Қазақстан Республикасы Үкіметінің "Қазақстан Республикасы Iшкi iстер министрлiгiнiң мәселелерi" туралы 2005 жылғы 22 маусымдағы № 607 және "Есірткі, психотроптық заттар мен прекурсорларды әкелу, әкету, транзиттеу қағидаларын бекіту туралы" 2014 жылғы 12 желтоқсандағы № 1315 қаулыларына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2019 жылғы 13 маусымдағы № 402 қаулысы.
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы қаулы 2019 жылғы 5 шілдеден бастап қолданысқа енгізіледі
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне мынадай өзгерістер енгізілсін:
1) "Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің мәселелері" туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 22 тамыздағы № 607 қаулысында (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2005 ж., № 25, 311-құжат):
көрсетілген қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі туралы ережеде:
16-тармақтың 52) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"52) Қазақстан Республикасында бақылауға жататын есірткінің, психотроптық заттар мен прекурсорлардың тізімін, Заңсыз айналымда жүргені анықталған есірткі, психотроптық заттарды, сол тектестер мен прекурсорларды шағын, ірі және аса ірі мөлшерге жатқызу туралы жиынтық кестені және Есірткінің, психотроптық заттардың құрылымдық формулаларындағы сутегі, галогендер және (немесе) гидроксильді топтар атомдарын алмастырғыштар тізімін әзірлейді;";
2) "Есірткі, психотроптық заттар мен прекурсорларды әкелу, әкету, транзиттеу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 12 желтоқсандағы № 1315 қаулысында (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2014 ж., № 80, 693-құжат):
көрсетілген қаулымен бекітілген Есірткі, психотроптық заттар мен прекурсорларды әкелу, әкету, транзиттеу қағидаларында:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Осы Есірткі, психотроптық заттар мен прекурсорларды әкелу, әкету, транзиттеу қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) Қазақстан Республикасының "Есірткі, психотроптық заттар, сол тектестер мен прекурсорлар және олардың заңсыз айналымы мен теріс пайдаланылуына қарсы іс-қимыл шаралары туралы" 1998 жылғы 10 шілдедегі, "Қазақстан Республикасының Ішкі істер органдары туралы" 2014 жылғы 23 сәуірдегі заңдарына сәйкес әзірленді және Қазақстан Республикасының Үкіметі бекітетін Қазақстан Республикасында бақылауға жататын есірткі, психотроптық заттар мен прекурсорлар тізіміне (бұдан әрі – тізім) енгізілген есірткі, психотроптық заттар мен прекурсорларды Қазақстан Республикасына әкелу және Қазақстан Республикасынан әкету, сондай-ақ Қазақстан Республикасының аумағы арқылы транзиттеу тәртібін айқындайды.".

О внесении изменений в постановления Правительства Республики Казахстан от 22 июня 2005 года № 607 "Вопросы Министерства внутренних дел Республики Казахстан" и от 12 декабря 2014 года № 1315 "Об утверждении Правил ввоза, вывоза, транзита наркотических средств, психотропных веществ и прекурсоров"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 13 июня 2019 года № 402.
Примечание РЦПИ!
Вводится в действие с 05.07.2019.
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в решения Правительства Республики Казахстан следующие изменения:
1) в постановлении Правительства Республики Казахстан от 22 июня 2005 года № 607 "Вопросы Министерства внутренних дел Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2005 г., № 25, ст. 311):
в Положении о Министерстве внутренних дел Республики Казахстан, утвержденном указанным постановлением:
подпункт 52) пункта 16 изложить в следующей редакции:
"52) разрабатывает Список наркотических средств, психотропных веществ и прекурсоров, подлежащих контролю в Республике Казахстан, Сводную таблицу об отнесении наркотических средств, психотропных веществ, их аналогов и прекурсоров, обнаруженных в незаконном обороте, к небольшим, крупным и особо крупным размерам и Список заместителей атомов водорода, галогенов и (или) гидроксильных групп в структурных формулах наркотических средств, психотропных веществ;";
2) в постановлении Правительства Республики Казахстан от 12 декабря 2014 года № 1315 "Об утверждении Правил ввоза, вывоза, транзита наркотических средств, психотропных веществ и прекурсоров" (САПП Республики Казахстан, 2014 г., № 80, ст. 693):
в Правилах ввоза, вывоза, транзита наркотических средств, психотропных веществ и прекурсоров, утвержденных указанным постановлением:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Настоящие Правила ввоза, вывоза, транзита наркотических средств, психотропных веществ и прекурсоров (далее - Правила) разработаны в соответствии с законами Республики Казахстан от 10 июля 1998 года "О наркотических средствах, психотропных веществах, их аналогах и прекурсорах и мерах противодействия их незаконному обороту и злоупотреблению ими", от 23 апреля 2014 года "Об органах внутренних дел Республики Казахстан" и устанавливают порядок ввоза в Республику Казахстан и вывоза из Республики Казахстан, а также транзита через территорию Республики Казахстан наркотических средств, психотропных веществ и прекурсоров, включенных в список наркотических средств, психотропных веществ и прекурсоров (далее - список), подлежащих контролю в Республике Казахстан, утверждаемый Правительством Республики Казахстан.".

2. Осы қаулы 2019 жылғы 5 шілдеден бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануға тиіс.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
А. Мамин

2. Настоящее постановление вводится в действие с 5 июля 2019 года и подлежит официальному опубликованию.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
А. Мамин