Көлеңкелі экономикаға қарсы іс-қимыл жөніндегі 2019 – 2021 жылдарға арналған іс-шаралар жоспарын бекіту және "Қазақстан Республикасының 2015 – 2025 жылдарға арналған сыбайлас жемқорлыққа қарсы стратегиясын іске асыру және көлеңкелі экономикаға қарсы іс-қимыл жөніндегі 2018 – 2020 жылдарға арналған іс-шаралар жоспарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2018 жылғы 31 мамырдағы № 309 қаулысына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2018 жылғы 29 желтоқсандағы № 921 қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2021 жылғы 21 қыркүйектегі № 644 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 21.09.2021 № 644 қаулысымен.
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған Көлеңкелі экономикаға қарсы іс-қимыл жөніндегі 2019 – 2021 жылдарға арналған іс-шаралар жоспары (бұдан әрі – Жоспар) бекітілсін.
2. "Қазақстан Республикасының 2015 – 2025 жылдарға арналған сыбайлас жемқорлыққа қарсы стратегиясын іске асыру және көлеңкелі экономикаға қарсы іс-қимыл жөніндегі 2018 – 2020 жылдарға арналған іс-шаралар жоспарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2018 жылғы 31 мамырдағы № 309 қаулысына мынадай өзгерістер енгізілсін:
тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасының 2015 – 2025 жылдарға арналған сыбайлас жемқорлыққа қарсы стратегиясын іске асыру жөніндегі 2018 – 2020 жылдарға арналған іс-шаралар жоспарын бекіту туралы";
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасының 2015 – 2025 жылдарға арналған сыбайлас жемқорлыққа қарсы стратегиясын іске асыру жөніндегі 2018 – 2020 жылдарға арналған іс-шаралар жоспары (бұдан әрі – Жоспар) бекітілсін.";
2-тармақтың 2) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"2) жылына бір рет, есепті жылдан кейінгі айдың 15-күнінен кешіктірмей Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігіне Жоспар іс-шараларының орындалу барысы туралы ақпарат берсін.";
4-тармақ алып тасталсын;
5-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"5. Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің Кеңсесі есепті жылдан кейінгі 15 наурыздан кешіктірмей Қазақстан Республикасы Президентінің Әкімшілігіне жылдың қорытындысы бойынша Жоспар іс-шараларының орындалу барысы туралы ақпарат берсін.";
көрсетілген қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасының 2015 – 2025 жылдарға арналған сыбайлас жемқорлыққа қарсы стратегиясын іске асыру және көлеңкелі экономикаға қарсы іс-қимыл жөніндегі 2018 – 2020 жылдарға арналған іс-шаралар жоспарында:
тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасының 2015 – 2025 жылдарға арналған сыбайлас жемқорлыққа қарсы стратегиясын іске асыру жөніндегі 2018 – 2020 жылдарға арналған іс-шаралар жоспары";
"Көлеңкелі экономикаға қарсы іс-қимыл" деген бөлім алып тасталсын;
ескертпеде:
аббревиатуралардың толық жазылуы мынадай редакцияда жазылсын:
"аббревиатуралардың толық жазылуы:
ПӘ – Қазақстан Республикасы Президентiнiң Әкiмшiлiгi
ЖС – Қазақстан Республикасының Жоғарғы Соты
БП – Қазақстан Республикасының Бас прокуратурасы
МҚІСҚА – Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі
СІМ – Қазақстан Республикасының Сыртқы істер министрлігі
ІІМ – Қазақстан Республикасының Ішкі істер министрлігі
Әділетмині – Қазақстан Республикасының Әділет министрлігі
Қаржымині – Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі
БҒМ – Қазақстан Республикасының Білім және ғылым министрлігі
ДСМ – Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрлігі
ҰЭМ – Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика министрлігі
ЭМ – Қазақстан Республикасының Энергетика министрлігі
МСМ – Қазақстан Республикасының Мәдениет және спорт министрлігі
АКМ – Қазақстан Республикасының Ақпарат және коммуникациялар министрлігі
ИИДМ – Қазақстан Республикасының Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігі
ҚДМ – Қазақстан Республикасының Қоғамдық даму министрлігі
АШМ – Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрлігі
Еңбекмині – Қазақстан Республикасының Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі
ЖАО – жергілікті атқарушы органдар
АҚ – акционерлік қоғам
"Атамекен" ҰКП – "Атамекен" Қазақстан Республикасының ұлттық кәсіпкерлер палатасы
БАҚ – бұқаралық ақпарат құралдары
ҮЕҰ – үкіметтік емес ұйымдар
ТБЖ – тәуекелдерді басқару жүйесі".

Об утверждении Плана мероприятий по противодействию теневой экономике на 2019 - 2021 годы и внесении изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 31 мая 2018 года № 309 "Об утверждении Плана мероприятий на 2018 – 2020 годы по реализации Антикоррупционной стратегии Республики Казахстан на 2015 – 2025 годы и противодействию теневой экономике"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 29 декабря 2018 года № 921. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 21 сентября 2021 года № 644.
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 21.09.2021 № 644.
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемый План мероприятий по противодействию теневой экономике на 2019 - 2021 годы (далее – План).
2. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 31 мая 2018 года № 309 "Об утверждении Плана мероприятий на 2018 – 2020 годы по реализации Антикоррупционной стратегии Республики Казахстан на 2015 – 2025 годы и противодействию теневой экономике" следующие изменения:
заголовок изложить в следующей редакции:
"Об утверждении Плана мероприятий на 2018 – 2020 годы по реализации Антикоррупционной стратегии Республики Казахстан на 2015 – 2025 годы";
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить прилагаемый План мероприятий на 2018 – 2020 годы по реализации Антикоррупционной стратегии Республики Казахстан на 2015 – 2025 годы (далее – План).";
подпункт 2) пункта 2 изложить в следующей редакции:
"2) один раз в год, не позднее 15 числа месяца, следующего за отчетным годом, представлять информацию о ходе исполнения мероприятий Плана в Агентство Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции.";
пункт 4 исключить;
пункт 5 изложить в следующей редакции:
"5. Канцелярии Премьер-Министра Республики Казахстан информацию о ходе выполнения Плана мероприятий по итогам года представлять в Администрацию Президента Республики Казахстан не позднее 15 марта, следующего за отчетным годом.";
в Плане мероприятий на 2018 – 2020 годы по реализации Антикоррупционной стратегии Республики Казахстан на 2015 – 2025 годы и противодействию теневой экономике, утвержденном указанным постановлением:
заголовок изложить в следующей редакции:
"План мероприятий на 2018 – 2020 годы по реализации Антикоррупционной стратегии Республики Казахстан на 2015 – 2025 годы";
раздел "Противодействие теневой экономике" исключить;
в примечании:
расшифровку аббревиатур изложить в следующей редакции:
"расшифровка аббревиатур:
АП – Администрация Президента Республики Казахстан
ВС – Верховный Суд Республики Казахстан
ГП – Генеральная прокуратура Республики Казахстан
АДГСПК – Агентство Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции
МИД – Министерство иностранных дел Республики Казахстан
МВД – Министерство внутренних дел Республики Казахстан
МЮ – Министерство юстиции Республики Казахстан
МФ - Министерство финансов Республики Казахстан
МОН – Министерство образования и науки Республики Казахстан
МЗ – Министерство здравоохранения Республики Казахстан
МНЭ – Министерство национальной экономики Республики Казахстан
МЭ – Министерство энергетики Республики Казахстан
МКС – Министерство культуры и спорта Республики Казахстан
МИК – Министерство информации и коммуникаций Республики Казахстан
МИИР – Министерство индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан
МОР – Министерство общественного развития Республики Казахстан
МСХ – Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан
МТСЗН – Министерство труда и социальной защиты населения Республики Казахстан
МИО – местные исполнительные органы
АО – акционерное общество
НПП – Национальная палата предпринимателей Республики Казахстан "Атамекен"
СМИ – средства массовой информации
НПО – неправительственные организации
СУР – система управления рисками".

3. Орталық атқарушы органдар, Қазақстан Республикасының Президентіне тікелей бағынатын және есеп беретін мемлекеттік органдар (келісу бойынша), облыстардың, Астана, Алматы және Шымкент қалаларының әкімдері, сондай-ақ Жоспардың орындалуына жауапты мүдделі ұйымдар:
1) Жоспарды іске асыру жөнінде қажетті шаралар қабылдасын;
2) жылына бір рет, есепті жылдан кейінгі айдың 15-күнінен кешіктірмей Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігіне Жоспар іс-шараларының орындалу барысы туралы ақпарат берсін.
4. Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі есепті жылдан кейінгі
15 наурыздан кешіктірмей Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің Кеңсесіне Жоспар іс-шараларының іске асырылу барысы туралы жиынтық ақпарат ұсынсын.
5. Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің Кеңсесі жыл қорытындылары бойынша есепті жылдан кейінгі 15 сәуірден кешіктірмей Қазақстан Республикасы Президентінің Әкімшілігіне Жоспар іс-шараларының орындалу барысы туралы ақпарат берсін.
6. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Б. Сағынтаев
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2018 жылғы 29 желтоқсандағы
№ 921 қаулысымен
бекітілген

3. Центральным исполнительным органам, государственным органам, непосредственно подчиненным и подотчетным Президенту Республики Казахстан (по согласованию), акимам областей, городов Астаны, Алматы и Шымкент, а также заинтересованным организациям, ответственным за исполнение Плана:
1) принять необходимые меры по реализации Плана;
2) один раз в год, не позднее 15 числа месяца, следующего за отчетным годом, представлять информацию о ходе исполнения мероприятий Плана в Министерство финансов Республики Казахстан.
4. Министерству финансов Республики Казахстан не позднее 15 марта, следующего за отчетным годом, представлять в Канцелярию Премьер-Министра Республики Казахстан сводную информацию о ходе реализации мероприятий Плана.
5. Канцелярии Премьер-Министра Республики Казахстан представлять в Администрацию Президента Республики Казахстан по итогам года не позднее 15 апреля, следующего за отчетным годом, информацию о ходе выполнения мероприятий Плана.
6. Настоящее постановление вводится в действие со дня его подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Б. Сагинтаев
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 29 декабря 2018 года № 921
План мероприятий

Көлеңкелі экономикаға қарсы іс-қимыл жөніндегі 2019 - 2021 жылдарға арналған
іс-шаралар жоспары
Р/с
Іс-шараның атауы
Аяқтау
нысаны
Орындау
мерзімдері
Орындауға
жауаптылар
Болжанатын шығыстар
(мың теңге)
Қаржыландыру көздері
1
2
3
4
5
6
7
Нәтиже көрсеткіші: ЖІӨ-ге шаққанда көлеңкелі экономика деңгейі %-бен 2019 жылы 23 %-дан аспайды, 2020 жылы 20 %-дан аспайды, 2021 жылы 15 %-дан аспайды
1.
Көлеңкелі экономика статистикасының әдіснамасын жетілдіру
ҰЭМ-нің Статистика комитетіне ұсыныстар
2019 жылғы
2-тоқсан
Қаржымині, ҰБ (келісу бойынша), БП (келісу бойынша), ІІМ, Еңбекмині, ДСМ, ИИДМ, ҰКП (келісу бойынша)
талап етілмейді
2.
Халық пен бизнесті қолма-қол ақшасыз төлемдерді пайдалануға ынталандыру үшін заңнамаға өзгерістер енгізу мәселесін пысықтау
Қаржыминіне
2019 жылғы
4-тоқсан
ҰЭМ, Қаржымині, ҰБ (келісу бойынша)
талап етілмейді
3.
Пластикалық карталарға балама төлем жүйелерін (атап айтқанда, электрондық ақша операторларын) дамыту үшін заңнамаға өзгерістер енгізу мәселесін пысықтау
НҚА-ға өзгерістер мен толықтырулар енгізу
2019 жылғы
3-тоқсан
ҰБ (келісу бойынша), Қаржымині, ҰКП (келісу бойынша), ҚҚҚ (келісім бойынша)
талап етілмейді
4.
Салық төлеушінің салық кабинеті базасында жеке тұлғалар үшін жүргізілген қолма-қол ақшасыз есеп айырысулар бойынша салық бонусын енгізу мәселесін пысықтау
НҚА-ға өзгерістер мен толықтырулар енгізу
2019 жылғы
4-тоқсан
Қаржымині, ҰЭМ
талап етілмейді
5.
Ақшалай есеп айырысу кезінде азаматтардың чек талап етуін ынталандыру мақсатында
бақылау-касса машиналарының чектері бойынша жыл сайын ұтыс ойынын өткізу
бұйрық
2019 жылғы
2-тоқсан
Қаржымині, ҰКП (келісу бойынша)
талап етілмейді
6.
Қызметін ҰЭМ патенті немесе оңайлатылған декларациясы негізінде жүзеге асыратын тұлғалар үшін қосылған құн салығы бойынша тіркеу есебіне қоюдың шекті мәнін ұлғайту, онлайн-БКМ не үш құрауышты интеграцияланған жүйе сатып алу сомасына салық шегерімінің енгізілуін ескере отырып, қолма-қол ақшасыз төлемдер бойынша арнайы салық режимдерін қолдану үшін шекті кірісті ұлғайту мәселесін пысықтау
Қаржыминіне ақпарат
2019 жылғы
4-тоқсан
ҰЭМ, Қаржымині, ҰКП (келісу бойынша)
талап етілмейді
7.
Салық төлеуші есепті салық кезеңі үшін қосымша декларациялар ұсынған жағдайда мерзімінде төленбеген салықтың және бюджетке төленетін төлемнің сомасына есептелетін өсімпұл еселігін төмендету бойынша ынталандыру шараларын әзірлеу
НҚА-ға өзгерістер мен толықтырулар енгізу
2019 жылғы
4-тоқсан
Қаржымині
талап етілмейді
8.
Қосылған құн салығын әкімшілендіруді одан әрі жетілдіру мәселесін пысықтау
НҚА-ға өзгерістер мен толықтырулар енгізу
2019 жылғы
4 -тоқсан
Қаржымині, ҰЭМ, ҰКП (келісу бойынша)
талап етілмейді
9.
Жер қойнауын пайдаланушылардың шығыстарын келісу және бекіту кезінде пайдалану үшін сыртқы экономикалық қызметтің басқа қатысушылары әкелген тауарлармен салыстырғанда жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшарттар не өнімді бөлу туралы келісімдер шеңберінде әкелінетін тауарлардың орташа бағалары бойынша деректер ұсынуды қамтамасыз ету
ЭМ-ге
ақпарат
тоқсан сайын
Қаржымині
талап етілмейді
10.
Бірыңғай құқық қолдану практикасын әзірлеу және халықаралық бизнес-операцияларға қатысушылар мен мемлекеттік кірістер органдары арасындағы келіспеушілерді жою мақсатында жекелеген экспорттық тауарлар бойынша баға белгілеу қағидаларының жобаларын (әдістерін) келісу
Қаржыминіне ақпарат

по противодействию теневой экономике на 2019 - 2021 годы
№ п/п Наименование мероприятия Форма завершения Сроки исполнения Ответственные исполнители Предполагаемые расходы (тыс.тенге) Источники финансирования
1 2 3 4 5 6 7
Показатель результата: уровень теневого оборота в экономике в % к ВВП в 2019 году составит не более 23 %, в 2020 году – не более 20 %, в 2021 году – не более 15 %
1.
Совершенствование методологии статистики теневой экономики
предложения в Комитет по статистике МНЭ
2 квартал 2019 года
МФ, НБ (по согласованию), ГП (по согласованию), МВД, МТСЗН, МЗ, МИИР, НПП (по согласованию)
не требуются
2.
Проработка вопроса внесения изменений в законодательство для стимулирования населения и бизнеса к использованию безналичного расчета
информация в МФ
4 квартал 2019 года
МНЭ, МФ, НБ (по согласованию)
не требуются
3.
Проработка вопроса внесения изменений в законодательство для развития альтернативных пластиковым картам платежных систем (в частности, операторов электронных денег)
внесение изменений и дополнений в НПА
3 квартал 2019 года
НБ (по согласованию), МФ, НПП (по согласованию), АФК (по согласованию)
не требуются
4.
Проработка вопроса внедрения налогового бонуса по проведенным безналичным расчетам для физических лиц на базе налогового кабинета налогоплательщика
внесение изменений и дополнений в НПА
4 квартал 2019 года
МФ, МНЭ
не требуются
5.
Проведение ежегодного розыгрыша по чекам контрольно – кассовых машин в целях стимулирования граждан требовать чеки при денежном расчете
приказ
2 квартал 2019 года
МФ, НПП (по согласованию)
не требуются
6.
Проработка вопроса увеличения порогового значения по постановке на регистрационный учет по налогу на добавленную стоимость и предельного дохода для применения специальных налоговых режимов по безналичным платежам с учетом введения налогового вычета на сумму приобретения онлайн-ККМ либо трехкомпонентной интегрированной системы для лиц, осуществляющих деятельность на основе патента или упрощенной декларации МНЭ
информация в МФ
4 квартал 2019 года
МНЭ, МФ, НПП (по согласованию)
не требуются
7.
Выработка стимулирующих мер по снижению кратности пени, начисляемой на неуплаченную в срок сумму налога и платежа в бюджет в случае представления налогоплательщиком дополнительных деклараций за отчетный налоговый период
внесение изменений и дополнений в НПА
4 квартал 2019 года
МФ
не требуются
8.
Проработка вопроса дальнейшего совершенствования администрирования налога на добавленную стоимость
внесение изменений и дополнений в НПА
4 квартал 2019 года
МФ, МНЭ, НПП (по согласованию)
не требуются
9.
Обеспечение представления данных по средним ценам товаров, ввозимых в рамках контрактов на недропользование либо соглашений о разделе продукции, в сравнении с товарами, ввозимыми прочими участниками внешнеэкономической деятельности, для использования при согласовании и утверждении расходов недропользователей
информация в МЭ
ежеквартально
МФ
не требуются
10.
Согласование проектов Правил (методики) ценообразования по отдельным экспортным товарам в целях выработки единой правоприменительной практики и устранения разногласий между участниками международных деловых операций и органами государственных доходов
информация в МФ

2019-2020 жылдар
ҰЭМ, мүдделі мемлекеттік органдар, ҰКП (келісу бойынша)
талап етілмейді
11.
Тасымалданатын тауарлар мен көлік құралдары туралы алдын ала мәліметтермен алмасу бойынша Түркияның, Иранның уәкілетті органдарымен келісімдер жасасу бойынша шаралар қабылдау
келісімдер
2019 жылғы
4-тоқсан
Қаржымині, ҰЭМ, СІМ
талап етілмейді
12.
Заңнамаға сәйкес Қаржыминінің ақпараттық жүйелерін басқа мемлекеттік органдардың ақпараттық жүйелерімен интеграциялау
пайдалануға беру актісі
2020 жылғы
4-тоқсан
Қаржымині, мүдделі мемлекеттік органдар
талап етілмейді
13.
Қазақстан Республикасының ауылдық елді мекендерін талшықты-оптикалық байланыс желілерінің технологиясы бойынша кең жолақты қолжетімділікпен қамтамасыз ету
Қаржыминіне ақпарат
жыл сайын,
4-тоқсан
АКМ
талап етіледі
мемлекеттік- жекешелік әріптестік шеңберінде
14.
Ауыл шаруашылығы және агроөнеркәсіптік кешенді субсидиялау рәсімдерін жетілдіру
Қаржыминіне ақпарат
2019 жылғы
4-тоқсан
АШМ, ҰЭМ
талап етілмейді
15.
Еңбек шарттарын жасаспай қызметкерлердің еңбегін пайдаланатын жұмыс берушілерге шаралар қолдана отырып, мониторинг жүргізу
Қаржыминіне ақпарат
жартыжылдық қорытындысы бойынша 20 қаңтар мен 20 шілдеден кешіктірмей
Еңбекмині,
АШМ, ЖАО, ҰКП (келісу бойынша)
талап етілмейді
16.
Квазимемлекеттік сектордың ашықтығын арттыру мақсатында, оның ішінде тауарды немесе көрсетілетін қызметті егжей-тегжейлі сипаттай отырып, тендерді ұтып алған тұлға, баға туралы толық ақпаратты, сондай-ақ өндіруші туралы ақпаратты жариялау жолымен оның сатып алу тетігін жетілдіру
Заң жобасы
2019 жылғы
2-тоқсан
Қаржымині, ҰЭМ, ЖАО, ЕК (келісу бойынша), БП (келісу бойынша), ҰКП (келісу бойынша), ҰБХ (келісу бойынша)
талап етілмейді
17.
Қолма-қол ақшасыз нысанда жылжымайтын мүлікпен мәмілелерді жүзеге асыруды ынталандыру тетіктерін әзірлеу
Қаржыминіне ақпарат
2019 жылғы
3-тоқсан
ҰБ (келісу бойынша), АКМ, ҰЭМ, ҚҚҚ (келісу бойынша)
талап етілмейді
18.
Қолма-қол ақшамен есеп айырысу төлемі 1000 еселенген АЕК мөлшерінен асатын сатып алынған тауарлар, орындалатын жұмыстар, көрсетілетін қызметтер бойынша шығыстарды КТС, ЖТС бойынша шегерулерге жатқызудың мүмкін еместігі бөлігінде салық заңнамасына өзгерістер енгізу
Салық кодексіне өзгерістер енгізу
2020 жылғы
1-тоқсан
Қаржымині, ҰЭМ, ҰБ (келісу бойынша),
ҰКП (келісу бойынша)
талап етілмейді
19.
Жеке кәсіпкерлер мен заңды тұлғалардың тіркеу және деректерді беру функциялары бар БКМ қолдануға кезең-кезеңмен көшуін қамтамасыз ету
бұйрық
2019-2020 жылдар,
4-тоқсан
Қаржымині
талап етілмейді
20.
Саудада автоматтандырылған есепке алу жүйелерін және бөлшек саудада белгілі бір қызмет түрлеріне қолма-қол ақшасыз төлемдерді қабылдау құралдарын міндетті түрде енгізу және қолдану мерзімдері бойынша мәселені пысықтау
НҚА-ға өзгерістер мен толықтырулар енгізу
2019 жылғы
4-тоқсан
Қаржымині, АКМ, ҰКП (келісу бойынша)
талап етілмейді
21.
Көлеңкелі экономика саласындағы мәмілелер мен іс-әрекет үшін тараптардың жауапкершіліктерін күшейтудің қисындылығы мәселесін пысықтау
Қаржыминіне ақпарат
2019 жылғы
4-тоқсан
БП (келісу бойынша), Әділетмині, ҰЭМ, ҰКП (келісу бойынша)
талап етілмейді
22.
Кең таралған пайдалы қазбалар, жерасты сулары және емдік балшықтар жөніндегі деректерді Қазақстан Республикасының минералдық ресурстарының деректер банкіне енгізу мәселесін қарау
Қаржыминіне ақпарат
2019 жылғы
4-тоқсан
ИИДМ, АКМ, ЖАО
талап етілмейді
23.
Ақшаны жылыстату/терроризмді қаржыландыру тәуекелдерін бағалау нәтижелері бойынша әзірленген ақшаны жылыстату/терроризмді қаржыландыру тәуекелдерін төмендетуге бағытталған шараларды қабылдау
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
2019 жылғы
2-тоқсан
Қаржымині, МҚІСҚА (келісу бойынша), ҰҚК (келісу бойынша), БП (келісу бойынша), ІІМ, ҰБ (келісу бойынша), Әділетмині, ҰЭМ, МСМ, ҚҚҚ (келісу бойынша)
талап етілмейді
24.
Электрондық сауда-саттықты жетілдіру мәселесін пысықтау
Қаржыминіне ақпарат
2019 жылғы
4-тоқсан
ҰЭМ, АКМ
талап етілмейді
25.
Тауарлар қозғалысының барлық кезеңдерінде (әкелу, өндіру, өткізу) оны жан-жақты бақылау мақсатында тауарларды таңбалауды кезең-кезеңмен енгізу
НҚА-ға өзгерістер мен толықтырулар енгізу
жыл сайын,
4-тоқсан
Қаржымині, ҰЭМ, АКМ, ҰКП (келісу бойынша)
талап етілмейді
26.
СЭҚ жүзеге асыру кезінде "тәуекел тауарларын – бүркемелеу тауарларын" анықтау жөнінде әдістемелік ұсынымдар әзірлеу және қолда бар деректердің негізінде осындай тауарлардың тізбесін жасау
әдістемелік ұсынымдар
2019 жылғы
2-тоқсан
Қаржымині, ҰКП (келісу бойынша)
талап етілмейді
27.
Тәуекелдерді бағалау нәтижелерінің негізінде:

2019-2020 годы
МНЭ, заинтересованные государственные органы,
НПП (по согласованию)
не требуются
11.
Принятие мер по заключению соглашения с уполномоченными органами Турции, Ирана по обмену предварительными сведениями о перемещаемых товарах и транспортных средствах
соглашения
4 квартал 2019 года
МФ, МНЭ, МИД
не требуются
12.
Интеграция информационных систем МФ с информационными системами других государственных органов в соответствии с законодательством
акт ввода в эксплуатацию
4 квартал 2020 года
МФ,
заинтересованные государственные органы
не требуются
13.
Обеспечение широкополосным доступом сельских населенных пунктов Республики Казахстан по технологии волоконно-оптических линий связи
информация в МФ
ежегодно,
4 квартал
МИК
требуются
в рамках государст-венно-частного партнерства
14.
Совершенствование процедуры субсидирования сельского хозяйства и агропромышленного комплекса
информация в МФ
4 квартал 2019 года
МСХ, МНЭ
не требуются
15.
Проведение мониторинга с принятием мер к работодателям, использующим труд работников без заключения трудовых договоров
информация в МФ
по итогам полугодия, не позднее 20 января и 20 июля
МТСЗН, МСХ, МИО, НПП (по согласованию)
не требуются
16.
Совершенствование механизма закупок квазигосударственного сектора в целях повышения их прозрачности, в том числе путем публикации исчерпывающей информации о выигравшем тендер лице, цене, с детальным описанием товара или услуги, а также информации о производителе
проект Закона
2 квартал 2019 года
МФ, МНЭ, МИО, СК (по согласованию), ГП (по согласованию), НПП (по согласованию), НУХ (по согласованию)
не требуются
17.
Разработка механизмов по стимулированию осуществления сделок с недвижимостью в безналичной форме
информация в МФ
3 квартал 2019 года
НБ (по согласованию), МИК, МНЭ, АФК (по согласованию)
не требуются
18.
Внесение изменений в налоговое законодательство в части невозможности отнесения на вычеты по КПН, ИПН расходов по приобретенным товарам, произведенным работам, оказанным услугам, оплата за наличный расчет которых превышает 1000-кратный размер МРП
внесение изменений в Налоговый кодекс
1 квартал 2020 года
МФ, МНЭ, НБ (по согласованию),
НПП (по согласованию)
не требуются
19.
Обеспечение поэтапного перехода индивидуальных предпринимателей и юридических лиц на применение ККМ с функцией фиксации и передачи данных
приказ
2019-2020 годы, 4 квартал
МФ
не требуются
20.
Проработка вопроса по срокам введения обязательного внедрения и применения автоматизированных учетных систем в торговле и средств приема безналичных платежей к определенным видам деятельности в розничной торговле
внесение изменений и дополнений в НПА
4 квартал 2019 года
МФ, МИК, НПП (по согласованию)
не требуются
21.
Проработка вопроса целесообразности усиления ответственности сторон за сделки и действия в сфере теневой экономики
информация в МФ
4 квартал 2019 года
ГП (по согласованию), МЮ, МНЭ, НПП (по согласованию)
не требуются
22.
Рассмотрение вопроса включения в Банк данных минеральных ресурсов Республики Казахстан данных по общераспространенным полезным ископаемым, подземным водам и лечебной грязи
информация в МФ
4 квартал 2019 года
МИИР, МИК, МИО
не требуются
23.
Принятие мер, направленных на снижение рисков отмывания денег/финансирования терроризма, выработанных по результатам оценки рисков отмывания денег/финансирования терроризма
постановление Правительства Республики Казахстан
2 квартал 2019 года
МФ, АДГСПК (по согласованию), КНБ (по согласованию), ГП (по согласованию), МВД, НБ (по согласованию), МЮ, МНЭ, МКС, АФК (по согласованию)
не требуются
24.
Проработка вопроса совершенствования электронной торговли
информация в МФ
4 квартал 2019 года
МНЭ, МИК
не требуются
25.
Поэтапное внедрение маркировки товаров в целях всестороннего контроля товаров на всех этапах его движения (ввоз, производство, реализация)
внесение изменений и дополнений в НПА
ежегодно, 4 квартал
МФ, МНЭ, МИК, НПП (по согласованию)
не требуются
26.
Разработка методических рекомендаций по выявлению "товаров риска – товаров прикрытия" при осуществлении ВЭД и создание на основании имеющихся данных перечня таких товаров
методические рекомендации
2 квартал 2019 года
МФ, НПП (по согласованию)
не требуются
27.
Разработка на основании результатов оценки рисков методических рекомендаций по отбору участников внешнеэкономической деятельности для проведения:

1) камералдық кедендік тексерулер;
2) көшпелі кедендік тексерулер жүргізу үшін сыртқы экономикалық қызметке қатысушыларды іріктеу бойынша әдістемелік ұсынымдар әзірлеу
әдістемелік ұсыныстар
2019 жылғы
2-тоқсан
Қаржымині
талап етілмейді
28.
Оңтүстік Кореяның тәжірибесі бойынша салықтық әкімшілендіру мақсатында үшінші тұлғалардың бірыңғай дерекқорын құру бөлігінде заңнаманы жетілдіру мәселесін пысықтау
Қаржыминіне ақпарат
2020 жылғы
2-тоқсан
ҰЭМ, АКМ
талап етілмейді
29.
Заңнаманы:
Онлайн БКМ мәліметтерін пайдалана отырып, камералдық бақылау рәсімін іске қосу;
хронометражды зерттеулер мен рейдтер тағайындау бойынша ТБЖ модельдерін енгізу;
электрондық (қашықтықтан) хронометраждық зерттеулерді енгізу бөлігінде жетілдіру мәселесін пысықтау
Қаржыминіне ақпарат
2019 жылғы
4-тоқсан
ҰЭМ, Қаржымині,
ҰКП (келісу бойынша)
талап етілмейді
30.
Салық базасының жойылуына және салық салудан пайда алуды болдырмауға (ескертпелер мен хабарламаларды есепке ала отырып) қарсы іс-әрекет жасау мақсатында Салықтық келісімдерге қатысты шараларды іске асыру туралы конвенцияны ратификациялау
Қазақстан Республикасы Заңының жобасы
2019 жылғы
4-тоқсан
Қаржымині
талап етілмейді
31.
"Электрондық шот-фактуралар" ақпараттық жүйесіндегі "Виртуалды қойма" модулінде тауарлардың тізбесін кеңейту
бұйрық
2019 жылғы
1-тоқсан
Қаржымині
талап етілмейді
32.
ҚҚС бақылау шотын ерікті қолдану нәтижелері бойынша 2020 жылдан бастап барлық ҚҚС төлеушілердің ҚҚС бақылау шотын міндетті түрде қолдануға көшуі мәселесін қарау
НҚА-ға өзгерістер мен толықтырулар енгізу
2019 жылғы
4-тоқсан
Қаржымині
талап етілмейді
33.
Қазынашылықты сүйемелдеу жөніндегі пилоттық жобада тәуекелдерді басқару жүйесін қолдануды кеңейту
бұйрық
2019 жылғы
1-тоқсан
Қаржымині
талап етілмейді
34.
Камералдық бақылау мақсаттары үшін салық есептілігінің нысанын жетілдіру
бұйрық
2019 жылғы
4-тоқсан
Қаржымині
талап етілмейді
35.
"Аэроғарыштық мониторингті пайдалана отырып, салық төлеушілерді салықтық әкімшілендіру" жобасын мынадай бөлікте іске асыру мәселесін қарау:
- кең таралған пайдалы қазбаларды заңсыз өндіруге қарсы іс-қимыл;
- ауыл шаруашылығы мақсатындағы жерлерді нақты пайдалану мониторингі
пилоттық жоба
2019 жылғы
2-тоқсан
Қаржымині, ИИДМ, ҰЭМ, АШМ, ЖАО
талап етілмейді
36.
"Мемлекеттік жер кадастры" автоматтандырылған ақпараттық жүйесінің дерекқорын өзектілендіру бойынша жұмыстарды жалғастыру
Қаржыминіне ақпарат
2019 жылғы
2-тоқсан
АШМ, ҰЭМ, ЖАО
талап етілмейді
37.
Озық шетелдік тәжірибені ескере отырып, тұрғын үйді заңсыз жалға беретін адамдарды анықтау және кейіннен мемлекеттік кірістер органдарына есепке қою жөніндегі жұмысты күшейту. БАҚ, Интернет-ресурстар мониторингі, Жылжымайтын мүлікпен операциялар бойынша риэлторлар қауымдастығымен жұмыс істеу.
бірлескен бұйрық
2019 жылғы
3-тоқсан
Қаржымині, ІІМ, ҰЭМ
талап етілмейді
38.

1) камеральных таможенных проверок;
2) выездных таможенных проверок
методические рекомендации
2 квартал 2019 года
МФ
не требуются
28.
Проработка вопроса совершенствования законодательства в части создания по опыту Южной Кореи единой базы данных третьих лиц для целей налогового администрирования
информация в МФ
2 квартал 2020 года
МНЭ, МИК
не требуются
29.
Проработка вопроса совершенствования законодательства в части обеспечения:
запуска процедур камерального контроля с использованием сведений онлайн ККМ;
внедрения моделей СУР по назначению хронометражных обследований и рейдов;
внедрения электронных (дистанционных) хронометражных обследований
информация в МФ
4 квартал 2019 года
МНЭ, МФ, НПП (по согласованию)
не требуются
30.
Ратификация Конвенции по выполнению мер, относящихся к налоговым соглашениям, в целях противодействия размыванию налоговой базы и выводу прибыли из-под налогообложения (с учетом оговорок и уведомлений)
проект Закона Республики Казахстан
4 квартал 2019 года
МФ
не требуются
31.
Расширение перечня товаров в модуле "Виртуальный склад" информационной системы "Электронные счета фактуры"
приказ
1 квартал 2019 года
МФ
не требуются
32.
Рассмотрение вопроса перевода на обязательное применение контрольного счета НДС всеми плательщиками НДС по результатам добровольного применения контрольного счета НДС
внесение изменений и дополнений в НПА
4 квартал 2019 года
МФ
не требуются
33.
Расширение применения системы управления рисками в пилотном проекте по казначейскому сопровождению
приказ
1 квартал 2019 года
МФ
не требуются
34.
Совершенствование формы налоговой отчетности для целей камерального контроля
приказ
4 квартал 2019 года
МФ
не требуются
35.
Рассмотрение вопроса реализации проекта "Налоговое администрирование налогоплательщиков с использованием аэрокосмического мониторинга" в части:
- противодействия незаконной добыче общераспространенных полезных ископаемых;
- мониторинга фактического использования земель сельскохозяйственного назначения
пилотный проект
2 квартал 2019 года
МФ, МИИР, МНЭ, МСХ, МИО
не требуются
36.
Продолжение работ по актуализации базы данных автоматизированной информационной системы "Государственного земельного кадастра"
информация в МФ
2 квартал 2019 года
МСХ, МНЭ, МИО
не требуются
37.
Усиление работы по выявлению и последующей постановке на учет в органах государственных доходов лиц, нелегально предоставляющих жилище внаем, с учетом передового зарубежного опыта. Мониторинг СМИ, Интернет-ресурсов, работа с ассоциацией риелторов по операциям с недвижимостью
совместный приказ
3 квартал 2019 года
МФ, МВД, МНЭ
не требуются
38.

ШЫҰ-ға мүше мемлекеттердің кеден қызметтері арасындағы энергия ресурстарының орын ауыстыруын бақылау саласында ақпарат алмасу туралы 2008 жылғы 30 қазандағы хаттама шеңберінде жұмысты жандандыру
ақпарат алмасу жөніндегі техникалық шарттар
2019 жылғы
4-тоқсан
Қаржымині
талап етілмейді
39.
Камералдық бақылаудың жаңа рәсімдерін әзірлеу, оның ішінде:
1) импорттан соңғы тұтынушыға дейін толассыз бақылау рәсімі;
2) импорт бойынша деректерді пайдаланылатын рәсімдер және басқалары
камералдық бақылау рәсімдерінің тізілімі
жыл сайын
Қаржымині
талап етілмейді
40.
Мына:
- ақшамен және (немесе) өзге мүлікпен күдікті операциялар туралы ақпаратты қаржылық мониторингтеу субъектілері бағыттарының қолданыстағы рәсімдері және оларды тоқтата тұру тәртібі;
- төлем жүйелерінің халықаралық операторлары (Moneygram, Contact, Faster, Western Union, Золотая Корона және т. б.) үшін қылмыстық жолмен алынған кірістерді заңдастыруға (жылыстатуға) және терроризмді қаржыландыруға қарсы іс-қимыл режимі бөлігінде заңнаманы жетілдіру
НҚА-ға өзгерістер мен толықтырулар енгізу
2019 жылғы
4-тоқсан
Қаржымині, ҚҚҚ (келісу бойынша)
талап етілмейді
41.
Жолаушылар мен жүкті тұрақты автомобильдік тасымалдаудың қалалық (қала маңы) бағыттарында жолаушыларды электрондық билеттендіру жүйелерін енгізу
Қаржыминіне ақпарат
2019 жылғы
4-тоқсан
ИИДМ, ЖАО, ҰБ (келісу бойынша), ҰКП (келісу бойынша)
талап етілмейді
42.
Бірыңғай электрондық тауар-көлік құжатын әзірлеу, "ЭШФ" АЖ-мен интеграциялау
жүйені әзірлеу және интеграциялау
2019 жылғы
4-тоқсан
ИИДМ, Қаржымині
талап етілмейді
43.
Өткізілетін жүктер мен тасымалдаушылар туралы деректерді беру бөлігінде АӨЖЖ (авто өлшеу жүйелері жүйесі) Қаржымині Мемлекеттік кірістер комитетінің ақпараттық жүйелерімен интеграциялау жөнінде ұсыныстар әзірлеу
бірлескен бұйрық
2019 жылғы
2-тоқсан
ИИДМ, Қаржымині
талап етілмейді
44.
Ерекше қорғалатын табиғи аумақтарды пайдаланғаны үшін төлемақы алу жүйесін автоматтандыру (автокөлік) бойынша ұсыныстар әзірлеу
Қаржыминіне ақпарат
2019 жылғы
2-тоқсан
АШМ
талап етілмейді
45.
Қаржы мониторингіне жататын операциялар бойынша ведомствоаралық ақпараттық өзара іс-қимыл процесін жетілдіру
ведомствоаралық келісімге өзгерістер мен толықтырулар енгізу
2019 жылғы
1-тоқсан
Қаржымині, ҰБ (келісу бойынша)
талап етілмейді
46.
Мұнай өндіретін зауыттар өндірісінің паспорттарын мына жағдайларда кері қайтарып алу тетігін пысықтау:
1) өндірудің нақты көрсеткіштерінің өндіру паспортындағы көрсеткіштерге сәйкес келмеу фактілерінің анықталуы;
2) мұнайдың келіп түскен, қайта өңделген, қалдық және тиеп шығарылған көлемдері бойынша белгіленген есептердің жүйелі түрде ұсынылмауы;

Активизация работы в рамках Протокола между таможенными службами государств-членов ШОС об обмене информацией в области контроля за перемещением энергоресурсов от 30 октября 2008 года
технические условия по обмену информации
4 квартал 2019 года
МФ
не требуются
39.
Выработка новых процедур камерального контроля, в том числе:
1) процедуры сквозного контроля от импорта до конечного потребителя;
2) процедуры с использованием данных по импорту и другие
реестр процедур камерального контроля
ежегодно
МФ
не требуются
40.
Совершенствование законодательства в части:
- действующих процедур направления субъектам финансового мониторинга информации о подозрительных операциях с деньгами и (или) иным имуществом и порядка их приостановления;
- режима противодействия легализации (отмыванию) доходов, полученных преступным путем, и финансированию терроризма для международных операторов платежных систем (Moneygram, Contact, Faster, Western Union, Золотая Корона и.т.п.)
внесение изменений и дополнений в НПА
4 квартал 2019 года
МФ, АФК (по согласованию)
не требуются
41.
Внедрение систем электронного билетирования пассажиров на городских (пригородных) маршрутах регулярных автомобильных перевозках пассажиров и багажа
информация в МФ
4 квартал 2019 года
МИИР, МИО, НБ (по согласованию), НПП (по согласованию)
не требуются
42.
Разработка единого электронного товарно-транспортного документа, интеграция с ИС "ЭСФ"
разработка системы и интеграция
4 квартал 2019 года
МИИР, МФ
не требуются
43.
Выработка предложений по интеграции САИС (система авто измерительных систем) с информационными системами Комитета государственных доходов МФ в части передачи данных о перемещаемых грузах и перевозчиках
совместный приказ
2 квартал 2019 года
МИИР, МФ
не требуются
44.
Выработка предложений по автоматизации системы взимания платы за использование особо охраняемых природных территорий (автотранспорт)
информация в МФ
2 квартал 2019 года
МСХ
не требуются
45.
Совершенствование процесса межведомственного информационного взаимодействия по операциям, подлежащим финансовому мониторингу
внесение изменений и дополнений в межведомственное соглашение
1 квартал 2019 года
МФ, НБ (по согласованию)
не требуются
46.
Проработка механизма отзыва паспортов производства нефтеперерабатывающих заводов в случаях:
1) установления фактов несоответствия фактических показателей производства показателям паспорта производства;
2) систематического непредставления установленных отчетов по поступившим, переработанным, остаточным и отгруженным объемам нефти;

3) сатып алынатын (қабылданатын) шикі мұнайдың және (немесе) газ конденсатының және (немесе) қайта өңдеу өнімдерінің шыққан жерін, сондай-ақ мұнайдың және (немесе) газ конденсатының және (немесе) қайта өңдеу өнімдерінің сапасын растайтын құжаттар болмаған кезде мұнай берушілерден шикі мұнайды және (немесе) газ конденсатын және (немесе) қайта өңдеу өнімдерін сатып алу, сонымен қатар қайта өңдеуге қабылдау фактілерінің анықталуы;
4) сатып алынатын (қабылданатын) шикі мұнайдың және (немесе) газ конденсатының көлемдері мен жер қойнауын пайдаланушылар және жеткізушілердің есептеріндегі көлемдерінің арасында айырманың болуы;
5) қайта өңдеу мақсатында қабылданған (сатып алынған) шикі мұнайды және (немесе) газ конденсатын және (немесе) қайта өңдеу өнімдерін өткізу фактілерінің анықталуы;
6) құрамында металл бар қосындыларды (дизель отыны үшін антистатикалық қосындылардан басқа, темір, марганец, қорғасын және басқалары) пайдалана отырып, бензин мен дизель отынын өндіру фактілерінің анықталуы;
7) екі немесе одан да көп мұнай өнімдерін өндірушілердің мұнай өнімдерін өндіру үшін бір ғана жабдықты пайдалану фактілерінің анықталуы;
8) банкрот болу, сауықтыру рәсімінің жүргізілуі және/немесе өндірістің тоқтап қалуы, объектінің сатылуы, заңды тұлға атауының өзгеруі, берешекті өтеу есебіне объектіні табыстау фактілерінің анықталуы
Қаржыминіне ақпарат
2019 жылғы
4-тоқсан
ЭМ
талап етілмейді
47.
Қылмыстық жаза белгілері болмаған жағдайда, олардың шығу тегінің заңдылығын растайтын құжаттарсыз шикізатты сатып алу және қайта өңдеу кезінде Қазақстан Республикасының Әкімшілік құқық бұзушылық туралы кодексіне жауапкершілік белгілеудің (айыппұл) орындылығы мәселесін пысықтау
Заң жобасының тұжырымдамасы
2020-2021
жылдар
ЭМ
талап етілмейді
48.
Өндірілген көмірсутектерді дұрыс есепке алуды қамтамасыз етпегені үшін Қазақстан Республикасының Әкімшілік құқық бұзушылық туралы кодексінде жауапкершілікті күшейтудің (айыппұлды көбейту) орындылығы мәселесін пысықтау
Заң жобасының тұжырымдамасы
2020-2021
жылдар
ЭМ
талап етілмейді
49.
Кеден органдарының тәуекелдерді басқару жүйесін, оның ішінде субъектілік-бағдарланған тәсілді және пост-кедендік бақылау жүргізуді жетілдіру
бұйрық
2019 жылғы
2-тоқсан
Қаржымині
талап етілмейді
50.
Кедендік бақылау кезінде тәуекелдерді анықтау үшін пайдаланылатын бағалы ақпаратты қалыптастыру қағидаттарын бекіту
бұйрық
2019 жылғы
1-тоқсан
Қаржымині
талап етілмейді
51.
Міндетті алдын ала электрондық ақпараттандырумен (TIR EPD) ХЖТ жүйесін қолдану практикасын халықаралық автомобиль тасымалдарында кеңейту жөніндегі шаралар кешенін іске асыру
бұйрық
2019 жылғы
2-тоқсан
Қаржымині
талап етілмейді
52.
Шағын бизнес үшін барлық арнайы салықтық режимдер бойынша шағын кәсіпкерлік субъектілерін бухгалтерлік есепті жүргізу міндеттемесінен босату және олардың салықтық есептілікті тапсыруын жеңілдету мүмкіндігі мәселесін пысықтау
НҚА-ға өзгерістер мен толықтырулар енгізу
2019 жылғы
4-тоқсан
Қаржымині, ҰЭМ
талап етілмейді
53.
Мемлекеттік қорғаныстық тапсырысты орындаушылардың шарттарын қазынашылық сүйемелдеу тетігін айқындау жөніндегі мәселені пысықтау
Қаржыминіне ақпарат
2019 жылғы
1-тоқсан
ҚАӨМ, ҰЭМ
талап етілмейді
54.
Заңнамада белгіленген тәртіппен акцизделетін өнімдер айналымы саласындағы жосықсыз салық төлеушілерге, сондай-ақ сыртқы экономикалық қызметке
қатысушыларға қатысты тексерулер жүргізуді ұйымдастыру
тексеру нәтижелері туралы актілер

3) установления фактов приобретения, а также принятия на переработку сырой нефти и (или) газового конденсата, и (или) продуктов переработки у поставщиков нефти при отсутствии документов, подтверждающих происхождение приобретаемых (принимаемых) сырой нефти и (или) газового конденсата, и (или) продуктов переработки, а также качество поставляемых сырой нефти и (или) газового конденсата, и (или) продуктов переработки;
4) наличия разницы в приобретенных (принимаемых) объемах сырой нефти и (или) газового конденсата с объемами, указанными в отчетах недропользователей и поставщиков;
5) установления фактов реализации сырой нефти и (или) газового конденсата, и (или) продуктов переработки, полученных (приобретенных) с целью переработки;
6) установления фактов производства бензина и дизельного топлива с использованием металлосодержащих присадок (железо, марганец, свинец и другие, кроме антистатических присадок для дизельного топлива);
7) установления фактов использованию одного и того же оборудования для производства нефтепродуктов двумя и более производителями нефтепродуктов;
8) наличия фактов банкротства, процедуры реабилитации и/или простаивания производства, продажи объекта, изменения наименования юридического лица, передачи объекта в счет погашения задолженности
информация в МФ
4 квартал 2019 года
МЭ
не требуются
47.
Проработка вопроса целесообразности установления ответственности в Кодекс Республики Казахстан об административных правонарушениях (штраф) при приобретении и переработке сырья без документов, подтверждающих законность их происхождения, в случае отсутствия признаков уголовного наказания
концепция проекта Закона
2020-2021 годы
МЭ
не требуются
48.
Проработка вопроса целесообразности усиления ответственности в Кодексе Республики Казахстан об административных правонарушениях (увеличение штрафа) за необеспечение достоверного учета добытых углеводородов
концепция проекта Закона
2020-2021 годы
МЭ
не требуются
49.
Совершенствование системы управления рисками таможенных органов, в том числе субъектно-ориентированный подход, и проведение пост-таможенного контроля
приказ
2 квартал 2019 года
МФ
не требуются
50.
Утверждение принципов формирования ценовой информации, используемой для выявления рисков при таможенном контроле
приказ
1 квартал 2019 года
МФ
не требуются
51.
Реализация комплекса мер по расширению в международных автомобильных перевозках практики применения системы МДП с обязательным предварительным электронным информированием (TIR EPD)
приказ
2 квартал 2019 года
МФ
не требуются
52.
Проработка вопроса возможности освобождения субъектов малого предпринимательства по всем специальным налоговым режимам для малого бизнеса от обязательства по ведению бухгалтерского учета и упрощения сдачи налоговой отчетности
внесение изменений и дополнений в НПА
4 квартал 2019 года
МФ, МНЭ
не требуются
53.
Проработка вопроса по определению механизма казначейского сопровождения договоров исполнителей государственного оборонного заказа
информация в МФ
1 квартал 2019 года
МОАП, МНЭ
не требуются
54.
Организация в установленном законодательством порядке проведения проверок в отношении недобросовестных налогоплательщиков в сфере оборота подакцизной продукции, а также участников внешнеэкономической деятельности
акты о результатах проверок

жартыжылдық қорытындылары бойынша 20 қаңтар мен 20 шілдеден кешіктірмей
Қаржымині
талап етілмейді
55.
Қазақстан Республикасының аумағы арқылы транзит кезінде тауарларға және көлік құралдарына қатысты байланыс және бақылау жүйесін орнату мәселесін қарау
бірлескен бұйрық
2019 жылғы
1-тоқсан
Қаржымині, ҚАӨМ, ИИДМ
талап етілмейді
56.
Іс-шараларды жоспарлау мен іске асырудың барлық кезеңдерінде бюджетті қалыптастыруға қатысушыларды жауапкершілікке тарту мен жауапкершіліктің аражігін ажыратудың тиімді тетігін құру мәселесін пысықтау
Қаржыминіне ақпарат
2019 жылғы
2-тоқсан
ҰЭМ, ЖАО, БП (келісу бойынша), ЕК (келісу бойынша), ҰКП (келісу бойынша)
талап етілмейді
57.
Салық органдарының іс жүзінде тауарлар жеткізуді, жұмыстар мен қызметтердің орындалуын айқындау мүмкіндігі бөлігінде салық заңнамасына ұсыныстар енгізу мәселесін пысықтау
НҚА-ға өзгерістер мен толықтырулар енгізу
2019 жылғы
4-тоқсан
Қаржымині, ҰЭМ
мүдделі мемлекеттік органдар
талап етілмейді
58.
ТБЖ пайдалануды кеңейту арқылы, атап айтқанда:
1) хронометраждық зерттеу тағайындау;
2) салық төлеуден жалтаруға жәрдемдесуді болжау кезінде салықтық әкімшілендірудің тиімділігін арттыру
тәуекелдерді басқарудың ақпараттық жүйесінің модулін өнеркәсіптік пайдалануға беру актісі
2019 жылғы
1-тоқсан
Қаржымині
талап етілмейді
59.
Астананың, республикалық, облыстық және аудандық маңызы бар қалалардың аумағында орналасқан автоотын құю станцияларында бақылау құрылғыларын енгізуді қамтамасыз ету
пайдалануға беру актілері
2019 жылғы
1-тоқсан
Қаржымині
талап етілмейді
60.
Міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыруды енгізу бойынша мониторинг жүргізу және шаралар қабылдау
мониторинг
жүргізу
2020 жылғы
4-тоқсан
ДСМ (жинақтау), ҰЭМ, Еңбекмині
талап етілмейді
Ескертпе: аббревиатуралардың толық жазылуы:
АШМ
Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрлігі
АКМ
Қазақстан Республикасының Ақпарат және коммуникациялар министрлігі
Әділетмині
Қазақстан Республикасының Әділет министрлігі
БП
Қазақстан Республикасының Бас прокуратурасы
ДСМ
Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрлігі
ЕК
Республикалық бюджеттің атқарылуын бақылау жөніндегі есеп комитеті
Еңбекмині
Қазақстан Республикасының Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі
ЖС
Қазақстан Республикасының Жоғарғы Соты
ИИДМ
Қазақстан Республикасының Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігі
Қаржымині
Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі
ҚАӨМ
Қазақстан Республикасының Қорғаныс және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігі
МСМ
Қазақстан Республикасының Мәдениет және спорт министрлігі
МҚІСҚА
Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі
СІМ
Қазақстан Республикасының Сыртқы істер министрлігі
ҰБ
Қазақстан Республикасының Ұлттық банкі
ҰҚК
Қазақстан Республикасының Ұлттық қауіпсіздік комитеті
ҰЭМ
Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика министрлігі
ІІМ
Қазақстан Республикасының Ішкі істер министрлігі
ЭМ
Қазақстан Республикасының Энергетика министрлігі
ҰКП
"Атамекен" Қазақстан Республикасының ұлттық кәсіпкерлер палатасы
ҚҚҚ
Қазақстан қаржыгерлерінің қауымдастығы
ШЫҰ
Шанхай ынтымақтастық ұйымы
АЕК
айлық есептік көрсеткіш
БКМ
бақылау-касса машиналары
БАҚ
бұқаралық ақпарат құралдары
ЖТС
жеке табыс салығы
ЖАО
жергілікті атқарушы органдар
КТС
корпоративтік табыс салығы
ҚҚС
қосылған құн салығы
НҚА
нормативтік құқықтық акт
СЭҚ
сыртқы экономикалық қызмет
ТБЖ
тәуекелдерді басқару жүйесі
ҰБХ
ұлттық басқарушы холдингтер
"ЭШФ" АЖ
электрондық шот-фактуралар ақпараттық жүйесі

по итогам полугодия, не позднее 20 января и 20 июля
МФ
не требуются
55.
Рассмотрение вопроса по установлению системы связи и слежения в отношении товаров и транспортных средств при транзите через территорию Республики Казахстан
совместный приказ
1 квартал 2019 года
МФ, МОАП, МИИР
не требуются
56.
Проработка вопроса создания эффективного механизма привлечения к ответственности участников формирования бюджета и разграничения ответственности на всех этапах планирования и реализации мероприятий
информация в МФ
2 квартал 2019 года
МНЭ, МИО, ГП (по согласованию), СК (по согласованию), НПП (по согласованию)
не требуются
57.
Проработка вопроса внесения предложений в налоговое законодательство в части возможности определения налоговыми органами фактической поставки товаров, выполнения работ и услуг
внесение изменений и дополнений в НПА
4 квартал 2019 года
МФ, МНЭ, заинтересованные государственные органы
не требуются
58.
Повышение эффективности налогового администрирования путем расширения использования СУР при:
1) назначении хронометражных обследований;
2) прогнозировании пособничества в уклонении от уплаты налогов
акт ввода в промышленную эксплуатацию модуля информационной системы управления рисками
1 квартал 2019 года
МФ
не требуются
59.
Обеспечение внедрения контрольных приборов учета на автозаправочных станциях, расположенных на территориях столицы, городов республиканского, областного и районного значения
акты ввода в эксплуатацию
1 квартал 2019 года
МФ
не требуются
60.
Проведение мониторинга и принятие мер по внедрению обязательного социального медицинского страхования
проведение мониторинга
4 квартал 2020 года
МЗ (созыв), МНЭ, МТСЗН
не требуются
Примечание: расшифровка аббревиатур:
МСХ
Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан
МИК
Министерство информации и коммуникаций Республики Казахстан
МЮ
Министерство юстиции Республики Казахстан
ГП
Генеральная прокуратура Республики Казахстан
МЗ
СК
Министерство здравоохранения Республики Казахстан
Счетный комитет по контролю за исполнением республиканского бюджета
МТСЗН
Министерство труда и социальной защиты населения Республики Казахстан
ВС
Верховный Суд Республики Казахстан
МИИР
Министерство индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан
МФ
Министерство финансов Республики Казахстан
МОАП
Министерство оборонной и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан
МКС
Министерство культуры и спорта Республики Казахстан
АДГСПК
МИД
Агентство Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции
Министерство иностранных дел Республики Казахстан
НБ
Национальный банк Республики Казахстан
КНБ
Комитет национальной безопасности Республики Казахстан
МНЭ
Министерство национальной экономики Республики Казахстан
МВД
Министерство внутренних дел Республики Казахстан
МЭ
Министерство энергетики Республики Казахстан
НПП
Национальная палата предпринимателей Республики Казахстан "Атамекен"
АФК
ассоциация финансистов Казахстана
ШОС
Шанхайская организация сотрудничества
МРП
месячный расчетный показатель
ККМ
контрольно-кассовые машины
СМИ
средства массовой информации
ИПН
индивидуальный подоходный налог
МИО
местные исполнительные органы
КПН
корпоративный подоходный налог
НДС
налог на добавленную стоимость
НПА
нормативно-правовой акт
ВЭД
внешнеэкономическая деятельность
СУР
система управления рисками
НУХ
национальные управляющие холдинги
ИС "ЭСФ"
информационная система электронных счетов-фактур