"Қазақстан Республикасының астанасы - Астана қаласын Қазақстан Республикасының астанасы - Нұр-Сұлтан қаласы деп қайта атау туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2019 жылғы 23 наурыздағы № 6 Жарлығын іске асырудың кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасының Президенті Жарлығының жобасы туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2019 жылғы 13 тамыздағы № 589 қаулысы
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
"Қазақстан Республикасының астанасы - Астана қаласын Қазақстан Республикасының астанасы - Нұр-Сұлтан қаласы деп қайта атау туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2019 жылғы 23 наурыздағы № 6 Жарлығын іске асырудың кейбір мәселелері туралы"
Қазақстан Республикасының Президенті Жарлығының жобасы Қазақстан Республикасы Президентінің қарауына енгізілсін.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
А. Мамин
"Қазақстан Республикасының астанасы - Астана қаласын Қазақстан Республикасының астанасы - Нұр-Сұлтан қаласы деп қайта атау туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2019 жылғы 23 наурыздағы № 6 Жарлығын іске асырудың кейбір мәселелері туралы
"Қазақстан Республикасының астанасы - Астана қаласын Қазақстан Республикасының астанасы - Нұр-Сұлтан қаласы деп қайта атау туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2019 жылғы 23 наурыздағы № 6 Жарлығын іске асыру мақсатында ҚАУЛЫ ЕТЕМІН:
1. Мыналар:
Астана қаласының соты - Нұр-Сұлтан қаласының соты;
Астана қаласының аудандық және оларға теңестірілген соттары Нұр-Сұлтан қаласының аудандық және оларға теңестірілген соттары деп қайта аталсын.
2. Қайта аталатын сотгардың төрағалары және соттары қайта аталған соттардың төрағалары және соттары деп есептелсін.
3. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасы Президентінің кейбір жарлықтарына енгізілетін өзгерістер бекітілсін.
4. Қазақстан Республикасының Үкіметі, Қазақстан Республикасының Жоғарғы Соты, Қазақстан Республикасының Жоғары Сот Кеңесі және Қазақстан Республикасының Президентіне тікелей бағынатын және есеп беретіп мемлекеттік органдар осы Жарлықтан туындайтын шараларды қабылдасын.
5. Осы Жарлық қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Президенті
Қ.Тоқаев
Қазақстан Республикасы Президентінің 2019 жылғы № Жарлығымен БЕКІТІЛГЕН
Қазақстан Республикасы Президентінің кейбір жарлықтарына енгізілетін өзгерістер
1. "Қазақстан Республикасының Ұлттық қауіпсіздік комитеті туралы ережені бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 1996 жылғы 1 сәуірдегі № 2922 Жарлығында:
жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген Қазақстан Республикасының Ұлттық қауіпсіздік комитеті туралы ережеде:
7-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

О проекте Указа Президента Республики Казахстан "О некоторых вопросах реализации Указа Президента Республики Казахстан от 23 марта 2019 года № 6 "О переименовании города Астаны - столицы Республики Казахстан в город Нур-Султан - столицу Республики Казахстан"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 13 августа 2019 года № 589.
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
внести на рассмотрение Президента Республики Казахстан проект Указа Президента Республики Казахстан "О некоторых вопросах реализации Указа Президента Республики Казахстан от 23 марта 2019 года №6 "О переименовании города Астаны - столицы Республики Казахстан в город Нур-Султан - столицу Республики Казахстан".
Премьер-Министр
Республики Казахстан
А. Мамин
О некоторых вопросах реализации Указа Президента Республики Казахстан от 23 марта 2019 года № 6 "О переименовании города Астаны — столицы Республики Казахстан в город Нур-Султан - столицу Республики Казахстан"
В целях реализации Указа Президента Республики Казахстан от 23 марта 2019 года № 6 "О переименовании города Астаны - столицы Республики Казахстан в город Нур-Султан - столицу Республики Казахстан" ПОСТАНОВЛЯЮ:
1. Переименовать:
суд города Астаны в суд города Нур-Султана;
районные и приравненные к ним суды города Астаны в районные и приравненные к ним суды города Нур-Султана.
2. Считать председателей и судей переименуемых судов председателями и судьями переименованных судов.
3. Утвердить прилагаемые изменения, которые вносятся в некоторые указы Президента Республики Казахстан.
4. Правительству Республики Казахстан, Верховному Суду Республики Казахстан, Высшему Судебному Совету Республики Казахстан и государственным органам, непосредственно подчиненным и подотчетным Президенту Республики Казахстан, принять меры, вытекающие из настоящего Указа.
5. Настоящий Указ вводится в действие со дня его подписания.
Президент
Республики Казахстан
К.Токаев
УТВЕРЖДЕНЫ
Указом Президента
Республики Казахстан
от 2019 года №
Изменения, которые вносятся в некоторые указы Президента Республики Казахстан
1. В Указе Президента Республики Казахстан от 1 апреля 1996 года № 2922 "Об утверждении Положения о Комитете национальной безопасности Республики Казахстан":
в Положении о Комитете национальной безопасности Республики Казахстан, утвержденном вышеназванным Указом:
пункт 7 изложить в следующей редакции:

"7. Ұлттық қауіпсіздік комитетінің заңды мекенжайы:
Қазақстан Республикасы, Нұр-Сұлтан қаласы, Сығанақ көшесі, 20.";
жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген Ұлттық қауіпсіздік комитетінің және оның ведомстволарының қарамағындағы аумақтық органдардың тізбесінде:
5-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"5. Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитетінің Нұр-Сұлтан қаласы бойынша департаменті (құпия).";
жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген Ұлттық қауіпсіздік комитетінің және оның ведомстволарының қарамағындағы мемлекеттік мекемелердің тізбесінде:
6-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"6. Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитетінің Нұр-Сұлтан қаласында емханасы бар орталық әскери госпиталі.".
2. "Қазақстан Республикасының Орталық сайлау комиссиясы туралы ережені бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 1996 жылғы 11      қарашадағы № 3205 Жарлығында (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 1996 ж., № 44, 424-құжат):
жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген Қазақстан Республикасының Орталық сайлау комиссиясы туралы ережеде:
8-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"8. Комиссияның заңды мекенжайы: 010000, Қазақстан Республикасы, Нұр-Сұлтан қаласы, Бейбітшілік көшесі, 4.".
3. "Қазақстан Республикасының Президенті жанындағы Қазақстанның стратегиялық зерттеулер институты туралы ережені бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 1997 жылғы 13 тамыздағы № 3614 Жарлығында (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 1997 ж., № 36, 337-құжат):
жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген Қазақстан Республикасының Президенті жанындағы Қазақстанның стратегиялық зерттеулер институты туралы ережеде:
3-тармақтың екінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
"Институттың орналасқан жері - Қазақстан Республикасы, Нүр-Сұлтан қаласы.".
4. "Қазақстан Республикасыньщ Ұлттық қауіпсіздік комитеті Шекара қызметінің мәселелері" туралы Қазақстан Республикасы Президентінің 1999 жылғы 10 желтоқсандағы № 282 Жарлығында:
жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитетінің Шекара қызметі туралы ережеде:
8-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"8. Шекара қызметінің заңды мекенжайы: 010000, Қазақстан Республикасы, Нұр-Сұлтан қаласы, Желтоқсан көшесі, 48.".
5. "Қазақстан Республикасы Президентінің Іс Басқармасының кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2000 жылғы 21 сәуірдегі № 378 Жарлығында (Қазақстан Республикасыньщ ПҮАЖ-ы, 2000 ж., № 20, 218-қүжат):
жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген Қазақстан Республикасы Президентінің Іс Басқармасы туралы ережеде:
9-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

"7. Юридический адрес Комитета национальной безопасности: 010000, Республика Казахстан, город Нур-Султан, улица Сыганак, 20.";
в Перечне территориальных органов, находящихся в ведении Комитета национальной безопасности и его ведомств, утвержденном вышеназванным Указом:
пункт 5 изложить в следующей редакции:
"5. Департамент Комитета национальной безопасности Республики Казахстан по городу Нур-Султану (секретно).";
в Перечне государственных учреждений, находящихся в ведении Комитета национальной безопасности и его ведомств, утвержденном вышеназванным Указом:
пункт 6 изложить в следующей редакции:
"6. Центральный военный госпиталь с поликлиникой Комитета национальной безопасности Республики Казахстан в городе Нур-Султане.".
2. В Указе Президента Республики Казахстан от 11 ноября 1996 года № 3205 "Об утверждении Положения о Центральной избирательной комиссии Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 1996 г., № 44, ст. 424):
в Положении о Центральной избирательной комиссии Республики Казахстан, утвержденном вышеназванным Указом:
пункт 8 изложить в следующей редакции:
"8. Юридический адрес Комиссии: 010000, Республика Казахстан, город Нур-Султан, улица Бейбитшилик, 4.".
3. В Указе Президента Республики Казахстан от 13 августа 1997 года № 3614 "Об утверждении Положения о Казахстанском институте стратегических исследований при Президенте Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 1997 г., № 36, ст. 337):
в Положении о Казахстанском институте стратегических исследований при Президенте Республики Казахстан, утвержденном вышеназванным Указом:
часть вторую пункта 3 изложить в следующей редакции:
"Местонахождение Института - Республика Казахстан, г. Нур-Султан.".
4. В Указе Президента Республики Казахстан от 10 декабря 1999 года № 282 "Вопросы Пограничной службы Комитета национальной безопасности Республики Казахстан":
в Положении о Пограничной службе Комитета национальной безопасности Республики Казахстан, утвержденном вышеназванным Указом:
пункт 8 изложить в следующей редакции:
"8. Юридический адрес Пограничной службы: 010000, Республика Казахстан, город Нур-Султан, улица Желтоксан, 48.".
5. В Указе Президента Республики Казахстан от 21 апреля 2000 года № 378 "О некоторых вопросах Управления Делами Президента Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2000 г., № 20, ст. 218):
в Положении об Управлении Делами Президента Республики Казахстан, утвержденном вышеназванным Указом:
пункт 9 изложить в следующей редакции:

"9. Қазақстан Республикасы Президенті Іс Басқармасының орналасқан жері: 010000, Қазақстан Республикасы, Нұр-Сұлтан қаласы, Есіл ауданы, Мәңгілік Ел даңғылы, 8-үй.".
6. "Мемлекеттік билік органдары жүйесіндегі кадр саясатының кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2002 жылғы 29 наурыздағы № 828 Жарлығында (Қазақстан Республикасыньщ ПҮАЖ-ы, 2004 ж., № 17, 212-қүжат):
жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген мемлекеттік саяси қызметшілер лауазымдарының және Қазақстан Республикасының Президенті тағайындайтын немесе оның келісуімен тағайындалатын, оның ұсынуы бойынша сайланатын, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Президенті Әкімшілігінің келісімі бойынша тағайындалатын өзге де лауазымды адамдардың тізбесінде:
мына:
"
Астана, Алматы және
Шымкент
қалаларының,
облыстардың әкімдері
Президент
тиісінше
Астана,
Алматы және
Шымкент
қалаларының,
облыстардың мәслихаттары
Астана, Алматы және
Шымкент
қалаларының,
облыстардың тексеру
комиссияларының
төрағалары
тиісті облыстың,
республикалық
маңызы бар
қаланың,
астананың
мәслихаттары
Республикалық
бюджеттің
атқарылуын
бақылау
жөніндегі есеп
комитетінің
Төрағасы
Әкімшілік
Басшысы
"
деген жолдар мынадай редакцияда жазылсын:
"
Облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың және астананың әкімдері
Президент
тиісті
облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың және астананың мәслихаттары
Облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың және астананың тексеру комиссияларының төрағалары
тиісті облыстың,
республикалық
маңызы бар
қаланың,
астананың
мәслихаттары
Республикалық
бюджеттің
атқарылуын
бақылау
жөніндегі есеп
комитетінің
төрағасы
Әкімшілік
Басшысы
";
мына:
"
Астана, Алматы және Шымкент қалаларының,
Облыстардың әкімдерінің
орынбасарлары,
аппараттарының
жетекшілері
Астана, Алматы және Шымкент қалаларының, облыстардьщ әкімдері
Әкімшілік
Басшысы
"
дсген жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
Облыстар, республикалық
маңызы бар қалалар және
астана әкімдерінің
орынбасарлары, әкімдер
аппараттарының басшылары
облыстардың,
республикалық
маңызы бар
қалалардың және
астананың
әкімдері
Әкімшілік
Басшысы
";
мына:
"
Астана, Алматы және Шымкент қалаларының прокурорлары, облыстардың және оларға теңестірілген прокурорлар
Бас прокурор
Бас прокурор
Комиссия*
"
деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
Облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың және астананың прокурорлары және оларға теңестірілген прокурорлар
Бас прокурор
Бас прокурор
Комиссия*
";
мына:
"
Астана, Алматы және Шымкент қалаларының ҰҚК департаменттерінің, ҰҚК облыстық департаменттерінің бастықтары
ҰҚК Төрағасы
Президент
немесе оның
тапсырмасы
бойынша
Әкімшілік
Басшысы
"
деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
Облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың жэне астананың ҰҚК департаменттерінің бастықтары
ҰҚК Төрағасы
Президент немесе оның тапсырмасы бойынша Әкімшілік Басшысы
";
мына:
"
Астана, Алматы және Шымкент қалаларының, облыстардың полиция департаменттерінің бастықтары
Астана, Алматы және Шымкент қалаларының, облыстардың әкімдері
Ішкі істер министрі
Комиссия*
деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
Облыстардың, реслубликалық маңызы бар қалалардың және астананың полиция департаменттерінің бастықтары
облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың және астананың әкімдері
Ішкі істер министрі
Комиссия*
"
мына:
"
Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитетінің Астана, Алматы және Шымкент қалалары, облыстар бойынша департаменттерінің басшылары
Министр
Министр
Премьер-
Министр,
Әкімшілік
Басшысы
Қаржы министрлігінің Қаржы мониторингі комитетінің Астана, Алматы және Шымкент қалалары, облыстар бойынша экономикалық тергеу департаменттерінің басшылары
Министр
Министр
Комиссия*
Ішкі істер министрлігінің Төтенше жагдайлар комитеті төрағасының бірінші орынбасары, орынбасарлары, Астана, Алматы және Шымкент қалаларының облыстардың төтенше жағдайлар департаменттерінің бастықтары
Ішкі істер министрі
Ішкі істер министрі
Әкімшілік Басшысы
деген жолдар мынадай редакцияда жазылсын:
"
Қаржы
министрлігі Мемлекеттік
кірістср комитетінің
облыстар, республикалық маңызы бар қалалар және астана бойынша департаменттерінің басшылары
Министр
Министр
Премьер-
Министр,
Әкімшілік
Басшысы
Қаржы министрлігі Қаржы мониторинги комитетінің облыстар, республикалық маңызы бар қалалар және астана бойынша экономикалық тергеу департаменттерінің басшылары
Министр
Министр
Комиссия*
Ішкі істер министрлігі Төтенше жағдайлар комитеті төрағасының бірінші орынбасары, төрағаның орынбасарлары, облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың және астананың төтенше жағдайлар департаменттерінің бастықтары
Ішкі істер министрі
Ішкі істер министрі
Әкімшілік
Басшысы
";
мына:
"
Астана, Алматы және Шымкент қалаларының, облыстардың әділет департаменттерінің басшылары
жауапты хатшы
Әкімшілік
Басшысы,
Әділет
министрі
деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
Облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың және астананың әділет департаменттерінің басшылары
жауапты хатшы
Әкімшілік
Басшысы,
Әділет
министрі
";
жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген Қазақстан Республикасының мемлекеттік саяси қызметшілері мен өзге де лауазымды адамдарын қызметке келісу, қызметке тағайындау мен қызметтен босату тәртібі туралы ережеде:
3-тармақта:
алтыншы абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"жергілікті атқарушы мемлекеттік органдардың басшы лауазымды тұлғалары жөнінде - облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың және астананыц әкімдері;";
сегізінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың және астананың тексеру комиссияларының төрағалары жөнінде - Республикалық бюджеттің атқарылуын бақылау жөніндегі есеп комитетінің төрағасы;";
17-тармақта:
1) тармақшаның екінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"Ұлттық қауіпсіздік комитеті төрағасының орынбасарлары, ҰҚК Үкіметтік байланыс қызметінің директоры, қызметтердің бастықтары және олардың орынбасарлары, қызметтер департаменттерінің, орталық аппарат департаменттерінің, орталық аппарат жанындағы департаменттердің, облыстар, республикалық маңызы бар қалалар және астана департаменттерінің, ҰҚК акидемиясының бастықтары;";
3) тармақшаның бірінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"Ішкі істер министрлігінің Төтенше жағдайлар комитетінің төрағасы, төрағаның бірінші орынбасары, орынбасарлары, облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың және астананың төтенше жағдайлар департамснттерінің бастықтары;";
18-тармақтың екінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті төрағасының орынбасарлары; Қаржы министрлігі Мемлекеттік кірістер комитетінің облыстар, республикалық маңызы бар қалалар және астана бойынша департаменттерінің басшылары;";
19-тармақта:
екінші және үшінші абзацтар мынадай редакцияда жазылсын:
"Бас Прокурордың орынбасарлары, облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың және астананың прокурорлары, оларға теңестірілген басқа да прокурорлар; Бас прокуратураның Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитеті төрағасы; Бас прокуратураның жанындағы Құқықтық қорғау органдары академиясының ректоры, бірінші проректоры;
Ішкі істер министрінің орынбасарлары, Қазақстан Республикасының Ұлттық ұланының Бас қолбасшысы, оның орынбасарлары, Ішкі істер министрлігі комитеттерінің төрағалары; Ішкі істер министрлігі Қылмыстық-атқару жүйесі комитеті төрағасының орынбасарлары; Ұлттық ұланның өңірлік қолбасшылықтарының қолбасшылары, өңірлік қолбасшылықтар қолбасшыларының бірінші орынбасарлары - штабтар бастықтары; Ішкі істер министрлігінің Алматы, Қарағанды және Қостанай академияларының бастықтары, Ішкі істер министрлігінің көліктегі полиция департаментінің, криминалдық полиция, тергеу, есірткі қылмысына қарсы іс-қимыл департаменттерінің, облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың және астананың полиция департаменттерінің бастықтары; Ішкі істер министрлігінің облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың және астананың қылмыстық-атқару жүйесі департаменттерінің бастықтары;";
алтыншы абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"Қаржы министрлігі Қаржы мониторингі комитеті төрағасының құқық қорғау қызметіне жетекшілік ететін орынбасары, Қаржы министрлігі Қаржы мониторингі комитетінің облыстар, республикалық маңызы бар қалалар және астана бойынша экономикалық тергеу департаменттерінің басшылары;";
21-тармақтың екінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"Әділет министрінің орынбасарлары, Әділет министрлігініц жауапты хатшысы, облыстар, республикалық маңызы бар қалалар және астана бойынша әділет департаменттерінің басшылары;";
23-тармақтың үшінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"облыстар, республикалық маңызы бар қалалар және астана әкімдерінің орынбасарлары, әкімдері аппараттарының басшылары; облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың және астананың тексеру комиссияларының төрағалары; облыстар аудандарының, облыстық маңызы бар қалалардың әкімдері, қалалардағы аудандардың әкімдері.".

"9. Местонахождение Управления Делами Президента Республики Казахстан: 010000, Республика Казахстан, г. Нур-Султан, район Есиль, проспект Мәңгілік Ел, дом 8.".
6. В Указе Президента Республики Казахстан от 29 марта 2002 года № 828 "О некоторых вопросах кадровой политики в системе органов государственной власти" (САПП Республики Казахстан, 2004 г., № 17, ст. 212):
в Перечне должностей политических государственных служащих и иных должностных лиц, назначаемых Президентом Республики Казахстан или по согласованию с ним, избираемых по его представлению, а также назначаемых по согласованию с Администрацией Президента Республики Казахстан, утвержденном вышеназванным Указом:
строки:
"
Акимы городов Астаны, Алматы и Шымкента, областей
Президентом
маслихатами соответственно городов Астаны, Алматы и Шымкента, областей
Председатели ревизионных комиссий городов Астаны, Алматы и Шымкента, областей
маслихатами соответствующей области, города республиканского значения, столицы
Председателем Счетного комитета по контролю за исполнением республиканского бюджета
Руководителем
Администрации
"
изложить в следующей редакции:
Акимы областей, городов республиканского значения и столицы
Президентом
маслихатами соответственно областей, городов республиканского значения и столицы
Председатели ревизионных комиссий областей, городов республиканского значения и столицы
маслихатами соответствующей области, городов республиканского значения и столицы
Председателем Счетного комитета по контролю за исполнением республиканского бюджета
Руководителем
Администрации
";
строку:
"
Заместители акимов, руководители аппаратов акимов городов Астаны, Алматы и Шымкента, областей
акимами городов Астаны, Алматы и Шымкента, областей
Руководителем
Администрации
"
изложить в следующей редакции:
"
Заместители акимов, руководители аппаратов акимов областей, городов республиканского значения и столицы
акимами областей, городов республиканского значения и столицы
Руководителем
Администрации
";
строку:
"
Прокуроры городов Астаны, Алматы и Шымкента, областей и приравненные к ним прокуроры
Генеральным Прокурором
Генеральным Прокурором
Комиссией*
"
изложить в следующей редакции:
"
Прокуроры областей, городов республиканского значения и столицы и приравненные к ним прокуроры
Генеральным Прокурором
Генеральным Прокурором
Комиссией*
";
строку:
"
Начальники департаментов КНБ городов Астаны, Алматы и Шымкента, областных департаментов КНБ
Председателем
КНБ
Президентом или по его поручению с Руководителем Администрации ;
"
изложить в следующей редакции:
"
Начальники департаментов КНБ областей, городов республиканского значения и столицы
Председателем
КНБ
Президентом или по его поручению с Руководителем Администрации
";
строку:
"
Начальники департаментов полиции городов Астаны, Алматы и Шымкента, областей
акимами городов Астаны, Алматы и Шымкента, областей
Министром внутренних дел
Комиссией*
"
изложить в следующей редакции:
"
Начальники Департаментов полиции областей, городов республиканского значения и столицы
акимами областей, городов республиканского значения и столицы
Министром внутренних дел
Комиссией*
";
строки:
"
Руководители департаментов Комитета государственных доходов Министерства финансов по городам Астане, Алматы и Шымкенту, областям
Министром
Министром
Премьер- Министром, Руководителем Администрации
Руководители департаментов экономических расследований Комитета по финансовому мониторингу Министерства финансов по городам Астане, Алматы и Шымкенту, областям
Министром
Министром
Комиссией*
Первый заместитель председателя, заместители председателя Комитета по чрезвычайным ситуациям, начальники департаментов по чрезвычайным ситуациям городов Астаны, Алматы и Шымкента, областей Министерства внутренних дел
Министром внутренних дел
Министром внутренних дел
Руководителем
Администрации
"
изложить в следующей редакции:
"
Руководители департаментов Комитета государственных доходов Министерства финансов по областям, городам республиканского значения и столице
Министром
Министром
Премьер-Министром, Руководителем Администрации
Руководители департаментов экономических расследований Комитета по финансовому мониторингу Министерства финансов по областям, городам республиканского значения и столице
Министром
Министром
Комиссией*
Первый заместитель председателя, заместители председателя Комитета по чрезвычайным ситуациям, начальники департаментов по чрезвычайным ситуациям областей, городов республиканского значения и столицы Министерства внутренних дел
Министром внутренних дел
Министром внутренних дел
Руководителем
Администрации
";
строку:
"
Руководители департаментов юстиции городов Астаны, Алматы и Шымкента областей
ответственным секретарем
Руководителем Администрации, Министром юстиции
"
изложить в следующей редакции:
"
Руководители департаментов юстиции областей, городов республиканского значения и столицы
ответственным секретарем
Руководителем Администрации, Министром юстиции
";
в Положении о порядке согласования, назначения на должность и освобождения от должности политических государственных служащих и иных должностных лиц Республики Казахстан, утвержденном вышеназванным Указом:
в пункте 3:
абзац шестой изложить в следующей редакции:
"по руководящим должностным лицам местных исполнительных государственных органов - акимами областей, городов республиканского значения и столицы;";
абзац восьмой изложить в следующей редакции:
"по председателям ревизионных комиссий областей, городов республиканского значения и столицы - Председателем Счетного комитета по контролю за исполнением республиканского бюджета;";
в пункте 17:
абзац второй подпункта 1) изложить в следующей редакции:
"заместители Председателя Комитета национальной безопасности, директор Службы правительственной связи, начальники служб и их заместители, начальники департаментов служб, департаментов центрального аппарата, департаментов при центральном аппарате, департаментов городов республиканского значения и столицы, областных департаментов КНБ, Академии КНБ;";
абзац первый подпункта 3) изложить в следующей редакции:
"председатель, первый заместитель председателя, заместители председателя Комитета по чрезвычайным ситуациям, начальники департаментов по чрезвычайным ситуациям областей, городов республиканского значения и столицы Министерства внутренних дел;";
абзац третий пункта 18 изложить в следующей редакции:
"заместители председателя Комитета государственных доходов Министерства финансов; руководители департаментов Комитета государственных доходов Министерства финансов по областям, городам республиканского значения и столицы;";
в пункте 19:
абзацы второй и третий изложить в следующей редакции:
"заместители Генерального Прокурора, прокуроры областей, городов республиканского значения и столицы, другие приравненные к ним прокуроры; председатель Комитета по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры; ректор, первый проректор Академии правоохранительных органов при Генеральной прокуратуре;
заместители Министра внутренних дел, Главнокомандующий Национальной гвардией Республики Казахстан, его заместители, председатели комитетов Министерства внутренних дел; заместители председателя Комитета уголовно-исполнительной системы Министерства внутренних дел; командующие региональными командованиями, первые заместители командующих региональными командованиями - начальники штабов Национальной гвардии; начальники Алматинской, Карагандинской и Костанайской академий Министерства внутренних дел, начальники департамента полиции на транспорте, департаментов криминальной полиции, следствия, по противодействию наркопреступности, департаментов полиции областей, городов республиканского значения и столицы Министерства внутренних дел; начальники департаментов уголовно-исполнительной системы областей, городов республиканского значения и столицы Министерства внутренних дел;";
абзац шестой изложить в следующей редакции:
"заместитель председателя Комитета по финансовому мониторингу Министерства финансов, курирующий правоохранительную деятельность, руководители департаментов экономических расследований Комитета по финансовому мониторингу Министерства финансов по областям, городам республиканского значения и столицы;";
абзац второй пункта 21 изложить в следующей редакции:
"заместители Министра юстиции, ответственный секретарь, руководители департаментов юстиции областей, городов республиканского значения и столицы Министерства юстиции;";
абзац третий пункта 23 изложить в следующей редакции:
"заместители акимов, руководители аппаратов акимов областей, городов республиканского значения и столицы; председатели ревизионных комиссий областей, городов республиканского значения и столицы; акимы районов областей, городов областного значения, акимы районов в городах.".

7. "Республикалық бюджеттің атқарылуын бақылау жөніндегі есеп комитеті туралы ережені бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2002 жылғы 5 тамыздағы №      917 Жарлығында (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2002 ж., № 26, 273-құжат):
жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген Республикалық бюджеттің атқарылуын бақылау жөніндегі есеп комитеті туралы ережеде:
8-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"8. Есеп комитетінің заңды мекенжайы: 010000, Қазақстан Республикасы, Нұр-Сұлтан қаласы, Есіл ауданы, Мәңгілік Ел даңғылы, 8-үй.".
8. "Адам құқықтары жөніндегі ұлттық орталық құру туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2002 жылғы 10 желтоқсандағы № 992 Жарлығында:
жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген Адам құқықтары жөніндегі ұлттық орталық туралы ережеде:
7-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"7. Ұлттық орталықтың заңды мекенжайы: 010000, Нұр-Сұлтан қаласы, Бейбітшілік көшесі, 2.".
9. "Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитетін құру туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2003 жылғы 28 наурыздағы № 1050 Жарлығында (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2003 ж., №12, 130-құжат):
жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитеті туралы ережеде:
3-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"3. Комитеттің облыстардағы, республикалық маңызы бар қалалардағы және астанадағы құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі басқармалары және оларға теңестірілген мамандандырылған бөлімшелері (бұдан әрі - аумақтық органдар) болады, олар өз қызметінде Комитет төрағасына бағынады.";
8-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"8. Комитеттің заңды мекенжайы: 010000, Нұр-Сұлтан қаласы, Мәскеу көшесі, 34.".
10.      "Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы Азаматтық мәселелері жөніндегі комиссия туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2006 жылғы 10 қазандағы № 198 Жарлығында (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2006 ж., № 38, 421-құжат):
жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген Қазақстан Республикасы Президентініц жанындағы Азаматтық мәселелері жөніндегі комиссия туралы ережеде:
21-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"21. Өтініш берушінің тұрғылықты жеріндегі ішкі істер органдары ресімделген материалдарды облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың және астананың полиция департаменттеріне жібереді, олар материалдарды тиісті ұлттық қауіпсіздік органдарымен келіседі.
Облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың және астананың полиция департаменттері материалдарды ұлттық қауіпсіздік органдарының пікірімен қоса Ішкі істер министрлігіне жібереді, ол өз қорытындысын жасайды және оны материалдармен бірге Комиссияның жұмыс органына ұсынады..".

7. В Указе Президента Республики Казахстан от 5 августа 2002 года № 917 "Об утверждении Положения о Счетном комитете по контролю за исполнением республиканского бюджета" (САПП Республики Казахстан, 2002 г., № 26, ст. 273):
в Положении о Счетном комитете по контролю за исполнением республиканского бюджета, утвержденном вышеназванным Указом:
пункт 8 изложить в следующей редакции:
"8. Юридический адрес Счетного комитета:010000, Республика Казахстан, город Нур-Султан, район Есиль, проспект Мәңгілік Ел, дом 8.".
8. В Указе Президента Республики Казахстан от 10 декабря 2002 года № 992 "О создании Национального центра по правам человека":
в Положении о Национальном центре по правам человека, утвержденном вышеназванным Указом:
пункт 7 изложить в следующей редакции:
"7. Юридический адрес Национального центра:      010000, город Нур-Султан, улица Бейбитшилик, 2.".
9. В Указе Президента Республики Казахстан от 28 марта 2003 года № 1050 "Об образовании Комитета по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2003 г., № 12, ст. 130):
в Положении о Комитете по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан, утвержденном вышеназванным Указом:
пункт 3 изложить в следующей редакции:
"3. Комитет имеет управления по правовой статистике и специальным учетам в областях, городах республиканского значения и столице и приравненные к ним специализированные подразделения (далее - территориальные органы), которые в своей деятельности подчиняются председателю Комитета.";
пункт 8 изложить в следующей редакции:
"8. Юридический адрес Комитета: 010000, город Нур-Султан, ул. Мәскеу, 34.".
10. В Указе Президента Республики Казахстан от 10 октября 2006 года № 198 "О Комиссии по вопросам гражданства при Президенте Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2006 г., № 38, ст. 421):
в Положении о Комиссии по вопросам гражданства при Президенте Республики Казахстан, утвержденном вышеназванным Указом:
пункт 21 изложить в следующей редакции:
"21. Органы внутренних дел по месту жительства заявителя направляют оформленные материалы в департаменты полиции областей, городов республиканского значения и столицы, которые согласовывают их с соответствующими органами национальной безопасности.
Материалы с мнением органов национальной безопасности департаменты полиции областей, городов республиканского значения и столицы направляют в Министерство внутренних дел, которое составляет свое заключение и представляет его вместе с материалами рабочему органу Комиссии.".

11. "Қазақстан Республикасының Мемлекеттік протоколын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2006 жылғы 12 қазандағы № 201 Жарлығында (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2006 ж., №39, 428-құжат):
жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген Қазақстан Республикасының Мемлекеттік протоколында:
46-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"46. Мейман бекітілген лауазымды адаммен бірге Отан қорғаушылар монументіне (бұдан әрі - монумент) келеді. Мейманды монументтің жанында құрметті қарауыл бастығы және Нұр-Сұлтан қаласының әкімі (әкімнің орынбасары) қарсы алады.";
48-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"48. Содан кейін Нұр-Сұлтан қаласының әкімі (әкімнің орынбасары) мейманды монумент кешенімен таныстырады. Кешенді қарап болғаннан кейін мейман құрметті қарауыл бастығымен бірге құрметті қарауыл ротасының салтанатпен жүріп өтуін қарау үшін арнайы бөлінген орынға келеді.
Содан соң мейман Нұр-Сұлтан қаласының әкімімен (әкімнің орынбасарымен) бірге ағаш отырғызатын жерге бағыт алады. Ағаш отырғызу рәсімі аяқталғаннан кейін делегация кортежге беттейді де жүріп кетеді.";
96-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"96. Сайланған Президенттің қызметіне кірісуі салтанатты рәсімі (ұлықтау) ол сайланған жылдан кейінгі жылдың қаңтарының екінші сәрсенбісінде өткізіледі.
Ұлықтау Нұр-Сұлтан қаласында өткізіледі.";
98-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"98. Сондай-ақ ұлықтауға Қазақстан Республикасының Премьер-Министрі, Қазақстан Республикасының Мемлекеттік хатшысы және Президент Әкімшілігінің Басшысы, Қазақстан Республикасы Үкіметінің мүшелері, өзге де орталық мемлекеттік органдарының басшылары, облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың және астананың әкімдері, шет мемлекеттер және үкіметтер басшылары, Қазақстанда аккредиттелген дипломатиялық корпус өкілдері, қазақстандық және халықаралық қоғамдастықтың, отандық және шетелдік БАҚ өкілдері қатысуға құқылы.";
112 және 113-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"112. Президент шет мемлекетке (шет мемлекеттен) кеткен (келген) кезде Нұр-Сұлтан қаласының әуежайында шығарып салуға (қарсы алуға) Қазақстан Республикасының Премьер-Министрі, Президент Әкімшілігінің Басшысы және Нұр-Сұлтан қаласының әкімі қатысады.
113. Президентті Нұр-Сұлтан қаласының әуежайында ел өңіріне (ел өңірінен) шығарып салуға (қарсы алуға) — Премьер-Министр, Президент Әкімшілігінің Басшысы және Нұр-Сұлтан қаласыныц әкімі, ал өңірлерде облыс әкімі, облыстық маңызы бар қаланың әкімі немесе республикалық маңызы бар қаланыц әкімі қатысады.";
120-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

11. В Указе Президента Республики Казахстан от 12 октября 2006 года № 201 "Об утверждении Государственного протокола Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2006 г., № 39, ст. 428):
в Государственном протоколе Республики Казахстан, утвержденном вышеназванным Указом:
пункт 46 изложить в следующей редакции:
"46. Гость в сопровождении закрепленного должностного лица прибывает к монументу защитникам Отечества (далее - монумент). Гостя у монумента встречают начальник почетного караула и аким города Нур-Султана (заместитель акима).";
пункт 48 изложить в следующей редакции:
"48. Далее аким города Нур-Султана (заместитель акима) знакомит гостя с комплексом монумента. После осмотра комплекса гость в сопровождении начальника почетного караула проходит к специально отведенному месту для просмотра торжественного прохождения роты почетного караула.
Затем гость в сопровождении акима города Нур-Султана (заместителя акима) направляется к месту посадки дерева. По завершении церемонии посадки дерева делегация направляется к кортежу и отъезжает.";
пункт 96 изложить в следующей редакции:
"96. Торжественная церемония вступления в должность избранного Президента (инаугурация) проводится во вторую среду января года, следующего за годом его избрания.
Инаугурация проводится в городе Нур-Султане.";
пункт 98 изложить в следующей редакции:
"98. Также на инаугурации вправе присутствовать Премьер-Министр Республики Казахстан, Государственный секретарь Республики Казахстан и Руководитель Администрации Президента, члены Правительства, руководители иных центральных государственных органов Республики Казахстан, акимы областей, городов республиканского значения и столицы, главы иностранных государств и правительств, представители дипломатического корпуса, аккредитованные в Казахстане, представители казахстанской и международной общественности, отечественных и иностранных СМИ.";
пункты 112 и 113 изложить в следующей редакции:
"112. При отбытии (прибытии) Президента в иностранное государство (из иностранного государства) в проводах (встрече) в аэропорту города Нур-Султана участвуют Премьер-Министр Республики Казахстан, Руководитель Администрации Президента и аким города Нур-Султана.
113. В проводах (встрече) Президента в регион страны в аэропорту города Нур-Султана участвуют Премьер-Министр, Руководитель Администрации Президента и аким города Нур-Султана, а в регионах - аким области, аким города областного значения или аким города республиканского значения.";
пункт 120 изложить в следующей редакции:

"120. Ұшақ басқышы жанында шетелдік үкімет басшысын Қазақстан Республикасының бекітілген лауазымды адамы (Министрдің орынбасарына теңестірілген деңгейде) (екіжақты үкіметаралық комиссия болған жағдайда - тиісті үкіметаралық комиссияның өкілі), Сыртқы істер министрлігінің департамент директоры, Қазақстан Республикасының мейман еліндегі Елшісі (келісу бойынша) және Нұр-Сұлтан қаласы әкімінің орынбасары қарсы алады/шығарып салады. Мейман зайыбымен/жұбайымен бірге келген жағдайда, оны бекітілген басқа лауазымды адам (тиісті жыныстағы) қарсы алады/шығарып салады және еріп жүреді.
Ұшақ басқышы жанында мейманға қазақтың ұлттық киімін киген бойжеткен гүл ұсынады (егер мейман зайыбымен (жұбайымен) бірге келсе, мейманға және зайыбына (жұбайына) ұлттық киім киген бойжеткен мен бозбала гүл ұсынады).";
146-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"146. Премьер-Министрдің ел ішіндегі жұмыс бабындағы сапары бағдарламасында мынадай іс-шаралар өткізу: Нұр-Сұлтан қаласында және жергілікті жерлерде шығарып салу (қарсы алу), өнеркәсіптік және басқа да әлеуметтік маңызды объектілерге бару көзделеді.";
178-тармақтың үшінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасы Мемлекеттік хатшысының ел ішіндегі жұмыс сапарлары кезінде Нұр-Сұлтан қаласында және жергілікті жерлерде шығарып салу (қарсы алу), болу бағдарламасын жасау сияқты бірқатар протоколдық іс-шараларды жүргізу және қамтамасыз ету көзделеді.";
194-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"194. Нұр-Сұлтанға/Нұр-Сұлтаннан келген (кеткен) кезде Елшіні Сыртқы істер министрлігі Мемлекеттік протокол қызметінің қызметкері қарсы алады (шығарып салады) және Елші мен оның отбасы мүшелері үшін әуежайдың VIP- залының қызметтерін төлемақысыз қамтамасыз етеді.".
12. "Қазақстан Республикасы Президентінің Әкімшілігі туралы ережені бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2008 жылғы 11 наурыздағы № 552 Жарлығында (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2008 ж., № 12-13, 116-құжат):
жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген Қазақстан Республикасы Президентінің Әкімшілігі туралы ережеде:
6-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"6. Әкімшіліктің заңды мекенжайы:
Қазақстан Республикасы, Нұр-Сұлтан қаласы, Есіл ауданы, "Ақорда" резиденциясы.".
13. "Қазақстан Республикасы Жоғарғы Сотының жанындағы Соттардың қызметін қамтамасыз ету департаменті (Қазақстан Республикасы Жоғарғы Сотының аппараты) туралы ережені бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2010 жылғы 3 қарашадағы №1093 Жарлығында (Қазақстан Республикасыныц ПҮАЖ-ы, 2010 ж., №60, 589-құжат):
жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген Қазақстан Республикасы Жоғарғы Сотының жанындағы Соттардың қызметін қамтамасыз ету департаменті (Қазақстан Республикасы Жоғарғы Сотының аппараты) туралы ережеде:
8-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

"120. У трапа самолета главу иностранного правительства встречают/провожают закрепленное должностное лицо (уровень, приравненный к заместителю Министра) Республики Казахстан (в случае наличия двусторонней межправительственной комиссии - представитель соответствующей межправительственной комиссии), директор Департамента Министерства иностранных дел, Посол Республики Казахстан в стране гостя (по согласованию) и заместитель акима города Нур-Султана. В случае прибытия гостя с супругой/супругом, ее/его встречает/провожает и сопровождает другое закрепленное должностное лицо (соответствующего пола).
У трапа самолета девушка в казахском национальном костюме вручает гостю цветы (в случае, если гостя сопровождает супруга (супруг), девушка и юноша в казахских национальных костюмах вручают гостю и супруге (супругу) цветы).";
пункт 146 изложить в следующей редакции:
"146. Программа рабочей поездки Премьер-Министра по стране предусматривает проведение следующих мероприятий: проводы (встречи) в городе Нур-Султане и на местах, посещение промышленных и других социально значимых объектов.";
абзац третий пункта 178 изложить в следующей редакции:
"При рабочих поездках Государственного секретаря Республики Казахстан по стране предусматриваются проведение и обеспечение ряда протокольных мероприятий: проводы (встречи) в городе Нур-Султане и на местах, составление программы пребывания.";
пункт 194 изложить в следующей редакции:
"194. По прибытии (отбытии) в/из город(а) Нур-Султан(а) Посла встречает (провожает) сотрудник Службы государственного протокола Министерства иностранных дел и обеспечивает услуги VIP-зала аэропорта для Посла и членов его семьи без взимания платы.".
12. В Указе Президента Республики Казахстан от 11 марта 2008 года № 552 "Об утверждении Положения об Администрации Президента Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2008 года, №12-13, ст. 116):
в Положении об Администрации Президента Республики Казахстан, утвержденном вышеназванным Указом:
пункт 6 изложить в следующей редакции:
"6. Юридический адрес Администрации: Республика Казахстан, город Нур-Султан, район Есиль, резиденция "Акорда".
13. В Указе Президента Республики Казахстан от 3 ноября 2010 года № 1093 "Об утверждении Положения о Департаменте по обеспечению деятельности судов при Верховном Суде Республики Казахстан (аппарате Верховного Суда Республики Казахстан)" (САПП Республики Казахстан, 2010 г., №60, ст. 589):
в Положении о Департаменте по обеспечению деятельности судов при Верховном Суде Республики Казахстан (аппарате Верховного Суда Республики Казахстан), утвержденном вышеназванным Указом:
пункт 8 изложить в следующей редакции:

"8. Заңды мекенжайы: 010000, Нұр-Сұлтан қаласы, Есіл өзенінің сол жақ жағалауы, Дінмұхамед Қонаев көшесі, 39.";
жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген Департаменттің қарамағындағы аумақтық органдардың тізбесінде:
15-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"15. "Қазақстан Республикасы Жоғарғы Сотының жанындағы Соттардың қызметін қамтамасыз ету департаментінің (Қазақстан Республикасы Жоғарғы Соты аппаратының) Нұр-Сұлтан қаласы бойынша Соттар әкімшісі" республикалық мемлекеттік мекемесі.".
14. "Өңірлерде сыртқы мемлекеттік қаржылық бақылау органдарын жетілдіру туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2011 жылғы 2 мамырдағы № 67 Жарлығында (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2011 ж., № 37, 438-қүжат):
жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген құрылатын мемлекеттік мекемелердің тізбесінде:
15-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"15. "Нұр-Сұлтан қаласы бойынша тексеру комиссиясы" мемлекеттік мекемесі.";
жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген облыстардың, астананың, республикалық маңызы бар қалалардың тексеру комиссияларының штат санының лимиттерінде:
мына:
"
Астана қ.
31
"
деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
Нұр-Сұлтан қ.
31
15. "Қазақстан Республикасындағы жергілікті өзін-өзі басқаруды дамыту тұжырымдамасын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2012 жылғы 28 қарашадағы № 438 Жарлығында (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2012 ж., № 80, 1180-құжат):
жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген Қазақстан Республикасында жергілікті өзін-өзі басқаруды дамыту тұжырымдамасында:
"1. Қазақстан Республикасында жергілікті өзін-өзі басқаруды дамытудың пайымы" деген бөлімде:
"3. Әлемдік практиканың оң тәжірибесіне шолу" деген кіші бөлімінде:
жиырма тоғызыншы бөлік мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстанда жалпы ірі қалаларда Польшаға ұқсас басқару құрылымы қалыптасқан: Нұр-Сұлтанда, Алматыда, Шымкентте, Қарағандыда аудандар, басқа облыстық маңызы бар қалаларда - орталықтандырылған басқару құрылған. Польша тәжірибесін ескере отырып, қаладағы аудан деңгейінде дербес бюджеті бар басқару органдарын құру орынсыз.";
"2. Қазақстан Республикасында жергілікті өзін-өзі басқаруды ұйымдастырудың және қызметінің негізгі қағидаттары" деген бөлімде:
"2. Жергілікті өзін-өзі басқаруды дамыту тәсілдері" деген кіші бөлімінде:
он екінші бөлік мынадай редакцияда жазылсын:
"Ірі қалалардағы жалпықалалық шаруашылықты басқару ерекшелігін ескере отырып, жоғарыда аталған шараларды басқарудың төменгі деңгейіне жататын Нұр-Сұлтан, Алматы, Шымкент, Қарағанды қалаларындағы аудандарға қолданбау ұсынылады;";
жиырма бірінші бөлік мынадай редакцияда жазылсын:
"Бұл ретте қазіргі кезде демократиялық тәртіппен, яғни тиісті мәслихат депутаттарының алдын ала келісімімен жүзеге асырылатын облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың және астананың, аудандардың әкімдерін тағайындаудың қолданыстағы тәртібін сақтау орынды.".

"8. Юридический адрес: 010000, город Нур-Султан, левый берег реки Ишим, улица Динмухамеда Кунаева, 39.";
в Перечне территориальных органов, находящихся в ведении Департамента, утвержденном вышеназванным Указом:
пункт 15 изложить в следующей редакции:
"15. Республиканское государственное учреждение "Администратор судов по городу Нур-Султану Департамента по обеспечению деятельности судов при Верховном Суде Республики Казахстан (аппарата Верховного Суда Республики Казахстан)".
14. В Указе Президента Республики Казахстан от 2 мая 2011 года № 67 "О совершенствовании органов внешнего государственного финансового кот роля в регионах" (САПП Республики Казахстан, 2011 г., № 37, ст. 438):
в Перечне создаваемых государственных учреждений, утвержденном вышеназванным Указом:
пункт 15 изложить в следующей редакции:
"15. Государственное учреждение "Ревизионная комиссия по городу Нур-Султану".";
в лимитах штатной численности ревизионных комиссий областей, столицы, городов республиканского значения, утвержденных вышеназванным Указом:
строку:
"
г. Астана
31
"
изложить в следующей редакции:
"
г. Нур-Султан
31
".
15. В Указе Президента Республики Казахстан от 28 ноября 2012 года № 438 "Об утверждении Концепции развития местного самоуправления в Республике Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2012 г., № 80, ст. 1180):
в Концепции развития местного самоуправления в Республике Казахстан, утвержденной вышеназванным Указом:
в разделе "1. Видение развития местного самоуправления в Республике Казахстан":
в подразделе "3. Обзор позитивного опыта мировой практики": часть двадцать девятую изложить в следующей редакции:
"В Казахстане в целом сформирована аналогичная Польше структура управления в крупных городах: Нур-Султане, Алматы, Шымкенте, Караганде созданы районы, в других городах областного значения - централизованное управление. С учетом опыта Польши создание на уровне района в городе органов управления с самостоятельным бюджетом нецелесообразно.";
в разделе "2. Основные принципы организации и деятельности местного самоуправления в Республике Казахстан":
в подразделе "2. Подходы по развитию местного самоуправления":
часть двенадцатую изложить в следующей редакции:
"Учитывая особенности управления общегородским хозяйством в крупных городах, вышеуказанные меры предлагается не распространять на районы в городах Нур-Султане, Алматы, Шымкенте, Караганде, которые также относятся к нижнему уровню управления;";
часть двадцать первую изложить в следующей редакции:
"При этом целесообразно сохранить действующий порядок назначения акимов областей, городов республиканского значения и столицы, районов, осуществляющийся в настоящее время в демократичном порядке, то есть с предварительного согласия депутатов соответствующего маслихата.".

16. "Қазақстан Республикасының "жасыл экономикаға" көшуі жөніндегі тұжырымдама туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2013 жылғы 30 мамырдағы № 577 Жарлығында (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2013 ж., № 34, 504-құжат):
3-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"3. Қазақстан Республикасының Үкіметі, Қазақстан Республикасының Президентіне тікелей бағынатын және есеп беретін мемлекеттік органдар, облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың және астананың әкімдері:
1) өз қызметінде Тұжырымдаманы басшылыққа алсын және оны іске асыру жөнінде қажетті шаралар қабылдасын;
2) мемлекеттік жоспарлау жүйесі қабылдайтын құжаттардың Тұжырымдамамен үйлесуін қамтамасыз етсін.".
17.      "Қазақстанның әлемнің ең дамыған 30 мемлекетінің қатарына кіруі жөніндегі тұжырымдама туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2014 жылғы 17 қаңтардағы № 732 Жарлығында (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2014 ж., № 2,9-құжат):
2-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"2. Қазақстан Республикасының Үкіметі, Қазақстан Республикасының Президентіне тікелей бағынатын және есеп беретін мемлекеттік органдар, облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың және астананың әкімдері:
1)      өз қызметінде Тұжырымдаманы басшылыққа алсын және оны іске асыру жөнінде қажетті шаралар қабылдасын;
2) мемлекеттік жоспарлау жүйесінің қабылданатын құжаттарының Тұжырымдамамен үйлесуін қамтамасыз етсін.";
жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген "Қазақстанның әлемнің ең дамыған 30 мемлекетінің қатарына кіруі жөніндегі тұжырымдамада:
"4. Қазақстанды 2050 жылға дейін ұзақ мерзімді дамытудың стратегиялық бағыттары" деген бөлімде:
"1. Адами капиталды дамыту" деген кіші бөлімде:
"1.1. Білім беруді және бірегей қазақстандық мәдениетті дамыту" деген тармақта:
он алтыншы бөлік мынадай редакцияда жазылсын:
"Кәсіптік-техникалық білім беру жүйесінде қосарлы білім беру қағидаттары енгізілетін болады, оқыту процесіне нақты секторда жұмыс істейтін өндірістік оқыту шеберлері тартылады. Нұр-Сұлтан мен Алматы қалаларында әлемдік деңгейдегі кем дегенде екі колледж құрылатын болады.";
"4. Ғылымды қажет ететін экономиканың инфрақұрылымын жеделдетіп қалыптастыру" деген кіші бөлімінде:
"4.2. Әлемдік деңгейдегі агломерацияларды қалыптастыру" тармағында:
алтыншы бөлік мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстанның бүгінгі таңдағы аса ірі қалалары - Нұр-Сұлтан және Алматы қалалары халық саны екі миллионнан астам агломерация орталықтарына айналуы мүмкін. Бұл қалаларда шағын және орта бизнес өте белсенді дамуда, оларда еңбекке қабілетті тұрғындар үлесі жоғары. Елдің дамуына қарай келешекте Қазақстанның басқа да ірі қалалары агломерация орталықтарына айналуы мүмкін.";
"4.3. Ұлттық инновациялық жүйені дамыту" тармағында:
бесінші бөлік мынадай редакцияда жазылсын:
"Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент агломерацияларының университеттерінде инновациялық әлеуетті дамытуға ерекше көңіл бөлінбек. Университеттерде инновациялық қызметті қаржыландыру қосылған құн тізбегінің барлық деңгейін - инновациялық әлеуетті және зертгеулерді дамытуды, технологияларды коммерцияландыруды, стартаптарды қолдауды қамтитын болады.".

16. В Указе Президента Республики Казахстан от 30 мая 2013 года № 577 "О Концепции по переходу Республики Казахстан к "зеленой экономике" (САПП Республики Казахстан, 2013 г., № 34, ст. 504):
пункт 3 изложить в следующей редакции:
"3. Правительству Республики Казахстан, государственным органам, непосредственно подчиненным и подотчетным Президенту Республики Казахстан, акимам областей, городов республиканского значения и столицы:
1) руководствоваться в своей деятельности Концепцией и принять необходимые меры по ее реализации;
2) обеспечить согласованность принимаемых документов системы государственного планирования с Концепцией.".
17. В Указе Президента Республики Казахстан от 17 января 2014 года № 732 "О Концепции по вхождению Казахстана в число 30 самых развитых государств мира" (САПП Республики Казахстан, 2014 г., № 2, ст. 9):
пункт 2 изложить в следующей редакции:
"2. Правительству Республики Казахстан, государственным органам, непосредственно подчиненным и подотчетным Президенту Республики Казахстан, акимам областей, городов республиканского значения и столицы:
1) руководствоваться в своей деятельности Концепцией и принять необходимые меры по ее реализации;
2) обеспечить согласованность принимаемых документов системы государственного планирования с Концепцией.";
в Концепции по вхождению Казахстана в число 30-ти самых развитых государств мира, утвержденной вышеназванным Указом:
в разделе "4. Стратегические направления долгосрочного развития Казахстана до 2050 года":
в подразделе "1. Развитие человеческого капитала":
в пункте "1.1. Развитие образования и уникальной казахстанской культуры":
часть шестнадцатую изложить в следующей редакции:
"В системе профессионально-технического образования будут внедрены принципы дуального образования, привлечены к процессу преподавания мастера производственного обучения, работающие в реальном секторе. Как минимум, два колледжа мирового уровня будут созданы в городах Нур-Султане и Алматы.";
в подразделе "4. Ускоренное формирование инфраструктуры наукоемкой экономики":
в пункте "4.2. Формирование агломераций мирового уровня": часть шестую изложить в следующей редакции:
"Центрами агломераций могут стать крупнейшие на сегодняшний день города Казахстана - Нур-Султан и Алматы с населением не менее двух миллионов человек. В этих городах наиболее активно развивается малый и средний бизнес, они имеют высокую долю трудоспособного населения. По мере развития страны в перспективе центрами агломерации могут стать и другие крупные города Казахстана.";
в пункте "4.3. Развитие национальной инновационной системы":
часть пятую изложить в следующей редакции:
"Особое внимание будет уделено развитию инновационного потенциала в университетах агломераций - Нур-Султане, Алматы и Шымкенте. Финансирование инновационной деятельности в университетах будет охватывать все уровни цепочки добавленных стоимостей - развитие инновационного потенциала и исследований, коммерциализацию технологий, поддержку стартапов.".

18. "Қазақстан Республикасының Тұңғыш Президенті - Елбасының кітапханасы" мемлекеттік мекемесінің кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2014 жылғы 13 наурыздағы № 767 Жарлығында (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2014 ж., №15, 124-құжат):
жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген "Қазақстан Республикасының Тұңғыш Президенті – Елбасының кітапханасы" мемлекеттік мекемесінің жарғысында:
7-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"7. Мемлекеттік мекеменің орналасқан жері: 010000, Қазақстан Республикасы, Нұр-Сұлтан қаласы, Есіл ауданы, 36 көшесі, 10 үй.".
19. "Қазақстан Республикасының Президенті жанынан "Қоғамдық келісім" республикалық мемлекеттік мекемесін құру және Қазақстан Республикасы Президентінің кейбір жарлықтарына толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2014 жылғы 17 маусымдағы № 837 Жарлығында (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2014 ж., № 38-39, 368-құжат):
жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген Қазақстан Республикасының Президенті жанындағы "Қоғамдық келісім" республикалық мемлекеттік мекемесінің жарғысында:
6-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"6. Мекеменің орналасқан жері: 010000, Қазақстан Республикасы, Нұр-Сұлтан қаласы, Есіл ауданы,______ көшесі.".
20.      "Қазақстан Республикасының мәдени саясатының тұжырымдамасы туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2014 жылғы 4 қарашадағы № 939 Жарлығында (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2014 ж., № 67, 619-құжат):
жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген Қазақстан Республикасының мәдени саясатының тұжырымдамасында:
"4. Қазақстан Республикасы мәдени саясатының басым бағыттары" деген бөлімде:
"4.4. Халықаралық мәдени кеңістікке ықпалдастық" деген кіші бөлімде:
оныншы бөлік мынадай редакцияда жазылсын:
"Атап айтқанда Нұр-Сұлтанда мәдениет саласындағы жаңа халықаралық ұйым - "SilkRoad" мәдени даму жөніндегі Еуразиялық кеңесінің штаб-пәтерін ашу мүмкіндігі пысықталатын болады.";
"4.6. Заманауи мәдени кластерлерді дамыту" деген кіші бөлімде:
қырық алтыншы және қырық жетінші бөліктер мынадай редакцияда жазылсын:
"Нұр-Сұлтанның бәсекеге жоғары қабілеттілігінің түйінді аспектілерінің бірі елорданың қазіргі заманғы жоғары технологиялы мәдени инфрақұрылымы болып табылады, онда 6 театр, 7 музей, 25 кітапхана, 7 кинотеатр, 9 концерт ұйымы, цирк, 14 мәдениет және демалыс саябағы, галерея, 2 хайуанаттар бағы және тағы басқалар қамтылған республикалық деңгейдегі мәдениет объектілері шоғырланған.
"Астана Опера" жаңа опера және балет театры мен "Astana Ballet", "Қазақконцерт", Қазақстан тарихының ұлттық музейі және басқалар сияқты қазіргі заманғы шығармашылық ұжымдардың бірегей мүмкіндіктері Нұр-Сұлтанға классикалық және қазіргі заманғы өнердің ірі халықаралық конкурстарын өткізу алаңына айналуға мүмкіндік береді.";
қырық тоғызыншы бөлік мынадай редакцияда жазылсын:
"Астана "ЭКСПО-2017" халықаралық мамандандырылған көрмесі Нұр-Сұлтанның мәдени имиджін халықаралық аренаға ілгерілетуге зор мүмкіндік ашты. Нұр-Сұлтан мен оның айналасы көшпелі төл мәдениетімізді және отандық шеберлердің орындауындағы ұлттық және әлемдік музыка, би, театр өнерінің үздік туындыларын таныстыру орталығына айналды. Көрме шеңберінде салынған павильондар мен кешендер елорданыц мәдени инфрақұрылымын байытты.".

18. В Указе Президента Республики Казахстан от 13 марта 2014 года № 767 "О некоторых вопросах государственного учреждения "Библиотека Мерного Президента Республики Казахстан - Елбасы" (САПП Республики Казахстан, 2014 г., № 15, ст. 124):
в уставе государственного учреждения "Библиотека Первого Президента Республики Казахстан - Елбасы", утвержденном вышеназванным Указом:
пункт 7 изложить в следующей редакции:
"7. Местонахождение государственного учреждения: Peспублика Казахстан, 010000, город Нур-Султан, район Есиль, улица 36, здание 10.".
19. В Указе Президента Республики Казахстан от 17 июня 2014 года № 837 "О создании республиканского государственного учреждения "Қоғамдық келісім" при Президенте Республики Казахстан и внесении дополнений в некоторые указы Президента Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2014 г., № 38-39, ст. 368.):
в уставе республиканского государственного учреждения "Қоғамдық келісім" при Президенте Республики Казахстан, утвержденном вышеназванным Указом:
пункт 6 изложить в следующей редакции:
"6. Местонахождение учреждения: 010000, Республика Казахстан, город Нур-Султан, район Есиль, улица _____________.".
20. В Указе Президента Республики Казахстан от 4 ноября 2014 года № 939 "О Концепции культурной политики Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2014 г., № 67, ст. 619):
в Концепции культурной политики Республики Казахстан, утвержденной вышеназванным Указом:
в разделе "4. Приоритетные направления культурной политики Республики Казахстан":
в подразделе "4.4. Интеграция в международное культурное пространство":
часть десятую изложить в следующей редакции:
"В частности, будет прорабатываться возможность открытия в Нур-Султане штаб-квартиры новой международной организации в области культуры - Евразийского совета по культурному развитию "SilkRoad".";
в подразделе "4.6. Развитие современных культурных кластеров":
части сорок шестую и сорок седьмую изложить в следующей редакции:
"Одним из ключевых аспектов высокой конкурентоспособности Нур-Султана выступает современная высокотехнологичная культурная инфраструктура столицы, где сконцентрированы объекты культуры республиканского уровня, включающие: 6 театров, 7 музеев, 25 библиотек, 7 кинотеатров, 9 концертных организаций, цирк, 14 парков культуры и отдыха, галерею, 2 зоопарка и другие.
Уникальные возможности нового театра оперы и балета "Астана Опера" и современных творческих коллективов, таких как "AstanaBallet", "Казахконцерт", Национального музея истории Казахстана и другие позволяют Нур-Султану стать площадкой для проведения крупных международных конкурсов классического и современного искусства.";
часть сорок девятую изложить в следующей редакции:
"Огромные возможности для продвижения культурного имиджа Нур-Султана на международную арену открыла международная специализированная выставка Астана "ЭКСПО-2017". Нур-Султан и ее окрестности стали центром презентации самобытной кочевой культуры и шедевров национального и мирового музыкального, танцевального, театрального искусства в исполнении отечественных мастеров. Построенные в рамках выставки павильоны и комплексы обогатили культурную инфраструктуру столицы.".

21. "Қазақстан Республикасы Жоғары Сот Кеңесінің қызметін жетілдіру шаралары туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2015 жылғы 23 желтоқсандағы № 137 Жарлығында (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2015 ж., № 62, 486-құжат):
жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген Қазақстан Республикасы Жоғары Сот Кеңесінің аппараты туралы ережеде:
8-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"8. Аппараттыц заңды мекенжайы: 010000, Нұр-Сұлтан қаласы, Есіл ауданы, Мәңгілік Ел даңғылы, 8-үй, 1В-кіреберіс.".
22. "Астана" халықаралық қаржы орталығы аумағының шекарасын айқындау туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2015 жылғы 31 желтоқсандағы № 161 Жарлығында (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2015 ж., № 83-84, 594-құжат):
жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген "Астана" халықаралық қаржы орталығы аумағының шекарасында:
2-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"2. Нұр-Сұлтан қаласының "Есіл" ауданында № 28/1 (жобалық атауы) көшесінің ішкі жағы бойынша Ақмешіт көшесінің бойымен Түркістан көшесіне дейін, Түркістан кешесінің бойымен № 28/1 (жобалық атауы) көшесіне дейін орналасқан, жалпы ауданы 25 га болатын АХҚО аумағының учаскесі "Астана" халықаралық қаржы орталығы туралы" 2015 жылғы 7 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Конституциялық заңының 6-бабының 8-тармағын қолдану мақсатында айқындалады.".
23. "Қазақстан Республикасының дене шынықтыру мен спортты дамытудың 2025 жылға дейінгі тұжырымдамасын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2016 жылғы 11 қаңтардағы №168 Жарлығында (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2016 ж., № 1-2, 6-құжат):
жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген Қазақстан Республикасының дене шынықтыру мен спортты дамытудың 2025 жылға дейінгі тұжырымдамасында:
"Кіріспе" деген бөлімде:
тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Кіріспе";
"2. 2025 жылға дейін Қазақстан Республикасының дене шынықтыру мен спортты дамытудың жалпы пайымы" деген бөлімде:
"1. Ағымдағы ахуалды талдау" деген кіші бөлімде:
жиырма екінші бөлік мынадай редакцияда жазылсын:
"Барлық облыстар мен Нұр-Сұлтан және Алматы қалаларында стандартты ипподромдар салынды.";
"4. Дене шынықтыру мен спорт саласындағы мемлекеттік саясаттың басым бағыттары" деген бөлімде:
"3. Жоғары жетістіктер спортын, спорт резервін даярлау жүйесін, саланы кадрлық қамтамасыз етуді одан әрі дамыту және саланың заманауи ғылыми әлеуетін қалыптастыру" деген кіші бөлімде:
он алтыншы бөлік мынадай редакцияда жазылсын:
"2025 жылға қарай Нұр-Сұлтан қаласында Спорт академиясын құру мәселесін пысықтау да перспективалы жоба болып табылады, ол спорт саласы үшін кадрлар даярлаудың жетекші жалпыұлттық орталығы болады.".

21. В Указе Президента Республики Казахстан от 23 декабря 2015 года № 137 "О мерах по совершенствованию деятельности Высшего Судебного Совета Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2015 г., №62, ст. 486):
в Положении об Аппарате Высшего Судебного Совета Республики Казахстан, утвержденном вышеназванным Указом:
пункт 8 изложить в следующей редакции:
"8. Юридический адрес Аппарата: 010000, Республика Казахстан, город Нур-Султан, район Есиль, проспект Мәңгілік Ел, дом 8, подъезд 1В.".
22. В Указе Президента Республики Казахстан от 31 декабря 2015 года № 161 "Об определении границ территории Международного финансового центра "Астана" (САПП Республики Казахстан, 2015 г., № 83-84, ст. 594):
в границах территории Международного финансового центра "Астана", утвержденных вышеназванным Указом:
пункт 2 изложить в следующей редакции:
"2. Участок территории МФЦА, расположенный в районе "Есиль" города Нур-Султана по внутренней окружности улицы № 28/1 (проектное наименование), вдоль улицы Акмешіт до улицы Түркістан, вдоль улицы Түркістан до улицы № 28/1 (проектное наименование), с общей площадью 25 га определяется в целях применения пункта 8 статьи 6 Конституционного закона Республики Казахстан от 7 декабря 2015 года "О Международном финансовом центре "Астана".
23. В Указе Президента Республики Казахстан от 11 января 2016 года № 168 "Об утверждении Концепции развития физической культуры и спорта Республики Казахстан до 2025 года" (САПП Республики Казахстан, 2016 г., № 1 -2, ст. 6):
в Концепции развития физической культуры и спорта Республики Казахстан до 2025 года, утвержденной вышеназванным Указом:
в разделе "Введение":
заголовок изложить в следующей редакции:
"1. Введение";
в разделе "2. Общее видение развития физической культуры и спорта Республики Казахстан до 2025 года":
в подразделе "1. Анализ текущей ситуации":
часть двадцать вторую изложить в следующей редакции:
"Во всех областях и городах Нур-Султане и Алматы построены стандартные ипподромы.";
в разделе "4. Приоритетные направления государственной политики в отрасли физической культуры и спорта":
в подразделе "3. Дальнейшее развитие спорта высших достижений, системы подготовки спортивного резерва, кадрового обеспечения отрасли и формирование современного научного потенциала отрасли":
часть шестнадцатую изложить в следующей редакции:
"Перспективным проектом также является проработка вопроса по созданию к 2025 году Академии спорта в городе Нур-Султане, призванной стать ведущим общенациональным центром подготовки кадров для спортивной сферы.".

24. "Қазақстан Республикасындағы бас бостандығынан айыру орындарынан босатылған және пробация қызметінде есепте тұрған азаматтарды әлеуметтік оңалтудың 2017 - 2019 жылдарға арналған кешенді стратегиясын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2016 жылғы 8 желтоқсандағы № 387 Жарлығында (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2016      ж., № 64, 417-құжат):
жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген Қазақстан Республикасындағы бас бостандығынан айыру орындарынан босатылған және пробация қызметінде есепте тұрған азаматтарды әлеуметтік оңалтудың 2017 - 2019 жылдарға арналған кешенді стратегиясында:
"1. Бас бостандығынан айыру орындарынан босатылған және пробация қызметінде есепте тұрған азаматтарды әлеуметтік оңалтудың ағымдағы жағдайын талдау және оның байланыстылығы" деген бөлімде:
"1.1. Бас бостандығынан айыру орындарынан босатылған және пробация қызметінде есепте тұрған адамдарды оңалту процесінің мәні" деген кіші бөлімде:
қырық үшінші бөлік мынадай редакцияда жазылсын:
"Облыстар, республикалық маңызы бар қалалар және астана әкімдіктерінің деректері бойынша 2012 - 2016 жылдар кезеңінде бас бостандығынан айыру орындарынан босатылған адамдар қатарынан 1338 адам халықты жұмыспен қамту орталықтарымен әлеуметтік келісімшарт жасасты, оның ішінде 1304 адам жұмысқа, соның 423-і тұрақты жұмыс орындарына орналасты. Жұмыс берушілердің өтінімдері бойынша 139 адам қажетті мамандықтарға кәсіптік оқудан өтті.".
25. "Қазақстан Республикасының прокуратура органдарының кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2017 жылғы 13 қазандағы № 563 Жарлығында (Қазақстан Республикасыньщ ПҮАЖ-ы, 2017 ж., № 47-48-49, 313-құжат):
жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген Қазақстан Республикасының Бас прокуратурасы туралы ережеде:
"1. Жалпы ережелер" деген тарауда:
9-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"9. Бас прокуратураның заңды мекенжайы: 010000, Қазақстан Республикасы, Нұр-Сұлтан қаласы, Мәңгілік Ел даңғылы, 14.";
"6. Облыстар прокуратураларының және оларға теңестірілген прокуратуралардың (республикалық маңызы бар қалалар мен Қазақстан Республикасы астанасының прокуратуралары, бас әскери және көлік прокуратуралары) тізбесі" деген тарауда:
15) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"15) Нұр-Сұлтан қаласының прокуратурасы;".
26. "Қазақстан Республикасының 2025 жылға дейінгі Стратегиялық даму жоспарын бекіту және Қазақстан Республикасы Президентінің кейбір жарлықтарының күші жойылды деп тану туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2018 жылғы 15 ақпандағы №      636 Жарлығында (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2018 ж., № 5-6-7, 20-құжат):
жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген Қазақстан Республикасыньщ 2025 жылға дейінгі Стратегиялық даму жоспарында:
"Ағымдағы ахуалды және жаһандық үрдістерді талдау" деген 2-тарауда:

24. В Указе Президента Республики Казахстан от 8 декабря 2016 года № 387 "Об утверждении Комплексной стратегии социальной реабилитации граждан, освободившихся из мест лишения свободы и находящихся на учете службы пробации, в Республике Казахстан на 2017-2019 годы" (САПП Республики Казахстан, 2016 г., № 64, ст. 417):
в Комплексной стратегии социальной реабилитации граждан, освободившихся из мест лишения свободы и находящихся на учете службы пробации, в Республике Казахстан на 2017-2019 годы, утвержденной вышеназванным Указом:
в разделе "1. Анализ текущей ситуации и обусловленность социальной реабилитации граждан, освободившихся из мест лишения свободы и находящихся на учете службы пробации":
в подразделе "1.1. Содержание процесса реабилитации лиц, освободившихся из мест лишения свободы и находящихся на учете службы пробации":
часть сорок третью изложить в следующей редакции:
"По данным акиматов областей, городов республиканского значения и столицы за период с 2012 по 2016 годы подписали социальные контракты с центрами занятости населения 1338 человек из числа освобожденных из мест лишения свободы, из них трудоустроены 1304 человека, в том числе на постоянные рабочие места 423 человека. Прошли профессиональное обучение по заявкам работодателей на востребованные специальности 139 человек.".
25. В Указе Президента Республики Казахстан от 13 октября 2017 года № 563 "О некоторых вопросах органов прокуратуры Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2017 г., № 47-48-49, ст. 313):
в Положении о Генеральной прокуратуре Республики Казахстан, утвержденном вышеназванным Указом:
в главе "1. Общие положения": пункт 9 изложить в следующей редакции:
"9. Юридический адрес Генеральной прокуратуры: 010000, Республика Казахстан, город Нур-Султан, проспект Мәңгілік Ел, 14.";
в главе "6. Перечень прокуратур областей и приравненных к ним (прокуратуры городов республиканского значения и столицы Республики Казахстан, главные военная и транспортная прокуратуры)":
подпункт 15) изложить в следующей редакции:
"15) Прокуратура города Нур-Султана;".
26. В Указе Президента Республики Казахстан от 15 февраля 2018 года № 636 "Об утверждении Стратегического плана развития Республики Казахстан до 2025 года и признании утратившими силу некоторых указов Президента Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2018 г., №5-6-7, ст. 20):
в Стратегическом плане развития Республики Казахстан до 2025 года, утвержденном вышеназванным Указом:
в главе 2. "Анализ текущей ситуации и глобальных тенденций":

"Қазақстанды дамыту үшін бәсекелі артықшылықтар мен салалар" деген 2.2.-тармақта:
қырық алтыншы бөлік мынадай редакцияда жазылсын:
"Ұлттық деңгейде экономикалық өсу орталықтары - Нұр-Сұлтан, Алматы, Шымкент және Ақтөбе сияқты ірі агломерацияларда орналасқан макроөңірлер қалыптастырылуда.";
"Аса маңызды серпінді өзгерістер: жүйелі реформалар" деген 4-тарауда:
жүз жетінші бөлік мынадай редакцияда жазылсын:
"АХҚО Экспат Орталығы көрсететін қызметтер Нұр-Сұлтанда тұрып жатқан барлық шетел азаматтарына, оның ішінде ағылшын тілінде де қолжетімді болады.";
төрт жүз жиырма екінші бөлік мынадай редакцияда жазылсын:
"Өңірлерді дамыту үшін маңызды ынталандыру республикалық бюджеттен инвестициялық қаражатты алу үшін бизнесті жүргізудің жеңілдігі мен жарыспалылығы бойынша өңірлердің рейтингі негізінде олардың арасындағы бәсекелестік болуы тиіс. Нұр-Сұлтан, Алматы, Шымкент, Ақтөбе хаб-қалаларында макроөңірлердің белсенді экономикалық, капиталдарды, ресурстарды, озық технологиялар мен қызмет көрсетулерді шоғырландыру орталықтары бар бірыңғай экономикалық нарық құру жалғасады.";
төрт жүз отыз алтыншы бөлік мынадай редакцияда жазылсын:
"5.10 "Smart City" тұжырымдамасын іске асыру" бастамасы. Қазақстанныц барлық қалаларында Нұр-Сұлтанның және басқа елді мекендердің тәжірибесін ескеретін "эталонды" стандарт негізінде "Smart City" тұжырымдамасы іске асырылатын болады, ол ресурстарды ұтымды пайдалану мен басқару үшін жоғары технологиялық шешімдерді қолдануды көздейді. Қаланың әлеуметтік, көліктік, инженерлік, энергетикалық, тұрғын үй және ақпараттық инфрақұрылымын басқаруды, мемлекеттік қызмет көрсетуді, қала салуды жоспарлауды, "ақылды" ғимараттар салуды қоса алғанда, қала өмірінің барлық салаларына цифрлык технологияларды енгізу қажет. "Smart City" тұжырымдамасына көшу "ақылды қалалар" салудың ұлттық стандарттарын енгізуді және өңірлік даму саласында тиісті бағдарламалық құжаттарды қайта қарауды талап етеді.";
төрт жүз отыз тоғызыншы және төрт жүз қырықыншы бөліктер мынадай редакцияда жазылсын:
"5.11 "Шұғыла қағидаты бойынша көлік инфрақұрылымын дамытуды жалғастыру" бастамасы. Алматы, Нұр-Сұлтан, Ақтөбе және Шымкент хаб- қалаларындағы орталықтарымен елдің макроөңірлерін қалыптастыру арқылы Қазақстанның бірыңғай экономикалық нарығын құру бойынша жұмыс жалғасатын болады. Макроөңірлер шегінде қалалар мен қала маңы араларында байланысты қамтамасыз ету үшін қала маңы көлігінің интеграцияланған инфрақұрылымы құрылады.
Хаб-қалалар арасындағы жолға уақытты қысқарту мақсатында Нұр-Сұлтан - Қарағанды - Балқаш - Алматы бағыты бойынша "Орталық-Оңтүстік" жобасы, Нұр-Сұлтан - Павлодар - Семей - Қалбатау - Өскемен бағыты бойынша "Орталық-Шығыс" жобасы, Нұр-Сұлтан - Арқалық - Торғай – Ырғыз - Шалқар -Қандыағаш бағыты бойынша "Орталық-Батыс" жобасы іске асырылады. Облыс орталықтары хаб-қалалармен қосылатын болады, сонымен бірге облыстар шеңберінде орташа және шағын қалалар "шұғыла" қағидаты бойынша облыс орталықтарымен біріктірілетін болады.";

в пункте 2.2. "Конкурентные преимущества и области для развития Казахстана":
часть сорок шестую изложить в следующей редакции:
"На национальном уровне формируются макрорегионы с центрами экономического роста в крупных агломерациях - Нур-Султане, Алматы, Шымкенте и Актобе.";
в главе 4. "Важнейшие прорывные изменения: системные реформы":
часть сто седьмую изложить в следующей редакции:
"Услуги Экспат Центр МФЦА будут доступны всем иностранным гражданам, проживающим в городе Нур-Султане, в том числе на английском языке.";
часть четыреста двадцать вторую изложить в следующей редакции:
"Важным стимулом для развития регионов должна стать конкуренция между ними на основе рейтинга регионов по легкости ведения бизнеса и соревновательности за получение инвестиционных средств из республиканского бюджета. Продолжится создание единого экономического рынка с центрами экономической активности макрорегионов, концентрации капиталов, ресурсов, передовых технологий и услуг в городах-хабах Нур-Султане, Алматы, Шымкенте, Актобе.";
часть четыреста тридцать шестую изложить в следующей редакции:
"Инициатива 5.10 "Реализация концепции "Smart City". Во всех городах Казахстана будет реализована концепция "Smart City" на основе "эталонного"стандарта, учитывающего опыт Нур-Султана и других населенных пунктов, предусматривающего применение высокотехнологичных решений для рационального использования и управления ресурсами. Необходимо внедрить цифровые технологии во все сферы жизнедеятельности городов, включая управление социальной, транспортной, инженерной, энергетической, жилищной и информационной инфраструктурой города, предоставление государственных услуг, градостроительное планирование, строительство "умных" зданий. Переход на концепцию "Smart City" требует внедрения национальных стандартов построения "умных городов" и пересмотра соответствующих программных документов в сфере регионального развития.";
части четыреста тридцать девятую и четыреста сороковую изложить в следующей редакции:
"Инициатива 5.11 "Продолжение развития транспортной инфраструктуры по лучевому принципу". Продолжится работа по созданию единого экономического рынка Казахстана путем формирования макрорегионов страны с центрами в городах-хабах Алматы, Нур-Султане, Актобе и Шымкенте. В пределах макрорегионов будет создаваться интегрированная инфраструктура пригородного транспорта для обеспечения связи между городами и пригородами.
С целью сокращения времени в пути между городами-хабами будут реализованы проекты "Центр - Юг" по направлению Нур-Султан - Караганды - Балхаш - Алматы, "Центр - Восток" по направлению Нур-Султан - Павлодар - Семей - Калбатау - Усть-Каменогорск, проект "Центр - Запад" по направлению Нур-Султан - Аркалык - Торгай - Иргиз - Шалкар - Кандыагаш.
Областные центры будут соединены с городами-хабами, в то время как средние и милые города в рамках областей будут соединены с областными центрами по "лучевому" принципу.";

"Эволюциялық жол: "Қазақстан-2050" стратегиясын іске асырудың басым бағыттары" деген 5-тарауда:
тоқсан тоғызыншы бөлік мынадай редакцияда жазылсын:
"Туризмді дамыту. Нұр-Сұлтан, Алматы, Шығыс Қазақстан, Оңтүстік Қазақстан және Батыс Қазақстан - бес туристік кластер құрылып, дамытылады. Нұр-Сұлтан қаласы іскерлік, медициналық және білім беру, Алматы қаласы - іскерлік және халықаралық тау шаңғысы, Шығыс Қазақстан - экологиялық/тұрақты (оның ішінде аграрлық, орманшылық, шытырман оқиғалы), Оңтүстік Қазақстан - мәдени (оның ішінде рухани, этнографиялық), Батыс Қазақстан - жағажай туризмі орталықтары ретінде айқындалады. Бұл ретте туристік кластерлер құруда табысты тәжірибесі бар стратегиялық (зәкірлі) иннесторлар үшін қолайлы жағдайлар жасалатын болады.".
27. "Қазақстан Республикасы Тұңғыш Президентінің - Елбасының Кеңсесі туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2019 жылғы 19 наурыздағы № 884 Жарлығында (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2019 ж., № 5-6, 55-құжат):
жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген Қазақстан Республикасы Тұңғыш Президентінің - Елбасының Кеңсесі туралы ережеде:
9-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"9. Кеңсенің зацды мекенжайы: 010000,      Қазақстан Республикасы, Нұр-Сұлтан қаласы, Есіл ауданы, 36-көше, 10 ғимарат.".

в главе 5. "Эволюционный путь: приоритетные направления реализации Стратегии "Казахстан-2050":
часть девяносто девятую изложить в следующей редакции:
"Развитие туризма. Будут созданы и развиты пять туристских кластеров - Нур-Султан, Алматы, Восточный Казахстан, Южный Казахстан и Западный Казахстан. Нур-Султан будет определен как центр делового, медицинского и образовательного, Алматы - делового и международного горнолыжного, Восточный Казахстан - экологического/устойчивого (в том числе аграрного, лесного, приключенческого), Южный Казахстан - культурного (в том числе духовного, этнографического), Западный Казахстан - пляжного туризма. При этом будут созданы благоприятные условия для стратегических (якорных) инвесторов, имеющих успешный опыт создания туристских кластеров.".
27. В Указе Президента Республики Казахстан от 19 марта 2019 года № 884 "О Канцелярии Первого Президента Республики Казахстан - Елбасы" (САПП Республики Казахстан, 2019 г., № 5-6, ст. 55):
в Положении о Канцелярии Первого Президента Республики Казахстан - Елбасы, утвержденном вышеназванным Указом:
пункт 9 изложить в следующей редакции:
"9. Юридический адрес Канцелярии: Республика Казахстан, 010000, город Нур-Султан, район Есиль, улица 36, здание 10.".