"Мемлекеттік мәдениет ұйымдарына, жекелеген кәсіби көркем, шығармашылық ұжымдарға "Ұлттық" мәртебе берудің қағидасы мен шарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2011 жылғы 10 мамырдағы № 76 Жарлығына өзгеріс енгізу туралы" Қазақстан Республикасының Президенті Жарлығының жобасы туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2018 жылғы 16 қазандағы № 639 қаулысы.
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
"Мемлекеттік мәдениет ұйымдарына, жекелеген кәсіби көркем, шығармашылық ұжымдарға "Ұлттық" мәртебе берудің қағидасы мен шарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2011 жылғы 10 мамырдағы № 76 Жарлығына өзгеріс енгізу туралы" Қазақстан Республикасының Президенті Жарлығының жобасы Қазақстан Республикасы Президентінің қарауына енгізілсін.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Б. Сағынтаев
"Мемлекеттік мәдениет ұйымдарына, жекелеген кәсіби көркем, шығармашылық ұжымдарға "Ұлттық" мәртебе берудің қағидасы мен шарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2011 жылғы 10 мамырдағы № 76 Жарлығына өзгеріс енгізу туралы
ҚАУЛЫ ЕТЕМІН:
1. "Мемлекеттік мәдениет ұйымдарына, жекелеген кәсіби көркем, шығармашылық ұжымдарға "Ұлттық" мәртебе берудің қағидасы мен шарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2011 жылғы 10 мамырдағы № 76 Жарлығына мынадай өзгеріс енгізілсін:
жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген Мемлекеттік мәдениет ұйымдарына, жекелеген кәсіби көркем, шығармашылық ұжымдарға "Ұлттық" мәртебе берудің қағидасы мен шарттарында:
4-тармақтың бірінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
"4. Республикалық мемлекеттік мәдениет ұйымдарының жетекшілері, сондай-ақ облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың жергілікті атқарушы органдарының басшылары мәдениет саласындағы орталық уәкілетті органға (бұдан әрі - уәкілетті орган) "Ұлттық" мәртебе беру туралы қолдаухат ұсынады.".
2. Осы Жарлық алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Президенті
Н.Назарбаев

О проекте Указа Президента Республики Казахстан "О внесении изменения в Указ Президента Республики Казахстан от 10 мая 2011 года № 76 "Об утверждении Правил и условий присвоения статуса "Национальный" государственным организациям культуры, отдельным профессиональным художественным, творческим коллективам"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 16 октября 2018 года № 639
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
внести на рассмотрение Президента Республики Казахстан проект Указа Президента Республики Казахстан "О внесении изменения в Указ Президента Республики Казахстан от 10 мая 2011 года № 76 "Об утверждении Правил и условий присвоения статуса "Национальный" государственным организациям культуры, отдельным профессиональным художественным, творческим коллективам".
Премьер-министр
Республики Казахстан
Б. Сагинтаев
О внесении изменения в Указ Президента Республики Казахстан от 10 мая 2011 года № 76 "Об утверждении Правил и условий присвоения статуса "Национальный" государственным организациям культуры, отдельным профессиональным художественным, творческим коллективам"
ПОСТАНОВЛЯЮ:
1. Внести в Указ Президента Республики Казахстан от 10 мая 2011 года № 76 "Об утверждении Правил и условий присвоения статуса "Национальный" государственным организациям культуры, отдельным профессиональным художественным, творческим коллективам" следующее изменение:
в Правилах и условиях присвоения статуса "Национальный" государственным организациям культуры, отдельным профессиональным художественным, творческим коллективам, утвержденных вышеназванным Указом:
часть первую пункта 4 изложить в следующей редакции:
"4. Руководители республиканских государственных организаций культуры, а также руководители местных исполнительных органов областей, городов республиканского значения, столицы подают в центральный уполномоченный орган в области культуры (далее - уполномоченный орган) ходатайство о присвоении статуса "Национальный".".
2. Настоящий Указ вводится в действие со дня его первого официального опубликования.
Президент
Республики Казахстан
Н.Назарбаев