"Қазақстан Республикасы Президентінің "Республикалық бюджеттің атқарылуын бақылау жөніндегі есеп комитеті туралы ережені бекіту туралы" 2002 жылғы 5 тамыздағы № 917 және "Бизнесті жүргізу жеңілдігі бойынша өңірлер мен қалалар рейтингі және оның қорытындылары бойынша арнайы сыйлық беру туралы" 2017 жылғы 24 қарашадағы № 590 жарлықтарына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасының Президенті Жарлығының жобасы туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2020 жылғы 30 шілдедегі № 487 қаулысы
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
"Қазақстан Республикасы Президентінің "Республикалық бюджеттің атқарылуын бақылау жөніндегі есеп комитеті туралы ережені бекіту туралы" 2002 жылғы 5 тамыздағы № 917 және "Бизнесті жүргізу жеңілдігі бойынша өңірлер мен қалалар рейтингі және оның қорытындылары бойынша арнайы сыйлық беру туралы" 2017 жылғы 24 қарашадағы № 590 жарлықтарына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасының Президенті Жарлығының жобасы Қазақстан Республикасы Президентінің қарауына енгізілсін.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі А.Мамин
Қазақстан Республикасы Президентінің Жарлығы
"Қазақстан Республикасы Президентінің "Республикалық бюджеттің атқарылуын бақылау жөніндегі есеп комитеті туралы ережені бекіту туралы" 2002 жылғы 5 тамыздағы № 917 және "Бизнесті жүргізу жеңілдігі бойынша өңірлер мен қалалар рейтингі және оның қорытындылары бойынша арнайы сыйлық беру туралы" 2017 жылғы 24 қарашадағы № 590 жарлықтарына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы"
ҚАУЛЫ ЕТЕМІН:
1. Қазақстан Республикасы Президентінің мынадай жарлықтарына өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1) "Республикалық бюджеттің атқарылуын бақылау жөніндегі есеп комитеті туралы ережені бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2002 жылғы 5 тамыздағы № 917 Жарлығына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2002 ж., № 26, 273-құжат):
жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген Республикалық бюджеттің атқарылуын бақылау жөніндегі есеп комитеті туралы ережеде:
15-тармақ мынадай мазмұндағы 29) және 30) тармақшалармен толықтырылсын:
"29) бизнесті жүргізу жеңілдігі бойынша өңірлер мен қалалар рейтингін өткізу әдістемесін әзірлеу және бекіту;
30) бизнесті жүргізу жеңілдігі бойынша өңірлер мен қалалар рейтингін өткізу.";
16-тармақ мынадай мазмұндағы 16-1) тармақшамен толықтырылсын:
"16-1) Қазақстан Республикасының әкімшілік құқық бұзушылық туралы заңнамасында көзделген тәртіппен әкімшілік құқық бұзушылық туралы істерді қарайды, олар бойынша хаттамалар жасайды және әкімшілік жазалар қолданады;";

О проекте Указа Президента Республики Казахстан "О внесении изменений и дополнений в указы Президента Республики Казахстан от 5 августа 2002 года № 917 "Об утверждении Положения о Счетном комитете по контролю за исполнением республиканского бюджета" и от 24 ноября 2017 года № 590 "О рейтинге регионов и городов по легкости ведения бизнеса и присуждении специальной премии по его итогам"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 30 июля 2020 года № 487
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
внести на рассмотрение Президента Республики Казахстан проект Указа Президента Республики Казахстан "О внесении изменений и дополнений в указы Президента Республики Казахстан от 5 августа 2002 года № 917 "Об утверждении Положения о Счетном комитете по контролю за исполнением республиканского бюджета" и от 24 ноября 2017 года № 590 "О рейтинге регионов и городов по легкости ведения бизнеса и присуждении специальной премии по его итогам".
Премьер-Министр
Республики Казахстан
А. Мамин
УКАЗ
ПРЕЗИДЕНТА РЕСПУБЛИКИ КАЗАХСТАН
О внесении изменений и дополнений в указы Президента Республики Казахстан от 5 августа 2002 года № 917 "Об утверждении Положения о Счетном комитете по контролю за исполнением республиканского бюджета" и от 24 ноября 2017 года № 590 "О рейтинге регионов и городов по легкости ведения бизнеса и присуждении специальной премии по его итогам"
ПОСТАНОВЛЯЮ:
1. Внести изменения и дополнения в следующие указы Президента Республики Казахстан:
1) в Указ Президента Республики Казахстан от 5 августа 2002 года № 917 "Об утверждении Положения о Счетном комитете по контролю за исполнением республиканского бюджета" (САПП Республики Казахстан, 2002 г., № 26, ст. 273):
в Положении о Счетном комитете по контролю за исполнением республиканского бюджета, утвержденном вышеназванным Указом:
пункт 15 дополнить подпунктами 29) и 30) следующего содержания:
"29) разработка и утверждение методики проведения рейтинга регионов и городов по легкости ведения бизнеса;
30) проведение рейтинга регионов и городов по легкости ведения бизнеса.";
пункт 16 дополнить подпунктом 16-1) следующего содержания:
"16-1) рассматривает дела об административных правонарушениях, составляет по ним протоколы и налагает административные взыскания в порядке, предусмотренном законодательством Республики Казахстан об административных правонарушениях;";

2) "Бизнесті жүргізу жеңілдігі бойынша өңірлер мен қалалар рейтингі және оның қорытындылары бойынша арнайы сыйлық беру туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2017 жылғы 24 қарашадағы № 590 Жарлығына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2017 ж., № 64-65, 382-құжат):
жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген Бизнесті жүргізу жеңілдігі бойынша өңірлер мен қалалар рейтингінің нәтижелері бойынша арнайы сыйлық беру қағидаларында:
2-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"2. Рейтинг өткізуді ұйымдастырушы Республикалық бюджеттің атқарылуын бақылау жөніндегі есеп комитеті (бұдан әрі - ұйымдастырушы) болып табылады.
Ұйымдастырушыға мынадай функциялар жүктеледі:
1) бизнесті жүргізу жеңілдігі бойынша өңірлер мен қалалар рейтингін өткізу әдістемесін (бұдан әрі - әдістеме) әзірлеу және бекіту;
2) пікіртерім мен статистикалық деректер негізінде жыл сайын бизнес жүргізудің жеңілдігі бойынша өңірлер мен қалалар рейтингін өткізу;
3) бизнесті жүргізу жеңілдігі бойынша өткізілген өңірлер мен қалалар рейтингінің нәтижелерін Қазақстан Республикасы Президентінің Әкімшілігіне енгізу және Бизнесті жүргізу жеңілдігі бойынша өңірлер мен қалалар рейтингінің қорытындыларын шығару жөніндегі комиссияның (бұдан әрі - Комиссия) отырыстарын өткізуге жәрдем көрсету;
4) дипломдарды, награда белгілерін дайындау мен ресімдеуді қамтамасыз ету:
5) жеңімпаздарды марапаттау салтанатына ақпараттық материалдарды дайындау;
6) үздік өңірлер мен қалалар тәжірибесін таратуға жәрдем көрсету.";
жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген Бизнесті жүргізу жеңілдігі бойынша өңірлер мен қалалар рейтингінің қорытындыларын шығару жөніндегі комиссия туралы ережеде:
3-тармақтың 1) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"1) Республикалық бюджеттің атқарылуын бақылау жөніндегі есеп комитеті (бұдан әрі - ұйымдастырушы) өткізілген рейтингтің нәтижелері бойынша ұсынатын материалдарды қарау, бизнесті жүргізу жеңілдігі бойынша өңірлер мен қалалар рейтингінің қорытындыларын шығару және жеңімпаздарды айқындау;";
4-тармақ мынадай мазмұндағы 2-1) тармақшамен толықтырылсын:
"2-1) қосымша материалдарды қарау кезінде балдардың жиынтық көлеміне түзету коэффициенттерін қолдану;";
жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген Бизнесті жүргізу жеңілдігі бойынша өңірлер мен қалалар рейтингінің қорытындыларын шығару жөніндегі комиссияның құрамында:
мына:
"Қазақстан Республикасы Президенті Әкімшілігінің Мемлекеттік бақылау және аумақтық-ұйымдастыру жұмысы бөлімінің меңгерушісі" деген жолдан кейін мынадай мазмұндағы жолмен толықтырылсын:
"Республикалық бюджеттің атқарылуын бақылау жөніндегі есеп комитетінің төрағасы".

2) в Указ Президента Республики Казахстан от 24 ноября 2017 года № 590 "О рейтинге регионов и городов по легкости ведения бизнеса и присуждении специальной премии по его итогам" (САПП Республики Казахстан, 2017 г., № 64-65, ст. 382):
в Правилах присуждения специальной премии по результатам рейтинга регионов и городов по легкости ведения бизнеса, утвержденных вышеназванным Указом:
пункт 2 изложить в следующей редакции:
"2. Организатором проведения рейтинга является Счетный комитет по контролю за исполнением республиканского бюджета (далее - организатор).
На организатора возлагаются следующие функции:
1) разработка и утверждение методики проведения рейтинга регионов и городов по легкости ведения бизнеса (далее - методика);
2) ежегодное проведение рейтинга регионов и городов по легкости ведения бизнеса на основании опросных и статистических данных;
3) внесение результатов проведенного рейтинга регионов и городов по легкости ведения бизнеса в Администрацию Президента Республики Казахстан и оказание содействия в проведении заседаний Комиссии по подведению итогов рейтинга регионов и городов по легкости ведения бизнеса (далее Комиссия);
4) обеспечение изготовления и оформления дипломов, наградных знаков;
5) подготовка информационных материалов к церемонии награждения победителей;
6) содействие распространению опыта лучших регионов и городов.";
в Положении о Комиссии по подведению итогов рейтинга регионов и городов по легкости ведения бизнеса, утвержденном вышеназванным Указом:
подпункт 1) пункта 3 изложить в следующей редакции:
"1) рассмотрение представляемых Счетным комитетом по контролю за исполнением республиканского бюджета (далее - организатор) материалов по результатам проведенного рейтинга, подведение итогов рейтинга регионов и городов по легкости ведения бизнеса и определение победителей;";
пункт 4 дополнить подпунктом 2-1) следующего содержания:
"2-1) при рассмотрении дополнительных материалов применять поправочные коэффициенты к суммарному объему баллов;";
в составе Комиссии по подведению итогов рейтинга регионов и городов по легкости ведения бизнеса, утвержденном вышеназванным Указом:
после строки:
"заведующий Отделом государственного контроля и организационно-территориальной работы Администрации Президента Республики Казахстан"
дополнить строкой следующего содержания:
"Председатель Счетного комитета по контролю за исполнением республиканского бюджета".

2. Осы Жарлық қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануға тиіс.
Қазақстан Республикасының
Президенті

2. Настоящий Указ вводится в действие со дня его подписания и подлежит официальному опубликованию.
Президент
Республики Казахстан
К. Токаев