Стратегиялық объектілерге үшінші тұлғалардың құқықтарымен ауыртпалық салу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2021 жылғы 28 желтоқсандағы № 940 қаулысы
1994 жылғы 27 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Азаматтық кодексінің (Жалпы бөлім) 193-1-бабына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "ТАВ Қазақстан (TAV Kazakhstan)" жауапкершілігі шектеулі серіктестігіне Еуропа Қайта құру және Даму банкінің, Халықаралық қаржы корпорациясының, Еуразиялық Даму банкінің және DEG (Deutsche Investitions-und Entwicklungsgesellschaft mbH) қарызын қайтару жөніндегі міндеттемелердің орындалуын қамтамасыз етуге "Алматы халықаралық әуежайы" акционерлік қоғамының (бұдан әрі – Қоғам) орналастырылған 100 % жай акцияларын құрайтын Қоғамның 78414 (жетпіс сегіз мың төрт жүз он төрт) жай акциясына үшінші тұлғалардың құқықтарымен ауыртпалық caлу жөнінде мәміле жасасуға рұқсат берілсін.
2. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
А. Мамин

Об обременении стратегических объектов правами третьих лиц
Постановление Правительства Республики Казахстан от 28 декабря 2021 года № 940
В соответствии со статьей 193-1 Гражданского кодекса Республики Казахстан (Общая часть) от 27 декабря 1994 года Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Разрешить товариществу с ограниченной ответственностью "ТАВ Казахстан (TAV Kazakhstan)" совершить сделку по обременению правами третьих лиц 78414 (семьдесят восемь тысяч четыреста четырнадцать) простых акций акционерного общества "Международный аэропорт Алматы" (далее – Общество), что составляет 100 % размещенных простых акций Общества, в обеспечение исполнения обязательств по возврату займа Европейского Банка Реконструкции и Развития, Международной Финансовой Корпорации, Евразийского Банка Развития и DEG (Deutsche Investitions-und Entwicklungsgesellschaft mbH).
2. Настоящее постановление вводится в действие со дня его подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
А. Мамин