Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2022 жылғы "Дарын" мемлекеттік жастар сыйлығын беру туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2022 жылғы 18 қарашадағы № 923 қаулысы
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Ғылыми, шығармашылық, қоғамдық жемісті қызметі, сондай-ақ спорттағы жоғары жетістіктері үшін Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2022 жылғы "Дарын" мемлекеттік жастар сыйлығы берілсін:
"Эстрада" номинациясы бойынша
Құснадин
Ақбота Маратқызы
-
Астана қаласы әкімдігінің "Е. Рахмадиев атындағы Мемлекеттік академиялық филармония" мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорнының әртісі;
Омаров
Нұртас Омарұлы
-
"Ақтөбе облысының мәдениет, архивтер және құжаттама басқармасы" мемлекеттік мекемесінің "Ғазиза Жұбанова атындағы Ақтөбе облыстық филармониясы" мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорнының көркемдік жетекшісі;
"Классикалық музыка" номинациясы бойынша
Расылхан
Шыңғыс Абылханұлы
-
Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігі Мәдениет комитетінің "Астана опера" мемлекеттік опера және балет театры" коммерциялық емес акционерлік қоғамының опера солисі;
Алтынбек
Әйгерім Алтынбекқызы
-
Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігі Мәдениет комитетінің "Роза Бағланова атындағы "Қазақконцерт" мемлекеттік концерттік ұйымы" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорнының әртісі;
"Халық шығармашылығы" номинациясы бойынша
Сәденов
Таңат Серікұлы
-
Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігі Мәдениет комитетінің "Құрманғазы атындағы Қазақ ұлттық консерваториясы" республикалық мемлекеттік мекемесінің оқытушысы;
Қамажан
Аяулым Қарифоллақызы
-
Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігі Мәдениет комитетінің "Роза Бағланова атындағы "Қазақконцерт" мемлекеттік концерттік ұйымы" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорнының солисі;
"Әдебиет" номинациясы бойынша
Талапов
Шерхан Талапұлы
-
"Қазақстан Республикасының Тұңғыш Президенті – Елбасының кітапханасы" мемлекеттік мекемесінің ғылыми қызметкері;
Төлтай
Файзолла Елубайұлы
-
"Jana Bastau" газетінің бас редакторы;
"Театр және кино" номинациясы бойынша
Серікболова
Назерке Серікболқызы
-
Астана қаласы әкімдігінің "Жастар театры" мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорнының актрисасы;
Әбіл
Мирас Әбілұлы
-
Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігі Мәдениет комитетінің "Қалибек Қуанышбаев атындағы Мемлекеттік академиялық қазақ музыкалық драма театры" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорнының "Көркем әдебиет және ғылыми қор" бөлімінің басшысы;
"Спорт" номинациясы бойынша
Асаубаева
Бибісара Ерханқызы
-
шахматтан Қазақстан Республикасы әйелдер ұлттық құрамасының мүшесі;
Әбдімәлік
Жансая Даниярқызы
-
шахматтан Қазақстан Республикасы әйелдер ұлттық құрамасының мүшесі;
"Дизайн және бейнелеу өнері" номинациясы бойынша
Төлеп
Алмас Ерболұлы
-
Қазақстан Республикасы Ғылым және жоғары білім министрлігінің "Қ.И. Сәтбаев атындағы Қазақ ұлттық техникалық зерттеу университеті" коммерциялық емес акционерлік қоғамының ассистенті;
Жабағин
Арнұр Жайлауұлы
-
Алматы қаласы білім басқармасының "№ 199 мамандандырылған гимназия" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің мұғалімі;
"Журналистика" номинациясы бойынша
Әбделиев
Шерхан Жамбылұлы
-
"Қазақстан" республикалық телерадиокорпорациясы" акционерлік қоғамының жүргізуші-редакторы;
"Қоғамдық қызмет" номинациясы бойынша
Набиева
Оксана Павловна
-
"Қазақша сөйлейік" клубының жетекшісі;
Жұмырбаев
Тимур Ғабдолұлы
-
"Ассамблея жастары" республикалық қоғамдық бірлестігінің төрағасы;
"Ғылым" номинациясы бойынша
Егізбек
Камила Бақытжанқызы
-
Қазақстан Республикасы Ғылым және жоғары білім министрлігінің "Л.Н. Гумилев атындағы Еуразия ұлттық университеті" коммерциялық емес акционерлік қоғамының магистранты;
Машуров
Фарух Аркинович
-
"Сулейман Демирель атындағы университет" мекемесінің аға оқытушысы.

О присуждении Государственной молодежной премии "Дарын" Правительства Республики Казахстан в 2022 году
Постановление Правительства Республики Казахстан от 18 ноября 2022 года № 923
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. За плодотворную научную, творческую, общественную деятельность, а также высокие спортивные достижения присудить Государственную молодежную премию "Дарын" Правительства Республики Казахстан в 2022 году:
по номинации "Эстрада"
Құснадин
Ақбота Маратқызы
-
артистке государственного коммунального казенного предприятия "Государственная академическая филармония имени Е. Рахмадиева" акимата города Астаны;
Омаров
Нұртас Омарұлы
-
художественному руководителю государственного коммунального казенного предприятия "Актюбинская областная филармония имени Газизы Жубановой" государственного учреждения "Управление культуры, архивов и документации Актюбинской области";
по номинации "Классическая музыка"
Расылхан
Шыңғыс Абылханұлы
-
оперному солисту некоммерческого акционерного общества "Государственный театр оперы и балета "Астана Опера" Комитета культуры Министерства культуры и спорта Республики Казахстан;
Алтынбек
Айгерім Алтынбекқызы
-
артистке республиканского государственного казенного предприятия "Государственная концертная организация "Қазақконцерт имени Розы Баглановой" Комитета культуры Министерства культуры и спорта Республики Казахстан;
по номинации "Народное творчество"
Саденову
Танату Серикулы
-
преподавателю республиканского государственного учреждения "Казахская национальная консерватория имени Курмангазы" Комитета культуры Министерства культуры и спорта Республики Казахстан;
Қамажан
Аяулым Қарифуллақызы
-
солистке республиканского государственного казенного предприятия "Государственная концертная организация "Қазақконцерт имени Розы Баглановой" Комитета культуры Министерства культуры и спорта Республики Казахстан;
по номинации "Литература"
Талапов
Шерхан Талапұлы
-
научному сотруднику государственного учреждения "Библиотека Первого Президента Республики Казахстан – Елбасы";
Төлтай
Файзулла Елубайұлы
-
главному редактору газеты "Jana Bastau";
по номинации "Театр и кино"
Серікболова
Назерке Серікболқызы
-
актрисе государственного коммунального казенного предприятия "Жастар театры" акимата города Астаны;
Әбіл
Мирас Әбілұлы
-
руководителю отдела "Художественная литература и научный фонд" республиканского государственного казенного предприятия "Государственный академический казахский музыкально-драматический театр имени Калибека Куанышбаева" Комитета культуры Министерства культуры и спорта Республики Казахстан;
по номинации "Спорт"
Асаубаева
Бибисара Ерханқызы
-
члену женской национальной сборной Республики Казахстан по шахматам;
Абдумалик
Жансае Данияровне
-
члену женской национальной сборной Республики Казахстан по шахматам;
по номинации "Дизайн и изобразительное искусство"
Төлеп
Алмас Ерболұлы
-
ассистенту некоммерческого акционерного общества "Казахский национальный исследовательский технический университет имени К.И. Сатпаева" Министерства науки и высшего образования Республики Казахстан;
Жабагин
Арнұр Жайлауұлы
-
учителю коммунального государственного учреждения "Специализированная гимназия № 199" управления образования города Алматы;
по номинации "Журналистика"
Абделиев
Шерхан Жамбылұлы
-
редактору – ведущему акционерного общества "Республиканская телерадиокорпорация "Казахстан";
по номинации "Общественная деятельность"
Набиевой
Оксане Павловне
-
руководителю клуба "Қазақша сөйлейік";
Джумурбаеву
Тимуру Габдуловичу
-
председателю республиканского общественного объединения "Ассамблея жастары";
по номинации "Наука"
Егізбек
Камила Бахытжанқызы
-
магистранту некоммерческого акционерного общества "Евразийский национальный университет имени Л.Н. Гумилева" Министерства науки и высшего образования Республики Казахстан;
Машурову
Фаруху Аркиновичу
-
старшему преподавателю учреждения "Университет имени Сулеймана Демиреля".

2. Қазақстан Республикасы Үкіметінің "Дарын" мемлекеттік жастар сыйлығының 2022 жылға арналған мөлшері әр номинация бойынша 600000 (алты жүз мың) теңге сомасында белгіленсін.
3. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Ә. Смайылов

2. Установить размер Государственной молодежной премии "Дарын" Правительства Республики Казахстан на 2022 год по каждой номинации в сумме 600000 (шестьсот тысяч) тенге.
3. Настоящее постановление вводится в действие со дня его подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
А. Смаилов