Қарағанды облысының Табиғи ресурстар және табиғат пайдалануды реттеу басқармасының "Ұлытау ормандар мен жануарлар дүниесін қорғау жөніндегі шаруашылығы" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің кейбір мәселелері туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2021 жылғы 7 желтоқсандағы № 867 қаулысы
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы қаулы 01.01.2022 ж. қолданысқа енгізіледі
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қарағанды облысы Табиғи ресурстар және табиғат пайдалануды реттеу басқармасының "Ұлытау ормандар мен жануарлар дүниесін қорғау жөніндегі шаруашылығы" коммуналдық мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі – КММ) заңнамада белгіленген тәртіппен Қарағанды облысы әкімдігінің коммуналдық меншігінен республикалық меншікке қабылдансын және Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрлігі Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитетінің қарамағына берілсін.
2. Қарағанды облысы Табиғи ресурстар және табиғат пайдалануды реттеу басқармасының "Ұлытау ормандар мен жануарлар дүниесін қорғау жөніндегі шаруашылығы" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің атауы "Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрлігі Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитетінің "Ұлытау" мемлекеттік ұлттық табиғи паркі" республикалық мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі – мекеме) болып өзгертілсін.
3. Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрлігінің Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитеті мекемеге қатысты тиісті саланы (аясын) мемлекеттік басқару жөніндегі уәкілетті орган болып айқындалсын.
4. Қазақстан Республикасының Экология, геология және табиғи ресурстар министрлігі заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік мүлік және жекешелендіру комитетімен және Қарағанды облысының әкімдігімен бірлесіп, осы қаулының 1-тармағында көрсетілген КММ қабылдау-беру жөніндегі қажетті іс-шараларды жүзеге асырсын;
2) мекеменің әділет органдарында мемлекеттік қайта тіркелуін қамтамасыз етсін;
3) осы қаулыдан туындайтын өзге де шараларды қабылдасын.
5. КММ-нің жалпы ауданы 58 912 га жер учаскесі орман қоры жерлері санатынан алып қойылсын.
6. Осы қаулының 5-тармағында көрсетілген Қарағанды облысы Ұлытау ауданының аумағындағы жер учаскелері осы қаулыға қосымшаға сәйкес мекемеге тұрақты жер пайдалану құқығымен берілсін.
7. Осы қаулыға қосымшада көрсетілген мекеменің жер учаскелері ерекше қорғалатын табиғи аумақтар жерлері санатына ауыстырылсын, ал осы аумақтағы ормандар "мемлекеттік ұлттық табиғи парктердің ормандары" мемлекеттік орман қоры санатына жатқызылсын.

О некоторых вопросах коммунального государственного учреждения "Улытауское хозяйство по охране лесов и животного мира" Управления природных ресурсов и регулирования природопользования Карагандинской области
Постановление Правительства Республики Казахстан от 7 декабря 2021 года № 867.
Примечание ИЗПИ!
Вводится в действие с 01.01.2022.
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Принять в установленном законодательством порядке из коммунальной собственности акимата Карагандинской области коммунальное государственное учреждение "Улытауское хозяйство по охране лесов и животного мира" Управления природных ресурсов и регулирования природопользования Карагандинской области (далее – КГУ) в республиканскую собственность и передать в ведение Комитета лесного хозяйства и животного мира Министерства экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан.
2. Переименовать коммунальное государственное учреждение "Улытауское хозяйство по охране лесов и животного мира" Управления природных ресурсов и регулирования природопользования Карагандинской области в республиканское государственное учреждение "Государственный национальный природный парк "Улытау" Комитета лесного хозяйства и животного мира Министерства экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан" (далее – учреждение).
3. Определить Комитет лесного хозяйства и животного мира Министерства экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан уполномоченным органом по руководству соответствующей отраслью (сферой) государственного управления в отношении учреждения.
4. Министерству экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан в установленном законодательством порядке:
1) совместно с Комитетом государственного имущества и приватизации Министерства финансов Республики Казахстан и акиматом Карагандинской области осуществить необходимые мероприятия по приему-передаче КГУ, указанного в пункте 1 настоящего постановления;
2) обеспечить государственную перерегистрацию учреждения в органах юстиции;
3) принять иные меры, вытекающие из настоящего постановления.
5. Изъять из категории земель лесного фонда земельные участки КГУ общей площадью 58 912 га.
6. Предоставить учреждению указанные в пункте 5 настоящего постановления земельные участки на территории Улытауского района Карагандинской области на праве постоянного землепользования согласно приложению к настоящему постановлению.
7. Перевести земельные участки учреждения, указанные в приложении к настоящему постановлению, в категорию земель особо охраняемых природных территорий, а имеющиеся на этой территории леса отнести к категории государственного лесного фонда "леса государственных национальных природных парков".

1. "Министрліктер мен өзге де орталық атқарушы органдардың олардың аумақтық органдарындағы және оларға ведомстволық бағынысты мемлекеттік мекемелердегі адам санын ескере отырып, штат санының лимиттерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 15 сәуірдегі № 339 қаулысында:
көрсетілген қаулымен бекітілген министрліктер мен өзге де орталық атқарушы органдардың олардың аумақтық органдарындағы және оларға ведомстволық бағынысты мемлекеттік мекемелердегі адам санын ескере отырып, штат санының лимиттерінде:
16-бөлімде:
мына:
"
16
Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрлігі оның аумақтық органдарын және оған ведомстволық бағынысты мемлекеттік мекемелерді ескере отырып, оның ішінде:
5431
Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрлігіне ведомстволық бағынысты мемлекеттік мекемелер, оның ішінде:
3772
"
деген жолдар мынадай редакцияда жазылсын:
"
16
Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрлігі оның аумақтық органдарын және оған ведомстволық бағынысты мемлекеттік мекемелерді ескере отырып, оның ішінде:
5461
Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрлігіне ведомстволық бағынысты мемлекеттік мекемелер, оның ішінде:
3849
";
мынадай мазмұндағы 31) жолмен толықтырылсын:
"
31)
"Ұлытау" мемлекеттік ұлттық табиғи паркі" республикалық мемлекеттік мекемесі
77
".
2. "Республикалық маңызы бар ерекше қорғалатын табиғи аумақтардың тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2017 жылғы 26 қыркүйектегі № 593 қаулысында (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2006 ж., № 42-43, 290-құжат):
көрсетілген қаулымен бекітілген республикалық маңызы бар ерекше қорғалатын табиғи аумақтардың тізбесінде:
"Қарағанды облысы" деген бөлімде:
мынадай мазмұндағы реттік нөмірі 62-1-жолмен толықтырылсын:
"
62-1
"Ұлытау" мемлекеттік ұлттық табиғи паркі
58912
Ұлытау ауданы
Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрлігінің Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитеті
";
реттік нөмірі 68-жол алып тасталсын.
3. "Қазақстан Республикасының мемлекеттік басқару жүйесін одан әрі жетілдіру жөніндегі шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2019 жылғы 17 маусымдағы № 17 Жарлығын іске асыру жөніндегі шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2019 жылғы 5 шілдедегі № 479 қаулысында (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2019 ж., № 26-27, 236-құжат):
көрсетілген қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрлігі туралы ережеде:
Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрлігі Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитетінің ведомстволық бағыныстағы ұйымдарының тізбесінде:
"Республикалық мемлекеттік мекемелер" деген бөлімде:
мынадай мазмұндағы реттік нөмірі 30-жолмен толықтырылсын:

1. В постановлении Правительства Республики Казахстан от 15 апреля 2008 года № 339 "Об утверждении лимитов штатной численности министерств и иных центральных исполнительных органов с учетом численности их территориальных органов и подведомственных им государственных учреждений":
в лимитах штатной численности министерств и иных центральных исполнительных органов с учетом численности их территориальных органов и подведомственных им государственных учреждений, утвержденных указанным постановлением:
в разделе 16:
строки:
"
16
Министерство экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан с учетом его территориальных органов и подведомственных ему государственных учреждений, в том числе:
5431
Государственные учреждения, подведомственные Министерству экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан, в том числе:
3772
"
изложить в следующей редакции:
"
16
Министерство экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан с учетом его территориальных органов и подведомственных ему государственных учреждений, в том числе:
5461
Государственные учреждения, подведомственные Министерству экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан, в том числе:
3849
";
дополнить строкой 31) следующего содержания:
"
31)
Республиканское государственное учреждение "Государственный национальный природный парк "Улытау"
77
".
2. В постановлении Правительства Республики Казахстан от 26 сентября 2017 года № 593 "Об утверждении перечня особо охраняемых природных территорий республиканского значения":
в перечне особо охраняемых природных территорий республиканского значения, утвержденном указанным постановлением:
в разделе "Карагандинская область":
дополнить строкой, порядковый номер 62-1, следующего содержания:
"
62-1
Государственный национальный природный парк "Улытау"
58912
Улытауский район
Комитет лесного хозяйства и животного мира Министерства экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан
";
строку, порядковый номер 68, исключить.
3. В постановлении Правительства Республики Казахстан от 5 июля 2019 года № 479 "О мерах по реализации Указа Президента Республики Казахстан от 17 июня 2019 года № 17 "О мерах по дальнейшему совершенствованию системы государственного управления Республики Казахстан":
в Положении о Министерстве экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан, утвержденном указанным постановлением:
в перечне подведомственных организаций Комитета лесного хозяйства и животного мира Министерства экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан:
раздел "Республиканские государственные учреждения":
дополнить строкой, порядковый номер 30, следующего содержания:

"30. "Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрлігі Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитетінің "Ұлытау" мемлекеттік ұлттық табиғи паркі" республикалық мемлекеттік мекемесі".
___________________________

"30. Республиканское государственное учреждение "Государственный национальный природный парк "Улытау" Комитета лесного хозяйства и животного мира Министерства экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан.".
________________________