"Қазақстан Республикасы Үкіметінің және Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің "Астана" халықаралық қаржы орталығын құру мен дамыту жөніндегі ұзақ мерзімді перспективаға арналған бірлескен іс-қимыл жоспарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2015 жылғы 30 мамырдағы № 393 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2019 жылғы 25 қаңтардағы № 18 қаулысы.
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Қазақстан Республикасы Үкіметінің және Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің "Астана" халықаралық қаржы орталығын құру мен дамыту жөніндегі ұзақ мерзімді перспективаға арналған бірлескен іс-қимыл жоспарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2015 жылғы 30 мамырдағы № 393 қаулысына мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасы Үкіметінің және Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің "Астана" халықаралық қаржы орталығын құру мен дамыту жөніндегі ұзақ мерзімді перспективаға арналған бірлескен іс-қимыл жоспарында:
2.5.1-бөлім мынадай мазмұндағы алтыншы бөлікпен толықтырылсын:
"Капитал нарығын жандандыру мақсатында тәуелсіз қорлар мен ірі шетелдік инвесторларды тартуға арналған тиімді құралдардың бірі ретінде қоса инвестициялау қағидатымен қызметін жүзеге асыратын Шикізаттық емес секторға тікелей инвестициялар қорын құру және АХҚО базасында оқшауландыру мүмкіндігін қарау да өзекті.
Ағылшын құқығын пайдалана отырып, АХҚО базасында Шикізаттық емес секторға тікелей инвестициялар қорын құру оның тиімділігін арттырады және инвесторлардың сенімділігін қамтамасыз етеді.
Өз кезегінде Шикізаттық емес секторға тікелей инвестициялар қоры қоса қаржыландыру міндетті шартымен шикізаттық емес секторлардағы ірі және озық жобаларға инвестициялауға бағытталатын болады.";
"Қазақстан Республикасы Үкіметінің және Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің "Астана" халықаралық қаржы орталығын құру мен дамыту жөніндегі ұзақ мерзімді перспективаға арналған бірлескен іс-қимыл жоспары" деген қосымшада:
реттік нөмірлері 5, 6 және 8-жолдар алып тасталсын;
реттік нөмірі 18-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
18
Қаржы технологиялары нарығының ірі халықаралық қатысушыларын (стартап-акселераторларды, венчурлық қорларды, қаржы институттарын және технологиялық компанияларды) тарту
меморандум, шарт, келісім
үнемі
"АХҚО әкімшілігі" АҚ (келісім бойынша)
АКМ, ИИДМ, "KAZAKH INVEST" ҰК" АҚ
(келісім бойынша)
";
реттік нөмірлері 24, 26 және 28-жолдар алып тасталсын;
реттік нөмірі 32-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
32
Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің мемлекеттік исламдық бағалы қағаздарды шығаруы
бағалы қағаздар эмиссиясы
2020 жылғы
желтоқсан
Қаржымині, "АХҚО әкімшілігі" АҚ (келісім бойынша)
";

О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 30 мая 2015 года № 393 "Об утверждении Плана совместных действий Правительства Республики Казахстан и Национального Банка Республики Казахстан по созданию и развитию Международного финансового центра "Астана" на долгосрочную перспективу"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 25 января 2019 года № 18
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 30 мая 2015 года № 393 "Об утверждении Плана совместных действий Правительства Республики Казахстан и Национального Банка Республики Казахстан по созданию и развитию Международного финансового центра "Астана" на долгосрочную перспективу" следующие изменения и дополнения:
в Плане совместных действий Правительства Республики Казахстан и Национального Банка Республики Казахстан по созданию и развитию Международного финансового центра "Астана" на долгосрочную перспективу, утвержденном указанным постановлением:
раздел 2.5.1 дополнить частью шестой следующего содержания:
"В целях активизации рынка капитала также актуально рассмотрение возможности создания и локализации на базе МФЦА Фонда прямых инвестиций в несырьевой сектор, осуществляющего деятельность на принципе соинвестирования, как одного из эффективных инструментов для привлечения независимых фондов и крупных иностранных инвесторов.
Создание Фонда прямых инвестиций в несырьевой сектор на базе МФЦА с использованием английского права повысит его эффективность и обеспечит уверенность инвесторов.
В свою очередь Фонд прямых инвестиций в несырьевой сектор будет нацелен на инвестирование в крупные и прорывные проекты в несырьевых секторах с обязательным условием со-финансирования.";
в приложении "План мероприятий по реализации Плана совместных действий Правительства Республики Казахстан и Национального Банка Республики Казахстан по созданию и развитию Международного финансового центра "Астана" на долгосрочную перспективу":
строки, порядковые номера 5, 6 и 8, исключить;
строку, порядковый номер 18, изложить в следующей редакции:
"
18
Привлечение крупных международных участников рынка финансовых технологий (стартап-акселераторов, венчурных фондов, финансовых институтов и технологических компаний)
меморандум, договор, соглашение
постоянно
АО "Администрация МФЦА" (по согласованию) МИК, МИИР, АО "НК KAZAKH INVEST" (по согласованию)
";
строки, порядковые номера 24, 26 и 28, исключить;
строку, порядковый номер 32, изложить в следующей редакции:
"
32
Выпуск Министерством финансов Республики Казахстан государственных исламских ценных бумаг
эмиссия ценных бумаг
декабрь 2020 года
МФ, АО "Администрация МФЦА" (по согласованию)
";

мынадай мазмұндағы реттік нөмірі 38-1-жолмен толықтырылсын:
"
38-1
АХҚО биржасында исламдық бағалы қағаздарды шығару мүмкіндігін қарау
Қаржыминіне ақпарат
2019 – 2020 жыл шілде
"АХҚО биржасы" ЖК
(келісім бойынша), "ҚазАгро" ҰБХ" АҚ (келісім бойынша), "Бәйтерек" ҰБХ" АҚ (келісім бойынша)
";
реттік нөмірі 50-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
50
АХҚО-ны қаржылық хаб ретінде ілгерілету жөніндегі іс-шаралар:
1) АХҚО-ның шетелдегі инвестициялық тартымдылығына жәрдемдесу;
2) АХҚО-ны дамыту және ілгерілету бойынша ҚР СІМ-мен бірлескен іс-шараларды іске асыру
дөңгелек үстелдер, баспасөз турлары, роуд-шоу, конференцияларға қатысу, БАҚ-пен жұмыс
Қаржыминіне ақпарат
үнемі
үнемі
"АХҚО әкімшілігі" АҚ (келісім бойынша), СІМ
"АХҚО әкімшілігі" АҚ (келісім бойынша), СІМ
";
реттік нөмірі 66-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
66
АХҚО базасында бухгалтерлік есеп және аудит саласындағы тәуелсіз қадағалау органын құру орындылығын талдау
Қаржыминіне ақпарат
2020 жылғы қаңтар
"АХҚО әкімшілігі" АҚ (келісім бойынша), Қаржымині,
ҰБ (келісім бойынша)
";
мынадай мазмұндағы реттік нөмірлері 67-1, 67-2, 67-3, 67-4, 67-5, 67-6, 67-7, 67-8 және 67-9-жолдармен толықтырылсын:
"
67-1
Құжаттарды ресімдеуге, көлік құралдарын тіркеуге және есепке алуға, тұрғын үй іздеуге жәрдем беруді және әлеуметтік институттармен өзара іс-қимылды қоса алғанда, "Бір терезе" қағидаты бойынша шетелдік мамандарды оқшауландыру үшін қолайлы жағдайлар жасау
АХҚО Басқарушысының 2018 жылғы 3 қарашадағы № 27 және Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің
2017 жылғы 7 қарашадағы № 736 бекіткен "Астана"
халықаралық қаржы орталығының әкімшілігі" АҚ-ның Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігімен АХҚО Экспат Орталығының қызметін ұйымдастыру мәселелері бойынша өзара іс-қимыл жасасу регламентін бекіту туралы" АХҚО мен ІІМ-нің бірлескен бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу
2019 жылғы шілде
"АХҚО әкімшілігі" АҚ (келісім бойынша), ІІМ, АКМ
67-2
Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасының шеңберінде коммерциялық мәмілелер жасасу кезінде АХҚО құқықтарын, АХҚО сотының және АХҚО Халықаралық төрелік сот орталығының юрисдикцияларын қолдану мүмкіндігін қарау
Қаржыминіне ақпарат
2019 жылғы наурыз
"АХҚО әкімшілігі" АҚ (келісім бойынша), Қаржымині, АХҚО соты (келісім бойынша), АХҚО Халықаралық төрелік орталығы (келісім бойынша)
67-3
Белсенді ынтымақтастық және АХҚО алаңының инвестициялық мүмкіндіктерін ілгерілету, оның ішінде АХҚО-ның инфрақұрылымдары мен құралдарын қолдану арқылы инвестициялар тарту үшін ақпараттық-түсіндіру жұмыстарын жүргізу
Қаржыминіне ақпарат
үнемі
СІМ, ҰЭМ, "Самұрық-Қазына" ҰӘҚ" АҚ (келісім бойынша), "KAZAKH INVEST" ҰК" АҚ (келісім бойынша), "ҚазАгро" ҰБХ" АҚ (келісім бойынша), "Бәйтерек" ҰБХ" АҚ (келісім бойынша), "АХҚО әкімшілігі" АҚ (келісім бойынша)

дополнить строкой, порядковый номер 38-1, следующего содержания:
"
38-1
Рассмотрение возможности выпуска исламских ценных бумаг на Бирже МФЦА
информация в МФ
июль 2019 -2020 гг.
ЧК "Биржа МФЦА" (по согласованию), АО "НУХ "КазАгро" (по согласованию), АО "НУХ "Байтерек" (по согласованию)
";
строку, порядковый номер 50, изложить в следующей редакции:
"
50
Мероприятия по продвижению МФЦА как финансового хаба:
1) содействие в инвестиционной привлекательности МФЦА за рубежом;
круглые столы, пресс туры, роуд-шоу, участие в конференциях, работа со СМИ
постоянно
АО "Администрация МФЦА" (по согласованию), МИД
2) реализация совместных мероприятий с МИД РК по развитию и продвижению МФЦА
информация в МФ
постоянно
АО "Администрация МФЦА" (по согласованию), МИД
";
строку, порядковый номер 66, изложить в следующей редакции:
"
66
Анализ целесообразности создания независимого надзорного органа в области бухгалтерского учета и аудита на базе МФЦА
информация в МФ
январь
2020 года
АО "Администрация МФЦА" (по согласованию), МФ, НБ (по согласованию)
";
дополнить строками, порядковые номера 67-1, 67-2, 67-3, 67-4, 67-5, 67-6, 67-7, 67-8 и 67-9, следующего содержания:
"
67-1
Создание благоприятных условий для локализации иностранных специалистов по принципу "одного окна", включая содействие в оформлении документов, регистрации и учете транспортных средств, поиске жилья и взаимодействии с социальными институтами
внесение изменений и дополнений в совместный приказ МФЦА и МВД "Об утверждении Регламента взаимодействия АО "Администрация международного финансового центра "Астана" с Министерством внутренних дел Республики Казахстан по вопросам организации деятельности Экспат Центра МФЦА, утвержденный Управляющим МФЦА от 03.11.2018 № 27 и Министром внутренних дел РК от 07.11.2017 № 736
июль
2019 года
АО "Администрация МФЦА" (по согласованию), МВД, МИК
67-2
Рассмотрение возможности применения права МФЦА, юрисдикции суда МФЦА и Международного арбитражного центра МФЦА при коммерческих сделках в рамках действующего законодательства Республики Казахстан
информация в МФ
март
2019 года
АО "Администрация МФЦА" (по согласованию), МФ, Суд МФЦА (по согласованию), Международный арбитражный центр МФЦА (по согласованию)
67-3
Активное сотрудничество и продвижение инвестиционных возможностей площадки МФЦА, в том числе проведение информационно-разъяснительной работы для привлечения инвестиций путем использования инфраструктуры и инструментов МФЦА
информация в МФ
постоянно
МИД, МНЭ, "Самрук-Казына" (по согласованию), АО "НК "KAZAKH INVEST" (по согласованию), АО "НУХ "КазАгро", АО "НУХ "Байтерек" (по согласованию), АО "Администрация МФЦА" (по согласованию

67-4
2019 – 2020 жылдарға арналған бірыңғай медиа-жоспар шеңберінде АХҚО-ның қызметін отандық ақпараттық кеңістікте және шет елдерде электрондық, баспа БАҚ-та және телевизияда жариялау мен ілгерілету бойынша ақпараттық жұмыстар жүргізу
Қаржыминіне ақпарат
үнемі
АКМ, СІМ, "АХҚО әкімшілігі" АҚ (келісім бойынша)
67-5
Қоса инвестициялау қағидаты бойынша қызмет атқаратын Шикізаттық емес секторға тікелей инвестициялау қорын құру арқылы инвестиция тарту және оны АХҚО аумағында оқшауландыру
Қаржыминіне ақпарат
2019 жылғы ақпан
СІМ, ҰЭМ, "KAZAKH INVEST ҰК" АҚ (келісім бойынша), "АХҚО әкімшілігі" АҚ (келісім бойынша)
67-6
АХҚО Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігімен "Protecting business and investments" жобасы шеңберінде инвесторлар мен кәсіпкерлерді қорғау мен қолдау мәселесі бойынша өзара іс-қимыл процесін пысықтау және белсенді ынтымақтасу
меморандум, келісім
үнемі
МҚІСҚА (келісім бойынша), "АХҚО" Әкімшілігі" АҚ (келісім бойынша)
67-7
Қазақстан Республикасының салықтық заңнамасына сәйкес салық төлеуші электрондық салықтық қызметтерді алуға және салықтық міндеттерін орындауға арналған веб-қосымшаның ағылшын тілді нұсқасын енгізу
пайдалануға беру актісі (хаттамасы)
2021 жылғы наурыз
Қаржымині, "АХҚО әкімшілігі" АҚ (келісім бойынша)
67-8
"Астана" халықаралық қаржы орталығы туралы" Қазақстан Республикасының Конституциялық Заңының 6-бабында көзделген салық жеңілдіктерін көрсету мақсатында корпоративтік табыс салығы, басқа да салық және бюджетке төленетін міндетті төлемдер бойынша салық есептілігі нысандарына өзгерістер және/немесе толықтырулар енгізу
КТС бойынша декларация, "Корпоративтік табыс салығы бойынша декларация (100.00-нысан)" Салық есептілігін жасау қағидалары, өзге де салық есептілігі нысандары
2019 жылғы желтоқсан
Қаржымині, "АХҚО әкімшілігі" АҚ (келісім бойынша)
67-9
АХҚО-да мемлекеттік кірістер органдары "бір терезе" қағидаты бойынша ұсынатын қызметтердің жұмыс істеуін қамтамасыз ету
іссапарға жіберу туралы бұйрық
2019 жылғы қаңтар
Қаржымині, "АХҚО әкімшілігі" АҚ (келісім бойынша)
";
реттік нөмірі 68-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
68
2019 жылғы 1 қаңтардан бастап ЭКСПО-2017 халықаралық мамандандырылған көрмесінің аумағында АХҚО, оның ішінде оның органдарын, ұйымдарын, қатысушыларын және әріптестерін орналастыру үшін, тиісті жалдау шартына қол қойылған күннен бастап 2 жылға дейінгі мерзімге босата отырып, С-3 және С-4 павильондарын жалға беру жөнінде шаралар қабылдау
Қаржыминіне ақпарат
2019 жылғы қаңтар
"Астана ЭКСПО-2017" ҰК" АҚ (келісім бойынша), ҰЭМ, Қаржымині, "АХҚО әкімшілігі" АҚ (келісім бойынша)
";
реттік нөмірі 69-жол алып тасталсын;
реттік нөмірі 72-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
72
Үзіліссіз кәсіби даму бюросының базасында оқуға шартты гранттар мен сертификаттаудың халықаралық бағдарламалары (мысалы, CFA, FRM, АССА, CIA және басқалар) бойынша емтихандар тапсыруды қаржыландыру үшін жыл сайынғы қаражат бөлуге арналған мамандандырылған білім беру қорын қалыптастыру
АХҚО Басқару кеңесінің хаттамасы
үнемі
"АХҚО әкімшілігі" АҚ (келісім бойынша)
";
реттік нөмірі 78-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
78
Үкіметке ұсыну үшін Іс-қимыл жоспарын және оған қоса берілген Іс-шаралар жоспарын іске асыру бойынша бірыңғай қорытынды есепті қалыптастыру (әрбір жарты жыл сайын мүдделі мемлекеттік органдардың және ұйымдардың барлық есептерін шоғырландыру)
Үкіметке ақпарат
жыл сайын,
1 наурыз және
1 қыркүйек
Қаржымині, "АХҚО әкімшілігі" АҚ (келісім бойынша), ҰБ (келісім бойынша), ҰЭМ, ИИДМ, СІМ, ІІМ, БҒМ, ЭМ, АКМ, Астана қаласының әкімдігі, ҰҚК (келісім бойынша), "Самұрық-Қазына" ҰӘҚ" АҚ (келісім бойынша), "Бәйтерек" ҰБХ" АҚ (келісім бойынша), "ҚазАгро" ҰБХ" АҚ (келісім бойынша), "Астана ЭКСПО-2017" ҰК" АҚ (келісім бойынша), "Даму" КДҚ" АҚ (келісім бойынша).
";
Ескертпе: аббревиатуралардың және қысқартулардың толық жазылуы мынадай редакцияда жазылсын:
"Үкімет – Қазақстан Республикасының Үкіметі
ЖС – Қазақстан Республикасының Жоғарғы Соты
ҰҚК – Қазақстан Республикасының Ұлттық қауіпсіздік комитеті
БҒМ – Қазақстан Республикасының Білім және ғылым министрлігі
ИИДМ – Қазақстан Республикасының Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігі
Қаржымині – Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі
СІМ – Қазақстан Республикасының Сыртқы істер министрлігі
ҰБ – Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі
ҰЭМ – Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика министрлігі
ІІМ – Қазақстан Республикасының Ішкі істер министрлігі
ЭМ – Қазақстан Республикасының Энергетика министрлігі
АКМ – Қазақстан Республикасының Ақпарат және коммуникациялар министрлігі
"Даму" КДҚ" АҚ – "Даму" кәсіпкерлікті дамыту қоры" акционерлік қоғамы
"Бәйтерек" ҰБХ" АҚ – "Бәйтерек" ұлттық басқарушы холдингі" акционерлік қоғамы
"ҚазАгро" ҰБХ" АҚ – "ҚазАгро" ұлттық басқарушы холдингі" акционерлік қоғамы
"Самұрық-Қазына" ҰӘҚ" АҚ – "Самұрық-Қазына" ұлттық әл-ауқат қоры" акционерлік қоғамы
"Астана ЭКСПО-2017" ҰК" АҚ – "Астана ЭКСПО-2017" ұлттық компаниясы" акционерлік қоғамы
"Kazakh Invest" ҰК" АҚ – "Kazakh Invest" ұлттық компаниясы" акционерлік қоғамы
АХҚО – "Астана" халықаралық қаржы орталығы
"АХҚО әкімшілігі" АҚ – "Астана" халықаралық қаржы орталығының әкімшілігі" акционерлік қоғамы
АХҚО ХТО – "Астана" халықаралық қаржы орталығының Халықаралық төрелік сот орталығы
"АХҚО биржасы" ЖК – "Астана" халықаралық қаржы орталығының биржасы" жеке компаниясы
"Назарбаев Университеті" ДБҰ – "Назарбаев Университеті" дербес білім беру ұйымы
БЖЗҚ – Бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қоры
БК – басқарушы компания
ЖБК – жобаны басқару кеңсесі
ИПҚ – инвестициялық пай қоры
НТК – негізгі тиімділік көрсеткіштері
ЭБАҚ – электрондық бұқаралық ақпарат құралдары
ЭЫДҰ – Экономикалық ынтымақтастық және даму ұйымы
Астана қ. әкімдігі – Астана қаласының әкімдігі
ШОБ – шағын орта бизнес
БАҚ – бұқаралық ақпарат құралдары
АССА – Association of Chartered Certified Accountants
AML – Anti Money Laundering
CAIA – Chartered Alternative Investment Analyst
CFA – Chartered Financial Analyst
CIMA – Chartered Institute of Management Accountants
CIMA (IMCA) – Certified Investment Management Analyst (Investment Management Consultants Association)
ETF – Exchange Traded Fund
FATCA – Foreign Account Tax Compliance Act
FRM – Financial Risk Manager
GDN – Global Depositary Note
GDR – Global Depositary Receipt
IFQ – Islamic Finance Qualification
IMCA – Investment Management Consultants Association
IPO – Initial Public Offering
KYC – Know Your Customer
SPO – Secondary Public Offering".

67-4
Проведение информационной работы по освещению и продвижению деятельности МФЦА в отечественном информационном пространстве и за рубежом в электронных, печатных СМИ и на телевидении в рамках единого медиа-плана на
2019-2020 годы
информация в МФ
постоянно
МИК, МИД, АО "Администрация МФЦА" (по согласованию)
67-5
Привлечение инвестиций посредством создания Фонда прямых инвестиций в несырьевой сектор, осуществляющего деятельность на принципе соинвестирования, и локализация его на территории МФЦА
информация в МФ
февраль 2019 года
МИД, МНЭ, АО "НК KAZAKH INVEST" (по согласованию), АО "Администрация МФЦА" (по согласованию)
67-6
Активное сотрудничество и проработка процесса взаимодействия МФЦА с Агентством Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции в рамках проекта "Protecting business and investments" по вопросам защиты и поддержки инвесторов и предпринимателей
меморандум, соглашение
постоянно
АДГСПК (по согласованию), АО "Администрация МФЦА" (по согласованию)
67-7
Внедрение англоязычной версии веб-приложения, предназначенного для получения налогоплательщиком электронных налоговых услуг и исполнения им налоговых обязательств, в соответствии с налоговым законодательством Республики Казахстан
Акт (протокол) ввода в эксплуатацию
март 2021 года
МФ, АО "Администрация МФЦА" (по согласованию)
67-8
Внесение изменений и/или дополнений в формы налоговой отчетности по корпоративному подоходному налогу, другим налогам и обязательным платежам в бюджет, а также разработка иных форм налоговой отчетности при необходимости с целью отражения налоговых льгот, предусмотренных статьей 6 Конституционного закона Республики Казахстан "О Международном финансовом центре "Астана"
декларация по КПН, Правила составления налоговой отчетности "Декларация по корпоративному подоходному налогу (ф.100.00)", иные формы налоговой отчетности
декабрь 2019 года
МФ, АО "Администрация МФЦА" (по согласованию)
67-9
Обеспечение в МФЦА фу нкционирования услуг, предоставляемых органами государственных доходов по принципу "одного окна"
Приказ о командировании
январь 2019 года
МФ, АО "Администрация МФЦА" (по согласованию)
";
строку, порядковый номер 68, изложить в следующей редакции:
"
68
Принятие мер по сдаче в аренду с 1 января 2019 года павильонов С-3 и С-4 на территории международной специализированной выставки ЭКСПО-2017 для размещения МФЦА, в т.ч. его органов, организаций, участников и партнеров, с освобождением от арендной платы на срок до 2 лет с даты подписания соответствующего договора аренды
информация в МФ
январь 2019
АО "НК "Астана ЭКСПО - 2017" (по согласованию), МНЭ, МФ, АО "Администрация МФЦА" (по согласованию)
";
строку, порядковый номер 69, исключить;
строку, порядковый номер 72, изложить в следующей редакции:
"
72
Формирование специализированного образовательного фонда на базе Бюро Непрерывного Профессионального Развития с целью ежегодного выделения средств для финансирования условных грантов на обучение и сдачу экзаменов по международным программам сертификации (например, CFA, FRM, АССА, CIA, и другие)
Информация в МФ
постоянно
АО "Администрация МФЦА" (по согласованию)
";
строку, порядковый номер 78, изложить в следующей редакции:
"
78
Формирование единого итогового отчета по реализации Плана действий и приложенного к нему Плана мероприятий (консолидация всех отчетов от заинтересованных государственных органов и организаций каждые полгода) для представления его в Правительство
информация в Правительство
1 марта и 1 сентября ежегодно
МФ, АО "Администрация МФЦА" (по согласованию), НБ (по согласованию), МНЭ, МИИР, МИД, МВД, МОН, МЭ, МИК, акимат города Астаны, КНБ (по согласованию), АО "ФНБ "Самрук-Казына" (по согласованию), АО "НУХ "Байтерек" (по согласованию), АО "НУХ "КазАгро" (по согласованию), АО "НК "Астана ЭКСПО-2017" (по согласованию), АО "ФРП "ДАМУ" (по согласованию)
";
примечание: расшифровка аббревиатур и сокращений изложить в следующей
редакции:
"Правительство - Правительство Республики Казахстан
ВС - Верховный Суд Республики Казахстан
КНБ - Комитет национальной безопасности Республики Казахстан
МОН - Министерство образования и науки Республики Казахстан
МИИР - Министерство индустрии и инфраструктурного развития Республики
Казахстан
МФ - Министерство финансов Республики Казахстан
МИД - Министерство иностранных дел Республики Казахстан
НБ - Национальный Банк Республики Казахстан
МНЭ - Министерство национальной экономики Республики Казахстан
МВД - Министерство внутренних дел Республики Казахстан
МЭ - Министерство энергетики Республики Казахстан
МИК - Министерство информации и коммуникаций Республики Казахстан
АО ФРП "Даму" - акционерное общество Фонд развития предпринимательства
"Даму"
АО "НУХ "Байтерек" - акционерное общество "Национальный управляющий
холдинг "Байтерек"
АО "НУХ "КазАгро" - акционерное общество "Национальный управляющий холдинг
"КазАгро"
АО "ФНБ "Самрук-Казына" - акционерное общество "Фонд национального
благосостояния "Самрук-Казына"
АО "НК "Астана ЭКСПО - 2017" - акционерное общество "Национальная компания
"Астана ЭКСПО - 2017"
АО "НК KAZAKH INVEST" - акционерное общество "Национальная компания
"KAZAKH INVEST"
МФЦА - Международный финансовый центр "Астана"
АО "Администрация МФЦА" - акционерное общество "Администрация
Международного финансового центра "Астана"
МАЦ МФЦА - Международный арбитражный центр Международного финансового
центра "Астана"
ЧК "Биржа МФЦА" - частная компания "Биржа Международного финансового
центра "Астана"
АОО "Назарбаев Университет" - автономная организация образования "Назарбаев
Университет"
ЕНПФ - единый накопительный пенсионный фонд
УК - управляющая компания
ОУП - офис управления проектом
ПИФ - паевой инвестиционный фонд
КПЭ - ключевые показатели эффективности
ЭСМИ - электронные средства массовой информации
ОЭСР - Организация экономического сотрудничества и развития
акимат г. Астаны - акимат города Астаны
МСБ - малый средний бизнес
СМИ - средства массовой информации
АССА - Association of Chartered Certified Accountants
AML - Anti Money Laundering
CAIA - Chartered Alternative Investment Analyst
CFA - Chartered Financial Analyst
CIMA - Chartered Institute of Management Accountants
CIMA (IMCA) - Certified Investment Management Analyst (Investment Management
Consultants Association)
ETF - Exchange Traded Fund
FATCA - Foreign Account Tax Compliance Act
FRM - Financial Risk Manager
GDN - Global Depositary Note
GDR - Global Depositary Receipt
IFQ - Islamic Finance Qualification
IMCA - Investment Management Consultants Association
IPO - Initial Public Offering
KYC - Know Your Customer
SPO - Secondary Public Offering".

2. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Б. Сағынтаев

2. Настоящее постановление вводится в действие со дня его подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Б. Сагинтаев