Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігінің "Қазақстан мәдениетінің ғылыми-зерттеу институты" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорнын құру туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2020 жылғы 26 маусымдағы № 403 қаулысы.
"Мемлекеттік мүлік туралы" 2011 жылғы 1 наурыздағы Қазақстан Республикасы Заңының 133-бабына сәйкес Қазақстан Республикасы Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігінің "Қазақстан мәдениетінің ғылыми-зерттеу институты" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны (бұдан әрі – кәсіпорын) құрылсын.
2. Қазақстан Республикасының Мәдениет және спорт министрлігі кәсіпорынға қатысты мемлекеттік басқарудың тиісті саласына (аясына) басшылық ету жөніндегі уәкілетті орган болып айқындалсын.
3. кәсіпорын қызметінің негізгі нысаны мәдениет саласында ғылыми зерттеулер жүргізу болып белгіленсін.
4. Қазақстан Республикасының Мәдениет және спорт министрлігі заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) кәсіпорынның жарғысын Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік мүлік және жекешелендіру комитетіне бекітуге ұсынуды;
2) кәсіпорынның "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясында мемлекеттік тіркелуін;
3) осы қаулыдан туындайтын өзге де шаралар қабылдауды қамтамасыз етсін.
5. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 04.10.2023 № 865 қаулысымен.
6. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
А. Мамин

О создании республиканского государственного казенного предприятия "Научно-исследовательский институт культуры Казахстана" Министерства культуры и спорта Республики Казахстан
Постановление Правительства Республики Казахстан от 26 июня 2020 года № 403.
В соответствии со статьей 133 Закона Республики Казахстан от 1 марта 2011 года "О государственном имуществе" Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Создать республиканское государственное казенное предприятие "Научно-исследовательский институт культуры Казахстана" Министерства культуры и спорта Республики Казахстан (далее – предприятие).
2. Уполномоченным органом по руководству соответствующей отраслью (сферой) государственного управления в отношении предприятия определить Министерство культуры и спорта Республики Казахстан.
3. Определить основным предметом деятельности предприятия осуществление научных исследований в области культуры.
4. Министерству культуры и спорта Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) представление на утверждение в Комитет государственного имущества и приватизации Министерства финансов Республики Казахстан Устава предприятия;
2) государственную регистрацию предприятия в государственной корпорации "Правительство для граждан";
3) принятие иных мер, вытекающих из настоящего постановления.
5. Утратил силу постановлением Правительства РК от 04.10.2023 № 865.
6. Настоящее постановление вводится в действие со дня его подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
А. Мамин