"Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы Мұнай-газ кеңесі туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2012 жылғы 14 наурыздағы № 285 Жарлығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасының Президенті Жарлығының жобасы туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2022 жылғы 13 қыркүйектегі № 684 қаулысы.
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
"Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы Мұнай-газ кеңесі туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2012 жылғы 14 наурыздағы № 285 Жарлығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасының Президенті Жарлығының жобасы Қазақстан Республикасы Президентінің қарауына енгізілсін.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Ә. Смайылов
"Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы Мұнай-газ кеңесі туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2012 жылғы 14 наурыздағы № 285 Жарлығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
ҚАУЛЫ ЕТЕМІН:
1. "Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы Мұнай-газ кеңесі туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2012 жылғы 14 наурыздағы № 285 Жарлығына мынадай өзгерістер мен толықтыру енгізілсін:
тақырып мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы Энергетика мәселелері жөніндегі кеңес туралы";
кіріспе мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасының Президенті туралы" Қазақстан Республикасының Конституциялық заңы 19-бабының 10) тармақшасына сәйкес және Қазақстан Республикасы энергетика саласының орнықтылығы және оның тиімді дамыту мәселелері бойынша ведомствоаралық үйлестіруді жүзеге асыру мақсатында ҚАУЛЫ ЕТЕМІН:";
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Қазақстан Республикасы Президентінің жанынан Энергетика мәселелері жөніндегі кеңес (бұдан әрі – Кеңес) құрылсын.";
жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы Мұнай-газ кеңесі туралы ережеде:
тақырып мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы Энергетика мәселелері жөніндегі кеңес туралы ереже";
1-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"1-тарау. Жалпы ережелер";
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы Энергетика мәселелері жөніндегі кеңес (бұдан әрі – Кеңес) Қазақстан Республикасының энергетика саласын орнықты және тиімді дамыту мақсатында құрылады.";
2-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"2-тарау. Кеңестің міндеттері мен құқықтары";
4 және 5-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"4. Кеңестің негізгі міндеттері:
1) Қазақстан Республикасының энергетика саласын дамытудың стратегиялық бағыттары бойынша ұсыныстар тұжырымдау;

О проекте Указа Президента Республики Казахстан "О внесении изменений и дополнений в Указ Президента Республики Казахстан от 14 марта 2012 года № 285 "О Нефтегазовом совете при Президенте Республики Казахстан"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 13 сентября 2022 года № 684
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
внести на рассмотрение Президента Республики Казахстан проект Указа Президента Республики Казахстан "О внесении изменений и дополнений в Указ Президента Республики Казахстан от 14 марта 2012 года № 285 "О Нефтегазовом совете при Президенте Республики Казахстан".
Премьер-Министр
Республики Казахстан
А. Смаилов
О внесении изменений и дополнений в Указ Президента Республики Казахстан от 14 марта 2012 года № 285 "О Нефтегазовом совете при Президенте Республики Казахстан"
ПОСТАНОВЛЯЮ:
1. Внести в Указ Президента Республики Казахстан от 14 марта 2012 года № 285 "О Нефтегазовом совете при Президенте Республики Казахстан" следующие изменения и дополнения:
заголовок изложить в следующей редакции:
"О Совете по вопросам энергетики при Президенте Республики Казахстан";
преамбулу изложить в следующей редакции:
"В соответствии с подпунктом 10) статьи 19 Конституционного закона Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан" и в целях осуществления межведомственной координации по вопросам стабильности и эффективного развития энергетической отрасли в Республике Казахстан ПОСТАНОВЛЯЮ:";
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Образовать Совет по вопросам энергетики при Президенте Республики Казахстан (далее – Совет).";
в Положении о Нефтегазовом совете при Президенте Республики Казахстан, утвержденном вышеназванным Указом:
заголовок изложить в следующей редакции:
"Положение о Совете по вопросам энергетики при Президенте Республики Казахстан";
заголовок главы 1 изложить в следующей редакции:
"Глава 1. Общие положения";
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Совет по вопросам энергетики при Президенте Республики Казахстан (далее – Совет) создается в целях стабильного и эффективного развития энергетической отрасли в Республике Казахстан.";
заголовок главы 2 изложить в следующей редакции:
"Глава 2. Задачи и права Совета";
пункты 4 и 5 изложить в следующей редакции:
"4. Основными задачами Совета являются:
1) выработка предложений по стратегическим направлениям развития энергетической отрасли Республики Казахстан;

2) Қазақстан Республикасының аса ірі мұнай-газ кен орындарында жұмыс істейтін шетелдік әріптестермен өзара іс-қимыл жасау бойынша ұсыныстар тұжырымдау болып табылады.
5. Кеңестің белгіленген тәртіппен және өзінің құзыретіне кіретін мәселелер бойынша:
1) Қазақстан Республикасы Президентінің қарауына Қазақстан Республикасының энергетика саласын дамытудың стратегиялық бағыттары бойынша ұсыныстар енгізуге;
2) Кеңестің құзыретіне кіретін мәселелерді шешу үшін жұмыс топтарын қалыптастыруға;
3) Кеңестің құзыретіне жататын мәселелер бойынша мемлекеттік органдардан, ведомстволар мен ұйымдардан қажетті ақпаратты сұратуға;
4) осы Ереженің 4-тармағында белгіленген міндеттерді іске асыру мақсатында мүдделі мемлекеттік органдардың мамандарын, консультанттарды тартуға;
5) Кеңестің құзыреті шеңберінде оның тиімді қызметін қамтамасыз ету үшін қажетті өзге де құқықтарды жүзеге асыруға құқығы бар.";
3-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"3-тарау. Кеңесті қалыптастыру және оның қызметін ұйымдастыру";
7-тармақтың 5) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"5) жылына бір рет, есепті жылдан кейінгі айдың 20-күнінен кешіктірмей Қазақстан Республикасының Президентіне Кеңестің жұмысы туралы баяндайды.";
мынадай мазмұндағы 8-1-тармақпен толықтырылсын:
"8-1. Кеңес хатшысы:
1) Кеңес отырыстары күн тәртібінің жобасын қалыптастырады;
2) Кеңес отырыстарына материалдарды, сондай-ақ Кеңес отырыстары хаттамаларының жобаларын дайындауды ұйымдастырады;
3) Кеңес төрағасының тапсырмасы бойынша өзге де функцияларды жүзеге асырады.";
11-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"11. Кеңестің жұмыс органы:
1) Кеңес отырыстарын өткізуді ұйымдастыруды қамтамасыз етеді және Кеңес отырыстарын өткізу үшін тиісті материалдарды дайындауды жүзеге асырады;
2) Кеңес мүшелеріне Кеңестің кезекті отырысының өткізілетін орны, уақыты мен күн тәртібі туралы хабарлайды және оларды қажетті материалдармен уақтылы қамтамасыз етеді;
3) Кеңес отырысының хаттамасын келісуді жүзеге асырады;
4) Кеңестің шешімдері қабылданған күннен бастап екі апта ішінде Кеңес мүшелеріне және басқа мүдделі мемлекеттік органдар мен өзге де ұйымдарға хаттаманың көшірмесін және өзге де қажетті материалдарды жібереді.
5) Кеңес ұсынымдарының іске асырылуын және қолданылуын мониторингтеу мен талдауды жүзеге асырады.";
14-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"14. Кеңестің шешімдері бұқаралық ақпарат құралдарында жариялануы немесе энергетика саласы субъектілерінің назарына Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес кез келген өзге тәсілмен жеткізілуі мүмкін. Жариялауға не энергетика саласының субъектілеріне беруге арналған ақпараттың тізбесі мен көлемін Кеңес айқындайды.";
4-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"4-тарау. Кеңестің қызметін тоқтату";
жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы Мұнай-газ кеңесінің құрамында:
тақырып мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы Энергетика мәселелері жөніндегі кеңестің құрамы";
"Қазақстан Республикасы Президентінің Әкімшілігі Басшысының бірінші орынбасары, төрағаның орынбасары" деген жолдан кейін мынадай мазмұндағы жолмен толықтырылсын:
"Қазақстан Республикасының Энергетика вице-министрі, Кеңес хатшысы";
"Қазақстан Республикасы Президентінің кеңесшісі" және "Қазақстан Республикасының Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрі" деген жолдар алып тасталсын;
"QazaqGaz" ұлттық компаниясы" акционерлік қоғамының басқарма төрағасы (келісім бойынша)" деген жолдан кейін мынадай мазмұндағы жолмен толықтырылсын:
"Электр желілерін басқару жөніндегі қазақстандық компания "KEGOС" акционерлік қоғамының басқарма төрағасы (келісім бойынша)".

2) выработка предложений по взаимодействию с зарубежными партнерами, работающими на крупнейших нефтегазовых месторождениях Республики Казахстан.
5. Совет в установленном порядке и по вопросам, входящим в его компетенцию, имеет право:
1) вносить на рассмотрение Президента Республики Казахстан предложения по стратегическим направлениям развития энергетической отрасли Республики Казахстан;
2) формировать рабочие группы для решения вопросов, входящих в компетенцию Совета;
3) запрашивать необходимую информацию у государственных органов, ведомств и организаций по вопросам, относящимся к компетенции Совета;
4) привлекать специалистов заинтересованных государственных органов, консультантов в целях реализации задач, установленных пунктом 4 настоящего Положения;
5) осуществлять иные права, необходимые для обеспечения эффективной деятельности Совета в рамках его компетенции.";
заголовок главы 3 изложить в следующей редакции:
"Глава 3. Формирование и организация деятельности Совета";
подпункт 5) пункта 7 изложить в следующей редакции:
"5) 1 раз в год, не позднее 20 числа месяца, следующего за отчетным годом, докладывает Президенту Республики Казахстан о работе Совета.";
дополнить пунктом 8-1 следующего содержания:
"8-1. Секретарь Совета:
формирует проект повестки дня заседаний Совета;
организует подготовку материалов к заседаниям Совета, а также проектов протоколов заседаний Совета;
по поручению председателя Совета осуществляет иные функции.";
пункт 11 изложить в следующей редакции:
"11. Рабочий орган Совета:
обеспечивает организацию проведения заседаний Совета и осуществляет подготовку соответствующих материалов для проведения заседаний Совета;
оповещает членов Совета о месте, времени проведения, повестке дня очередного заседания Совета и своевременно обеспечивает их необходимыми материалами;
осуществляет согласование протокола заседания Совета;
в течение двух недель со дня принятия решений Совета направляет копию протокола и иные необходимые материалы членам Совета и другим заинтересованным государственным органам и иным организациям;
осуществляет мониторинг и анализ реализации и применения рекомендаций Совета.";
пункт 14 изложить в следующей редакции:
"14. Решения Совета могут быть опубликованы в средствах массовой информации или доведены до сведения субъектов энергетической отрасли любым иным способом в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан. Перечень и объем информации для публикации либо передачи субъектам энергетической отрасли определяются Советом.";
заголовок главы 4 изложить в следующей редакции:
"Глава 4. Прекращение деятельности Совета";
в составе Нефтегазового совета при Президенте Республики Казахстан, утвержденном вышеназванным Указом:
заголовок изложить в следующей редакции:
"Состав Совета по вопросам энергетики при Президенте Республики Казахстан";
после строки "первый заместитель Руководителя Администрации Президента Республики Казахстан, заместитель председателя" дополнить строкой следующего содержания:
"вице-министр энергетики Республики Казахстан, секретарь Совета";
строки "советник Президента Республики Казахстан" и "Министр труда и социальной защиты населения Республики Казахстан" исключить;
после строки председателя акционерного общества "Национальная компания "QazaqGas" дополнить строкой следующего содержания:
"председатель правления акционерного общества "Казахстанская компания по управлению электрическими сетями "KEGOС" (по согласованию)".

2. Осы Жарлық қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Президенті
Қ.Тоқаев

2. Настоящий Указ вводится в действие со дня его подписания.
Президент
Республики Казахстан
К.Токаев