"Мемлекет басшысының 2018 жылғы 5 қазандағы "Қазақстандықтардың әл-ауқатының өсуі: табыс пен тұрмыс сапасын арттыру" атты Қазақстан халқына Жолдауын іске асыру жөніндегі шаралар туралы" Қазақстан Республикасының Президенті Жарлығының жобасы туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2018 жылғы 11 қазандағы № 633 қаулысы.
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
"Мемлекет басшысының 2018 жылғы 5 қазандағы "Қазақстандықтардың әл-ауқатының өсуі: табыс пен тұрмыс сапасын арттыру" атты Қазақстан халқына Жолдауын іске асыру жөніндегі шаралар туралы" Қазақстан Республикасының Президенті Жарлығының жобасы Қазақстан Республикасы Президентінің қарауына енгізілсін.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Б. Сағынтаев
Мемлекет басшысының 2018 жылғы 5 қазандағы "Қазақстандықтардың әл-ауқатының өсуі: табыс пен тұрмыс сапасын арттыру" атты Қазақстан халқына Жолдауын іске асыру жөніндегі шаралар туралы
Мемлекет басшысының 2018 жылғы 5 қазандағы "Қазақстандықтардың әл-ауқатының өсуі: табыс пен тұрмыс сапасын арттыру" атты Қазақстан халқына Жолдауын іске асыру мақсатында ҚАУЛЫ ЕТЕМІН:
1. Қоса беріліп отырған Мемлекет басшысының 2018 жылғы 5 қазандағы "Қазақстандықтардың әл-ауқатының өсуі: табыс пен тұрмыс сапасын арттыру" атты Қазақстан халқына Жолдауын іске асыру жөніндегі жалпыұлттық іс-шаралар жоспары (бұдан әрі - Жалпыұлттық жоспар) бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасының Үкіметі:
1) Жалпыұлттық жоспар іс-шараларының мүлтіксіз және уақтылы орындалуын, сондай-ақ Мемлекет басшысының 2018 жылғы 5 қазандағы "Қазақстандықтардың әл-ауқатының өсуі: табыс пен тұрмыс сапасын арттыру" атты Қазақстан халқына Жолдауының ережелері бойынша ақпараттық-түсіндіру жұмысын жүйелі негізде жүргізуді қамтамасыз етсін;
2) есепті жылдан кейінгі жылдың 25 қаңтарына дейін Қазақстан Республикасы Президентінің Әкімшілігіне Жалпыұлттық жоспардың орындалу барысы туралы ақпарат ұсынсын.
3. Қазақстан Республикасының Президентіне тікелей бағынатын және есеп беретін мемлекеттік органдардың, орталық және жергілікті атқарушы органдардың, басқа да мемлекеттік органдардың бірінші басшылары Жалпыұлттық жоспар іс-шараларының мүлтіксіз және уақтылы орындалуын қамтамасыз етсін.
4. Осы Жарлықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Президентінің Әкімшілігіне жүктелсін.
5. Осы Жарлық қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Президенті
Н.Назарбаев
Қазақстан Республикасы
Президентінің 2018жылғы
қазандағы № Жарлығымен
БЕКІТІЛГЕН

О проекте Указа Президента Республики Казахстан "О мерах по реализации Послания Главы государства народу Казахстана от 5 октября 2018 года "Рост благосостояния казахстанцев: повышение доходов и качества жизни"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 11 октября 2018 года № 633.
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
внести на рассмотрение Президента Республики Казахстан проект Указа Президента Республики Казахстан "О мерах по реализации Послания Главы государства народу Казахстана от 5 октября 2018 года "Рост благосостояния казахстанцев: повышение доходов и качества жизни".
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Б. Сагинтаев
О мерах по реализации Послания Главы государства народу Казахстана от 5 октября 2018 года "Рост благосостояния казахстанцев: повышение доходов и качества жизни"
В целях реализации Послания Главы государства народу Казахстана от 5 октября 2018 года "Рост благосостояния казахстанцев: повышение доходов и качества жизни" ПОСТАНОВЛЯЮ:
1. Утвердить прилагаемый Общенациональный план мероприятий по реализации Послания Главы государства народу Казахстана от 5 октября 2018 года "Рост благосостояния казахстанцев: повышение доходов и качества жизни" (далее - Общенациональный план).
2. Правительству Республики Казахстан:
1) обеспечить неукоснительное и своевременное исполнение мероприятий Общенационального плана, а также проведение на системной основе информационно-разъяснительной работы по положениям Послания Главы государства народу Казахстана от 5 октября 2018 года "Рост благосостояния казахстанцев: повышение доходов и качества жизни";
2) до 25 января года, следующего за отчетным годом, представлять в Администрацию Президента Республики Казахстан информацию о ходе выполнения Общенационального плана.
3. Первым руководителям государственных органов, непосредственно подчиненных и подотчетных Президенту Республики Казахстан, центральных и местных исполнительных органов, других государственных органов обеспечить неукоснительное и своевременное исполнение мероприятий Общенационального плана.
4. Контроль за исполнением настоящего Указа возложить на Администрацию Президента Республики Казахстан.
5. Настоящий Указ вводится в действие со дня его подписания.
Президент
Республики Казахстан
Н. Назарбаев
УТВЕРЖДЕН
Указом Президента
Республики Казахстан
от 11 октября 2018 года № 633

Мемлекет басшысының 2018 жылғы 5 қазандағы "Қазақстандықтардың әл-ауқатының өсуі: табыс пен тұрмыс сапасын арттыру" атты Қазақстан халқына Жолдауын іске асыру жөніндегі ЖАЛПЫҰЛТТЫҚ ІС-ШАРАЛАР ЖОСПАРЫ
Р/с
Іс-шараның атауы
Аяқталу нысаны
Жауапты орындаушылар
Орындау мерзімі
1
2
3
4
5
I. Халық табысының өсуі
1.
Заңнамаға:
2019 жылғы 1 қаңтардан бастап ең төменгі жалақы мөлшерін 1,5 есе өсіруге (42 500 теңге мөлшерінде);
ең төменгі жалақыны ең төменгі күнкөріс шамасына байланыстыруды болдырмауға бағытталған өзгерістер мен толықтырулар енгізу
Қазақстан Республикасының Заңы
Үкімет
2018 жылғы желтоқсан
2.

ОБЩЕНАЦИОНАЛЬНЫЙ ПЛАН МЕРОПРИЯТИЙ по реализации Послания Главы государства народу Казахстана от 5 октября 2018 года "Рост благосостояния казахстанцев: повышение доходов и качества жизни"
п/п
Наименование мероприятия
Форма завершения
Ответственные исполнители
Срок исполнения
1
2
3
4
5
I. Рост доходов населения
1.
Внесение в законодательство изменений и дополнений, направленных на: повышение размера минимальной заработной платы с 1 января 2019 года в 1,5 раза (в размере 42 500 тенге);
исключение привязки минимальной заработной платы к величине прожиточного минимума
Закон Республики Казахстан
Правительство
декабрь 2018 года
2.

Ең төменгі жалақы мөлшерінің өзгеруіне байланысты 2019 жылғы 1 қаңтардан бастап азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын өсіру
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
Үкімет, Астана, Алматы және Шымкент қалаларының, облыстардың әкімдері
2018 жылғы желтоқсан
3.
Ірі компаниялармен жалақысы төмен қызметкерлердің жалақысын көтеру бөлігінде жұмыс жүргізу
Президент Әкімшілігіне ақпарат
Үкімет, Астана, Алматы және Шымкент қалаларының, облыстардың әкімдері, "Атамекен" ҰКП (келісім бойынша), "Нұр Отан" партиясы (келісім бойынша)
2019 жылғы қаңтар
4.
"Бизнестің жол картасы-2020" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасына, оны 2025 жылға дейін ұзартуды және жыл сайын кемінде 30 миллиард теңгеге қосымша қаржыландыруды көздейтін, өзгерістер мен толықтырулар енгізу
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
Үкімет, Астана, Алматы және Шымкент қалаларының, облыстардың әкімдері, "Бәйтерек" ҰБХ" АҚ (келісім бойынша), "Атамекен" ҰКП (келісім бойынша)
2019 жылғы тамыз
5.
Тарифтердің негізсіз өсуіне жол бермеуге, табиғи монополиялар мен тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық субъектілерінің тұтынушылар қаражатын пайдалануын бақылау мен оның ашықтығын қамтамасыз етуге бағытталған жедел шаралар кешенін қабылдау
Президент Әкімшілігіне ақпарат
Үкімет, Астана, Алматы және Шымкент қалаларының, облыстардың әкімдері
2018 жылғы желтоқсан
6.
Табиғи монополиялар туралы заңнамаға: тариф белгілеу тетігінің және тұтынушыларүшін тарифтердің негізсіз өсуі мүмкіндігіне жол бермеумен, табиғи монополиялар субъектілерінің қаражатты пайдалануының ашықтығын;
табиғи монополиялар субъектілерінің инвестициялық міндеттемелерін орындауын мониторингтеу мен бақылауды қамтамасыз етуді көздейтін өзгерістер мен толықтырулар енгізу
Қазақстан Республикасының Заңы
ҰЭМ
2018 жылғы желтоқсан
7.
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық мәселелері жөніндегі заңнамаға коммуналдық қызметтерді тұтынушылардың қаражатын пайдалану тетігінің ашықтығын қамтамасыз етуді көздейтін өзгерістер мен толықтырулар енгізу
Қазақстан Республикасының Заңы
ИДМ
2019 жылғы мамыр
8.
Монополияға қарсы органның жұмысын бәсекелестікті қорғау жөніндегі функциясын күшейте отырып, оның ішінде: тауар нарықтарында және көрсетілетін қызметтер нарықтарында ірі ойыншылардың баға жөнінде сөз байласуларына жол бермеу;
"өндіруші-тұтынушы" тізбегінен басы артық делдалдарды алып тастау;
нарыққа жаңа ойыншылардың кіруін шектеуге қарсы күрес және т.б. бөлігінде реформалау жөнінде ұсыныстар енгізу
Президент Әкімшілігіне ұсыныстар
Үкімет
2018 жылғы желтоқсан
9.

Увеличение с 1 января 2019 года заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий в связи с изменением размера минимальной заработной платы
Постановление Правительства Республики Казахстан
Правительство, акимы городов Астаны, Алматы и Шымкента, областей
декабрь 2018 года
3.
Проведение работы с крупными компаниями в части повышения заработной платы низкооплачиваемым работникам
информация в Администрацию Президента
Правительство, акимы городов Астаны, Алматы и Шымкента, областей, НПП "Атамекен" (по согласованию), партия "Нұр Отан" (по согласованию)
январь 2019 года
4.
Внесение изменений и дополнений в Государственную программу поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса- 2020", предусматривающих ее продление до 2025 года и дополнительное финансирование не менее 30 миллиардов тенге ежегодно
постановление Правительства Республики Казахстан
Правительство, акимы городов Астаны, Алматы и Шымкента, областей, АО "НУХ "Байтерек" (по согласованию), НПП "Атамекен" (по согласованию)
август 2019 года
5.
Принятие комплекса оперативных мер, направленных на недопущение необоснованного повышения тарифов, обеспечение контроля и прозрачности использования средств потребителей субъектами естественных монополий и жилищно-коммунального хозяйства
информация в Администрацию Президента
Правительство, акимы городов Астаны, Алматы и Шымкента, областей
декабрь 2018 года
6.
Внесение изменений и дополнений в законодательство о естественных монополиях, предусматривающих обеспечение:
прозрачности механизма тарифообразования и использования средств субъектами естественных монополий с недопущением возможностей необъективного роста тарифов для потребителей;
мониторинга и контроля исполнения инвестиционных обязательств субъектами естественных монополий
Закон Республики Казахстан
МНЭ
декабрь 2018 года
7.
Внесение изменений и дополнений в законодательство по вопросам жилищно- коммунального хозяйства, предусматривающих обеспечение прозрачности механизма использования средств потребителей коммунальных услуг
Закон Республики Казахстан
МИР
май 2019 года
8.
Внесение предложений по реформированию работы антимонопольного органа с усилением функции по защите конкуренции, в том числе в части:
недопущения ценовых сговоров крупных игроков на товарных рынках и рынках услуг;
исключения из цепочки "производитель- потребитель" излишних посредников;
борьбы с ограничениями входа на рынки новых игроков и др.
предложения в Администрацию Президента
Правительство
декабрь 2018 года
9.

1. Экономикалық тергеу қызметін қайта ұйымдастыру
Қазақстан Республикасының Заңы
Үкімет
2018 жылғы желтоқсан
2. Экономика, қаржы және т.б. салалаларда білікті кадрларға баса назар аудара отырып, кадрлар құрамын жаңарту бойынша шаралар кешенін өткізу
Президент Әкімшілігіне ақпарат
2019 жылғы шілде
10.
Бизнесті қолма-қол ақшасыз есеп айырысуды пайдалануда көтермелеуді қоса алғанда, экономикадағы көлеңкелі айналымды 3 жылдың ішінде кемінде 40% қысқарту бойынша шаралар кешенін бекіту
Президент Әкімшілігіне ақпарат
Үкімет, ҰБ, "Атамекен" ҰКП (келісім бойынша)
2018 жылғы желтоқсан
11.
Салықтық және кедендік органдардың және т.б. ақпараттық жүйелерінің интеграциялануын аяқтау
Президент Әкімшілігіне ақпарат
Үкімет
2020 жылғы желтоқсан
12.
2019 жылғы 1 қаңтардан бастап шағын және орта бизнес субъектілері үшін салықтың негізгі сомасын төлеу шартымен өсімпұлдар мен айыппұлдарды есептен шығару бойынша салықтық амнистия жүргізу
Қазақстан Республикасының Заңы
Үкімет, "Атамекен" ҰКП (келісім бойынша)
2018 жылғы желтоқсан
13.
Мыналарды: өтімді белсенді сауда саясатын күшейту, отандық тауар өндірушілердің мүдделерін қорғау;
өңірлік және әлемдік нарықтарда қазақстандық экспорттаушыларды екпінді қолдау;
Қазақстанға кеңінен импортталатын өнімдерді игеруге баса назар аудара отырып, халық тұтынатын отандық тауар өндірушілерді қолдауды күшейту; мемлекеттік қолдау құралдарына және осыларды ұсынатын даму институттарына түгендеу жүргізу;
алдағы 3 жылдың ішінде өңдеу өнеркәсібі мен шикізаттық емес экспортты қолдауға қосымша 500 миллиард теңге бөлу жөніндегі шараларды қоса алғанда, экспортқа бағдарланған индустрияландыруға көшу
Президент Әкімшілігіне ақпарат
Үкімет, "Атамекен" ҰКП (келісім бойынша)
2018 жылғы желтоқсан, 2019 жылғы сәуір
14.
Қазақстан Республикасын индустриялық-инновациялық дамытудың 2025 жылға дейінгі мемлекеттік бағдарламасын бекіту
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
ИДМ
2019 жылғы желтоқсан
15.
Каспий теңізі арқылы Қытайдан Еуропаға оптикалық-талшықты байланыс салу бойынша жобаны іске асыру жөнінде ұсыныстар енгізу
Президент Әкімшілігіне ұсыныстар
Үкімет
2019 жылғы наурыз
16.
Басым жобаларға қолжетімді кредит берудің тетіктерін айқындай отырып, осы міндеттерді шешу үшін кемінде 600 миллиард теңге мөлшерінде ұзақ мерзімді теңгелік өтімділікті қамтамасыз ету
Президент Әкімшілігіне ақпарат
ҰБ, Үкімет, "Атамекен" ҰКП (келісім бойынша)
2019 жылғы шілде
17.
Банктер мен кәсіпорындардың бөлінетін ұзақ мерзімді теңгелік өтімділікті нысаналы пайдалануын бақылауды қамтамасыз ету
Президент Әкімшілігіне ақпарат
Үкімет, ҰБ

1. Реорганизация Службы экономических расследований.
2. Проведение комплекса мер по обновлению кадрового состава с упором на квалифицированные кадры в сфере экономики, финансов и др.
Закон Республики Казахстан
информация в Администрацию Президента
Правительство
декабрь 2018 года
июль 2019 года
10
Утверждение комплекса мер по сокращению теневого оборота в экономике как минимум на 40% за 3 года, включая поощрение бизнеса к использованию безналичного расчета
информация в Администрацию Президента
Правительство, НБ, НПП "Атамекен" (по согласованию)
декабрь 2018 года
11.
Завершение интеграции информационных систем налоговых и таможенных органов и др.
информация в Администрацию Президента
Правительство
декабрь 2020 года
12.
Проведение с 1 января 2019 года налоговой амнистии для субъектов малого и среднего бизнеса по списанию пени и штрафов при условии уплаты основной суммы налога
Закон Республики Казахстан
Правительство, НПП "Атамекен" (по согласованию)
декабрь 2018 года
13.
Переход к экспортоориентированной индустриализации, включая меры по:
усилению проактивной торговой политики, отстаиванию интересов отечественных товаропроизводителей;
акцентированной поддержке казахстанских экспортеров на региональных и мировых рынках;
усилению поддержки отечественных производителей товаров народного потребления с упором на освоение широко импортируемой в Казахстан продукции;
проведению инвентаризации инструментов господдержки и институтов развития, которые их предоставляют;
выделению дополнительно 500 миллиардов тенге на поддержку обрабатывающей промышленности и несырьевого экспорта в течение следующих 3 лет
информация в Администрацию Президента
Правительство, НПП "Атамекен" (по согласованию)
декабрь 2018 года,
апрель 2019 года
14.
Утверждение Государственной программы индустриально-инновационного развития Республики Казахстан до 2025 года
постановление Правительства Республики Казахстан
МИР
декабрь 2019 года
15.
Внесение предложений по реализации проекта по прокладке оптико-волоконной связи из Китая в Европу через Каспийское море
предложения в Администрацию Президента
Правительство
март 2019 года
16.
Обеспечение долгосрочной тенговой ликвидности в размере не менее 600 миллиардов тенге для решения задачи доступного кредитования приоритетных проектов с определением механизма ее предоставления
информация в Администрацию Президента
НБ, Правительство, НПП "Атамекен" (по согласованию)
июль 2019 года
17.
Обеспечение контроля за целевым использованием выделяемой долгосрочной тенговой ликвидности банками и предприятиями
информация в Администрацию Президента
Правительство, НБ

2019-2020 жылдардағы шілде, желтоқсан
18.
Ірі және озық жобаларды іске асыру үшін шетелдік инвесторлармен бірлесіп қаржыландыру қағидатында қызметті жүзеге асыратын шикізаттық емес секторға салынатын Тікелей инвестициялар қорын құру
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
Үкімет
2019 жылғы ақпан
19.
Қазақстан Республикасының туристік саласын дамытудың 2019-2025 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасын әзірлеу және қабылдау
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
Алматы және Шымкент қалаларының, облыстардың әкімдері, "Атамекен" ҰКП (келісім бойынша), "Kazakh tourizm" ҰК" АҚ (келісім бойынша)
2019 жылғы ақпан
20.
Қазақстан Республикасының агроөнеркәсіптік кешенін дамытудың 2017 - 2021 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде елге:
үздік басқару тәжірибесін пайдалануға және икемді әрі ыңғайлы стандарттарды енгізуге;
беделді шетел мамандарын тартуға; ауылдық кәсіпкерлерді бизнес жүргізудің жаңа дағдыларына жаппай оқыту жүйесін жолға қоюға;
әлемнің жетекші аграрлық жоғары оқу орындарымен әріптестікті дамытуға;
агроөнеркәсіптік кешенді қолдау үшін 3 жыл бойы жыл сайын қосымша кемінде 100 миллиард теңге бөлуге бағытталған қазіргі заманғы агротехнологияларды кеңінен тарту жөніндегі шараларды іске асыру
Президент Әкімшілігіне ақпарат
АШМ, "Атамекен" ҰКП (келісім бойынша)
2018 жылғы желтоқсан, 2019-2021 жылдардағы шілде, желтоқсан
21.
"Назарбаев Университеті" ДБҰ-мен бірлесіп "болашақ экономикасы" (баламалы энергетика, жаңа материалдар, биомедицина, үлкен деректер, заттар интернеті, жасанды интеллект, блокчейн және басқалар) бағыттары бойынша нақты жобаларды айқындай отырып, арнайы бағдарламалар әзірлеу
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
Үкімет, ҰҚК, "Назарбаев Университеті" ДБҰ (келісім бойынша)
2019 жылғы шілде
22.
"Назарбаев Университеті" ДБҰ базасында жасанды интеллект технологияларын әзірлеу жөніндегі ғылыми-зерттеу институтын құру
"Назарбаев Университеті" ДБҰ Қамқоршылар кеңесінің шешімі
Үкімет, "Назарбаев Университеті" ДБҰ (келісім бойынша)
2019 жылғы шілде
23.
Мыналар:
қаржы секторы мен қарыз алушы кәсіпорындарды нақты сауықтыру;
инфляцияға қарсы тиімді кешенді саясат жүргізу;
өңдеу секторы мен шағын және орта бизнес кәсіпорындары үшін ұзақ мерзімді теңгемен берілетін кредиттердің нақты қолжетімділігін қамтамасыз ету бойынша шараларды қоса алғанда, макроэкономикалық тұрақтылықты қамтамасыз ету жөнінде бірлескен іс-қимылдар жоспарын әзірлеу және бекіту
Президент Әкімшілігіне ақпарат
Үкімет, ҰБ, "Самұрық-Қазына" ҰӘҚ" АҚ (келісім бойынша), "Бәйтерек" ҰБХ" АҚ (келісім бойынша), "ҚазАгро" ҰБХ" АҚ (келісім бойынша), "Атамекен" ҰКП (келісім бойынша)
2019 жылғы қаңтар
24.
Зейнетақы активтері мен әлеуметтік сақтандыру жүйесі қаражатын басқарудың тиімділігін арттыруды қамтамасыз ету
Президент Әкімшілігіне ақпарат
ҰБ, Үкімет
2019 жылғы қаңтар
25.
Қаржы нарықтарын (бағалы қағаздар нарығы, сақтандыру және т.б.) дамыту жөнінде шаралар қабылдау
Президент Әкімшілігіне ақпарат
ҰБ, Үкімет, "АХҚО әкімшілігі" АҚ (келісім бойынша), "KASE ҚҚБ" АҚ (келісім бойынша)
2019 жылғы қаңтар
26.
Қазақстан Республикасы Үкіметінің және Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің: Астана" халықаралық қаржы орталығын құру мен дамыту жөніндегі ұзақ мерзімді перспективаға арналған бірлескен іс-қимыл жоспарына бизнесті шетелдік инвестициялармен және капитал нарықтарына қолжетімділікпен қамтамасыз ету үшін орталық алаңының инфрақұрылымы мен құралдарын, сондай-ақ орталық Сотының, Халықаралық төрелік орталығының юрисдикциясын пайдалануды жандандыруға бағытталған өзгерістер мен толықтырулар енгізу
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
Үкімет, ҰБ, "АХҚО әкімшілігі" АҚ (келісім бойынша), "Самұрық-Қазына" ҰӘҚ" АҚ (келісім бойынша), "Бәйтерек" ҰБХ" АҚ (келісім бойынша), "ҚазАгро" ҰБХ" АҚ (келісім бойынша)
2019 жылғы қаңтар
27.
"Астана" халықаралық қаржы орталығы туралы Конституциялық заңға орталықтың елдің негізгі қаржы платформасы ретінде тез қалыптасуы мен дамуын қамтамасыз етуге не инвестицияларды тарту мен қорғау үшін оның юрисдикциясын пайдалануға мүмкіндік беретін түзетулер енгізу
Конституциялық заң
Үкімет, ҰБ (келісім бойынша), ЖС, "АХҚО әкімшілігі" АҚ (келісім бойынша)
2019 жылғы маусым
28.
Салықтық құқық бұзушылықтар бойынша қылмыстық жауапкершілікке әкеп соқтыратын залалдың шекті мәнін, оларды жасағаны үшін айыппұлдарды ұлғайта отырып, 50 мың АЕК-ке дейін арттыру
Қазақстан Республикасының Заңы
БП, Үкімет, МҚІСҚА
2018 жылғы желтоқсан
II. Өмір сапасын арттыру
29.

июль, декабрь 2019-2020 годов
18.
Создание Фонда прямых инвестиций в несырьевой сектор, осуществляющего деятельность на принципе соинвестирования с иностранными инвесторами для реализации крупных и прорывных проектов
постановление Правительства Республики Казахстан
Правительство
февраль 2019 года
19.
Разработка и принятие Государственной программы развития туристской отрасли Республики Казахстан на 2019-2025 годы
постановление Правительства Республики Казахстан
Правительство, акимы городов Астаны, Алматы и Шымкента, областей, НПП "Атамекен" (по согласованию), АО "НК "Kazakh tourizm" (по согласованию)
февраль 2019 года
20.
Реализация в рамках Государственной программы развития агропромышленного комплекса Республики Казахстан на 2017-2021 годы мер по масштабному привлечению современных агротехнологий в страну, направленных на:
использование лучшего опыта управления и внедрения гибких и удобных стандартов;
привлечение авторитетных зарубежных специалистов;
выстраивание системы массового обучения сельских предпринимателей новым навыкам ведения бизнеса;
развитие партнерства с ведущими аграрными вузами мира;
выделение дополнительно не менее 100 миллиардов тенге ежегодно в течение 3 лет на поддержку агропромышленного комплекса
информация в Администрацию Президента
МСХ, НПП "Атамекен" (по согласованию)
декабрь 2018 года, июль, декабрь 2019-2021 годов
21.
Разработка совместно с АОО "Назарбаев Университет" специальных программ с определением конкретных проектов по направлениям "экономика будущего" (альтернативная энергетика, новые материалы, биомедицина, большие данные, интернет вещей, искусственный интеллект, блокчейн и другие)
постановление Правительства Республики Казахстан
Правительство, АОО "Назарбаев Университет" (по согласованию), КНБ
июль 2019 года
22.
Создание на базе АОО "Назарбаев Университет" научно-исследовательского института по разработке технологий искусственного интеллекта
решение Попечительского Совета АОО "Назарбаев Университет"
Правительство, АОО "Назарбаев Университет" (по согласованию)
июль 2019 года
23.
Разработка и утверждение плана совместных действий по обеспечению макроэкономической стабильности, включая меры по:
реальному оздоровлению финансового сектора и предприятий-заемщиков;
проведению эффективной комплексной антиинфляционной политики;
обеспечению реальной доступности долгосрочных тенговых кредитов для предприятий обрабатывающего сектора и малого и среднего бизнеса
информация в Администрацию Президента
Правительство, НБ, АО "ФНБ "Самрук- Казына" (по согласованию), АО "НУХ "Байтерек" (по согласованию), АО "НУХ "КазАгро" (по согласованию), НПП "Атамекен" (по согласованию)
январь 2019 года
24.
Обеспечение повышения эффективности управления пенсионными активами и средствами системы социального страхования
информация в Администрацию Президента
НБ, Правительство
январь 2019 года
25.
Принятие мер по развитию финансовых рынков (рынок ценных бумаг, страхование и т.д.)
информация в Администрацию Президента
НБ, Правительство, АО "Администрация "МФЦА" (по согласованию), АО "КФБ "KASE" (по согласованию)
январь 2019 года
26.
Внесение изменений и дополнений в План совместных действий Правительства Республики Казахстан и Национального Банка Республики Казахстан по созданию и развитию Международного финансового центра "Астана" на долгосрочную перспективу, направленных на активизацию использования инфраструктуры и инструментов площадки центра для обеспечения бизнеса иностранными инвестициями и доступом к рынкам капитала, а также юрисдикции Суда центра, Международного арбитражного центра
постановление Правительства Республики Казахстан
Правительство, НБ, АО "Администрация "МФЦА" (по согласованию), АО "ФНБ "Самрук- Казына" (по согласованию), АО "НУХ "Байтерек" (по согласованию), АО "НУХ "КазАгро" (по согласованию)
январь 2019 года
27.
Внесение поправок в Конституционный закон о Международном финансовом центре "Астана", позволяющих обеспечить быстрое становление и развитие центра как основной финансовой платформы страны и использование его юрисдикции для привлечения и защиты инвестиций
Конституционный закон
Правительство, НБ (по согласованию), ВС, АО "Администрация "МФЦА" (по согласованию)
июнь 2019 года
28.
Повышение порогового значения ущерба, влекущего уголовную ответственность, по налоговым нарушениям до 50 тысяч МРП с увеличением штрафов за их совершение
Закон Республики Казахстан
ГП, Правительство, АДГСПК
декабрь 2018 года
II. Повышение качества жизни
29.

5 жыл ішінде білім, ғылым және денсаулық сақтауға шығыстарды 2024 жылға қарай ЖІӨ-ден 10%-ға дейін жеткізуді көздейтін білім және ғылымды дамытудың, денсаулық сақтауды дамытудың мемлекеттік бағдарламаларына өзгерістер енгізу
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулылары
Үкімет, Астана, Алматы және Шымкент қалаларының, облыстардың әкімдері
2019 жылғы наурыз
30.
Мектепке дейінгі білім беру сапасын арттыру бойынша шараларды, оның ішінде бірыңғай біліктілік талаптарын, ұлттық біліктілік тестін енгізуді және мектепке дейінгі білім беру ұйымдары тәрбиешілері мен басқа да қызметкерлерінің еңбегіне ақы төлеу жүйесін қайта қарауды көздейтін Жол картасын әзірлеу және бекіту
БҒМ бұйрығы
БҒМ, Астана, Алматы және Шымкент қалаларының, облыстардың әкімдері
2018 жылғы желтоқсан
31.
Орта білімнің жаңартылған мазмұнына өту шеңберінде Назарбаев зияткерлік мектептерінің оқыту жүйесі мен әдістемесін мемлекеттік мектептерге енгізу жөніндегі жұмысты жалғастыру
Президент Әкімшілігіне ақпарат
БҒМ, Астана, Алматы және Шымкент қалаларының, облыстардың әкімдері
2018-2020 жылдардағы желтоқсан
32.
Білімді бағалау жүйесін халықаралық стандарттарға кезең-кезеңімен трансформациялау (PISA, SAT, AST және басқалары)
Президент Әкімшілігіне ақпарат
БҒМ
2020-2022 жылдардағы желтоқсан
33.
Орта білім беруде балалардың аса қажетті мамандыққа кәсіптік бағдарлануын диагностикалау және айқындау жүйесін енгізу
БҒМ бұйрығы
Үкімет, Астана, Алматы және Шымкент қалаларының, облыстардың әкімдері
2019 жылғы желтоқсан
34.
Мұғалім мен оқушыға жүктемені төмендету бойынша заңнамаға өзгерістер мен толықтырулар енгізу
Қазақстан Республикасының Заңы
БҒМ
2019 жылғы маусым
35.
1.1. Мектепке дейінгі және орта білім беру ұйымдарын бейнебақылау жүйелерімен жарақтандыруға қойылатын талаптар мен стандарттарды әзірлеу.
2. 2020 жылғы 1 қыркүйекке мектепке дейінгі және орта білім беру ұйымдарын бейнебақылау жүйелерімен 100% қамтамасыз ету
ІІМ және БҒМ бірлескен бұйрығы
Президент Әкімшілігіне ақпарат
Үкімет
Үкімет, Астана, Алматы және Шымкент қалаларының, облыстардың әкімдері
2019 жылғы ақпан
2020 жылғы тамыз
36.
Біліктілікті арттыру курстарын ұйымдастыру, Ұлттық біліктілік тестін енгізу мен жалақыны ұлғайта отырып санатты белгілеу жөніндегі шараларды қоса алғанда, мектеп психологтарының жұмысын күшейту
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы, БҒМ бұйрығы
БҒМ, Астана, Алматы және Шымкент қалаларының, облыстардың әкімдері
2019 жылғы мамыр
37.
Өңірлерде оқушы орындарының неғұрлым тапшылығы мен үш ауысымды әрі авариялық жағдайдағы мектеп проблемалары бар мектептердің тізбесін айқындау және олардың құрылысына 2019-2021 жылдарға арналған республикалық бюджеттен қосымша 50 миллиард теңге бөлу
БҒМ мен ҰЭМ бірлескен бұйрығы
Үкімет, Астана, Алматы және Шымкент қалаларының, облыстардың әкімдері
2019 жылғы ақпан
38.
"Педагогтің мәртебесі туралы" Қазақстан Республикасының Заңын қабылдау
Қазақстан Республикасының Заңы
БҒМ, мүдделі мемлекеттік органдар
2019 жылғы мамыр
39.
Жүйелі негізде ЖОО-ны ірілендіру және мамандықтар бөлінісінде түлектердің жұмыспен қамтылуы мен жұмысқа орналасуы рейтінгісінің негізінде олардың лицензияларының қосымшаларын кері қайтару бойынша жұмысты жалғастыру
Президент Әкімшілігіне ақпарат
БҒМ, "Атамекен" ҰКП (келісім бойынша)

Внесение изменений в государственные программы развития образования и науки и развития здравоохранения, предусматривающих доведение в течение 5 лет расходов на образование, науку и здравоохранение до 10% от ВВП к 2024 году
постановления Правительства Республики Казахстан
Правительство, акимы городов Астаны, Алматы и Шымкента, областей
март 2019 года
30.
Разработка и утверждение Дорожной карты, предусматривающей меры по повышению качества дошкольного образования, в том числе внедрение единых квалификационных требований, национального квалификационного теста и пересмотр системы оплаты труда воспитателей и других работников дошкольных организаций
приказ МОН
МОН, акимы городов Астаны, Алматы и Шымкента, областей
декабрь 2018 года
31.
Продолжение работы по внедрению в государственных школах системы и методики обучения Назарбаев интеллектуальных школ в рамках перехода на обновленное содержание среднего образования
информация в Администрацию Президента
МОН, акимы городов Астаны, Алматы и Шымкента, областей
декабрь 2018-2020 годов
32.
Поэтапная трансформация системы оценки знаний на международные стандарты (PISA, SAT, AST и другие)
информация в Администрацию Президента
МОН
декабрь 2020-2022 годов
33.
Внедрение в среднем образовании системы диагностики и определения профессиональной ориентации детей на наиболее востребованные специальности
приказ МОН
Правительство, акимы городов Астаны, Алматы и Шымкента, областей
декабрь 2019 года
34.
Внесение изменений и дополнений в законодательство по снижению нагрузки на ученика и учителя
Закон Республики Казахстан
МОН
июнь 2019 года
35.
1. Разработка стандартов и требований к оснащению организаций дошкольного и среднего образования системами видеонаблюдения.
совместный приказ МВД, МОН
Правительство
февраль 2019 года
2. Обеспечение к 1 сентября 2020 года 100% организаций дошкольного и среднего образования системами видеонаблюдения
информация в Администрацию Президента
Правительство, акимы городов Астаны, Алматы и Шымкента, областей
август 2020 года
36.
Усиление работы школьных психологов, включая меры по организации курсов повышения квалификации, внедрению Национального квалификационного теста и установлению категории с увеличением заработной платы
постановление Правительства Республики Казахстан, приказ МОН
МОН, акимы городов Астаны, Алматы и Шымкента, областей
май 2019 года
37.
Определение перечня школ в регионах, испытывающих наибольший дефицит ученических мест и проблемы с трехсменными и аварийными школами, с выделением на их строительство дополнительно из республиканского бюджета на 2019-2021 годы 50 миллиардов тенге
совместный приказ МОН и МНЭ
Правительство акимы городов Астаны, Алматы и Шымкента, областей
февраль 2019 года
38.
Принятие Закона Республики Казахстан "О статусе педагога"
Закон Республики Казахстан
МОН, заинтересованные государственные органы
июнь 2019 года
З9.
Продолжение на системной основе работы по укрупнению вузов и отзыву приложений к их лицензиям на основании рейтинга занятости и трудоустройства выпускников в разрезе специальностей
информация в Администрацию Президента
МОН, HПП "Атамекен" (по согласованию)

2019-2021 жылдардағы желтоқсан
40.
"Назарбаев Университеті" ДБҰ тәжірибесі бойынша топ-менеджерлер ретінде шетелдік мамандарды тарта отырып, қазақстандық ЖОО-лардың әлемнің жетекші университеттерімен әріптестігін дамыту
Президент Әкімшілігіне ақпарат
Үкімет
2019 жылғы желтоқсан
41.
Қолда бар білім беру инфрақұрылымы базасында "Назарбаев Университеті" ДБҰ үлгісінде жаңа өңірлік ЖОО құру
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
Үкімет
2019 жылғы тамыз
42.
Өңірлер бөлінісінде алғашқы медициналық-санитариялық көмектің қолжетімділігін арттыру бойынша шаралар кешенін әзірлеу және іске асыру
Президент Әкімшілігіне ақпарат
Үкімет, Астана, Алматы және Шымкент қалаларының, облыстардың әкімдері
2019 жылғы ақпан, 2019-2021 жылдардағы шілде, желтоқсан
43.
2019 жылғы 1 қаңтардан бастап алғашқы медициналық-санитариялық көмек көрсету қызметкерлерін ынталандыру үшін ауруды басқарудың жаңа тәсілдерін енгізген учаскелік медициналық қызметкерлерге жалақыны 20%-га кезең-кезеңімен өсіру
ДСМ бұйрығы
ДСМ, Астана, Алматы және Шымкент қалаларының, облыстардың әкімдері
2018 жылғы желтоқсан
44.
2020 жылға қарай халықтың электрондық денсаулық паспортын қалыптастыра отырып, денсаулық сақтау ұйымдарында 2019 жылғы 1 қаңтардан бастап медициналық құжаттаманы қағазсыз, цифрлық түрде жүргізуге көшу
Президент Әкімшілігіне ақпарат
Үкімет, Астана, Алматы және Шымкент қалаларының, облыстардың әкімдері
2019 жылғы қаңтар, желтоқсан
45.
Астана қ. Ұлттық ғылыми онкологиялық орталық салу
Президент Әкімшілігіне ақпарат
ДСМ, Астана қаласының әкімі
2018 жылғы желтоқсан 2019-2020 жылдардағы шілде, желтоқсан
46.
1. Дене шынықтырумен және спортпен айналысу үшін инфрақұрылымды дамытуды барынша қажетсінетін елді мекендерде 100 дене шынықтыру-сауықтыру кешенін салу үшін олардың тізбесін, мерзімдерін және қаржыландыру көздерін айқындау
2. Дене шынықтырумен және спортпен айналысу үшін инфрақұрылымды дамытуды барынша қажетсінетін елді мекендерде 100 дене шынықтыру-сауықтыру кешенін салу
Президент Әкімшілігіне ұсыныстар
Президент Әкімшілігіне ақпарат
Үкімет, Астана, Алматы және Шымкент қалаларының, облыстардың әкімдері
Астана, Алматы және Шымкент қалаларының, облыстардың әкімдері
2019 жылғы ақпан
2019-2021 жылдардағы шілде, желтоқсан
47.
Қолда бар спорт инфрақұрылымын, әсіресе оқу орындары жанындағы спорт инфрақұрылымын, пайдалану тиімділігін арттыру бойынша шаралар кешенін әзірлеу.
Кейбір заңнамалық актілерге орта білім беру ұйымдарына қолда бар спорт құрылыстарын жалдауға беруден түсетін қаражатты ұйымды дамытуға пайдалануға мүмкіндік беретін өзгерістер енгізу
Президент Әкімшілігіне ақпарат
Қазақстан Республикасының Заңы
Үкімет, Астана, Алматы және Шымкент қалаларының, облыстардың әкімдері "Нұр Отан" партиясы (келісім бойынша)
Үкімет
2019 жылғы қаңтар
2018 жылғы желтоқсан
48.
Балалар үшін спорт кешендері мен құрылыстарына қолжетімділікті қамтамасыз ету тәсілдерін тұжырымдау
Президент Әкімшілігіне ақпарат
Үкімет, Астана, Алматы және Шымкент қалаларының облыстардың әкімдері, "Нұр Отан" партиясы (келісім бойынша)
2018 жылғы қараша
49.
Тауарлар мен көрсетілетін қызметтердің сапасы мен қауіпсіздігін бақылау жөніндегі комитет құру, тиімді зертханалық базамен және білікті мамандар штатымен қамтамасыз ету бойынша ұсыныстар енгізу
Президент Әкімшілігіне ақпарат
Үкімет 2018 жылғы желтоқсан
50.
Тауарлар мен көрсетілетін қызметтердің сапасы мен қауіпсіздігіне сараптама жүргізу, сапасыз өнімдер мен оларды өндірушілердің тізбесін жариялау және т.б. бойынша мүмкіндіктерді кеңейтуді қоса алғанда, тұтынушылардың құқықтарын қорғау жөніндегі қоғамдық ұйымдардың әлеуетін институционалдық күшейту мен белсенді пайдалану бойынша шаралар қабылдау
Қазақстан Республикасының Заңы Үкімет, "Нұр Отан" партиясы (келісім бойынша), "Атамекен" ҰКП (келісім бойынша) 2019 жылғы қазан
51.
Халық пен тұтынушылар үшін бизнес-орта тарапынан сатылатын тауарлар, жұмыстар мен қызметтер қауіпсіздігі. мен сапасының тиісті деңгейін қамтамасыз ету бойынша шаралар тұжырымдау (халықаралық тәжірибені ескере отырып)
Президент Әкімшілігіне ұсыныстар Үкімет, "Нұр Отан" партиясы (келісім бойынша), "Атамекен" ҰКП (келісім бойынша) 2018 жылғы желтоқсан
III. Өмір сүруге жайлы орта калыптастыру
52.
Әлеуметтік игіліктер мен мемлекеттік қызметтердің тізбесі мен қолжетімділігінің, көлік, мәдени-спорт, іскерлік, өндірістік, цифрлық инфрақұрылыммен және т.б. қамтамасыз етілуінің нақты көрсеткіштерін қамтитын тірек ауылдардан бастап республикалық маңызы бар қалаларға дейін әртүрлі елді мекендер үшін өңірлік стандарттар жүйесін әзірлеу
орталық мемлекеттік органдардың бірлескен бұйрығы Үкімет, Астана, Алматы және Шымкент қалаларының, облыстардың әкімдері, "Атамекен" ҰКП (келісім бойынша) 2019 жылғы наурыз
53.
Жергілікті бюджеттен білікті педагогтар, дәрігерлер, полиция және басқа да сұранысқа ие мамандар үшін "7-20-25" Бағдарламасы шеңберінде жеңілдікті ипотека бойынша бастапқы жарналарды жартылай субсидиялаудың өңірлерде тетіктерін әзірлеу және іске қосу
Президент Әкімшілігіне ұсыныстар
Үкімет, ҰБ, Астана, Алматы және Шымкент қалаларының, облыстардың әкімдері, "Нұр Отан" партиясы (келісім бойынша)
2018 жылғы қараша
54.
"7-20-25" Бағдарламасын іске асыру сапасын арттыру, оның ішінде банктердің оны іске асыруға белсенді қатысуы мен халық арасында кеңінен түсіндіру жұмыстарын жүргізу есебінен қамтамасыз ету
Президент Әкімшілігіне ұсыныстар
ҰБ, Астана, Алматы және Шымкент қалаларының, облыстардың әкімдері

декабрь 2019-2021 годов
40.
Развитие партнерства казахстанских вузов с ведущими университетами мира с привлечением иностранных специалистов в качестве топ-менеджеров по опыту АОО "Назарбаев Университет"
информация в Администрацию Президента
Правительство
декабрь 2019 года
41.
Создание нового регионального вуза по примеру АОО "Назарбаев Университет" на базе имеющейся образовательной инфраструктуры
постановление Правительства Республики Казахстан
Правительство
август 2019 года
42.
Разработка и реализация комплекса мер по повышению доступности первичной медико- санитарной помощи в разрезе регионов
информация в Администрацию Президента
Правительство, акимы городов Астаны, Алматы и Шымкента, областей
февраль 2019 года, июль, декабрь 2019-2021 годов
43.
Поэтапное повышение с 1 января 2019 года заработной платы на 20% участковым медицинским работникам, внедрившим новые подходы управления заболеваниями, для стимулирования работников первичной медико-санитарной помощи
приказ М3
М3, акимы городов Астаны, Алматы и Шымкента, областей
декабрь 2018 года
44.
Переход с 1 января 2019 года на безбумажное, цифровое ведение медицинской документации в организациях здравоохранения с формированием к 2020 году электронных паспортов здоровья населения
информация в Администрацию Президента
Правительство, акимы городов Астаны, Алматы и Шымкента, областей
январь, декабрь 2019 года
45.
Строительство в г. Астане Национального научного онкологического центра
информация в Администрацию Президента
М3, аким города Астаны
декабрь 2018 года, июль, декабрь 2019-2020 годов
46.
1. Определение перечня, сроков и источников финансирования для строительства 100 физкультурно-оздоровительных комплексов в населенных пунктах, наиболее остро нуждающихся в развитии инфраструктуры для занятия физкультурой и спортом.
предложения в Администрацию Президента
Правительство, акимы городов Астаны, Алматы и Шымкента, областей
февраль 2019 года
2. Строительство 100 физкультурно- оздоровительных комплексов в населенных пунктах, наиболее остро нуждающихся в развитии инфраструктуры для занятия физкультурой и спортом
информация в Администрацию Президента
акимы городов Астаны, Алматы и Шымкента, областей
июль, декабрь 2019-2021 годов
47.
1. Разработка комплекса мер по повышению эффективности использования имеющейся спортивной инфраструктуры, особенно при учебных заведениях.
информация в Администрацию Президента
Правительство, акимы городов Астаны, Алматы и Шымкента, областей, партия "Нур Отан" (по согласованию)
январь 2019 года
2. Внесение изменений в некоторые законодательные акты, позволяющие организациям среднего образования использовать доходы, полученные от сдачи в аренду имеющихся спортивных сооружений, для собственного развития
Закон Республики Казахстан
Правительство
декабрь 2018 года
48.
Выработка подходов по обеспечению доступности спортивных комплексов и сооружений для детей
информация в Администрацию Президента
Правительство, акимы городов Астаны, Алматы и Шымкента, областей, партия "Нұр Отан" (по согласованию)
ноябрь 2018 года
49.
Внесение предложений по созданию Комитета по контролю качества и безопасности товаров и услуг, обеспечению эффективной лабораторной базой и штатом квалифицированных специалистов
предложения в Администрацию Президента
Правительство
декабрь 2018 года
50.
Принятие мер по институциональному усилению и активному использованию потенциала общественных организаций по защите прав потребителей, включая расширение возможностей по проведению экспертиз качества и безопасности товаров и услуг, опубликованию перечня некачественной продукции и ее производителей и др.
Закон Республики Казахстан
Правительство, партия "Нұр Отан" (по согласованию), НПП "Атамекен" (по согласованию)
октябрь 2019 года
51.
Выработка мер по обеспечению со стороны бизнес-сообщества надлежащего уровня качества и безопасности для потребителей и населения реализуемых товаров, работ и услуг (с учетом международного опыта)
предложения в Администрацию Президента
Правительство, партия "Нұр Отан" (по согласованию), НПП "Атамекен" (по согласованию)
декабрь 2018 года
III. Создание комфортной среды проживания
52.
Разработка системы региональных стандартов для различных населенных пунктов - от опорных сел до городов республиканского значения, включающей конкретные показатели перечня и доступности социальных благ и государственных услуг, обеспеченности транспортной, культурно-спортивной, деловой, производственной, цифровой инфраструктурой и др.
совместный приказ центральных государственных органов
Правительство, акимы городов Астаны, Алматы и Шымкента, областей, НПП "Атамекен" (по согласованию)
март 2019 года
53.
Выработка механизмов и запуск в регионах частичного субсидирования первоначальных взносов по льготной ипотеке в рамках Программы "7-20-25" из местного бюджета для квалифицированных педагогов, медиков, полицейских и других востребованных специалистов
предложения в Администрацию Президента
Правительство, НБ, акимы городов Астаны, Алматы и Шымкента, областей, партия "Нұр Отан" (по согласованию)
ноябрь 2018 года
54.
Повышение качества реализации Программы "7-20-25", в том числе за счет активизации участия банков в ее реализации и обеспечения широкой разъяснительной работы среди населения
информация в Администрацию Президента
НБ, акимы городов Астаны, Алматы и Шымкента, областей

2018 жылғы қараша, 2019 жылғы шілде
55.
Экологиялық заңнаманың бұзылуына әкеп соғатын әкімшілік санкциялардың мөлшерін ұлғайту, экологиялық тексерулер жүргізу тетіктерін жетілдіру, сондай-ақ қоршаған ортаға эмиссия үшін төлемдерден түсетін қаражатты тиісті өңірдің экологиялық жағдайын жақсартуға байланысты мәселелерге бағыттау нормативін белгілеу бөлігінде заңнамаға өзгерістер мен толықтырулар енгізу
Қазақстан Республикасының Заңы
Үкімет, Астана, Алматы және Шымкент қалаларының, облыстардың әкімдері
2019 жылғы маусым, желтоқсан
56.
Қоғамдық кеңістіктерді, парктерді, скверлерді және т.б., оның ішінде бұқаралық спортпен және дене шынықтырумен айналысу үшін абаттандыру бойынша шаралар кешенін қабылдау
Президент Әкімшілігіне ақпарат
ИДМ, Астана, Алматы және Шымкент қалаларының, облыстардың әкімдері
2019 жылғы наурыз
57.
Әрбір өңірде аса өткір экологиялық проблемаларды шешу бойынша шараларды жұртшылықпен бірлесіп әзірлеу және іске асыру, сондай-ақ еркін онлайн-қолжетімділікпен экологиялық мониторинг жүйелерін дамыту
Президент Әкімшілігіне ақпарат
Үкімет, Астана, Алматы және Шымкент қалаларының, облыстардың әкімдері, "Нұр Отан" партиясы (келісім бойынша)
2019-2021 жылдардағы шілде, желтоқсан
58.
Елдің басқарылатын урбандалуының жаңа картасы болатын Елді аумақтық-кеңістікте дамытудың 2030 жылга дейінгі болжамды схемасын әзірлеу
Қазақстан Республикасының Президенті Жарлығының жобасы
ҰЭМ, Астана, Алматы және Шымкент қалаларының, облыстардың әкімдері, "Атамекен" ҰКП (келісім бойынша), ұлттық басқарушы холдингтері, ұлттық компаниялар, ұлттық холдингтер
2019 жылғы тамыз
59.
Өңірлерді дамытудың 2025 жылға дейінгі бағдарламасын әзірлеу мен қабылдау
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
Үкімет, Астана, Алматы және Шымкент қалаларының, облыстардың әкімдері, "Атамекен" ҰКП (келісім бойынша)
2019 жылғы қараша
60.
Инфрақұрылымды дамытудың 2020-2025 жылдарға арналған "Нұрлы жол" мемлекеттік бағдарламасын әзірлеу
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
ИДМ, Астана, Алматы және Шымкент қалаларының, облыстардың әкімдері
2019 жылғы желтоқсан
61.
Өңірлік даму аспектілерін ескере отырып, жылумен, сумен жабдықтау және су бұру, тұрғын үй қорын жаңғырту мәселелерін біріктіріп, іске асыру мерзімі 2025 жылға дейінгі халықтың әлеуметтік жағынан осал топтары үшін ірі қалаларда жалға берілетін тұрғын үй құрылысын ұлғайтуды көздей отырып, "Нұрлы жер" тұрғын үй құрылысының мемлекеттік бағдарламасын әзірлеу
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
ИДМ, Астана, Алматы және Шымкент қалаларының, облыстардың әкімдері
2019 жылғы желтоқсан
62.
Елді мекендерде мүмкіндігі шектеулі адамдар үшін "кедергісіз орта" құру, оның ішінде осы мәселенің шешілуіне қоғамдық бақылауды күшейту бойынша шаралар қабылдау
Президент Әкімшілігіне ақпарат
ИДМ, Еңбекмині, Астана, Алматы және Шымкент қалаларының, облыстардың әкімдері, "Нұр Отан" партиясы (келісім бойынша), ҚХА (келісім бойынша)

ноябрь 2018 года, июль 2019 года
55.
Внесение изменений и дополнений в законодательство в части увеличения размеров административных санкций за нарушение экологического законодательства, совершенствования механизма проведения экологических проверок, а также установления норматива направления средств, поступающих от платы за эмиссию в окружающую среду, на решение вопросов, связанных с улучшением экологической ситуации соответствующего региона
Закон Республики Казахстан
Правительство, акимы городов Астаны, Алматы и Шымкента, областей
июнь, декабрь 2019 года
56.
Принятие комплекса мер по обустройству общественных пространств, парков, скверов и т.д., в том числе для занятий массовым спортом и физкультурой
информация в Администрацию Президента
МИР, акимы городов Астаны, Алматы и Шымкента, областей
март 2019 года
57.
Разработка совместно с общественностью и реализация каждым регионом мер по решению наиболее остро стоящих экологических проблем, а также развитие систем экологического мониторинга со свободным онлайн-доступом
информация в Администрацию Президента
Правительство, акимы городов Астаны, Алматы и Шымкента, областей, партия "Нұр Отан" (по согласованию)
июль, декабрь 2019-2021 годов
58.
Разработка Прогнозной схемы территориально-пространственного развития страны до 2030 года, которая станет новой картой управляемой урбанизации страны
проект Указа Президента Республики Казахстан
МНЭ, акимы городов Астаны, Алматы и Шымкента, областей, НПП "Атамекен" (по согласованию), национальные управляющие холдинги, национальные компании, национальные холдинги
август 2019 года
59.
Разработка и принятие Программы развития регионов до 2025 года
постановление Правительства Республики Казахстан
Правительство, акимы городов Астаны, Алматы и Шымкента, областей, НПП "Атамекен" (по согласованию)
ноябрь 2019 года
60.
Разработка Государственной программы инфраструктурного развития "Нұрлы жол" на 2020-2025 годы
постановление Правительства Республики Казахстан
МИР, акимы городов Астаны, Алматы и Шымкента, областей
декабрь 2019 года
61.
Разработка Государственной программы жилищного строительства "Нұрлы жер" с интеграцией в нее вопросов тепло-, водоснабжения и водоотведения, модернизации жилищного фонда с учетом аспектов регионального развития, предусмотрев увеличение строительства в крупных городах арендного жилья для социально уязвимых слоев населения со сроком реализации до 2025 года
постановление Правительства Республики Казахстан
МИР, акимы городов Астаны, Алматы и Шымкента, областей
декабрь 2019 года
62.
Принятие мер по созданию в населенных пунктах "безбарьерной среды" для лиц с ограниченными возможностями, в том числе по усилению общественного контроля за решением данного вопроса
информация в Администрацию Президента
МИР, МТСЗН, акимы городов Астаны, Алматы и Шымкента, областей, партия "Нұр Отан" (по согласованию), АНК (по согласованию)

2018-2020 жылдардағы желтоқсан
63.
Өңірлердегі аса өзекті инфрақұрылымдық жобалардың тізбесін қалыптастыру, жобаларды және оларды қаржыландыру көздерін бағалау
Президент Әкімшілігіне ұсыныстар
Үкімет, Астана, Алматы және Шымкент қалаларының, облыстардың әкімдері, "Нұр Отан" партиясы (келісім бойынша)
2018 жылғы желтоқсан
64.
Президент Әкімшілігімен келісім бойынша Ішкі істер органдарын жаңғырту жөніндегі жол картасын қабылдау, оның ішінде мына шараларды көздеу:
Қазақстан Республикасы Ішкі Істер министрлігінің штат санын оңтайландыру және полицияны оларға тән емес функциялардан босату, босатылған қаражатты полицейлердің жалақысын арттыруға, олардың тұрғын үй және өзге де әлеуметтік мәселелерін шешуге бағыттау; полицейдің жаңа стандартын бекіту; мансаптық ілгерілеу жүйесін өзгерту; полиция академиялары арқылы кадрларды даярлау және іріктеуді өзгерту;
барлық қызметкерлерді қайта аттестаттауды жүргізу;
халықпен жұмыс істеудің заманауи форматын енгізе отырып, полиция жұмысын сервистік модельге кешіру;
қоғам тарапынан сенім деңгейі мен халықтың қауіпсіздік сезімін түйінді параметрлеріне енгізе отырып, полицияны бағалау өлшемшарттарын түбегейлі өзгерту;
халыққа қызмет көрсету орталығы қағидаты бойынша азаматтарды қабылдау үшін қолайлы жағдай жасау;
ведомстволық білім беру жүйесін оңтайландыру; қылмыстық-атқару жүйесін жаңғырту; халықпен тікелей байланысатын полиция қызметкерлерінің бейнетіркегішсіз жұмыс істеуіне жол бермеу, жазбаны өшіріп тастау немесе оны тиісті деректер базасынан алып тастау мүмкіндігін болдырмау;
ішкі қауіпсіздік жүйесінің тиімділігін арттыру, асыра пайдаланушылықтың жолын кесу және қызметтік борышын адал орындайтын қызметкерлерді қорғауды қамтамасыз ету
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
Үкімет, Астана, Алматы және Шымкент қалаларының, облыстардың әкімдері
2018 жылғы қараша
65.
Құқық қорғау органдарының белгілі бір статистикалық көрсеткіштерге қылмысқа қарсы нақты күреске және қоғамдық тәртіпті қорғауға нұқсан келтіре отырып қол жеткізетін жағдайларды болдырмауға бағытталған құқықтық статистика жүйесін жетілдіру бойынша шаралар тұжырымдау
Президент Әкімшілігіне ұсыныстар
БП, ІІМ, МҚІСҚА, Қаржымині, ЖС
2018 жылғы желтоқсан
66.
Құқық қорғау қызметінде іріктеу, даярлау және мансаптық ілгерілеу тәртібін жетілдіру
Қазақстан Республикасы Заңының жобасы
БП, МҚІСҚА, ІІМ, Қаржымині, БҒМ
2019 жылғы қаңтар
67.
Қалаларды қоғамдық қауіпсіздік мониторингі жүйелерімен қамтамасыз ету
Президент Әкімшілігіне ақпарат
ІІМ, Астана, Алматы және Шымкент қалаларының, облыстардың әкімдері
2018 жылғы маусым, желтоқсан
68.
Сот жүктемесін төмендету бойынша шаралар қабылдау
Қазақстан Республикасы Заңының жобасы
ЖС, БП, Әділетмині, ҰБ, Қаржымині, ҰЭМ
2018 жылғы қазан
69.
Мыналарға: сот жүйесі кадрларын сапалы дамытуға және жаңартуға;
судьялардың тәуелсіздігі кепілдіктерін күшейтуге;
судьяларға құқыққа қайшы ықпал етуді болдырмауға бағытталған заң жобасын әзірлеу
Қазақстан Республикасы Заңының жобасы
ЖСК, ЖС
2018 жылғы қараша
70.
Соттар жұмысының заманауи форматтарын енгізуге, артық сот рәсімдері мен шығасыларды қысқартуға бағытталған заң жобасын әзірлеу
Қазақстан Республикасы Заңының жобасы
ЖС, БП, Әділетмині, АКМ, ҰЭМ, Қаржымині
2018 жылғы желтоқсан
71.
Жоғары Сот Кеңесінің қызметін жетілдіру, оның ішінде материалдық-техникалық қамтамасыз ету мәселелері жөніндегі шаралар тұжырымдау
Президент Әкімшілігіне ұсыныстар
ЖСК, Үкімет
2018 жылғы қараша
72.
Соттар мен судьяларды материалдық-техникалық қамтамасыз етуді жетілдіру бойынша шаралар тұжырымдау
Президент Әкімшілігіне ұсыныстар
ЖС, ЖСК, Үкімет
2018 жылғы қараша
IV. Азаматтардың қажеттілігіне бағдарланған мемлекеттік аппарат
73.
Мемлекеттік органдардың халықпен тиімді өзара байланысы тетіктерін енгізу
Президент Әкімшілігіне ақпарат
Үкімет, МҚІСҚА, ЖС, Астана, Алматы, Шымкент қалаларының және облыстардың әкімдері, "Нұр Отан" партиясы (келісім бойынша), ҚХА (келісім бойынша)
2019 жылғы ақпан
74.
Орталықтан бақылау тетігін енгізу және мемлекеттік органдардың баспасөз қызметтерін ықтимал резонансты фактілерді алдын ала анықтауға, оларды тексеруге бағдарлау және қоғамға тиісті ақпаратты, оның ішінде аталған фактілер расталған жағдайда қабылданған шаралар туралы ақпаратты жеткізуге бағдарлау
Президент Әкімшілігіне ақпарат
Үкімет, МҚІСҚА, ЖС, БП, Астана, Алматы, Шымкент қалаларының және облыстардың әкімдері
2019 жылғы ақпан
75.
"Жаңа формациядағы басшы" бағдарламасын енгізу тетігін және басшы лауазымдарға тағайындаған кезде арнайы қайта даярлау курстарын әзірлеу
Президент Әкімшілігіне ақпарат
МҚІСҚА, мүдделі мемлекеттік органдар, Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы Мемлекеттік басқару академиясы (келісім бойынша), "Назарбаев Университет" ДБҰ (келісім бойынша)
2018 жылғы қараша
76.
Мемлекеттік қызметке жеке сектордан, оның ішінде үздік шетелдік компанияларда жұмыс тәжірибесі бар немесе әлемнің жетекші университеттерінде білім алған кәсіби мамандарды тарту тетігін енгізу
Қазақстан Республикасының Заңы
МҚІСҚА, Үкімет
2019 жылғы желтоқсан
77.
Мемлекеттік органның қызметін қамтамасыз етуге көзделген қаражатты, оның ішінде ведомстволық бағынысты ұйымдардың шығыстарын оңтайландыру және үнемдеу есебінен ғана, сондай-ақ мемлекеттік органдар жұмысының тиімділігі өсуінің нақты көрсеткіштерін айқындай отырып, мемлекеттік органдардың факторлы-балл шкаласын енгізу аясында мемлекеттік қызметшілерге еңбекақы төлеу шығындары өсуінің қамтамасыз етілуін бақылау
Президент Әкімшілігіне ұсыныстар
Үкімет, Астана, Алматы және Шымкент қалалары мен облыстардың әкімдері

декабрь 2018-2020 годов
63.
Формирование перечня наиболее актуальных инфраструктурных проектов в регионах, оценка проектов и источников их финансирования
предложения в Администрацию Президента
Правительство, акимы городов Астаны, Алматы и Шымкента, областей, партия "Нұр Отан" (по согласованию)
декабрь 2018 года
64.
Принятие по согласованию с Администрацией Президента Дорожной карты по модернизации органов внутренних дел, предусматривающей в том числе меры по:
оптимизации штатной численности Министерства внутренних дел Республики Казахстан и избавлению полиции от несвойственных функций с направлением высвобождающихся средств на повышение заработной платы полицейских, решение их жилищных и иных социальных вопросов;
утверждению нового стандарта полицейского;
изменению системы карьерного продвижения;
изменению подготовки и отбора кадров через полицейские академии;
проведению переаттестации сотрудников полиции; переводу работы полиции на сервисную модель с внедрением современных форматов работы с населением;
кардинальному изменению критериев оценки полиции с включением в их ключевые параметры уровня доверия со стороны общества и чувства безопасности у населения;
созданию комфортных условий для приема граждан по принципу центров обслуживания населения;
оптимизации системы ведомственного образования;
модернизации уголовно-исполнительной системы;
недопущению сотрудников полиции, непосредственно контактирующих с населением, к работе без видеорегистраторов с исключением возможности отключения записи или ее изъятия из соответствующих баз данных;
повышению эффективности системы внутренней безопасности с пресечением злоупотреблений и обеспечением защиты сотрудников, добросовестно выполняющих служебный долг
постановление Правительства Республики Казахстан
Правительство, акимы городов Астаны, Алматы и Шымкента, областей
ноябрь 2018 года
65.
Выработка мер по совершенствованию системы правовой статистики, направленных на исключение условий, при которых правоохранительные органы ориентируются на достижение определенных статистических показателей в ущерб реальной борьбе с преступностью и охране общественного порядка
предложения в Администрацию Президента
ГП, МВД, АДГСПК, МФ, ВС
декабрь 2018 года
66.
Совершенствование порядка отбора, подготовки и карьерного продвижения в правоохранительной службе
проект Закона Республики Казахстан
ГП, АДГСПК, МВД, МФ, МОН
январь 2019 года
67.
Обеспечение городов системами мониторинга общественной безопасности
информация в Администрацию Президента
МВД, акимы городов Астаны, Алматы и Шымкента, областей
июнь, декабрь 2019 года
68.
Принятие мер по снижению судебной нагрузки
проект Закона Республики Казахстан
ВС, ГП, МЮ, НБ, МФ, МНЭ
октябрь 2018 года
69.
Разработка законопроекта, направленного:
на качественное развитие и обновление кадров судебной системы;
усиление гарантий независимости судей;
исключение неправомерного влияния на судей
проект Закона Республики Казахстан
ВСС, ВС
ноябрь 2018 года
70.
Разработка законопроекта, направленного на внедрение современных форматов работы судов, сокращение излишних судебных процедур и издержек
проект Закона Республики Казахстан
ВС, ГП, МЮ, МИК, МНЭ, МФ
декабрь 2018 года
71.
Выработка мер по совершенствованию деятельности Высшего Судебного Совета, в том числе по вопросам материально- технического обеспечения
предложения в Администрацию Президента
ВСС, Правительство
ноябрь 2018 года
72.
Выработка мер по совершенствованию материально-технического обеспечения судов и судей
предложения в Администрацию Президента
ВС, ВСС, Правительство
ноябрь 2018 года
IV. Государственный аппарат, ориентированный на потребности граждан
73.
Внедрение механизмов эффективной обратной связи государственных органов с населением
информация в Администрацию Президента
Правительство, АДГСПК, ВС, акимы городов Астаны, Алматы и Шымкента, областей, партия "Нұр Отан" (по согласованию), АНК (по согласованию)
февраль 2019 года
74.
Внедрение механизма централизованного контроля и ориентирование пресс-служб государственных органов на заблаговременное выявление потенциально резонансных фактов, их проверка и доведение до общества соответствующей информации, в том числе о предпринятых мерах в случае подтверждения данных фактов
информация в Администрацию Президента
Правительство, АДГСПК, ВС, ГП, акимы городов Астаны, Алматы и Шымкента, областей
февраль 2019 года
75.
Разработка механизма внедрения программы "Руководитель новой формации" и специальных курсов переподготовки при назначении на руководящие должности
предложения в Администрацию Президента
АДГСПК, заинтересованные государственные органы, Академия государственного управления при Президенте Республики Казахстан (по согласованию), АОО "Назарбаев Университет" (по согласованию)
ноябрь 2018 года
76.
Внедрение механизма по привлечению на государственную службу профессионалов из частного сектора, в том числе имеющих опыт работы в лучших зарубежных компаниях или получивших образование в ведущих университетах мира
Закон Республики Казахстан
АДГСПК, Правительство
декабрь 2019 года
77.
Контроль за обеспечением роста затрат на оплату труда государственных служащих в рамках внедрения государственными органами факторно-балльной шкалы исключительно за счет оптимизации и экономии средств, предусмотренных на обеспечение деятельности государственного органа, в том числе расходов подведомственных организаций, а также за определением конкретных показателей роста эффективности работы государственных органов
информация в Администрацию Президента
Правительство, акимы городов Астаны, Алматы и Шымкента, областей

2018 жылғы желтоқсан, 2019 жылғы шілде, желтоқсан
78.
Формализм мен теңестіруге жол бермеу мақсатында, қызметкерлерге бонустар беру кезінде пайдаланылатын түйінді нәтижелілік көрсеткіштерінің сапасын бақылаудың тиімді тетігін енгізу бойынша ұсыныстар енгізу
Президент Әкімшілігіне ұсыныстар
Үкімет, МҚІСҚА
2019 жылғы қараша
79.
Мемлекеттік органдарды базалық қамтумен байланысты емес шығыстардың болмауына немесе елеулі еместігіне байланысты өз бюджеттерін оңтайландыруға немесе үнемдеуге мүмкіндігі жоқ осы мемлекеттік органдарға арналған еңбекақы төлеудің жаңа моделіне көшуді қаржыландыру көздері бойынша ұсыныстар енгізу
Президент Әкімшілігіне ұсыныстар
Үкімет, МҚІСҚА
2018 жылғы желтоқсан
80.
Қаржылық тәртіпті күшейту және бюджет қаражаты мен мемлекеттік активтерді пайдаланудың тиімділігін арттыру, оның ішінде тиімсіз және орынсыз шығыстарды болдырмау, сондай-ақ қаражаттың бөлінуін өмір сүру сапасы, әлеуметтік, көліктік және инженерлік-коммуналдық инфрақұрылымның негізгі көрсеткіштері бойынша өңірлік айырмашылықтардың талдауымен байланыстыру үшін бюджеттік өтінімдердің сараптамасын күшейту бойынша кешенді шаралар қабылдау
Президент Әкімшілігіне ақпарат
Үкімет, ЕК
2018 жылғы желтоқсан
81.
Ақпараттың ашықтығын және халық пен бизнестің оған толық қолжетімділігін қамтамасыз ету мақсатында Жер қоры және жылжымайтын мүлік объектілері туралы деректердің бірыңғай ұлттық базасын құру
Президент Әкімшілігіне ақпарат
Үкімет, Астана, Алматы және Шымкент қалаларының, облыстардың әкімдері
2019 жылғы шілде
82.
Жерді уақтылы игеруге және мақсатты пайдалану бөлігінде жер заңнамасын қолдануға тексеру жүргізу
Президент Әкімшілігіне ақпарат
БП
2019 жылғы шілде
83.
Жер пайдаланушыларды жер учаскелерін ұтымды және тиімді пайдалануға ынталандыратын жүйелі шаралар қабылдау
Қазақстан Республикасының Заңы
Үкімет, "Атамекен" ҰКП (келісім бойынша)
2019 жылғы желтоқсан
84.
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтерді 2019 жылы 80%-ға дейін, ал 2020 жылы 90%-ға дейін электрондық форматқа көшіруді қамтамасыз ету
Президент Әкімшілігіне ақпарат
Үкімет, Астана, Алматы және Шымкент қалаларының, облыстардың әкімдері
2019-2020 жылдардағы маусым, желтоқсан
85.
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтерді оңтайландыру және автоматтандыру мақсатында "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Заңға өзгерістер мен толықтырулар енгізу
Қазақстан Республикасының Заңы
Үкімет, Астана, Алматы және Шымкент қалаларының, облыстардың әкімдері
2019 жылғы сәуір
86.
Бағынысындағы адамдар сыбайлас жемқорлық құқық бұзушылық жасаған кезде бірінші басшылардың тәртіптік жауапкершілігін арттыру мәселесін пысықтау
Президент Әкімшілігіне ұсыныстар
МҚІСҚА, БП, ЖС, Үкімет
2018 жылғы желтоқсан
87.
Астана қаласының "Сыбайлас жемқорлықсыз өңірлер" жобасы шеңберінде сыбайлас жемқорлыққа қарсы стратегияны іске асыру жөніндегі тәжірибесін тарату
Президент Әкімшілігіне ақпарат
МҚІСҚА, мүдделі мемлекеттік органдар, Астана, Алматы және Шымкент қалаларының, облыстардың әкімдері, "Нұр Отан" партиясы (келісім бойынша)
2019 жылғы желтоқсан
88.
Мыналар бойынша шаралар қабылдау: отырыстар мен кеңестер санын қысқарту, құжат айналымын азайтуға, икемді жұмыс кестесін құруға және т.б. бағытталған мемлекеттік қызметшілердің тиімді еңбек күні тәртібін белгілеу;
еңбек заңнамасын қатаң ұстану, оның ішінде мемлекеттік қызметшілерді жұмыс уақыты аяқталған соң жұмыс орнында ұстау, қызметкерлердің демалыс күндері жұмысқа шығу практикасын тоқтату
Президент Әкімшілігіне ақпарат
Үкімет, МҚІСҚА, Астана, Алматы және Шымкент қалаларының, облыстардың әкімдері
2018 жылғы қараша
89.
Қазақстан Республикасының Президенті жанынан Жаңғырту жөніндегі ұлттық комитет құру арқылы стратегиялық реформалардың іске асырылу барысына бақылауды күшейту
Қазақстан Республикасы Президентінің Жарлығы
Қазақстан Республикасы Президентінің Әкімшілігі
2018 жылғы қазан
90.
Нақты индикаторларды әзірлеуді, жол карталарын және өңірлік жоспарларды бекіту, халық пен бизнеске жүйелі түрде сауал жүргізуді қамтитын стратегиялық және бағдарламалық құжаттардың іске асырылуын мониторингтеу, институционалдық реформалар жүргізу жүйесін әзірлеу
Қазақстан Республикасы Президентінің Әкімшілігі Басшысының бұйрығы, орталық және жергілікті мемлекеттік органдардың нормативтік құқықтық актілері
Қазақстан Республикасы Президентінің Әкімшілігі
2018 жылғы желтоқсан
V. Тиімді сыртқы саясат
91.
Прагматизм қағидаттарымен ұлттық мүдделерді жылжыту, оның ішінде:
Каспий теңізінің құқықтық мәртебесі туралы конвенцияны ратификациялауды қамтамасыз ету;
Біріккен Ұлттар Ұйымының Қауіпсіздік Кеңесіндегі Қазақстан Республикасының тұрақты емес мүше ретіндегі жұмыс қорытындысын шығару
Президент Әкімшілігіне ақпарат
Үкімет, СІМ, мүдделі мемлекеттік органдар
2019-2020 жылдардағы маусым, желтоқсан
VI. Әрбір қазақстандықтың елдегі қайта құру процестеріне қатыстылығы
92.
"Рухани жаңғыру" қоғамдық сананы жаңғырту бағдарламасын жаңа мазмұнмен және бағыттармен толықтыру
Президент Әкімшілігіне ұсыныстар
Үкімет, Астана, Алматы және Шымкент қалаларының әкімдері, "Нұр Отан" партиясы (келісім бойынша), ҚХА (келісім бойынша), "Атамекен" ҰКП (келісім бойынша)
2018 жылғы желтоқсан
93.
Қазақстан Республикасы Президентінің "Жастар жылын өткізу туралы" Жарлығының жобасын әзірлеу
Қазақстан Республикасының Президенті Жарлығының жобасы
Үкімет, "Нұр Отан" партиясы (келісім бойынша)
2018 жылғы қараша
94.
Жастар жылын өткізу бойынша, оның ішінде барлық санаттағы жастарды қолдаудың толық шаралар кешенін қамтитын әлеуметтік сатылардың кең платформасын құруды көздейтін жол картасын әзірлеу және Президент Әкімшілігімен келісім бойынша бекіту
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
Үкімет, Астана, Алматы және Шымкент қалаларының әкімдері, "Нұр Отан" партиясы (келісім бойынша), ҚХА (келісім бойынша)
2018 жылғы желтоқсан
95.
"Рухани жаңғыру" қоғамдық сананы жаңғырту бағдарламасы шеңберінде ауылдық жерлерде тиімді еңбек ету идеологиясын орнықтыру мен ілгерілетуді көздейтін "Ауыл - ел бесігі" арнайы жобасын іске қосу
Президент Әкімшілігіне ақпарат
Үкімет, Астана, Алматы және Шымкент қалаларының әкімдері, "Нұр Отан" партиясы (келісім бойынша), ҚХА (келісім бойынша)
2018 жылғы желтоқсан
96.
Мемлекет басшысының қоғамдық мәні бар бастамаларын жүйелі және уақтылы ақпараттық ілгерілетуді (оның ішінде ақпаратты ұсынудың жаңа тәсілдері мен форматтарын пайдалана отырып) қамтамасыз ету
Президент Әкімшілігіне ақпарат
Үкімет, Астана, Алматы және Шымкент қалаларының, облыстардың әкімдері, "Нұр Отан" партиясы (келісім бойынша), ҚХА (келісім бойынша)

декабрь 2018 года, июль, декабрь 2019 года
78.
Внесение предложений по внедрению эффективного механизма контроля за качеством ключевых показателей результативности, которые будут использоваться при бонусировании сотрудников, в целях недопущения формализма и уравниловки
предложения в Администрацию Президента
Правительство, АДГСПК
ноябрь 2018 года
79.
Внесение предложений по источникам финансирования перехода на новую модель оплаты труда для государственных органов, не имеющих возможности оптимизации и экономии своих бюджетов ввиду отсутствия или незначительности расходов, не связанных с базовым содержанием данных государственных органов
предложения в Администрацию Президента
Правительство, АДГСПК
декабрь 2018 года
80.
Принятие комплекса мер по усилению финансовой дисциплины и повышению эффективности использования бюджетных средств и активов государства, в том числе усилению экспертизы бюджетных заявок для отклонения неэффективных и нецелесообразных расходов, а также увязки выделения средств с анализом региональных диспропорций по основным показателям качества жизни, социальной, транспортной и инженерно-коммунальной инфраструктуры
информация в Администрацию Президента
Правительство, СК
декабрь 2018 года
81.
Создание Единой национальной базы данных о земельном фонде и объектах недвижимости в целях обеспечения прозрачности и полного доступа населения и бизнеса к информации
информация в Администрацию Президента
Правительство, акимы городов Астаны, Алматы и Шымкента, областей
июль 2019 года
82.
Проведение проверки применения земельного законодательства в части своевременного освоения и целевого использования земель
информация в Администрацию Президента
ГП
июль 2019 года
83.
Принятие системных мер, стимулирующих землепользователей рационально и эффективно использовать земельные участки
Закон Республики Казахстан
Правительство, НПП "Атамекен" (по согласованию)
декабрь 2019 года
84.
Обеспечение перевода государственных услуг в электронный формат в 2019 году до 80%, а в 2020 году до 90%
информация в Администрацию Президента
Правительство, акимы городов Астаны, Алматы и Шымкента, областей
июнь, декабрь 2019-2020 годов
85.
Внесение изменений и дополнений в Закон "О государственных услугах" в целях оптимизации и автоматизации государственных услуг
Закон Республики Казахстан
Правительство, акимы городов Астаны, Алматы и Шымкента, областей
апрель 2019 года
86.
Проработка вопроса повышения дисциплинарной ответственности первых руководителей при совершении коррупционных правонарушений их подчиненными
предложения в Администрацию Президента
АДГСПК, ГП, ВС, Правительство
декабрь 2018 года
87.
Распространение опыта г. Астаны по реализации антикоррупционной стратегии в рамках проекта "Регионы, свободные от коррупции"
информация в Администрацию Президента
АДГСПК, заинтересованные государственные органы, акимы городов Астаны, Алматы и Шымкента, областей, партия "Нұр Отан" (по согласованию)
декабрь 2019 года
88.
Принятие мер по:
установлению эффективного трудового распорядка дня государственных служащих, направленных на сокращение количества заседаний и совещаний, снижение документооборота, создание гибкого графика работы и др.;
строгому соблюдению трудового законодательства, в том числе прекращению задержки государственных служащих на рабочем месте после окончания рабочего дня, практики выхода сотрудников на работу в выходные дни
информация в Администрацию Президента
Правительство, АДГСПК, акимы городов Астаны, Алматы и Шымкента, областей
ноябрь 2018 года
89.
Усиление контроля за ходом реализации стратегических реформ через создание Национального комитета по модернизации при Президенте Республики Казахстан
Указ Президента Республики Казахстан
Администрация Президента Республики Казахстан
октябрь 2018 года
90.
Разработка системы мониторинга реализации стратегических и программных документов, проведения институциональных реформ, включая определение конкретных индикаторов, утверждение дорожных карт и региональных планов, проведение регулярных опросов населения и бизнеса
приказ Руководителя Администрации Президента, нормативные правовые акты центральных и местных государственных органов
Администрация Президента Республики Казахстан
декабрь 2018 года
V. Эффективная внешняя политика
91.
Продвижение национальных интересов на принципах прагматизма, в том числе:
обеспечение ратификации Конвенции о правовом статусе Каспийского моря;
подведение итогов работы Республики Казахстан в Совете Безопасности Организации Объединенных Наций в качестве непостоянного члена
информация в Администрацию Президента
Правительство, МИД, заинтересованные государственные органы
июнь, декабрь 2019-2020 годов
VI. Сопричастность каждого казахстанца процессам преобразований в стране
92.
Наполнение Программы модернизации общественного сознания "Рухани жаңғыру" новым содержанием и направлениями
предложения в Администрацию Президента
Правительство, акимы городов Астаны, Алматы и Шымкента, областей, партия "Нұр Отан (по согласованию), АНК (по согласованию), HПП "Атамекен" (по согласованию)
декабрь 2018 года
93.
Разработка проекта Указа Президента Республики Казахстан "О проведении Года молодежи"
проект Указа Президента Республики Казахстан
Правительство, партия . "Нұр Отан" (по согласованию)
ноябрь 2018 года
94.
Разработка и утверждение по согласованию с Администрацией Президента Дорожной карты по проведению Года молодежи, в том числе предусматривающего создание широкой платформы социальных лифтов, которая будет включать полной комплекс мер поддержки всех категорий молодежи
Постановление Правительства Республики Казахстан
Правительство, акимы городов Астаны, Алматы и Шымкента, областей, партия "Нұр Отан" (по согласованию), АНК (по согласованию)
декабрь 2018 года
95.
Запуск спецпроекта "Ауыл — ел 6eciгi", предусматривающей формирование и продвижение идеологии эффективного труда в сельской местности в рамках Программы модернизации общественного сознания "Рухани жаңғыру"
информация в Администрацию Президента
Правительство, акимы городов Астаны, Алматы и Шымкента, областей, партия "Нұр Отан" (по согласованию), АНК (по согласованию)
декабрь 2018 года
96.
Обеспечение системного и своевременного информационного продвижения (в т.ч. с использованием новых способов и форматов подачи информации) общественно значимых инициатив Главы государства
информация в Администрацию Президента
Правительство, акимы городов Астаны, Алматы и Шымкента, областей, партия "Нұр Отан" (по согласованию), АНК (по согласованию)

2018 жылғы қараша, 2019-2020 жылдардағы шілде, желтоқсан
97.
Оқушылар мен жастар арасында әскери-патриоттық тәрбиені, оның ішінде "Жас сарбаз" республикалық балалар-жасөспірімдер әскери-патриоттық қоғамдық қозғалысының өңірлік филиалдарын құру арқылы күшейту
Президент Әкімшілігіне ақпарат
Үкімет, Астана, Алматы және Шымкент қалаларының, облыстардың әкімдері, ҚХА (келісім бойынша)
2019 жылғы наурыз
98.
Елдің өңірлері бойынша "Өз жеріңді танып, біл" атты жаппай мектеп туризмін жандандыру бойынша шаралар қабылдау
Президент Әкімшілігіне ақпарат
Үкімет, Астана, Алматы және Шымкент қалаларының, облыстардың әкімдері, "Нұр Отан" партиясы (келісім бойынша), ҚХА (келісім бойынша)
2018-2020 жылдардағы желтоқсан
Ескертпе: аббревиатуралардың толық жазылуы:
АЕК
- айлық есеп көрсеткіші
АКМ
- Қазақстан Республикасының Ақпарат және коммуникациялар министрлігі
"АХҚО" әкімшілігі" АҚ
- "Астана халықаралық қаржы орталығы" әкімшілігі" акционерлік қоғамы
"Атамекен" ҰКП
- "Атамекен" Қазақстан Республикасының Ұлттық кәсіпкерлер палатасы
АШМ
- Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрлігі
Әділетмині
- Қазақстан Республикасының Әділет министрлігі
"Бәйтерек" ҰБХ" АҚ
- "Бәйтерек" ұлттық басқарушы холдингі" акционерлік қоғамы
БҒМ
- Қазақстан Республикасының Білім және ғылым министрлігі
БП
- Қазақстан Республикасының Бас Прокуратурасы
ДСМ
- Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрлігі
Еңбекмині
- Қазақстан Республикасының Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі
ЕК
- Республикалық бюджеттің атқарылуын бақылау жөніндегі Есеп комитеті
ЖС
- Қазақстан Республикасының Жоғарғы Соты
ЖІӨ
- жалпы ішкі өнім
ЖОО
- жоғары оқу орындары
ЖСК
- Жоғары Сот Кеңесі
ИДМ
- Қазақстан Республикасының Инвестициялар және даму министрлігі
ҚХА
- Қазақстан халықтарының Ассамблеясы
"ҚазАгро" ҰБХ" АҚ
- "ҚазАгро" ұлттық басқарушы холдингі" акционерлік қоғамы
"ҚҚБ "KASE" АҚ
- "Қазақстан қор биржасы" акционерлік қоғамы
Қаржымині
- Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі
"Kazakh tourizm" ҰК" АҚ
- "Kazakh tourizm" ұлттық компаниясы" акционерлік қоғамы
МҚІСҚА
- Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі
"Назарбаев Университет" ДБҰ
- "Назарбаев Университеті" дербес білім беру ұйымы
"Самұрық-Қазына" ҰӘҚ" АҚ
- "Самұрық-Қазына" ұлттық әл-ауқат қоры" акционерлік қоғамы
СІМ
- Қазақстан Республикасының Сыртқы істер министрлігі
Үкімет
- Қазақстан Республикасының Үкіметі
ҰБ
- Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі
ҰҚК
- Қазақстан Республикасының Ұлттық қауіпсіздік комитеті
ҰЭМ
- Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика министрлігі
ІІМ
- Қазақстан Республикасының Ішкі істер министрлігі

ноябрь 2018 года, июль, декабрь 2019-2020 годов
97.
Усиление военно-патриотического воспитания среди учащихся и молодежи, в том числе посредством создания региональных филиалов Республиканского детско-юношеского военно- патриотического общественного движения "Жас сарбаз"
информация в Администрацию Президента
Правительство, акимы городов Астаны, Алматы и Шымкента, областей, АНК (по согласованию)
март 2019 года
98.
Принятие мер по возрождению массового школьного туризма по регионам страны "Познай свою землю"
информация в Администрацию Президента
Правительство, акимы городов Астаны, Алматы и Шымкента, областей, партия "Нұр Отан" (по согласованию), АНК (по согласованию)
декабрь 2018-2020 годов
Примечание: расшифровка аббревиатур:
АДГСПК
- Агентство Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции
АНК
- Ассамблея народа Казахстана
АО "Администрация "МФЦА"
- акционерное общество "Администрация Международного финансового центра "Астана"
АО "КФБ "KASE"
- акционерное общество "Казахстанская фондовая биржа"
АО "НУХ "Байтерек"
Акционерное общество "Национальный управляющий холдинг "Байтерек"
АО "НУХ "КазАгро"
- акционерное общество "Национальный управляющий холдинг "КазАгро"
АОО "Назарбаев Университет"
- автономная организация образования "Назарбаев Университет"
АО "НК "Kazakh tourizm"
- акционерное общество "Национальная компания "Kazakh tourizm"
АО "ФНБ "Самрук-Казына"
- акционерное общество "Фонд национального благосостояния "Самрук-Казына"
ВВП
- валовый внутренний продукт
ВС
- Верховный Суд Республики Казахстан
ВСС
- Высший Судебный Совет Республики Казахстан
вуз
- высшие учебные заведения
ГП
- Генеральная Прокуратура Республики Казахстан
КНБ
- Комитет национальной безопасности Республики Казахстан
МВД
- Министерство внутренних дел Республики Казахстан
МЗ
- Министерство здравоохранения Республики Казахстан
МИД
- Министерство иностранных дел Республики Казахстан
МИК
- Министерство информации и коммуникаций Республики Казахстан
МИР
- Министерство по инвестициям и развитию Республики Казахстан
МНЭ
- Министерство национальной экономики Республики Казахстан
МОН
- Министерство образования и науки Республики Казахстан
МРП
- месячный расчетный показатель
МСХ
- Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан
МТСЗН
- Министерство труда и социальной защиты населения Республики Казахстан
МФ
- Министерство финансов Республики Казахстан
МЮ
- Министерство юстиции Республики Казахстан
НБ
- Национальный Банк Республики Казахстан
НПП "Атамекен"
-Национальная палата предпринимателей Республики Казахстан "Атамекен"
Правительство
- Правительство Республики Казахстан
СК
- Счетный комитет Республики Казахстан по контролю за исполнением республиканского бюджета