Қазақстан Республикасы Үкіметінің заң жобалау жұмыстарының 2023 жылға арналған жоспары туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2022 жылғы 29 желтоқсандағы № 1092 қаулысы.
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасы Үкіметінің заң жобалау жұмыстарының 2023 жылға арналған жоспары (бұдан әрі – Жоспар) бекітілсін.
2. Жоспарда көзделген заң жобаларын әзірлеуші мемлекеттік органдар Жоспардың 16 және 17-тармақтарында көзделген заң жобаларын қоспағанда, заң жобаларын Қазақстан Республикасының Әділет министрлігіне Жоспарда айқындалған айдың 1-күнінен кешіктірмей және Қазақстан Республикасының Үкіметіне Жоспарда айқындалған айдың 1-күнінен кешіктірмей ұсынсын.

О Плане законопроектных работ Правительства Республики Казахстан на 2023 год
Постановление Правительства Республики Казахстан от 29 декабря 2022 года № 1092.
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемый План законопроектных работ Правительства Республики Казахстан на 2023 год (далее - План).
2. Государственным органам-разработчикам законопроектов, предусмотренных Планом, представлять законопроекты в Министерство юстиции Республики Казахстан не позднее 1 числа месяца, определенного Планом, и Правительство Республики Казахстан не позднее 1 числа месяца, определенного Планом, за исключением законопроектов, предусмотренных пунктами 16 и 17 Плана.

3. Қазақстан Республикасы Үкіметінің заң жобалау жұмысын үйлестіру және осы қаулының орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Әділет министрлігіне жүктелсін.
4. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Ә. Смайылов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2022 жылғы 29 желтоқсандағы
№ 1092 қаулысымен
бекітілген
Қазақстан Республикасы Үкіметінің заң жобалау жұмыстарының 2023 жылға арналған жоспары

3. Координацию законопроектной работы Правительства Республики Казахстан и контроль за выполнением настоящего постановления возложить на Министерство юстиции Республики Казахстан.
4. Настоящее постановление вводится в действие со дня его подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
А. Смаилов
Утвержден
постановлением
Правительства
Республики Казахстан
29 декабря 2022 года № 1092
План законопроектных работ Правительства Республики Казахстан на 2023 год

Ескерту. Жоспарға өзгерістер енгізілді - ҚР Үкіметінің 01.03.2023 № 173; 24.05.2023 № 398; 26.05.2023 № 410; 10.08.2023 № 662; 27.09.2023 № 839; 05.10.2023 № 869; 14.12.2023 № 1119 қаулыларымен.
Р/с
Заң жобасының атауы
Әзірлеуші мемлекеттік орган
Ұсыну мерзімі
Заң жобаларын сапалы әзірлеуге және уақтылы енгізуге жауапты адам
Әділет-мині
Үкімет
Парламент
1
2
3
4
5
6
7
1.
Алып тасталды - ҚР Үкіметінің 24.05.2023 № 398 қаулысымен.
2.
Алып тасталды - ҚР Үкіметінің 24.05.2023 № 398 қаулысымен.
3.
Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне Қазақстан Республикасының әкімшілік реформасы мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
ҰЭМ
қаңтар
қаңтар
наурыз
Б.Б. Омарбеков
4.
Қазақстан Республикасының кейбір конституциялық заңдарына Қазақстан Республикасының әкімшілік реформасы мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
ҰЭМ
қаңтар
қаңтар
наурыз
Б.Б. Омарбеков
4-1.
Алып тасталды - ҚР Үкіметінің 26.05.2023 № 410 қаулысымен.
4-2.
Алып тасталды - ҚР Үкіметінің 26.05.2023 № 410 қаулысымен.
5.
Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне Қылмыстық, Қылмыстық-процестік және Қылмыстық атқару кодекстерін оңтайландыру мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Әділетмині
қаңтар
ақпан
наурыз
А.Қ. Мұқанова
6.
Қазақстан Республикасында адам саудасына қарсы іс-қимыл туралы
ІІМ
қаңтар
ақпан
сәуір
Е.С. Сәденов
7.
Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне Қазақстан Республикасында адам саудасына қарсы іс-қимыл мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
ІІМ
қаңтар
ақпан
сәуір
Е.С. Сәденов
8.
Қазақстан Республикасының Әкімшілік құқық бұзушылық туралы кодексіне Қазақстан Республикасында адам саудасына қарсы іс-қимыл мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
ІІМ
қаңтар
ақпан
сәуір
Е.С. Сәденов
8-1.
Масс-медиа туралы
АҚДМ
ақпан
мамыр
мамыр
Қ.Ж. Ысқақов
8-2.
Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне масс-медиа мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
АҚДМ
ақпан
мамыр
мамыр
Қ.Ж. Ысқақов
9.
Тұтынушылардың құқықтарын қорғау туралы
СИМ
ақпан
сәуір
маусым
А.А. Шакқалиев
10.
Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне тұтынушылардың құқықтарын қорғау мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
СИМ
ақпан
сәуір
маусым
А.А. Шакқалиев
11.
Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне әкімшілік әділет саласын жетілдіру және кеңейту мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Әділетмині
ақпан
сәуір
маусым
А.Қ. Мұқанова
12.
Қазақстан Республикасының Әкімшілік құқық бұзушылық туралы кодексіне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Әділетмині
ақпан
сәуір
маусым
А.Қ. Мұқанова
13.
Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне қоғамдық бірлестіктер мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
АҚДМ
наурыз
сәуір
маусым
Д.Р. Қадыров
14.
Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне жолаушыларды автомобильмен тасымалдау саласындағы
кейбір мемлекеттік функцияларды міндетті мүшелікке (қатысуға) негізделген өзін-өзі реттеуге беру мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
ИИДМ
наурыз
сәуір
маусым
А.С. Ыдырысов
15.
Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне білім беру және баланың құқықтарын қорғау мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
ОМ
наурыз
мамыр
шілде
Ш.Т. Каринова
16.
Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан 2024 – 2026 жылдарға арналған кепілдендірілген трансферт туралы
ҰЭМ
шілде
тамыз
тамыз
А.К. Әмрин
17.
2024 – 2026 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы
Қаржымині
тамыз
тамыз
тамыз
Т.М. Савельева

Сноска. План с изменениями, внесенными постановлениями Правительства РК от 01.03.2023 № 173; от 24.05.2023 № 398; от 26.05.2023 № 410; от 10.08.2023 № 662; от 27.09.2023 № 839; от 05.10.2023 № 869; от 14.12.2023 № 1119.
п/п
Наименование законопроекта Государственный орган-разработчик Срок представления Лицо, ответственное за качественную разработку и своевременное внесение законопроектов
Минюст Правительство Парламент
1 2 3 4 5 6 7
1.
Исключен постановлением Правительства РК от 24.05.2023 № 398.
2.
Исключен постановлением Правительства РК от 24.05.2023 № 398.
3.
О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам административной реформы Республики Казахстан
МНЭ
январь
январь
март
Омарбеков Б.Б.
4.
О внесении изменений и дополнений в некоторые Конституционные законы Республики Казахстан по вопросам административной реформы Республики Казахстан
МНЭ
январь
январь
март
Омарбеков Б.Б.
4-1.
Исключен постановлением Правительства РК от 26.05.2023 № 410.
4-2.
Исключен постановлением Правительства РК от 26.05.2023 № 410.
5.
О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам оптимизации Уголовного, Уголовно-процессуального и Уголовно-исполнительного кодексов
МЮ
январь
февраль
март
Муканова А.К.
6.
О противодействии торговле людьми в Республике Казахстан
МВД
январь
февраль
апрель
Саденов Е.С.
7.
О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам противодействия торговле людьми в Республике Казахстан
МВД
январь
февраль
апрель
Саденов Е.С.
8.
О внесении изменений и дополнений в Кодекс Республики Казахстан об административных правонарушениях по вопросам противодействия торговле людьми в Республике Казахстан
МВД
январь
февраль
апрель
Саденов Е.С.
8-1.
О масс-медиа
МИОР
февраль
май
май
Искаков К.Ж.
8-2.
О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам масс-медиа
МИОР
февраль
май
май
Искаков К.Ж.
9.
О защите прав потребителей
МТИ
февраль
апрель
июнь
Шаккалиев А.А.
10.
О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам защиты прав потребителей
МТИ
февраль
апрель
июнь
Шаккалиев А.А.
11.
О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам совершенствования и расширения сферы административной юстиции
МЮ
февраль
апрель
июнь
Муканова А.К.
12.
О внесении изменений и дополнений в Кодекс Республики Казахстан об административных правонарушениях
МЮ
февраль
апрель
июнь
Муканова А.К.
13.
О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам общественных объединений
МИОР
март
апрель
июнь
Кадиров Д.Р.
14.
О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам передачи некоторых государственных функций в области автомобильных перевозок пассажиров в саморегулирование, основанное на обязательном членстве (участии)
МИИР
март
апрель
июнь
Идырысов А.С.
15.
О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам образования и защиты прав ребенка
МП
март
май
июль
Каринова Ш.Т.
16.
О гарантированном трансферте из Национального фонда Республики Казахстан на 2024 – 2026 годы
МНЭ
июль
август
август
Амрин А.К.
17.
О республиканском бюджете на 2024 – 2026 годы
МФ
август
август
август
Савельева Т.М.

17-1.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексі
ҰЭМ
шілде
шілде
қыркүйек
А.К. Әмрин
17-2.
Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне бюджет заңнамасын жетілдіру мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы және "Концессиялар туралы" Қазақстан Республикасы Заңының күші жойылды деп тану туралы
ҰЭМ
шілде
шілде
қыркүйек
А.К. Әмрин
18.
Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне азаматтық қорғау мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
ТЖМ
шілде
тамыз
қазан
И.Д. Күлшімбаев
19.
Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
СҚА
тамыз
қыркүйек
қараша
Ұ.С. Сарқұлов
20.
Қазақстан Республикасының Әкімшілік құқық бұзушылық туралы кодексіне сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
СҚА
тамыз
қыркүйек
қараша
Ұ.С. Сарқұлов
21.
Акваөсіру туралы
ЭТРМ
тамыз
қыркүйек
қараша
Н.Қ. Шәрбиев
22.
Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне акваөсіру мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
ЭТРМ
тамыз
қыркүйек
қараша
Н.Қ. Шәрбиев
23.
Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне ақпаратқа қол жеткізу және қоғамдық қатысу мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
АҚДМ
тамыз
қыркүйек
қараша
Д.Р. Қадыров
24.
Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне дене шынықтыру және спорт, сондай-ақ нормалардың артық (шамадан тыс) заңнамалық регламенттелуін болдырмау бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
ТСМ
қыркүйек
қазан
желтоқсан
С.М. Жарасбаев
25.
Алып тасталды - ҚР Үкіметінің 10.08.2023 № 662 қаулысымен.
26.
Қазақстан Республикасының Су кодексі
ЭТРМ
қыркүйек
қазан
желтоқсан
Ғ.А. Азидуллин
27.
Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне су ресурстарын қорғау және пайдалану мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
ЭТРМ
қыркүйек
қазан
желтоқсан
Ғ.А. Азидуллин
28.
Қазақстан Республикасының Құрылыс кодексі
ӨҚМ
қазан
қараша
желтоқсан
Т.Д. Қарағойшин
29.
Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне сәулет, қала құрылысы және құрылыс мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
ӨҚМ
қазан
қараша
желтоқсан
Т.Д. Қарағойшин
31
Қазақстан Республикасының аумақтық қорғанысы туралы
Қорғанысмині
қыркүйек
қазан
желтоқсан
М.Р Құсайынов
32
Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне аумақтық қорғаныс мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қорғанысмині
қыркүйек
қазан
желтоқсан
М.Р Құсайынов
Ескертпе: аббревиатуралардың толық жазылуы:
АҚДМ – Қазақстан Республикасының Ақпарат және қоғамдық даму министрлігі
Әділетмині – Қазақстан Республикасының Әділет министрлігі
ИИДМ – Қазақстан Республикасының Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігі
Қаржымині – Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі
Қорғанысмині – Қазақстан Республикасының Қорғаныс министрлігі
МСМ – Қазақстан Республикасының Мәдениет және спорт министрлігі
ОМ – Қазақстан Республикасының Оқу-ағарту министрлігі
СИМ – Қазақстан Республикасының Сауда және интеграция министрлігі
СҚА – Қазақстан Республикасының Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі (Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызмет)
ТЖМ – Қазақстан Республикасының Төтенше жағдайлар министрлігі
ҰЭМ – Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика министрлігі
ІІМ – Қазақстан Республикасының Ішкі істер министрлігі
ЭТРМ – Қазақстан Республикасының Экология және табиғи ресурстар министрлігі

17-1.
Бюджетный кодекс Республики Казахстан
МНЭ
июль
июль
сентябрь
Амрин А.К.
17-2.
О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам совершенствования бюджетного законодательства и признании утратившим силу Закона Республики Казахстан
"О концессиях"
МНЭ
июль
июль
сентябрь
Амрин А.К.
18.
О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам гражданской защиты
МЧС
июль
август
октябрь
Кульшимбаев И.Д.
19.
О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам противодействия коррупции
АПК
август
сентябрь
ноябрь
Саркулов У.С.
20.
О внесении изменений и дополнений в Кодекс Республики Казахстан об административных правонарушениях по вопросам противодействия коррупции
АПК
август
сентябрь
ноябрь
Саркулов У.С.
21.
Об аквакультуре
МЭПР
август
сентябрь
ноябрь
Шарбиев Н.К.
22.
О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам аквакультуры
МЭПР
август
сентябрь
ноябрь
Шарбиев Н.К.
23.
О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам доступа к информации и общественного участия
МИОР
август
сентябрь
ноябрь
Кадиров Д.Р.
24.
О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам физической культуры и спорта, а также исключения излишней (чрезмерной) законодательной регламентации норм
МТС
сентябрь
октябрь
декабрь
Жарасбаев С.М.
25.
Исключен постановлением Правительства РК от 10.08.2023 № 662.
26.
Водный кодекс Республики Казахстан
МЭПР
сентябрь
октябрь
декабрь
Азидуллин Г. А.
27.
О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам охраны и использования водных ресурсов
МЭПР
сентябрь
октябрь
декабрь
Азидуллин Г. А.
28.
Строительный кодекс Республики Казахстан
МПС
октябрь
ноябрь
декабрь
Карагойшин Т.Д.
29.
О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам архитектуры, градостроительства и строительства
МПС
октябрь
ноябрь
декабрь
Карагойшин Т.Д.
31
О территориальной обороне Республики Казахстан
МО
сентябрь
октябрь
декабрь
Хусаинов М.Р.
32
О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам территориальной обороны
МО
сентябрь
октябрь
декабрь
Хусаинов М.Р.
Примечание: расшифровка аббревиатур:
МИОР – Министерство информации и общественного развития Республики Казахстан
МЮ – Министерство юстиции Республики Казахстан
МИИР – Министерство индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан
МФ – Министерство финансов Республики Казахстан
МКС – Министерство культуры и спорта Республики Казахстан
МП – Министерство просвещения Республики Казахстан
МТИ – Министерство торговли и интеграции Республики Казахстан
АПК – Агентство Республики Казахстан по противодействию коррупции
МЧС – Министерство по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан
МНЭ – Министерство национальной экономики Республики Казахстан
МВД – Министерство внутренних дел Республики Казахстан
МЭПР – Министерство экологии и природных ресурсов Республики Казахстан
МО – Министерство обороны Республики Казахстан