"Қазақстан Республикасының Мемлекеттік басқару жүйесін одан әрі жетілдіру жөніндегі шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2019 жылғы 17 маусымдағы № 17 және 2019 жылғы 1 шілдедегі № 46 Жарлықтарын іске асыру жөніндегі шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2019 жылғы 10 шілдедегі № 497 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2021 жылғы 27 сәуірдегі № 272 қаулысы.
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Қазақстан Республикасының Мемлекеттік басқару жүйесін одан әрі жетілдіру жөніндегі шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2019 жылғы 17 маусымдағы № 17 және 2019 жылғы 1 шілдедегі № 46 Жарлықтарын іске асыру жөніндегі шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2019 жылғы 10 шілдедегі № 497 қаулысына мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасының Сауда және интеграция министрлігі туралы ережеде:
16-тармақта:
орталық аппараттың функцияларында:
18-7) және 18-8) тармақшалар мынадай редакцияда жазылсын:
"18-7) арнайы қорғау, демпингке қарсы және өтемақы шаралары мәселелері бойынша ұсыныстарды қалыптастыру және Қазақстан Республикасының мүдделі мемлекеттік органдарымен келісу;
18-8) арнайы қорғау, демпингке қарсы және өтемақы шаралары мәселелері бойынша нормативтік құқықтық актілерді әзірлеу;";
24) және 25) тармақшалар мынадай редакцияда жазылсын:
"24) өз құзыреті шегінде шикізаттық емес экспортты дамытуды және ілгерілетуді жүзеге асыру;
25) Қазақстан Республикасы салалық мемлекеттік органдарының шикізаттық емес экспортты дамыту және ілгерілету мәселелері жөніндегі жұмысын үйлестіру;";
26) тармақша алып тасталсын;
27) және 28) тармақшалар мынадай редакцияда жазылсын:
"27) өз құзыреті шегінде шикізаттық емес экспортты ілгерілету мәселелері бойынша нормативтік құқықтық актілерді әзірлеу және бекіту;
28) Қазақстан Республикасының халықаралық міндеттемелерін ескере отырып, экспортты ілгерілету жөніндегі шараларды өз құзыреті шегінде әзірлеу және бекіту;";
мынадай мазмұндағы 28-1) және 28-2) тармақшалармен толықтырылсын:
"28-1) индустриялық-инновациялық қызмет субъектілерінің отандық өңделген тауарларды, сондай-ақ ақпараттық-коммуникациялық көрсетілетін қызметтерді сыртқы нарықтарға ілгерілету бойынша шығындарының бір бөлігін өтеу қағидаларын әзірлеу және бекіту;
28-2) сыртқы нарықтарға ілгерілету бойынша шығындары ішінара өтелетін отандық өңделген тауарлардың, сондай-ақ ақпараттық-коммуникациялық көрсетілетін қызметтердің тізбесін әзірлеу және бекіту;";
53) тармақша алып тасталсын;
55) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"55) тауарлар импорты саласындағы лицензиялардың тізілімін жүргізу;";
58) тармақша алып тасталсын;
63) тармақша алып тасталсын;
70) тармақша алып тасталсын;
72) тармақша алып тасталсын;
119) тармақша алып тасталсын.

О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 10 июля 2019 года № 497 "О мерах по реализации Указов Президента Республики Казахстан от 17 июня 2019 года № 17 и от 1 июля 2019 года № 46 "О мерах по дальнейшему совершенствованию системы государственного управления Республики Казахстан"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 27 апреля 2021 года № 272.
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 10 июля 2019 года № 497 "О мерах по реализации Указов Президента Республики Казахстан от 17 июня 2019 года № 17 и от 1 июля 2019 года № 46 "О мерах по дальнейшему совершенствованию системы государственного управления Республики Казахстан" следующие изменения и дополнения:
в Положении о Министерстве торговли и интеграции Республики Казахстан, утвержденном указанным постановлением:
в пункте 16:
в функциях центрального аппарата:
подпункты 18-7) и 18-8) изложить в следующей редакции:
"18-7) формирование и согласование с заинтересованными государственными органами Республики Казахстан предложения по вопросам специальных защитных, антидемпинговых и компенсационных мер;
18-8) разработка нормативных правовых актов по вопросам специальных защитных, антидемпинговых и компенсационных мер;";
подпункты 24) и 25) изложить в следующей редакции:
"24) осуществление в пределах своей компетенции развития и продвижения несырьевого экспорта;
25) координация работы отраслевых государственных органов Республики Казахстан по вопросам развития и продвижения несырьевого экспорта;";
подпункт 26) исключить;
подпункты 27) и 28) изложить в следующей редакции:
"27) разработка и утверждение в пределах своей компетенции нормативных правовых актов по вопросам продвижения несырьевого экспорта;
28) разработка и утверждение в пределах своей компетенции меры по продвижению экспорта с учетом международных обязательств Республики Казахстан;";
дополнить подпунктами 28-1) и 28-2) следующего содержания:
"28-1) разработка и утверждение правил возмещения части затрат субъектов индустриально-инновационной деятельности по продвижению отечественных обработанных товаров, а также информационно-коммуникационных услуг на внешние рынки;
28-2) разработка и утверждение перечня отечественных обработанных товаров, а также информационно-коммуникационных услуг, по которым частично возмещаются затраты по их продвижению на внешние рынки;";
подпункт 53) исключить;
подпункт 55) изложить в следующей редакции:
"55) ведение реестра лицензий в сфере импорта товаров;";
подпункт 58) исключить;
подпункт 63) исключить;
подпункт 70) исключить;
подпункт 72) исключить;
подпункт 119) исключить.

2. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
А. Мамин

2. Настоящее постановление вводится в действие со дня его подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
А. Мамин