"Қазақстан Республикасы Президентінің кейбір жарлықтарына өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы" Қазақстан Республикасының Президенті Жарлығының жобасы туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2022 жылғы 20 мамырдағы № 318 қаулысы
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
"Қазақстан Республикасы Президентінің кейбір жарлықтарына өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы" Қазақстан Республикасының Президенті Жарлығының жобасы Қазақстан Республикасы Президентінің қарауына енгізілсін.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі Ә. Смайылов
Қазақстан Республикасы Президентінің кейбір жарлықтарына өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы
ҚАУЛЫ ЕТЕМІН:
1. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасы Президентінің кейбір жарлықтарына енгізілетін өзгерістер мен толықтыру бекітілсін.
2. Осы Жарлық қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Президенті Қ.Тоқаев
Қазақстан Республикасы
Президентінің
2022 жылғы
№ Жарлығымен
БЕКІТІЛГЕН
Қазақстан Республикасы Президентінің кейбір жарлықтарына енгізілетін ӨЗГЕРІСТЕР МЕН ТОЛЫҚТЫРУ
1. "Мемлекеттiк билiк органдары жүйесіндегі кадр саясатының кейбiр мәселелерi туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2002 жылғы 29 наурыздағы № 828 Жарлығында:
1) жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген Мемлекеттік саяси қызметшілер лауазымдарының және Қазақстан Республикасының Тұңғыш Президенті – Елбасы, Қазақстан Республикасы Қауіпсіздік Кеңесінің Төрағасы, Қазақстан Республикасының Президенті тағайындайтын және (немесе) олардың келісуімен тағайындалатын, Қазақстан Республикасы Президентінің ұсынуы бойынша сайланатын, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Президенті Әкімшілігінің келісімі бойынша тағайындалатын өзге де лауазымды адамдардың тiзбесiнде:
мына:
"
Ұлттық ұлан Бас қолбасшысының бірінші орынбасары – Бас штаб бастығы, Ұлттық ұлан Бас қолбасшысының орынбасарлары, өңірлік қолбасшылықтардың қолбасшылары және олардың бірінші орынбасарлары – штабтар бастықтары, орынбасарлары
Ішкі істер министрі
Ішкі істер министрі
Әкімшілік Басшысы, Қауіпсіздік Кеңесінің Хатшысы
"
деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
"Ұлттық ұлан Бас қолбасшысының бірінші орынбасары – Бас штаб бастығы, Ұлттық ұлан Бас қолбасшысының орынбасарлары, өңірлік қолбасшылықтардың қолбасшылары және олардың бірінші орынбасарлары – штабтар бастықтары, орынбасарлары, Ұлттық ұлан академиясының бастығы
Ішкі істер министрі
Ішкі істер министрі
Әкімшілік Басшысы, Қауіпсіздік Кеңесінің Хатшысы
";
2) жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген Қазақстан Республикасының мемлекеттiк саяси қызметшілерi мен өзге де лауазымды адамдарын қызметке келiсу, қызметке тағайындау мен қызметтен босату тәртібі туралы ережеде:

О проекте Указа Президента Республики Казахстан "О внесении изменений и дополнения в некоторые указы Президента Республики Казахстан"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 20 мая 2022 года № 318
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
внести на рассмотрение Президента Республики Казахстан проект Указа Президента Республики Казахстан "О внесении изменений и дополнения в некоторые указы Президента Республики Казахстан".
Премьер-Министр
Республики Казахстан
А. Смаилов
О внесении изменений и дополнения в некоторые указы Президента Республики Казахстан
ПОСТАНОВЛЯЮ:
1. Утвердить прилагаемые изменения и дополнение, которые вносятся в некоторые указы Президента Республики Казахстан.
2. Настоящий Указ вводится в действие со дня его подписания.
Президент
Республики Казахстан
К.Токаев
УТВЕРЖДЕНЫ
Указом Президента
Республики Казахстан
от 2022 года №
ИЗМЕНЕНИЯ И ДОПОЛНЕНИЕ,
которые вносятся в некоторые указы Президента Республики Казахстан
1. В Указе Президента Республики Казахстан от 29 марта 2002 года № 828 "О некоторых вопросах кадровой политики в системе органов государственной власти":
1) в перечне должностей политических государственных служащих и иных должностных лиц, назначаемых Первым Президентом Республики Казахстан – Елбасы, Председателем Совета Безопасности Республики Казахстан, Президентом Республики Казахстан и (или) по согласованию с ними, избираемых по представлению Президента Республики Казахстан, а также назначаемых по согласованию с Администрацией Президента Республики Казахстан, утвержденном вышеназванным Указом:
строку:
"
Первый заместитель Главнокомандующего Национальной гвардией – начальник Главного штаба, заместители Главнокомандующего Национальной гвардией, командующие региональными командованиями и их первые заместители – начальники штабов, заместители
Министром внутренних дел
Министром внутренних дел
Руководителем Администрации, Секретарем Совета Безопасности
"
изложить в следующей редакции:
"
Первый заместитель Главнокомандующего Национальной гвардией – начальник Главного штаба, заместители Главнокомандующего Национальной гвардией, командующие региональными командованиями и их первые заместители – начальники штабов, заместители, начальник Академии Национальной гвардии
Министром внутренних дел
Министром внутренних дел
Руководителем Администрации, Секретарем Совета Безопасности
";
2) в Положении о порядке согласования, назначения на должность и освобождения от должности политических государственных служащих и иных должностных лиц Республики Казахстан, утвержденном вышеназванным Указом:

17-тармақтың 2) тармақшасының төртінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің орынбасары – Ұлттық ұланның Бас қолбасшысы; Ұлттық ұлан Бас қолбасшысының бірінші орынбасары – Бас штаб бастығы, Ұлттық ұлан Бас қолбасшысының орынбасарлары; өңірлік қолбасшылықтардың қолбасшылары және олардың бірінші орынбасарлары – штабтар бастықтары, орынбасарлары; бас басқармалар бастықтары; Ұлттық ұлан академиясының бастығы;".
2. Қызмет бабында пайдалану үшін.
3. Құпия.

абзац четвертый подпункта 2) пункта 17 изложить в следующей редакции:
"заместитель Министра внутренних дел Республики Казахстан – Главнокомандующий Национальной гвардией; первый заместитель Главнокомандующего Национальной гвардией – начальник Главного штаба, заместители Главнокомандующего Национальной гвардией; командующие региональными командованиями и их первые заместители – начальники штабов, заместители; начальники главных управлений; начальник Академии Национальной гвардии;".
2. Для служебного пользования.
3. Секретно.