"Әлеуметтік-экономикалық тұрақтылықты қамтамасыз ету жөніндегі шаралар туралы" Қазақстан Республикасының Президенті Жарлығының жобасы туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2022 жылғы 25 наурыздағыдағы № 159 қаулысы
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
"Әлеуметтік-экономикалық тұрақтылықты қамтамасыз ету жөніндегі шаралар туралы" Қазақстан Республикасының Президенті Жарлығының жобасы Қазақстан Республикасы Президентінің қарауына енгізілсін.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Ә. Смайылов
Әлеуметтік-экономикалық тұрақтылықты қамтамасыз ету жөніндегі шаралар туралы
"Қазақстан Республикасының Президенті туралы" 1995 жылғы 26 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Конституциялық заңына сәйкес ҚАУЛЫ ЕТЕМІН:
1. Халықтың өмірі мен денсаулығына, конституциялық құрылысқа, қоғамдық тәртіпті қорғауға, экономикалық қауіпсіздікке қауіп төндіретін немесе төндіруі мүмкін дағдарысты жағдайлар кезеңінде Қазақстан Республикасының Үкіметі мен Қазақстан Республикасының Президентiне тікелей бағынатын және есеп беретiн мемлекеттік органдар уақытша сипаттағы, оның iшiнде әлеуметтiк-экономикалық саладағы реттеудiң Қазақстан Республикасының заңнамасында белгiленгеннен ерекшеленетін өзге тәртiбiн көздейтiн актiлер қабылдауға құқылы деп айқындалсын.
2. Қазақстан Республикасының Үкіметі:
1) заңнамалық актілерге осы Жарлықты іске асыруға бағытталған өзгерістер мен толықтырулар енгізуді көздейтін заң жобасын екі ай мерзімде Қазақстан Республикасының Парламенті Мәжілісінің қарауына енгізсін;
2) осы Жарлықты іске асыру бойынша өзге де шаралар қабылдасын.
3. Осы Жарлықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Президентінің Әкімшілігіне жүктелсін.
4. Осы Жарлық алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі және бір жыл бойы қолданылады.
Қазақстан Республикасының
Президенті
Қ.Тоқаев

О проекте Указа Президента Республики Казахстан "О мерах по обеспечению социально-экономической стабильности"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 25 марта 2022 года № 159
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
внести на рассмотрение Президента Республики Казахстан проект Указа Президента Республики Казахстан "О мерах по обеспечению социально-экономической стабильности".
Премьер-Министр
Республики Казахстан
А. Смаилов
О мерах по обеспечению социально-экономической стабильности
В соответствии с Конституционным законом Республики Казахстан от 26 декабря 1995 года "О Президенте Республики Казахстан" ПОСТАНОВЛЯЮ:
1. Определить, что на период кризисных ситуаций, создающих или которые могут создать угрозу жизни и здоровью населения, конституционному строю, охране общественного порядка, экономической безопасности, Правительство Республики Казахстан и государственные органы, непосредственно подчиненные и подотчетные Президенту Республики Казахстан, вправе принимать акты временного характера, в том числе предусматривающие иной порядок регулирования в социально-экономической сфере, отличный от установленного законодательством Республики Казахстан.
2. Правительству Республики Казахстан:
1) в двухмесячный срок внести на рассмотрение Мажилиса Парламента Республики Казахстан проект закона, предусматривающий внесение изменений и дополнений в законодательные акты, направленные на реализацию настоящего Указа;
2) принять иные меры по реализации настоящего Указа.
3. Контроль за исполнением настоящего Указа возложить на Администрацию Президента Республики Казахстан.
4. Настоящий Указ вводится в действие со дня его первого официального опубликования и действует в течение одного года.
Президент
Республики Казахстан
К.Токаев