2020 жылға арналған нақтыланған республикалық бюджеттің көрсеткіштерін түзету және "2020 жылға арналған нақтыланған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің Жарлығын іске асыру туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2020 жылғы 9 сәуірдегі № 187 қаулысына өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2020 жылғы 6 мамырдағы № 279 қаулысы.
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы қаулы 2020 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгiзiледi.
2008 жылғы 4 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 79 және 111-баптарына және "Экономиканы тұрақтандыру жөніндегі одан арғы шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң 2020 жылғы 16 наурыздағы № 287 Жарлығын iске асыру жөнiндегi шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2020 жылғы 20 наурыздағы № 126 қаулысына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Осы қаулыға 1-қосымшаға сәйкес 2020 жылға арналған нақтыланған республикалық бюджеттің көрсеткіштерін түзету жүзеге асырылсын.
2. "2020 жылға арналған нақтыланған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің Жарлығын іске асыру туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2020 жылғы 9 сәуірдегі № 187 қаулысына мынадай өзгерістер мен толықтыру енгізілсін:
көрсетілген қаулыға 1-қосымшада:
мына:
"
Барлығы:
1 139 275 287
I. Республикалық бюджеттік инвестициялық жобалар
290 984 596
"
деген жолдар мынадай редакцияда жазылсын:
"
Барлығы:
1 153 825 287
I. Республикалық бюджеттік инвестициялық жобалар
280 984 596
";
мына:
"
8
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістiк
27 004 052
240
Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігі
21 451 216
"
деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
8
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістiк
17 004 052
240
Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігі
11 451 216
";
мына:
"
022
Қазақстан Республикасының Ұлттық архив қорын цифрлаудан өткізу
10 000 000
оның ішінде инвестициялық жобалар:
Өзгелер
10 000 000
Қазақстан Республикасының Ұлттық архив қорын цифрлаудан өткізу
10 000 000
"
деген жолдар алып тасталсын;
"Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары" деген 10-функционалдық топта:
207 "Қазақстан Республикасы Экология, геология жəне табиғи ресурстар министрлігі" деген әкімші бойынша:
254 "Су ресурстарын тиімді басқару" деген бағдарламада:
113 "Сумен жабдықтау жүйесiн, гидротехникалық құрылыстарды салу және реконструкциялау" деген кіші бағдарламада:
мына:
"
Астана су қоймасын толықтыруға арналған құрылыстар салу
250 000
"
деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
Астана су қоймасын толықтыруға арналған құрылыстар салу (ЖСҚ әзірлеу)
250 000
";
мына:
"
II. Заңды тұлғалардың жарғылық капиталына мемлекеттің қатысуы арқылы жоспарланатын бюджеттік инвестициялар

Үкіметінің
2020 жылғы 6 мамырдағы
№ 279 қаулысына
3-қосымша
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2020 жылғы 9 сәуірдегі
№ 187 қаулысына
55-қосымша
Қазақстан Республикасы Үкiметiнің резерв сомаларын бөлу
Әкімші
Атауы
Сомасы, мың теңге
Бағдарлама
Кіші бағдарлама
217
Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі
266 632 639
010
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң резервi
266 632 639
100
Қазақстан Республикасының және басқа мемлекеттердің аумағындағы табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайларды жоюға арналған Қазақстан Республикасы Үкіметінің төтенше резерві
13 500 000
101
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң шұғыл шығындарға арналған резервi
252 182 639
102
Қазақстан Республикасы Үкіметінің соттар шешімдері бойынша міндеттемелерді орындауға арналған резерві
600 000
103
Қазақстан Республикасы Үкіметінің табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайларды жою кезінде халықтың тіршілігін қамтамасыз етуге арналған резерві
350 000
О корректировке показателей уточненного республиканского бюджета на 2020 год и внесении изменений и дополнения в постановление Правительства Республики Казахстан от 9 апреля 2020 года № 187 "О реализации Указа Президента Республики Казахстан "Об уточненном республиканском бюджете на 2020 год"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 06 мая 2020 года № 279
В соответствии со статьями 79 и 111 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года и постановления Правительства Республики Казахстан от 20 марта 2020 года № 126 "О мерах по реализации Указа Президента Республики Казахстан от 16 марта 2020 года № 287 "О дальнейших мерах по стабилизации экономики" Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Осуществить корректировку показателей уточненного республиканского бюджета на 2020 год согласно приложению 1 к настоящему постановлению.
2. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 9 апреля 2020 года № 187 "О реализации Указа Президента Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2020 год" следующие изменения и дополнение:
в приложении 1 к указанному постановлению:
строки:
"
Всего:
1 139 275 287
I. Республиканские бюджетные инвестиционные проекты
290 984 596
"
изложить в следующей редакции:
"
Всего:
1 153 825 287
I. Республиканские бюджетные инвестиционные проекты
280 984 596
";
строки:
"
8
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
27 004 052
240
Министерство культуры и спорта Республики Казахстан
21 451 216
"
изложить в следующей редакции:
"
8
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
17 004 052
240
Министерство культуры и спорта Республики Казахстан
11 451 216
";
строки:
"
022
Проведение оцифровки Национального архивного фонда Республики Казахстан
10 000 000
в том числе инвестиционные проекты:
Прочие
10 000 000
Проведение оцифровки Национального архивного фонда Республики Казахстан
10 000 000
"
исключить;
в функциональной группе 10 "Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения":
по администратору 207 "Министерство экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан":
в программе 254 "Эффективное управление водными ресурсами":
в подпрограмме 113 "Строительство и реконструкция систем водоснабжения, гидротехнических сооружений"
строку:
"
Строительство сооружений для подпитки Астанинского водохранилища
250 000
"
изложить в следующей редакции:
"
Строительство сооружений для подпитки Астанинского водохранилища (разработка ПСД)
250 000
";
строку:
"
II. Бюджетные инвестиции, планируемые посредством участия государства в уставном капитале юридических лиц

көрсетілген қаулыға 47-қосымша осы қаулыға 2-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген қаулыға 55-қосымша осы қаулыға 3-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
көрсетілген қаулыға 59-қосымшада:
реттік нөмірі 4-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
4
Қоғамдық даму саласында мемлекеттік саясатты ғылыми-әдістемелік қамтамасыз ету бойынша қызметтер
1. Діни қызмет саласындағы қатынастарды реттеу.
2. Отбасы саясатын дамыту.
3. Қоғамдық сананы жаңғырту.
4. Қазақстан Республикасының салалық заңнамасына оның ақпаратқа қол жеткізу саласындағы талаптарға, стандарттар мен қағидаттарға сәйкестігі тұрғысынан тексеру жүргізу.
5. Қазақстандық бірегейлікті қалыптастыру контексінде этносаралық қатынастар мен диаспоралық саясатты зерттеу.
6. "Ruh.kz" сайтын техникалық сүйемелдеу
Қазақстан Республикасы Ақпарат және қоғамдық даму министрлігі
"Рухани жаңғыру" Қазақстандық қоғамдық даму институты" КеАҚ
001 "Ақпарат және қоғамдық даму саласындағы мемлекеттік саясатты қалыптастыру"
124 "Қоғамдық сананы жаңғырту саласындағы іс-шараларды өткізу"
063 602
";
5-жолдан кейін мынадай мазмұндағы реттік нөмірі 5-1-жолмен толықтырылсын:
"
5-1
Этносаралық қатынастар саласындағы қолданбалы этносаяси зерттеулер мен іс-шараларды өткізу бойынша қызметтер
1. Этникалық топтардың әлеуметтік-экономикалық жағдайын және Қазақстан халқының әлеуметтік көңіл-күйін мониторингтеу;
2. Этносаралық ксенофобия проблемасы және ЭЫДҰ елдерінің үздік тәжірибелері негізінде оны еңсерудің жолдары;
3. Неғұрлым ірі этностар арасында ұлттық-патриоттық көңіл-күйдің даму үрдістерін мониторингтеу;
4. Азаматтық бірегейлік және Қазақстанның этникалық топтарын интеграциялау мәселелері бойынша форсайт зерттеу жүргізу;
5. Этностардың Қазақстанды дамытуға қосқан үлесі (аса көрнекті тұлғалар бойынша деректердің электрондық дерекқорын жаңарту);
6. Ұлы Абайдың 175 жылдығы: Қазақстан халқының жалпыұлттық бірлігі мен келісімінің дамуына қосқан үлесі;
7. Ақпараттық-анықтамалық материалдарды қазақ, орыс және ағылшын тілдерінде шығару;
8. Әлеуметтанушылық зерттеу (мониторинг) жүргізу бойынша қызметтер; 9. Қазақстан халқы Ассамблеясының 25 жылдығына арналған кітапты шығару бойынша қызметтер;
10. Тұңғыш Президент Күні қарсаңында Қазақстан халқы Ассамблеясының "Халықтың бірлігін нығайтуға қосқан үлесі үшін" сыйлығын табыстаумен халықаралық конференция ұйымдастыру және өткізу бойынша қызметтер;
11. Қоғамдық келісім мен жалпыұлттық бірліктің қазақстандық моделін насихаттау бойынша республикалық дәрістер ұйымдастыру және өткізу; 12. ҚХА Ғылыми-сараптамалық кеңесінің кеңейтілген отырысын ұйымдастыру және өткізу;

приложение 47 к указанному постановлению изложить в новой редакции согласно приложению 2 к настоящему постановлению;
приложение 55 к указанному постановлению изложить в новой редакции согласно приложению 3 к настоящему постановлению;
в приложении 59 к указанному постановлению:
строку, порядковый номер 4, изложить в следующей редакции:
"
4
Услуги по научно-методическому обеспечению государственной политики в сфере общественного развития
1. Регулирование отношений в сфере религиозной деятельности.
2. Развитие семейной политики.
3. Модернизация общественного сознания.
4. Проведение ревизии отраслевого законодательства Республики Казахстан на предмет его соответствия требованиям, стандартам и принципам в области доступа к информации.
5. Изучение межэтнических отношений и диаспоральной политики в контексте формирования казахстанской идентичности.
6. Техническое сопровождение сайта "Ruh.kz"
Министерство информации и общественного развития Республики Казахстан
НАО "Казахстанский институт общественного развития "Рухани жаңғыру"
001 "Формирование государственной политики в сфере информации и общественного развития"
124 "Проведение мероприятий в сфере модернизации общественного сознания"
1
063 602
";
после строки 5 дополнить строкой, порядковый номер 5-1, следующего содержания:
"
5-1
Услуги по проведению прикладных этнополитических исследований и мероприятий в сфере межэтнических отношений
1. Мониторинг социально-экономического положения этнических групп и социального самочувствия населения Казахстана.
2. Проблема межэтнической ксенофобии и пути ее преодоления на основе лучших практик стран ОЭСР.
3. Мониторинг тенденций развития национал-патриотических настроений в среде наиболее крупных этносов.
4. Проведение форсайт - исследования по вопросам гражданской идентичности и интеграции этнических групп Казахстана.
5. Вклад этносов в развитие Казахстана (актуализация электронной базы данных по выдающимся личностям).
6. 175-летие великого Абая: вклад в развитие общенационального единства и согласия народа Казахстана.
7. Выпуск информационно-справочных материалов на казахском, русском и английском языках.
8. Услуги по проведению социологического исследования (мониторинга).
9. Услуги по изданию книги, посвященной 25-летию Ассамблеи народа Казахстана.
10. Услуги по организации и проведению международной конференции в канун Дня Первого Президента с вручением премии Ассамблеи народа Казахстана "За вклад в укрепление единства народа".
11. Организация и проведение республиканского лектория по пропаганде казахстанской модели общественного согласия и общенационального единства.
12. Организация и проведение расширенного заседания научно-экспертного совета АНК.

13. ҚХА этномәдени бірлестіктері үшін тіл мектебін ұйымдастыру және өткізу;
14. "Мың бала" республикалық мәдени-ағарту жобасын ұйымдастыру және өткізу;
15. "Ақпараттық күн тәртібі және БАҚ-тың қоғамдық келісімді сақтаудағы рөлі" атты инсайд- зерттеу жүргізу; 16. "Қазақтардың біріктіру және жаңғырту әлеуеті" атты форсайт- зерттеу жүргізу; 17. Қазақстандық бірегейлікті нығайту саласындағы мемлекеттік саясат
Қазақстан Республикасы Ақпарат және қоғамдық даму министрлігі
"Қолданбалы этносаяси зерттеулер институты" ЖШС
001 "Ақпарат және қоғамдық даму саласындағы мемлекеттік саясатты қалыптастыру"
124 "Қоғамдық сананы жаңғырту саласындағы іс-шараларды өткізу"
262 849
";
реттік нөмірі 28-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
28
Топографиялық-геодезиялық және картографиялық жұмыстар, материалдар мен деректерді есепке алу, сақтау
Қалалардың, елді-мекендердің және аумақтардың аэротүсірілімі, мемлекеттік цифрлы топографиялық карталардың масштабтық қатарын, тақырыптық карталарды және қалалардың жоспарларын жасау және жаңарту; пункттерді тексеру, қалпына келтіру, координаттау, эталондық базистерді сертификаттау, I, II класты нивелирлеу, жиынтық каталогтарды жасау, геодинамикалық зерттеулер, техникалық жобаларды құрастыру, карталарды басып шығару (басу), топографиялық-геодезиялық және картографиялық материалдар мен деректерді мемлекеттік есепке алу, сақтау, географиялық атаулардың мемлекеттік каталогтарының деректер базасын мониторингтеу
Қазақстан Республикасы Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігі
"Ұлттық геодезия және кеңістіктік ақпарат орталығы" ШЖҚ РМК
007 "Топографиялық-геодезиялық және картографиялық өнімдерді және олардың сақталуын қамтамасыз ету"
3 038 747
";
реттік нөмірі 29-жол алып тасталсын.

13. Организация и проведение языковой школы для этнокультурных объединений АНК.
14. Организация и проведение республиканского культурно-просветительского проекта "Мың бала".
15. Проведение инсайд-исследования "Информационная повестка дня и роль СМИ в сохранении общественного согласия".
16. Проведение форсайт - исследования "Объединительный и модернизационный потенциал казахов".
17. Государственная политика в сфере укрепления казахстанской идентичности
Министерство информации и общественного развития Республики Казахстан
ТОО "Институт прикладных этнополитических исследований"
001 "Формирование государственной политики в сфере информации и общественного развития"
124 "Проведение мероприятий в сфере модернизации общественного сознания"
262 849
";
строку, порядковый номер 28, изложить в следующей редакции:
"
28
Топографо-геодезические и картографические работы, учет, хранение материалов и данных
Аэрокосмосъемка городов, населенных пунктов и территорий, создание и обновление цифровых государственных топографических карт масштабного ряда, тематических карт и планов городов, обследование, восстановление, координирование пунктов, сертификация эталонных базисов, нивелирование I, II класса, создание сводных каталогов, геодинамические исследования, составление технических проектов, издание (печать) карт, государственный учет, хранение топографо-геодезических и картографических материалов и данных, мониторинг базы данных государственного каталога географических названий
Министерство цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан
РГП на ПХВ "Национальный центр геодезии и пространственной информации"
007 "Обеспечение топографо-геодезической и картографической продукцией и ее хранение"
3 038 747
";
строку, порядковый номер 29, исключить.