Облыстық бюджеттерге, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттеріне кондоминиум объектілерінің ортақ мүлкіне күрделі жөндеу жүргізуге 2020 жылға арналған кредит берудің негізгі шарттары туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2020 жылғы 27 наурыздағы № 149 қаулысы.
2008 жылғы 4 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Бюджет кодексі 180-бабының 2-тармағына, "2020 – 2022 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" 2019 жылғы 4 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған облыстық бюджеттерге, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттеріне кондоминиум объектілерінің ортақ мүлкіне күрделі жөндеу жүргізуге 2020 жылға арналған кредит берудің негізгі шарттары бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасының Қаржы, Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрліктері заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) облыстардың, Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының жергілікті атқарушы органдарымен кредиттік шарттар жасасуды;
2) кредиттік шарттардың негізгі және қосымша талаптарының орындалуын бақылауды;
3) бюджеттік кредиттердің нысаналы және тиімді пайдаланылуын, өтелуін және қызмет көрсетілуін бақылау мен мониторингтеуді қамтамасыз етсін.
3. Облыстардың, Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының жергілікті атқарушы органдары:
1) түпкі қарыз алушымен кредиттік шарттар жасасын;
2) ай сайын, есепті кезеңнен кейінгі айдың 10-күнінен кешіктірмей Қазақстан Республикасының Қаржы, Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрліктеріне кредиттердің игерілуі туралы ақпарат берсін.
4. Осы қаулының орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігіне жүктелсін.
5. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
А. Мамин
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2020 жылғы 27 наурыздағы
№ 149 қаулысымен
бекітілген
Облыстық бюджеттерге, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттеріне кондоминиум объектілерінің ортақ мүлкіне күрделі жөндеу жүргізуге 2020 жылға арналған кредит берудің негізгі талаптары
1. Облыстардың, Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының жергілікті атқарушы органдарына (бұдан әрі – қарыз алушылар) кредиттер беру үшін мынадай негізгі талаптар белгіленеді:
1) қарыз алушылардың Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігіне (бұдан әрі – кредитор) мәслихаттардың 2020 жылға арналған облыстық бюджеттерде, Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының бюджеттерінде тиісті түсімдерді көздейтін шешімдерін ұсынуы;

Об основных условиях кредитования областных бюджетов, бюджетов городов республиканского значения, столицы на проведение капитального ремонта общего имущества объектов кондоминиумов на 2020 год
Постановление Правительства Республики Казахстан от 27 марта 2020 года № 149
В соответствии с пунктом 2 статьи 180 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, Законом Республики Казахстан от 4 декабря 2019 года "О республиканском бюджете на 2020 – 2022 годы" Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые основные условия кредитования областных бюджетов, бюджетов городов республиканского значения, столицы на проведение капитального ремонта общего имущества объектов кондоминиумов на 2020 год.
2. Министерствам финансов, индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) заключение кредитных договоров с местными исполнительными органами областей, городов Нур-Султана, Алматы и Шымкента;
2) контроль за выполнением основных и дополнительных условий кредитных договоров;
3) контроль и мониторинг целевого и эффективного использования, погашения и обслуживания бюджетных кредитов.
3. Местным исполнительным органам областей, городов Нур-Султана, Алматы и Шымкента:
1) заключить кредитные договора с конечными заемщиками;
2) ежеквартально, не позднее 10-го числа месяца, следующего за отчетным периодом, представлять информацию об освоении кредитов в министерства финансов, индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан.
4. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на Министерство индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан.
5. Настоящее постановление вводится в действие со дня его подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
А. Мамин
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 27 марта 2020 года № 149
Основные условия кредитования областных бюджетов, бюджетов городов республиканского значения, столицы на проведение капитального ремонта общего имущества объектов кондоминиумов на 2020 год
1. Для предоставления кредитов местным исполнительным органам областей, городов Нур-Султана, Алматы и Шымкента (далее – заемщики) устанавливаются следующие основные условия:
1) представление заемщиками в Министерство финансов Республики Казахстан (далее – кредитор) решений маслихатов, предусматривающих в областных бюджетах, бюджетах городов Нур-Султана, Алматы и Шымкента на 2020 год соответствующие поступления;

2) "2020 – 2022 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" 2019 жылғы 4 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Заңында 008 "Облыстық бюджеттерге, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттеріне кондоминиум объектілерінің ортақ мүлкіне күрделі жөндеу жүргізуге кредит беру" бюджеттік бағдарламасы бойынша көзделген 8616564000 (сегіз миллиард алты жүз он алты миллион бес жүз алпыс төрт мың) теңге сомасындағы кредиттер қарыз алушыларға кондоминиум объектілерінің ортақ мүлкіне күрделі жөндеу жүргізуге жылдық 0,1 %-тік сыйақы мөлшерлемесі бойынша 7 (жеті) жыл мерзімге беріледі;
3) негізгі борышты төлеу бойынша жеңілдікті кезең 28 (жиырма сегіз) айдан аспауға тиіс;
4) кредиттерді игеру кезеңі кредиттер кредитордың шотынан аударылған кезден бастап есептеледі және 2020 жылғы 10 желтоқсанда аяқталады.
2. Кредиттерді беру, өтеу және оларға қызмет көрсету жөніндегі қосымша шарттар Қазақстан Республикасының Бюджет кодексіне сәйкес кредиттік шартта белгіленеді.

2) кредиты, предусмотренные Законом Республики Казахстан от 4 декабря 2019 года "О республиканском бюджете на 2020 – 2022 годы" по бюджетным программам 008 "Кредитование областных бюджетов, бюджетов городов республиканского значения, столицы на проведение капитального ремонта общего имущества объектов кондоминиумов" в сумме 8616564000 (восемь миллиардов шестьсот шестнадцать миллионов пятьсот шестьдесят четыре тысяч) тенге, предоставляются заемщикам на проведение капитального ремонта общего имущества объектов кондоминиумов сроком на 7 (семь) лет по ставке вознаграждения 0,1 % годовых;
3) льготный период по выплате основного долга не должен превышать 28 (двадцать восемь) месяцев;
4) период освоения кредитов исчисляется с момента перечисления кредитов со счета кредитора и заканчивается 10 декабря 2020 года.
2. Дополнительные условия по предоставлению, погашению и обслуживанию кредита устанавливаются в кредитном договоре в соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан.