"Қазақстан Республикасының теңізшісі жеке куәлігінің үлгісін және оны қорғауға қойылатын талаптарды, Қазақстан Республикасы теңізшісінің жеке куәлігін ресімдеу, беру, ауыстыру, тапсыру, алып қою және жою қағидаларын бекіту және "Қазақстан Республикасының теңізшісі жеке куәлігінің, теңізде жүзу кітапшасының, дипломдарды растаудың үлгісін, оларды ресімдеу, беру, мерзімін ұзарту, сондай-ақ алып қою қағидасын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 14 шілдедегі № 797 қаулысына өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 27 тамыздағы № 863 қаулысына өзгерістер енгізу және Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдерінің күші жойылды деп тану туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2020 жылғы 2 наурыздағы № 90 қаулысы.
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Қазақстан Республикасының теңізшісі жеке куәлігінің үлгісін және оны қорғауға қойылатын талаптарды, Қазақстан Республикасы теңізшісінің жеке куәлігін ресімдеу, беру, ауыстыру, тапсыру, алып қою және жою қағидаларын бекіту және "Қазақстан Республикасының теңізшісі жеке куәлігінің, теңізде жүзу кітапшасының, дипломдарды растаудың үлгісін, оларды ресімдеу, беру, мерзімін ұзарту, сондай-ақ алып қою қағидасын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 14 шілдедегі № 797 қаулысына өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 27 тамыздағы № 863 қаулысына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2013 ж., № 50, 704-құжат) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасы теңізшісінің жеке куәлігін ресімдеу, беру, ауыстыру, тапсыру, алып қою және жою қағидаларында:
9-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"9. ТЖК беруге арналған құжаттарды ПТӘ-ге ұсынуды өтiнiш берушiнің өзі жүзеге асырады.
Осы Қағидалардың 6-тармағының 4) тармақшасында көрсетілген құжаттар болмаған жағдайда ПТӘ-нің қызметкері көрсетілген құжаттарды ұсынғаннан кейін ТЖК беру мүмкіндігі туралы өтініш берушіні хабардар етеді.
ТЖК-ні ресімдеу және беру мерзiмi өтiнiш берушiнің осы Қағидалардың 6-тармағында көрсетiлген құжаттарын қабылдаған сәттен бастап сегіз жұмыс күнін құрайды.";
15 және 16-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"15. ТЖК-нi ресiмдеудi ұлттық қауiпсiздiк органдарымен келiсу бес жұмыс күніне дейінгі мерзімде өтiнiш-сауалнаманы Электрондық құжат айналымының бірыңғай жүйесі бойынша жіберу арқылы жүргізіледі.
16. ТЖК-нi ресiмдеудi келiсу кезiнде ұлттық қауiпсiздiк органдары келiсу туралы ақпаратты Электрондық құжат айналымының бірыңғай жүйесі арқылы жібереді.
Өтініш берушіге қатысты ТЖК-ні беруді келісуге кедергі келтіретін мән-жайлар анықталған жағдайда, ұлттық қауіпсіздік органдары бұл туралы ПТӘ-ге Электрондық құжат айналымының бірыңғай жүйесі арқылы хабарлайды.";
25-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

О внесении изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 27 августа 2013 года № 863 "Об утверждении образца удостоверения личности моряка Республики Казахстан и требований к его защите, Правил оформления, выдачи, замены, сдачи, изъятия и уничтожения удостоверения личности моряка Республики Казахстан и внесении изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 14 июля 2011 года № 797 "Об утверждении образца удостоверения личности моряка Республики Казахстан, мореходной книжки, подтверждения дипломов, Правил их оформления, выдачи, продления, а также изъятия" и признании утратившими силу некоторых решений Правительства Республики Казахстан
Постановление Правительства Республики Казахстан от 2 марта 2020 года № 90.
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 27 августа 2013 года № 863 "Об утверждении образца удостоверения личности моряка Республики Казахстан и требований к его защите, Правил оформления, выдачи, замены, сдачи, изъятия и уничтожения удостоверения личности моряка Республики Казахстан и внесении изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 14 июля 2011 года № 797 "Об утверждении образца удостоверения личности моряка Республики Казахстан, мореходной книжки, подтверждения дипломов, Правил их оформления, выдачи, продления, а также изъятия" (САПП Республики Казахстан, 2013 г., № 50, ст. 704) следующие изменения:
в Правилах оформления, выдачи, замены, сдачи, изъятия и уничтожения удостоверения личности моряка Республики Казахстан, утвержденных указанным постановлением:
пункт 9 изложить в следующей редакции:
"9. Представление в МАП документов на выдачу УЛМ заявитель осуществляет лично.
В случае отсутствия документов, указанных в подпункте 4) пункта 6 Правил, сотрудник МАП информирует заявителя о возможности выдачи УЛМ после представления указанных документов.
Срок оформления и выдачи УЛМ составляет восемь рабочих дней с момента принятия документов заявителя, указанных в пункте 6 настоящих Правил.";
пункты 15 и 16 изложить в следующей редакции:
"15. Согласование оформления УЛМ с органами национальной безопасности производится в срок до пяти рабочих дней путем направления анкеты-заявления посредством единой системы электронного документооборота.
16. При согласовании оформления УЛМ органы национальной безопасности высылают посредством единой системы электронного документооборота информацию о согласовании.
В случае выявления в отношении заявителя обстоятельств, препятствующих согласованию выдачи УЛМ, органы национальной безопасности информируют об этом МАП посредством единой системы электронного документооборота.";
пункт 25 изложить в следующей редакции:

"25. Өтiнiш берушi осы Қағидалардың 6-тармағының 4) тармақшасында көрсетілген құжатты ұсынбаған жағдайларда және ТЖК-ні беру туралы оң шешім болған кезде өтiнiш берушiге оның құжаттарын қабылдағаннан кейін сегіз жұмыс күні ішінде осы Қағидаларға 7-қосымшаға сәйкес ТЖК-ні ресімдеу туралы анықтама және ПТӘ растаған ресiмделген ТЖК бет жағының көшiрмесi берiледi.
ТЖК-ні ресiмдеу туралы анықтама осы Қағидаларға 8-қосымшаға сәйкес ТЖК беруді есепке алу журналына қол қойғыза отырып өтiнiш берушiге берiледi. ТЖК-нi ресiмдеу және ТЖК-нi ресiмдеу туралы анықтаманы беру туралы деректер ПТӘ-нiң электрондық дерекқорында сақталады.";
осы Қағидаларға 1-қосымша осы қаулыға 1-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы қаулыға 2-қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдерінің күші жойылды деп танылсын.
3. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
А. Мамин
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2020 жылғы 2 наурыздағы
№ 90 қаулысына
1-қосымша
Қазақстан Республикасы
теңізшісінің жеке куәлігін
ресімдеу, беру, ауыстыру,
тапсыру, алып қою және жою
қағидаларына
1-қосымша
___________________________________________________________________
(өтiнiш-сауалнаманы келiсуге жiберетiн мекеменiң атауы мен мекенжайы)
20 ___ ж. ____ №_____
Фотосурет үшін орын
Теңiзшiнiң жеке куәлiгiн беру туралы
ӨТIНIШ-САУАЛНАМА
1. Тегi, аты, әкесiнiң аты, жеке сәйкестендіру нөмірі _________________
______________________________________________________________
(тегi, аты, әкесiнiң аты (бар болса), егер олар өзгертiлсе, қашан және қайда)
2. Туған жылы, айы, күнi _____________
3. Жынысы ____________________
4. Туған жерi ______________________________________________________
(республика, облыс, елдi мекен)
5. Тұратын (тiркелген) жерi __________________________________________
(индексі, республика, облыс, елдi мекен, көше, үй, пәтер, телефон)
6. Азаматтығы ____________________________________________________
7. Басқа мемлекеттің азаматтығы (егер бар болса көрсету)________________
8. Жеке басын куәландыратын негiзгi құжат
сериясы_________нөмiрi__________20______ж. ________________бердi
_________________________________________________________________
(кім бердi)
9. Шетелдiк паспорт (егер бар болса) сериясы _________№_______
20 __ ж. " ___ " ____________ бердi _______________________________ (кім бердi)
10. Теңiзшiнiң жеке куәлiгiн алу: бастапқы, пайдаланғанның, бүлінгеннің, жоғалғанның орнына (қажеттісін сызу).

"25. В случаях, когда заявителем не представлен документ, указанный в подпункте 4) пункта 6 настоящих Правил, и при положительном решении о выдаче УЛМ, заявителю в течение восьми рабочих дней после принятия его документов выдаются справка об оформлении УЛМ, согласно приложению 7 к настоящим Правилам, и заверенная МАП копия лицевой стороны оформленного УЛМ.
Справка об оформлении УЛМ выдается заявителю под роспись в журнале учета выдачи УЛМ согласно приложению 8 к настоящим Правилам. Данные об оформлении УЛМ и выдаче справки об оформлении УЛМ хранятся в электронной базе данных МАП.";
приложение 1 к настоящим Правилам изложить в новой редакции согласно приложению 1 к настоящему постановлению.
2. Признать утратившими силу некоторые решения Правительства Республики Казахстан согласно приложению 2 к настоящему постановлению.
3. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
А. Мамин
Приложение 1
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 2 марта 2020 года № 90
Приложение 1
к Правилам оформления,
выдачи, замены, сдачи, изъятия
и уничтожения удостоверения
личности моряка Республики
Казахстан
______________________________________________________________________
(наименование и адрес учреждения, направляющего анкету-заявление на
согласование)
№________ от ______ 20 __ г.
Место для фотографии
АНКЕТА-ЗАЯВЛЕНИЕ
о выдаче удостоверения личности моряка
1. Фамилия, имя, отчество, индивидуальный идентификационный номер
___________________________________________
(указать фамилию, имя, отчество (при наличии),
если они изменялись, когда и где)
2. Число, месяц, год рождения ______________
3. Пол ________________
4. Место рождения _________________________________________________
(республика, область, населенный пункт)
5. Место жительства (регистрации) __________________________________
(индекс, республика, область, населенный пункт, улица, дом, квартира, телефон)
6. Гражданство ___________________________________________________
7. Гражданство другого государства (указать, если имеется) __________
8. Основной документ, удостоверяющий личность ______________________
серия ____________ номер ___________ выдан "___" _______ 20___ г.
_________________________________________________________________
(указать кем выдан)
9. Заграничный паспорт (если имеется) серии __________ № ____________
выдан "____" ____________ 20 __ г. _________________________________
(указать кем выдан)
10. Получение удостоверения личности моряка: первичное, взамен использованного,
испорченного, утраченного (нужное подчеркнуть).

11. Оқу орындарында оқуды және әскери қызметтi қоса алғанда, еңбек кiтапшасынан және теңiзде жүзу кiтапшасынан соңғы бес жылдағы еңбек қызметi туралы үзінді көшiрме:
Айы және жылы Қысқартылмай министрлiк (ведомство), әскери бөлiмнiң нөмiрi көрсетіледі, лауазымы және жұмыс орны Кәсiпорынның, ұйымның, әскери бөлiмнiң тұрған жерi (мекенжайы)
түсуi шығарылуы
(Өтiнiш-сауалнаманың екiншi жағы)
Айы және жылы Қысқартылмай министрлiк (ведомство), әскери бөлiмнiң нөмiрi көрсетіледі, лауазымы және жұмыс орны Кәсiпорынның, ұйымның, әскери бөлiмнiң тұрған жерi (мекенжайы)
түсуi шығарылуы
20 __ ж. "____" ___________ (өтiнiш берушiнiң қолы) (күнi)
Мен,_______________________өзімнің жеке деректерiмдi, (тегi, аты, әкесiнiң аты)
саусақ таңбаларының биометриялық шаблондарын және цифрлық фотосуреттi пайдалануға, соның iшiнде оларды шет мемлекеттердiң иммиграциялық және басқа да құзыреттi органдарына беруге, қажет болған кезде теңiзшiнiң жеке куәлiгiн пайдалана отырып, менiң жеке басымды сәйкестендiруге байланысты мәселелердi менiң мүддемде шешуге рұқсат етемiн.
20__ж. "____" _______________
(күнi) (өтiнiш берушiнiң қолы)
Құжаттарды қабылдау күнi 20__ж. "___" ________ Тiркеу №______
___________________________________ _______________________
(өтiнiш-сауалнаманың қабылдаған (қолы, тегi, аты-жөнi)
адамның лауазымы)
№ KAZ __________________ 20____ж. "___" ______________
(нөмiрін көрсету) (берiлген күнi)
Теңiзшiнiң жеке куәлiгi берiлдi
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2020 жылғы 2 наурыздағы
№ 90 қаулысына
2-қосымша
Қазақстан Республикасы Үкіметінің күші жойылған кейбір шешімдерінің тізбесі
1. "Шет мемлекеттiң туын көтерiп жүзетiн кемелердiң каботажды және сауда мақсатында теңiзде жүзумен байланысты өзге де қызметтi жүзеге асыруына рұқсаттар беру қағидаларын бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2005 жылғы 9 қарашадағы № 1113 қаулысы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2005 ж., № 40, 562-құжат).
2. "Шет мемлекеттің туын көтеріп жүзетін кемелердің каботажды жүзеге асыруына рұқсаттар беру ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 9 қарашадағы № 1113 қаулысына өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 13 сәуірдегі № 455 қаулысы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2012 ж., № 43, 575-құжат).
3. "Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 18 маусымдағы № 612 қаулысы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2013 ж., № 38, 555-құжат).

11. Выписка из трудовой книжки и мореходной книжки о трудовой деятельности за
последние пять лет, включая учебу в учебных заведениях и военную службу:
Месяц и год
Должность и место работы с указанием министерства (ведомства) без сокращений, номера войсковой части
Местонахождение (адрес) предприятия, организации, войсковой части
поступления
увольнения
(Оборотная сторона анкеты-заявления)
Месяц и год
Должность и место работы с указанием министерства (ведомства) без сокращений, номера войсковой части
Местонахождение (адрес) предприятия, организации, войсковой части
поступления
увольнения
"___" _____________ 20__ г.             (подпись заявителя) (дата)
Я, __________________________ разрешаю использование своих
(фамилия, имя, отчество)
персональных данных, биометрического шаблона отпечатков пальцев и цифровой
фотографии, в том числе их передачу иммиграционным и другим компетентным органам
иностранных государств, при необходимости решения в моих интересах вопросов,
связанных с идентификацией моей личности с использованием удостоверения личности
моряка.
"___" _____________ 20__ г.
(дата)
(подпись заявителя)
Дата приема документов "__"_____20__ г. Регистрационный № ________
__________________________________ __________________________
(должность лица, принявшего (подпись, фамилия,
анкету-заявление) инициалы)
Выдано удостоверение личности моряка
№ KAZ ______________ "__"____________20__ г.
(указать номер) (дата выдачи)
Приложение 2
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 2 марта 2020 года № 90
Перечень
утративших силу некоторых решений Правительства Республики Казахстан
1. Постановление Правительства Республики Казахстан от 9 ноября 2005 года № 1113 "Об утверждении Правил выдачи разрешений на осуществление каботажа и иной деятельности, связанной с торговым мореплаванием, судами, плавающими под флагом иностранного государства" (САПП Республики Казахстан, 2005 г., № 40, ст. 562).
2. Постановление Правительства Республики Казахстан от 13 апреля 2012 года № 455 "О внесении изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 9 ноября 2005 года № 1113 "Об утверждении Правил выдачи разрешений на осуществление каботажа судами, плавающими под флагом иностранного государства" (САПП Республики Казахстан, 2012 г., № 43, ст. 575).
3. Постановление Правительства Республики Казахстан от 18 июня 2013 года № 612 "О внесении изменений в некоторые решения Правительства Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2013 г., № 38, ст. 555).