"Қазақстан Республикасы мемлекеттік бюджетінің қаражаты есебінен ұсталатын органдардың штат санын оңтайландыру жөніндегі шаралар туралы" Қазақстан Республикасының Президенті Жарлығының жобасы туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2020 жылғы 5 наурыздағы № 100 қаулысы.
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
"Қазақстан Республикасы мемлекеттік бюджетінің каражаты есебінен ұсталатын органдардың штат санын оңтайландыру жөніндегі шаралар туралы" Қазақстан Республикасының Президенті Жарлығының жобасы Қазақстан Республикасы Президентінің қарауына енгізілсін.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
А. Мамин
Қазақстан Республикасы мемлекеттік бюджетінің қаражаты есебінен ұсталатын органдардың штат санын оңтайландыру жөніндегі шаралар туралы
Қазақстан Республикасында мемлекеттік басқару жүйесін одан әрі жетілдіру мақсатында ҚАУЛЫ ЕТЕМІН:
1. Қазақстан Республикасының Үкіметі 2020 жылғы 1 қыркүйекке дейін заңнамада белгіленген тәртіппен:
Қазақстан Республикасының Қорғаныс министрлігін қоспағанда, орталық атқарушы органдардың, олардың ведомстволарының, аумақтық бөлімшелерінің;
жергілікті атқарушы органдардың мемлекеттік қызметшілерінің штат санының лимиттерін 5 процентке қысқартуды қамтамасыз етсін.
2. Мемлекеттік органдарды қайта ұйымдастыру жағдайларын қоспағанда, олардың штат санының лимиттерін қысқарту кезінде олардың қызметін қамтамасыз етуге көзделген, осы Жарлық қолданысқа енгізілгенге дейін есептелген қаражаттың мөлшері тиісті және кейінгі жылдарға мемлекеттік органдарға сақталады.
3. Жергілікті атқарушы органдардың басшылары ауылдық округтер мен ауылдардағы мемлекеттік қызметшілердің штат саны лимиттерінің сақталуын қамтамасыз етсін.
4. "Қазақстан Республикасының мемлекеттік органдары жүйесін одан әрі оңтайландыру жөніндегі шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 1999 жылғы 22 қаңтардағы № 29 Жарлығына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 1999 ж., № 1, 2-құжат) мынадай өзгерістер енгізілсін:
жоғарыда аталған Жарлыққа 1-қосымшада:
мына:
"
Республикалық бюджеттің атқарылуын бақылау 132
жөніндегі есеп комитетінің аппараты
"
деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
Республикалық бюджеттің атқарылуын бақылау 125
жөніндегі есеп комитетінің аппараты
мына:
"
Қазақстан Республикасы Жоғарғы Сотының       6243
Жанындағы Соттардың қызметін қамтамасыз ету      6015
департаменті (Қазақстан Республикасы Жоғарғы
Сотының аппараты), оның ішінде:
облыстардағы, астанадағы      және республикалық
маңызы бар қалалардағы аумақтық органдар (сот әкімшілері)
"
деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
Қазақстан Республикасы Жоғарғы Сотының       5931
жанындағы Соттардың қызметін қамтамасыз ету       5714
департаменті (Қазақстан Республикасы Жоғарғы
Сотының аппараты), оның ішінде:
облыстардағы, астанадағы      және республикалық
маңызы бар қалалардағы аумақтық органдар (сот әкімшілері)
мына:
"
Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет       661
істері агенттігі, соның ішінде оның аумақтық органдары
"
деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет 628
істері агенттігі, соның ішінде оның аумақтық органдары
";
мына:
"
Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі 1688
(Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызмет), соның ішінде
оның аумақтық органдары
"
деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі 1679
(Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызмет), соның ішінде
оның аумақтық органдары
";
Жарлықка 2-қосымша осы Жарлыққа қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын.
1. Қазақстан Республикасының Үкіметі осы Жарлықтан туындайтын шараларды қабылдасын.
2. Осы Жарлықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Үкіметіне жүктелсін.
3. Осы Жарлық 2020 жылғы 1 маусымнан бастап қолданысқа енгізілетін 4-тармақты қоспағанда, 2020 жылғы 1 сәуірден бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Президенті Қ.Тоқаев
Қазақстан Республикасы
Президентінің
2020 жылғы " "
№ Жарлығына
қосымша
Қазақстан Республикасы
Президентінің
1999 жылғы 22 қаңтардағы
№ 29 Жарлығына
2-қосымша
Қазақстан Республикасы прокуратурасының жалпы штат саны
Қазақстан Республикасының прокуратурасы, оның ішінде: 5690
Бас прокуратура, Құқық қорғау органдары академиясы,
прокуратура органдары, Құқықтық статистика және арнайы
есепке алу жөніндегі комитет, Құқықтық статистика және
арнайы есепке алу жөніндегі комитеттің аумақтық органдары

О проекте Указа Президента Республики Казахстан "О мерах по оптимизации штатной численности органов, содержащихся за счет средств государственного бюджета Республики Казахстан"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 5 марта 2020 года № 100
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
внести на рассмотрение Президента Республики Казахстан проект Указа Президента Республики Казахстан "О мерах по оптимизации штатной численности органов, содержащихся за счет средств государственного бюджета Республики Казахстан".
Премьер-Министр
Республики Казахстан
А. Мамин
УКАЗ
ПРЕЗИДЕНТА РЕСПУБЛИКИ КАЗАХСТАН
О мерах по оптимизации штатной численности органов, содержащихся за счет средств государственного бюджета Республики Казахстан
В целях дальнейшего совершенствования системы государственного управления в Республике Казахстан ПОСТАНОВЛЯЮ:
1. Правительству Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить сокращение до 1 сентября 2020 года на 5 процентов лимитов штатной численности государственных служащих:
центральных исполнительных органов, их ведомств, территориальных подразделений, за исключением Министерства обороны Республики Казахстан;
местных исполнительных органов.
2. При сокращении лимитов штатной численности государственных органов, за исключением случаев их реорганизации, размеры средств, предусмотренных на обеспечение их деятельности, исчисленных до введения в действие настоящего Указа, сохраняются за государственными органами на соответствующий и последующие годы.
3. Руководителям местных исполнительных органов обеспечить сохранение лимитов штатной численности государственных служащих в сельских округах и селах.
4. Внести в Указ Президента Республики Казахстан от 22 января 1999 года № 29 "О мерах по дальнейшей оптимизации системы государственных органов Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 1999 г., № 1, ст. 2) следующие изменения:
в приложении 1 к вышеназванному Указу:
строку:
"
Аппарат Счетного комитета по контролю за исполнением республиканского бюджета
132
"
изложить в следующей редакции:
"
Аппарат Счетного комитета по контролю за исполнением республиканского бюджета
125
";
строку:
"
Департамент по обеспечению деятельности судов при Верховном Суде Республики Казахстан (аппарат Верховного Суда Республики Казахстан), в том числе: территориальные органы (администраторов судов) в областях, столице и городах республиканского значения
6243
6015
"
изложить в следующей редакции:
"
Департамент по обеспечению деятельности судов при Верховном Суде Республики Казахстан (аппарат Верховного Суда Республики Казахстан), в том числе: территориальные органы (администраторов судов) в областях, столице и городах республиканского значения
5931
5714
";
строку:
"
Агентство Республики Казахстан по делам государственной службы, в том числе его территориальные органы
661
"
изложить в следующей редакции:
"
Агентство Республики Казахстан по делам государственной службы, в том числе его территориальные органы
628
";
строку:
"
Агентство Республики Казахстан по противодействию коррупции (Антикоррупционная служба), в том числе его территориальные органы
1688
"
изложить в следующей редакции:
"
Агентство Республики Казахстан по противодействию коррупции (Антикоррупционная служба), в том числе его территориальные органы
1679
";
приложение 2 к Указу изложить в редакции согласно приложению к настоящему Указу.
5. Правительству Республики Казахстан принять меры, вытекающие из настоящего Указа.
6. Контроль за исполнением настоящего Указа возложить на Правительство Республики Казахстан.
7. Настоящий Указ вводится в действие с 1 апреля 2020 года, за исключением пункта 4 который вводится в действие с 1 июня 2020 года.
Президент
Республики Казахстан
К. Токаев
Приложение
к Указу Президента
Республики Казахстан
от 5 марта 2020 года № 100
Приложение 2
к Указу Президента
Республики Казахстан
от 22 января 1999 года № 29
Общая штатная численность прокуратуры Республики Казахстан
Прокуратура Республики Казахстан, в том числе:
Генеральная прокуратура, Академия правоохранительных органов, органы прокуратуры, Комитет по правовой статистике и специальным учетам, территориальные органы Комитета по правовой статистике и специальным учетам
5690