Орман қоры жерлерінің жекелеген учаскелерін басқа санаттағы жерлерге ауыстыру туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2022 жылғы 4 наурыздағы № 109 қаулысы
2003 жылғы 20 маусымдағы Қазақстан Республикасы Жер кодексiнің 130-бабына және 2003 жылғы 8 шілдедегі Қазақстан Республикасы Орман кодексiнің 51-бабына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкiметi ҚАУЛЫ ЕТЕДI:
1. Осы қаулыға қосымшаға сәйкес Ақмола облысының табиғи ресурстар және табиғатты пайдалануды реттеу басқармасының "Кеңес" орман шаруашылығы мекемесі", "Краснобор орман шаруашылығы мекемесі" және "Ақкөл" орман шаруашылығы мекемесі" коммуналдық мемлекеттік мекемелерінің (бұдан әрі – мекемелер) жалпы алаңы 312,94 гектар жер учаскесі орман қорының жерлері санатынан елді мекендер жерлері санатына ауыстырылсын.
2. Ақмола облысының әкімі Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен елді мекендер шекараларының (шегінің) өзгеруіне байланысты осы қаулының 1-тармағында көрсетілген жер учаскелерінің Ақмола облысы Ақкөл ауданының әкімдігіне берілуін қамтамасыз етсін.
3. Ақмола облысы Ақкөл ауданының әкімдігі Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес орман алқаптарын орман шаруашылығын жүргізумен байланысты емес мақсаттарда пайдалану үшін оларды алудан туындаған орман шаруашылығы өндірісінің шығасылары мен шығындарын республикалық бюджеттің кірісіне өтесін және алынған сүректі көрсетілген мекемелердің теңгеріміне бере отырып, алаңды тазарту жөнінде шаралар қабылдасын.

О переводе отдельных участков земель лесного фонда в земли другой категории
Постановление Правительства Республики Казахстан от 4 марта 2022 года № 109
В соответствии со статьей 130 Земельного кодекса Республики Казахстан от 20 июня 2003 года и статьей 51 Лесного кодекса Республики Казахстан от 8 июля 2003 года Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Перевести земельные участки общей площадью 312,94 гектара из категории земель лесного фонда коммунальных государственных учреждений "Кенесское учреждение лесного хозяйства", "Красноборское учреждение лесного хозяйства" и "Учреждение лесного хозяйства "Акколь" Управления природных ресурсов и регулирования природопользования Акмолинской области" (далее – учреждения) в категорию земель населенных пунктов согласно приложению к настоящему постановлению.
2. Акиму Акмолинской области в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить предоставление акимату Аккольского района Акмолинской области земельных участков, указанных в пункте 1 настоящего постановления, в связи с изменением границ (черты) населенных пунктов.
3. Акимату Аккольского района Акмолинской области в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан возместить в доход республиканского бюджета потери и убытки лесохозяйственного производства, вызванные изъятием лесных угодий для использования их в целях, не связанных с ведением лесного хозяйства, и принять меры по расчистке площади с передачей полученной древесины на баланс указанных учреждений.