Қазақстан Республикасы Президентінің "Мемлекеттік саяси және әкімшілік қызметшілер лауазымдарының тізілімін бекіту туралы" 2015 жылғы 29 желтоқсандағы № 150 және "Мемлекеттік қызмет өткерудің кейбір мәселелері туралы" 2015 жылғы 29 желтоқсандағы № 152 жарлықтарына толықтырулар енгiзу туралы" Қазақстан Республикасы Президенті Жарлығының жобасы туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2021 жылғы 20 мамырдағы № 328 қаулысы.
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
Қазақстан Республикасы Президентінің "Мемлекеттік саяси және әкімшілік қызметшілер лауазымдарының тізілімін бекіту туралы" 2015 жылғы 29 желтоқсандағы № 150 және "Мемлекеттік қызмет өткерудің кейбір мәселелері туралы" 2015 жылғы 29 желтоқсандағы № 152 жарлықтарына толықтырулар енгiзу туралы" Қазақстан Республикасы Президенті Жарлығының жобасы Қазақстан Республикасы Президентінің қарауына енгізілсін.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі А. Мамин
Қазақстан Республикасы Президентінің "Мемлекеттік саяси және әкімшілік қызметшілер лауазымдарының тізілімін бекіту туралы" 2015 жылғы 29 желтоқсандағы № 150 және "Мемлекеттік қызмет өткерудің кейбір мәселелері туралы" 2015 жылғы 29 желтоқсандағы № 152 жарлықтарына толықтырулар енгiзу туралы" Қазақстан Республикасы Президенті Жарлығының жобасы туралы
ҚАУЛЫ ЕТЕМІН:
1. Қазақстан Республикасы Президентінің мынадай жарлықтарына толықтырулар енгізілсін:
1) "Мемлекеттік саяси және әкімшілік қызметшілер лауазымдарының тізілімін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2015 жылғы 29 желтоқсандағы № 150 Жарлығында:
жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген мемлекеттік саяси және әкімшілік қызметшілер лауазымдарының тізіліміне:
"2-тарау. Мемлекеттік әкімшілік лауазымдар" деген тарауда:
"Б" корпусы" деген бөлімде:
D санаттарының тобы:
жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын облыстық атқарушы органдарға, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың атқарушы органдарына, облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың Қазақстан халқы Ассамблеясының аппараттарына (хатшылықтарына) жататын мемлекеттік әкімшілік қызметшілер лауазымдары тізбесінен кейін мынадай мазмұндағы жаңа кіші топпен толықтырылсын:
"Жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын облыстық атқарушы органдарға есеп беретін және олардың бақылауындағы аудандық атқарушы органдар, сондай-ақ облыстық маңызы бар қалалардың атқарушы органдары
D-R-1 санаты
Бөлім басшысы
D-R-2 санаты
Бөлім басшысының орынбасары
D-R-3 санаты
Сектор меңгерушісі
D-R-4 санаты
Бас маман
D-R-5 санаты
Жетекші маман";
2) "Мемлекеттік қызмет өткерудің кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2015 жылғы 29 желтоқсандағы № 152 Жарлығында:
жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген Мемлекеттік қызметшілерге ротация жүргізу қағидалары мен мерзімдері, ротацияға жататын мемлекеттік қызметшілердің санаттары мен лауазымдары:

О проекте Указа Президента Республики Казахстан "О внесении дополнений в указы Президента Республики Казахстан от 29 декабря 2015 года № 150 "Об утверждении Реестра должностей политических и административных государственных служащих" и от 29 декабря 2015 года № 152 "О некоторых вопросах прохождения государственной службы"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 20 мая 2021 года № 328
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
внести на рассмотрение Президента Республики Казахстан проект Указа Президента Республики Казахстан "О внесении дополнений в указы Президента Республики Казахстан от 29 декабря 2015 года № 150 "Об утверждении Реестра должностей политических и административных государственных служащих" и от 29 декабря 2015 года № 152 "О некоторых вопросах прохождения государственной службы".
Премьер-Министр
Республики Казахстан
А. Мамин
УКАЗ
ПРЕЗИДЕНТА РЕСПУБЛИКИ КАЗАХСТАН
О внесении дополнений в указы Президента Республики Казахстан от 29 декабря 2015 года № 150 "Об утверждении Реестра должностей политических и административных государственных служащих" и от 29 декабря 2015 года № 152 "О некоторых вопросах прохождения государственной службы"
ПОСТАНОВЛЯЮ:
1. Внести дополнения в следующие указы Президента Республики Казахстан:
1) в Указе Президента Республики Казахстан от 29 декабря 2015 года № 150 "Об утверждении Реестра должностей политических и административных государственных служащих":
в Реестре должностей политических и административных государственных служащих, утвержденном вышеназванным Указом:
в главе "Глава 2. Административные государственные должности":
в разделе "Корпус "Б":
в группе категорий D:
после перечня должностей административных государственных служащих, относящихся к областным исполнительным органам, исполнительным органам городов республиканского значения, столицы, финансируемым из местного бюджета, аппаратам (секретариатам) Ассамблеи народа Казахстана областей, городов республиканского значения, столицы дополнить новой подгруппой следующего содержания:
"Районные исполнительные органы, а также исполнительные органы городов областного значения, подотчетные и подконтрольные областным исполнительным органам, финансируемые из местного бюджета
Категория D-R-1
Руководитель отдела
Категория D-R-2
Заместитель руководителя отдела
Категория D-R-3
Заведующий сектором
Категория D-R-4
Главный специалист
Категория D-R-5
Ведущий специалист";
2) в Указе Президента Республики Казахстан от 29 декабря 2015 года № 152 "О некоторых вопросах прохождения государственной службы":
Правила и сроки проведения ротации государственных служащих, категории и должности государственных служащих, подлежащих ротации, утвержденные вышеназванным Указом:

мынадай мазмұндағы 3-1-тармақпен толықтырылсын:
"3-1. Егер Қазақстан Республикасының Президенті өзгеше шешім қабылдамаса, мемлекеттік қызметшіні ротация жүзеге асырылған алдыңғы лауазымға, оның ішінде конкурстың қорытындылары бойынша тағайындауға ол басқа мемлекеттік лауазымға ротацияланған күннен бастап кемінде бір жыл өткеннен кейін жол беріледі.
Бұл ретте Қазақстан Республикасы Президентінің осы тармақтың бірінші бөлігінде көрсетілген шешімі тиісті мемлекеттік органның бірінші басшысының ұсынуы бойынша мемлекеттік саяси қызметшіге және "А" корпусының мемлекеттік әкімшілік қызметшісіне қатысты қабылдануы мүмкін.".
2. Қазақстан Республикасының Үкіметі Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері агенттігімен бірлесіп, осы Жарлықтан туындайтын шараларды қабылдасын.
3. Осы Жарлық 2021 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізілетін осы Жарлықтың 1-тармағының 1) тармақшасын қоспағанда, алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Президенті Қ.Тоқаев

дополнить пунктом 3-1 следующего содержания:
"3-1. Назначение государственного служащего на предыдущую должность, в том числе по итогам конкурса, с которой осуществлена ротация, допускается не ранее чем через один год со дня его ротации на другую государственную должность, если Президентом Республики Казахстан не будет принято иное решение.
При этом решение Президента Республики Казахстан, указанное в части первой настоящего пункта, может быть принято в отношении политического государственного служащего и административного государственного служащего корпуса "А" по представлению первого руководителя соответствующего государственного органа.".
2. Правительству Республики Казахстан совместно с Агентством Республики Казахстан по делам государственной службы принять меры, вытекающие из настоящего Указа.
3. Настоящий Указ вводится в действие со дня его первого официального опубликования, за исключением подпункта 1) пункта 1 настоящего Указа, который вводится в действие с 1 января 2021 года.
Президент
Республики Казахстан
К.Токаев