Bek Air авиакомпаниясы ұшағының құлауы салдарынан болған топтық жазатайым оқиғаның себептерін тексеру жөнінде үкіметтік комиссия құру туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2019 жылғы 27 желтоқсандағы № 986 қаулысы
2019 жылғы 27 желтоқсанда Алматы қаласының әуежайы ауданында Bek Air авиакомпаниясы ұшағының құлауы салдарынан болған топтық жазатайым оқиғаның себептерін тексеру мақсатында Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қосымшаға сәйкес құрамда Алматы қаласының әуежайы ауданында Foker 100 ұшағының құлауы салдарынан болған топтық жазатайым оқиғаның себептерін тексеру жөніндегі үкіметтік комиссия (бұдан әрі – комиссия) құрылсын.
2. Комиссия дереу жұмысқа кіріссін, ұшақтың құлау себептерін жан-жақты тексеруді қамтамасыз етсін, қаза болғандардың отбасыларына бірінші кезекте көмек көрсету бойынша шаралар қабылдасын.
3. Комиссия басшысының орынбасары Р.В. Скляр ұшақтың құлауы салдарынан болған топтық жазатайым оқиғаның себептерін тексеру нәтижелері және қаза болғандардың отбасыларына көмек көрсету бойынша қабылданған шаралар туралы баяндасын.
4. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
А. Мамин
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2019 жылғы 27 желтоқсандағы
№ 986 қаулысына
қосымша
Алматы қаласының әуежайы ауданында Foker 100 ұшағының құлауы салдарынан болған топтық жазатайым оқиғаның себептерін тексеру жөніндегі үкіметтік комиссияның құрамы
Мамин
Асқар Ұзақбайұлы
-
Қазақстан Республикасының Премьер-Министрі, басшы
Скляр
Роман Васильевич
-
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары, басшының орынбасары
Атамқұлов
Бейбіт Бәкірұлы
-
Қазақстан Республикасының Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрі
Дембаев
Болат Бекназарұлы
-
Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының орынбасары (келісу бойынша)
Ильин
Юрий Викторович
-
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің орынбасары
Жақыпов
Рашид Тауфикұлы
-
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің орынбасары
Надыров
Камалжан Талғатұлы
-
Қазақстан Республикасы деңсаулық сақтау вице-министрі
Байжұманов
Батыржан Құлаймергенұлы
-
Алматы қаласы әкімінің орынбасары
Қожағапанов
Ерлан Тоқтарханұлы
-
Алматы қаласы әкімінің бірінші орынбасары
Ластаев
Талғат Тілеубекұлы
-
Қазақстан Республикасының Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігі Азаматтық авиация комитетінің төрағасы
Нұрғалиев
Ербол Жолдасбекұлы
-
Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі Еңбек, әлеуметтік қорғау және көші-қон комитетінің төрағасы
Жұмасұлтанов
Нұрлан Тілеубайұлы
-
"Bek Air" авиакомпаниясы" акционерлік қоғамының президенті (келісу бойынша)

Об образовании правительственной комиссии по расследованию причин группового несчастного случая, произошедшего вследствие падения самолета авиакомпании Bek Air
Постановление Правительства Республики Казахстан от 27 декабря 2019 года № 986
В целях расследования причин группового несчастного случая, произошедшего вследствие падения самолета авиакомпании Bek Air в районе аэропорта города Алматы 27 декабря 2019 года, Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Образовать правительственную комиссию по расследованию причин группового несчастного случая, произошедшего вследствие падения самолета Foker 100 в районе аэропорта города Алматы (далее - комиссия), в составе согласно приложению.
2. Комиссии незамедлительно приступить к работе, обеспечить всестороннее расследование причин падения самолета, принять меры по оказанию первоочередной помощи семьям погибших.
3. Заместителю руководителя комиссии Скляр Р.В. доложить о результатах расследования причин группового несчастного случая, произошедшего вследствие падения самолета, и принятых мерах по оказанию помощи семьям погибших.
4. Настоящее постановление вводится в действие со дня его подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
А. Мамин
Приложение
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 27 декабря 2019 года № 986
Состав
правительственной комиссии по расследованию причин группового несчастного случая, произошедшего вследствие падения самолета Foker 100 в районе аэропорта города Алматы
Мамин
Аскар Узакпаевич
-
Премьер-Министр Республики Казахстан, руководитель
Скляр
Роман Васельевич
-
Заместитель Премьер-Министра Республики Казахстан, заместитель руководителя
Атамкулов
Бейбут Бакирович
-
Министр индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан
Дембаев
Болат Бекназорович
-
Заместитель Генерального Прокурора Республики Казахстан (по согласованию)
Ильин
Юрий Викторович
-
Заместитель министра внутренних дел Республики Казахстан
Жакупов
Рашид Тауфикович
-
Заместитель министра внутренних дел Республики Казахстан
Надыров
Камалжан Талгатович
-
Вице-министр здравоохранения Республики Казахстан
Байжуманов
Батыржан Кулаймергенович
-
Заместитель акима Алматинской области
Кожагапанов
Ерлан Токтарханович
-
Первый заместитель акима города Алматы
Ластаев
Талгат Тлеубекович
-
председатель Комитета гражданской авиации Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан
Нургалиев
Ербол Жолдаспекович
-
председатель Комитета труда, социальной защиты и миграции Министерства труда и социальной защиты Республики Казахстан
Жумасултанов
Нурлан Тулеубаевич
-
президент акционерного общества "Авиакомпания "Bek Air" (по согласованию)