"2020 жылғы 18 желтоқсандағы Дербес деректер алмасу саласындағы әкімшілік мәселелер бойынша өзара құқықтық көмек туралы келісімді орындауға жауапты уәкілетті органдарды айқындау туралы" Қазақстан Республикасының Президенті Жарлығының жобасы туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2022 жылғы 18 қазандағы № 832 қаулысы
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
"2020 жылғы 18 желтоқсандағы Дербес деректер алмасу саласындағы әкімшілік мәселелер бойынша өзара құқықтық көмек туралы келісімді орындауға жауапты уәкілетті органдарды айқындау туралы" Қазақстан Республикасының Президенті Жарлығының жобасы Қазақстан Республикасы Президентінің қарауына енгізілсін.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Ә. Смайылов
2020 жылғы 18 желтоқсандағы Дербес деректер алмасу саласындағы әкімшілік мәселелер бойынша өзара құқықтық көмек туралы келісімді орындауға жауапты уәкілетті органдарды айқындау туралы
2020 жылғы 18 желтоқсанда жасалған Дербес деректер алмасу саласындағы әкімшілік мәселелер бойынша өзара құқықтық көмек туралы келісімнің (бұдан әрі – Келісім) 17-бабының 3-тармағына сәйкес ҚАУЛЫ ЕТЕМІН:
1. Келісімнің ережелерін орындауға уәкілетті орталық және өзге де мемлекеттік органдардың тізбесі айқындалсын:
Қазақстан Республикасының Әділет министрлігі – дербес деректер субъектісінің атына тіркелген жылжымайтын мүлік мәселелері бойынша, дербес деректер субъектісінде бар мүліктік сипаттағы міндеттемелер бойынша;
Қазақстан Республикасының Ішкі істер министрлігі – азаматтықтың, тұрақты (уақытша) келуге (тұруға) құқық беретін құжаттардың болуы (болмауы), азаматтарды, үшінші мемлекеттердің азаматтарын және азаматтығы жоқ адамдарды көші-қон есебіне қою немесе тұрғылықты жері (болатын жері) бойынша тіркеу, келуге құқық беретін визалар, жеке басын куәландыратын құжаттар беру мәселелері бойынша;
Қазақстан Республикасының Бас прокуратурасы – дербес деректер субъектісін қылмыстық немесе әкімшілік жауаптылыққа тартумен байланысты мәселелер бойынша.
2. Қазақстан Республикасының Сырты істер министрлігі Тәуелсіз Мемлекеттер Достастығының Атқарушы комитетін Келісімнің ережелерін орындауға уәкілетті орталық және өзге де мемлекеттік органдардың тізбесі туралы хабардар етуді қамтамасыз етсін.
3. Осы Жарлық қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Президенті
Қ.Тоқаев

О проекте Указа Президента Республики Казахстан "Об определении уполномоченных органов, ответственных за выполнение Соглашения о взаимной правовой помощи по административным вопросам в сфере обмена персональными данными от 18 декабря 2020 года"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 18 октября 2022 года № 832
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
внести на рассмотрение Президента Республики Казахстан проект Указа Президента Республики Казахстан "Об определении уполномоченных органов, ответственных за выполнение Соглашения о взаимной правовой помощи по административным вопросам в сфере обмена персональными данными от 18 декабря 2020 года".
Премьер-Министр
Республики Казахстан
А. Смаилов
Об определении уполномоченных органов, ответственных за выполнение Соглашения о взаимной правовой помощи по административным вопросам в сфере обмена персональными данными от 18 декабря 2020 года
В соответствии с пунктом 3 статьи 17 Соглашения о взаимной правовой помощи по административным вопросам в сфере обмена персональными данными, совершенного 18 декабря 2020 года (далее – Соглашение), ПОСТАНОВЛЯЮ:
1. Определить перечень центральных и иных государственных органов, уполномоченных на выполнение положений Соглашения:
Министерство юстиции Республики Казахстан – по вопросам недвижимого имущества, зарегистрированного на имя субъекта персональных данных, по обязательствам имущественного характера, имеющимся у субъекта персональных данных;
Министерство внутренних дел Республики Казахстан – по вопросам наличия (отсутствия) гражданства, документов, дающих право на постоянное (временное) пребывание (проживание), постановки на миграционный учет или регистрации по месту жительства (месту пребывания) граждан, граждан третьих государств и лиц без гражданства, выдачи виз, дающих право на въезд, документов, удостоверяющих личность;
Генеральная прокуратура Республики Казахстан – по вопросам, связанным с привлечением субъекта персональных данных к уголовной или административной ответственности.
2. Министерству иностранных дел Республики Казахстан обеспечить уведомление Исполнительного комитета Содружества Независимых Государств о перечне центральных и иных государственных органов, уполномоченных на выполнение положений Соглашения.
3. Настоящий Указ вводится в действие со дня его подписания.
Президент
Республики Казахстан
К.Токаев