Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігінің кейбір мәселелері туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2021 жылғы 31 наурыздағы № 195 қаулысы.
"Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" 1995 жылғы 18 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Конституциялық заңы 24-бабының 2-тармағына және "Мемлекеттік мүлік туралы" 2011 жылғы 1 наурыздағы Қазақстан Республикасының Заңы 159-бабының 1-тармағына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Мыналар:
1) Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігінің Архив істері және құжаттаманы басқару комитеті;
2) Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігінің Мәдениет комитеті құрылсын.
2. Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігі Архив істері және құжаттаманы басқару комитетінің "Геральдикалық зерттеулер орталығы" республикалық мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі – мекеме) құрылсын.
3. Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігінің Архив істері және құжаттаманы басқару комитеті мекемеге қатысты мемлекеттік басқарудың тиісті саласына (аясына) басшылық жасау жөніндегі уәкілетті орган болып айқындалсын.
4. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне енгізілетін өзгерістер мен толықтырулар бекітілсін.
5. Қазақстан Республикасының Мәдениет және спорт министрлігі Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік мүлік және жекешелендіру комитетімен бірлесіп, осы қаулыға қосымшаға сәйкес акционерлік қоғамдар (жауапкершілігі шектеулі серіктестіктер) акцияларының мемлекеттік пакеттерін (жарғылық капиталға қатысу үлестерін) иелену және пайдалану құқығын Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігінің Мәдениет комитетіне берсін;
2) осы қаулыдан туындайтын өзге де шараларды қабылдасын.
6. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануға тиіс.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
А. Мамин
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2021 жылғы 31 наурыздағы
№ 195 қаулысымен
бекітілген
Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне енгізілетін өзгерістер мен толықтырулар
1. "Республикалық меншіктегі ұйымдар акцияларының мемлекеттік пакеттері мен мемлекеттік үлестеріне иелік ету және пайдалану жөніндегі құқықтарды беру туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1999 жылғы 27 мамырдағы № 659 қаулысында:
көрсетілген қаулымен бекітілген иелік ету және пайдалану құқығы салалық министрліктерге, өзге де мемлекеттік органдарға берілетін республикалық меншік ұйымдарындағы акциялардың мемлекеттік пакеттерінің және қатысудың мемлекеттік үлестерінің тізбесінде:
"Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігі" деген бөлімде:

О некоторых вопросах Министерства культуры и спорта Республики Казахстан
Постановление Правительства Республики Казахстан от 31 марта 2021 года № 195.
В соответствии с пунктом 2 статьи 24 Конституционного закона Республики Казахстан от 18 декабря 1995 года "О Правительстве Республики Казахстан" и пунктом 1 статьи 159 Закона Республики Казахстан от 1 марта 2011 года "О государственном имуществе" Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Образовать:
1) Комитет по делам архивов и управления документацией Министерства культуры и спорта Республики Казахстан;
2) Комитет культуры Министерства культуры и спорта Республики Казахстан.
2. Создать республиканское государственное учреждение "Центр геральдических исследований" Комитета по делам архивов и управления документацией Министерства культуры и спорта Республики Казахстан (далее – учреждение).
3. Определить Комитет по делам архивов и управления документацией Министерства культуры и спорта Республики Казахстан уполномоченным органом по руководству соответствующей отраслью (сферой) государственного управления в отношении учреждения.
4. Утвердить прилагаемые изменения и дополнения, которые вносятся в некоторые решения Правительства Республики Казахстан.
5. Министерству культуры и спорта Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке:
1) совместно с Комитетом государственного имущества и приватизации Министерства финансов Республики Казахстан передать Комитету культуры Министерства культуры и спорта Республики Казахстан права владения и пользования государственными пакетами акций (долями участия в уставном капитале) акционерных обществ (товариществ с ограниченной ответственностью) согласно приложению к настоящему постановлению;
2) принять иные меры, вытекающие из настоящего постановления.
6. Настоящее постановление вводится в действие со дня его подписания и подлежит официальному опубликованию.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
А. Мамин
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 31марта 2021 года № 195
Изменения и дополнения, которые вносятся в некоторые решения Правительства Республики Казахстан
1. В постановлении Правительства Республики Казахстан от 27 мая 1999 года № 659 "О передаче прав по владению и пользованию государственными пакетами акций и государственными долями в организациях, находящихся в республиканской собственности":
в перечне государственных пакетов акций и государственных долей участия в организациях республиканской собственности, право владения и пользования которыми передается отраслевым министерствам и иным государственным органам, утвержденном указанным постановлением:
в разделе "Министерству культуры и спорта Республики Казахстан":

реттік нөмірлері 224-26, 224-30, 224-33-1, 224-33-2 және 224-33-10-жолдар алып тасталсын;
мынадай мазмұндағы кіші бөліммен және реттік нөмірлері 224-41, 224-42, 224-43, 224-44, 224-45-жолдармен толықтырылсын:
"Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігінің Мәдениет комитетіне
224-41 "Қазақ әуендері" АҚ
224- 42 "Шәкен Айманов атындағы "Қазақфильм" АҚ
224-43 "Астана Опера" мемлекеттік опера және балет театры" КеАҚ
224-44 "Астана Балет" театры" ЖШС
224-45 "Ұлттық киноны қолдау мемлекеттік орталығы" КеАҚ".
2. "Министрліктер мен өзге де орталық атқарушы органдардың олардың аумақтық органдарындағы және оларға ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелердегі адам санын ескере отырып, штат санының лимиттерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 15 сәуірдегі № 339 қаулысында:
көрсетілген қаулымен бекітілген министрліктер мен өзге де орталық атқарушы органдардың олардың аумақтық органдарындағы және оларға ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелердегі адам санын ескере отырып, штат санының лимиттерінде:
3-бөлімде:
мына:
"
3
Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігі, оған ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерді ескере отырып, оның ішінде:

строки, порядковые номера 224-26, 224-30, 224-33-1, 224-33-2 и 224-33-10, исключить;
дополнить подразделом и строками, порядковые номера 224-41, 224-42, 224-43, 224-44, 224-45, следующего содержания:
"Комитету культуры Министерства культуры и спорта Республики Казахстан
224-41 АО "Қазақ әуендері"
224-42 АО "Казахфильм"имениШакена Айманова"
224-43 НАО "Государственный театр оперы и балета "Астана Опера"
224-44 ТОО "Театр "Астана Балет"
224-45 НАО "Государственный центр поддержки национального кино".
2. В постановлении Правительства Республики Казахстан от 15 апреля 2008 года № 339 "Об утверждении лимитов штатной численности министерств и иных центральных исполнительных органов с учетом численности их территориальных органов и подведомственных им государственных учреждений":
в лимитах штатной численности министерств и иных центральных исполнительных органов с учетом численности их территориальных органов и подведомственных им государственных учреждений, утвержденных указанным постановлением:
в разделе 3:
строки:
"
3
Министерство культуры и спорта Республики Казахстан с учетом подведомственных ему государственных учреждений, в том числе:

2 601
Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігіне ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер, оның ішінде:
2380
";
деген жолдар мынадай редакцияда жазылсын:
"
3
Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігі, оған ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерді ескере отырып, оның ішінде:
2 621
Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігіне ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер, оның ішінде:
2372
";
реттік нөмірлері 7) және 8) жолдар мынадай редакцияда жазылсын:
"

2 601
государственные учреждения, подведомственные Министерству культуры и спорта Республики Казахстан
2380
";
изложить в следующей редакции:
"
3
Министерство культуры и спорта Республики Казахстан с учетом подведомственных ему государственных учреждений, в том числе:
2 621
государственные учреждения, подведомственные Министерству культуры и спорта Республики Казахстан
2372
";
строки, порядковые номера 7) и 8), изложить в следующей редакции:
"

7)
"Қазақстан Республикасының Ұлттық кітапханасы" РММ
275
8)
"Нұр-Сұлтан қаласындағы Қазақстан Республикасының Ұлттық академиялық кітапханасы" РММ"
136
";
реттік нөмірлері 11) және 12) жолдар мынадай редакцияда жазылсын:
"
11)
"Зағип және нашар көретін азаматтарға арналған республикалық кітапхана" РММ
40
12)
"Қазақстан Республикасы Ұлттық мемлекеттік кітап палатасы" РММ
46
";
реттік нөмірлері 14), 15), 16) және 18) жолдар мынадай редакцияда жазылсын:
"
14)
"Қазақстан Республикасының Ұлттық архиві" РММ
65
15)
"Орталық мемлекеттік архив" РММ
58
16)
"Орталық мемлекеттік ғылыми-техникалық құжаттама архиві" РММ
26
18)
"Қолжазбалар және сирек кітаптар ұлттық орталығы" РММ
24
";
мынадай мазмұндағы реттік нөмірі 33) жолмен толықтырылсын:
"
33)
Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігі Архив істері және құжаттаманы басқару комитетінің "Геральдикалық зерттеулер орталығы" РММ
20
".
3. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 04.10.2023 № 865 қаулысымен.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2021 жылғы 31 наурыздағы
№ 195 қаулысына
қосымша
Акцияларының мемлекеттік пакеттерін (қатысу үлестерін) иелену және пайдалану құқығы Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігінің Мәдениет комитетіне берілетін акционерлік қоғамдардың (жауапкершілігі шектеулі серіктестіктердің) тізбесі
1. "Қазақ әуендері" акционерлік қоғамы.
2. "Шәкен Айманов атындағы "Қазақфильм" акционерлік қоғамы.
3. Астана Опера "Мемлекеттік опера және балет театры" коммерциялық емес акционерлік қоғамы.
4. "Астана Балет" театры" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі.
5. "Ұлттық киноны қолдау мемлекеттік орталығы" коммерциялық емес акционерлік қоғамы.

7)
РГУ "Национальная библиотека Республики Казахстан"
275
8)
РГУ "Национальная академическая библиотека Республики Казахстан в городе Нур-Султане"
136
";
строки, порядковые номера 11) и 12), изложить в следующей редакции:
"
11)
РГУ "Национальная библиотека для незрячих и слабовидящих граждан"
40
12)
РГУ "Национальная государственная книжная палата Республики Казахстан"
46
";
строки, порядковые номера 14), 15), 16) и 18), изложить в следующей редакции:
"
14)
РГУ "Национальный архив Республики Казахстан"
65
15)
РГУ "Центральный государственный архив"
58
16)
РГУ "Центральный государственный архив научно-технической документации"
26
18)
РГУ "Национальный центр рукописей и редких книг"
24
";
дополнить строкой, порядковый номер 33), следующего содержания:
"
33)
РГУ "Центр геральдических исследований" Комитета по делам архивов и управления документацией Министерства культуры и спорта Республики Казахстан"
20
".
3. Утратил силу постановлением Правительства РК от 04.10.2023 № 865.
Приложение
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 31 марта 2021 года № 195
Перечень акционерных обществ (товариществ с ограниченной ответственностью), права владения и пользования государственными пакетами акций (долями участия) которых передаются Комитету культуры Министерства культуры и спорта Республики Казахстан
1. Акционерное общество "Қазақ әуендері".
2. Акционерное общество "Казахфильм" имени Шакена Айманова".
3. Некоммерческое акционерное общество "Государственный театр оперы и балета "Астана Опера".
4. Товарищество с ограниченной ответственностью "Театр "Астана Балет".
5. Некоммерческое акционерное общество "Государственный центр поддержки национального кино".