТСЗН, акиматы областей, городов Астаны, Алматы и Шымкент
до 1 января
2019 года
РБ 056 "Оказание услуг по информационному аналитическому обеспечению социальной трудовой сферы, модернизация политики занятости",
РБ 068 "Реализация Программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства"
26
Формирование базы данных выпускников школ 2018 года, непоступивших в ВУЗы и непризваных на срочную воинскую службу в рамках национальной образовательной базы данных
информация в МОР
МОН, МТСЗН, МО, акиматы областей, городов Астаны, Алматы и Шымкент
до 15 января
2019 года
РБ 099 "Обеспечение доступности качественного школьного образования"
27
Классификация лиц, вошедших в базу незанятой молодежи, по категориям:
молодежь без специального/профессионального образования, не имеющая возможность продолжить обучение (нет возможности оплатить обучение);
молодежь с образованием или без образования, активно занимается поисками работы, готова выполнять работу, которая не требует специального образования, высокой квалификации, в том числе сельская молодежь, которая вынуждена помогать по домашнему хозяйству (самозанятые);
молодежь с ограниченными (физическими) возможностями;
молодые женщины, находящиеся в декретном отпуске.
информация в МОР
МОР, МТСЗН, МОН, МНЭ, МО,
акиматы областей, городов Астаны, Алматы и Шымкент
до 1 ноября
2018 года
не требуются
28
Проведение научно-исследовательских и мониторинговых мероприятий по совершенствованию законодательства в сфере государственной молодежной политики
Аналитическая информация
МОР
1 квартал
2019 года
не требуются
29
Формирование правильного представления о труде и работе по профессии через социальные ролики и другие каналы информации
информация в МОР
акиматы областей, городов Астаны, Алматы и Шымкент
до 1 ноября
2018 года
не требуются
30
Проведение общественных слушаний по вопросу занятости и трудоустройства молодежи
Проведение общественных слушаний
МОР, МТСЗН, МОН, акиматы областей, городов Астаны, Алматы и Шымкент
Ежегодно
не требуются
Примечание (расшифровка аббревиатур):
МОН - Министерство образования и науки Республики Казахстан
МО - Министерство обороны Республики Казахстан
МНЭ - Министерство национальной экономики Республики Казахстан
МИК - Министерство информации и коммуникаций Республики Казахстан
МИР - Министерство по инвестициям и развитию Республики Казахстан
МОР - Министерство общественного развития Республики Казахстан
МТЗСН - Министерство труда и социальной защиты населения Республики Казахстан
ЦГО - центральные государственные органы
НПП "Атамекен" - Национальная палата предпринимателей "Атамекен"
ГЧП - государственно-частное партнерство
ТиПО - техническое и профессиональное образование
НПО – неправительственные организации
АИС – автоматизированная информационная система
*"NEET" - англ. Not in Education, Employment or Training