Қазақстан Республикасының Үкіметі мен Азия Даму Банкі арасындағы Білім мен тәжірибе алмасудың бірлескен бағдарламасы бойынша өзара түсіністік туралы меморандумға қосымша келісімге қол қою туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2023 жылғы 7 маусымдағы № 455 қаулысы
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасының Үкіметі мен Азия Даму Банкі арасындағы Білім мен тәжірибе алмасудың бірлескен бағдарламасы бойынша өзара түсіністік туралы меморандумға қосымша келісімнің жобасы мақұлдансын.
2. Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика министрі Әлібек Сәкенұлы Қуантыровқа Қазақстан Республикасының Үкіметі мен Азия Даму Банкі арасындағы білім мен тәжірибе алмасудың бірлескен бағдарламасы бойынша өзара түсіністік туралы меморандумға қосымша келісімге қағидаттық сипаты жоқ өзгерістер мен толықтырулар енгізуге рұқсат бере отырып, Қазақстан Республикасының Үкіметі атынан қол қоюға өкілеттік берілсін.
3. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Ә. Смайылов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2023 жылғы 7 маусымдағы
№ 455 қаулысымен
мақұлданған
Жоба
Қазақстан Республикасының Үкіметі мен Азия Даму Банкі арасындағы Білім мен тәжірибе алмасудың бірлескен бағдарламасы бойынша өзара түсіністік туралы меморандумға қосымша келісім

О подписании Дополнительного соглашения к Меморандуму о взаимопонимании между Правительством Республики Казахстан и Азиатским Банком Развития по совместной Программе обмена знаниями и опытом
Постановление Правительства Республики Казахстан от 7 июня 2023 года № 455
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Одобрить прилагаемый проект Дополнительного соглашения к Меморандуму о взаимопонимании между Правительством Республики Казахстан и Азиатским Банком Развития по совместной Программе обмена знаниями и опытом.
2. Уполномочить Министра национальной экономики Республики Казахстан Куантырова Алибека Сакеновича подписать от имени Правительства Республики Казахстан Дополнительное соглашение к Меморандуму о взаимопонимании между Правительством Республики Казахстан и Азиатским Банком Развития по совместной Программе обмена знаниями и опытом, разрешив вносить в него изменения и дополнения, не имеющие принципиального характера.
3. Настоящее постановление вводится в действие со дня его подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
А. Cмаилов
Одобрен
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от " " 2023 года №
Проект
Дополнительное соглашение
к Меморандуму о взаимопонимании между
Правительством Республики Казахстан и Азиатским Банком Развития
по совместной Программе обмена знаниями и опытом

Бұдан әрі "Тараптар" деп аталатын 2013 жылғы 18 маусымда қол қойылған Қазақстан Республикасының Үкіметі (бұдан әрі – Үкімет) мен Азия Даму Банкі (бұдан әрі – АДБ) арасындағы Білім мен тәжірибе алмасудың бірлескен бағдарламасы бойынша (бұдан әрі – БТАБ) өзара түсіністік туралы меморандумға (бұдан әрі – Меморандум), сондай-ақ 2015 жылғы 25 сәуірде, 2017 жылғы 26 желтоқсанда және 2019 жылғы 30 желтоқсанда қол қойылған қосымша келісімдер арқылы Тараптар Меморандумға енгізген өзгерістер мен толықтыруларға сілтеме жасай отырып;
Тараптар Меморандумға (қосымша келісімдер редакцияларына) мынадай өзгерістер мен толықтыруларға келісті:

Ссылаясь на Меморандум о взаимопонимании (далее – Меморандум), подписанный 18 июня 2013 года между Правительством Республики Казахстан (далее – Правительство) и Азиатским Банком Развития (далее – АБР), далее именуемым "Стороны", по совместной Программе обмена знаниями и опытом (далее – ПОЗО), а также на изменения и дополнения к Меморандуму, внесенные Сторонами посредством дополнительных соглашений, подписанных 25 апреля 2015 года, 26 декабря 2017 года и 30 декабря 2019 года;
Стороны настоящим согласились на следующие изменения и дополнения к Меморандуму (в редакции дополнительных соглашений):

1. Меморандум кіріспесінің үшінші абзацы (2017 ж. 26 желтоқсандағы Қосымша келісімнің редакциясында) алып тасталсын;
3.10-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"3.10. 2013 – 2020 жылдары Тараптар жалпы мөлшері 5500000 АҚШ долларын бөліп, әлеуметтік-экономикалық зерттеулерді және жалпы мөлшері 2340000 АҚШ долларын бөліп, жобалар дайындауды тең үлестермен қаржыландырды.
2023 жылдан бастап 2025 жылды қоса алғандағы кезеңде Тараптар жалпы мөлшері 3000000 АҚШ долларын бөліп, әлеуметтік-экономикалық зерттеулерді тең үлестермен қаржыландырады.
Меморандумның қолданылу мерзімі аяқталатын күні пайдаланылмаған қаражат болған жағдайда оларды БТАБ шеңберінде зерттеулерді және жобаларды іске асыруға толық пайдалану бойынша шешім қабылдау Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика министрлігі мен АДБ арасында хат алмасу арқылы жүргізіледі.
Үкімет (АҚШ долл.)
АДБ (АҚШ долл.)
БТАБ барлығы (АҚШ долл.)
Күні
ЭӘЗ
ЖД
Жиыны
ЭӘЗ
ЖД
Жиыны
ЭӘЗ
ЖД
Жиыны

1. Исключить абзац третий преамбулы Меморандума (в редакции Дополнительного соглашения от 26 декабря 2017 года);
пункт 3.10 изложить в следующей редакции:
"3.10. В 2013 – 2020 годах Стороны профинансировали социально-экономические исследования в равных долях, выделив в общем объеме 5500000 долларов США, и подготовку проектов, выделив в общем объеме 2340000 долларов США.
В период с 2023 по 2025 годы Стороны профинансируют социально-экономические исследования в равных долях, выделив в общем объеме 3000000 долларов США.
В случае наличия неиспользованных средств на дату истечения срока действия Меморандума принятие решения по их полному использованию на реализацию исследований и проектов в рамках ПОЗО проводится путем обмена письмами между Министерством национальной экономики Республики Казахстан и АБР.
Правительство (в долл. США)
АБР (в долл. США)
Всего ПОЗО (в долл. США)
Дата
ЭСИ
ПП
Итого
ЭСИ
ПП
Итого
ЭСИ
ПП
Итого

8,500,000
2,340,000
10,840,000
Ескертпе: ЭӘЗ = экономикалық және әлеуметтік зерттеулер; ЖД = жобаларды дайындау
";
5.3-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"5.3. Осы Меморандум Тараптардың екеуі де қол қойған күннен бастап күшіне енеді және 2027 жылғы 31 желтоқсанға дейін қолданыста болады. Осы Меморандумға қатысты Тараптар арасында келіспеушіліктер туындаған жағдайда Тараптар дауды бейбіт түрде шешуге қол жеткізу үшін тиісті шаралар қабылдайды.".

8,500,000
2,340,000
10,840,000
Примечание: ЭСИ = экономические и социальные исследования; ПП = подготовка проектов
";
пункт 5.3. изложить в следующей редакции:
"5.3. Настоящий Меморандум вступает в силу со дня его подписания обеими Сторонами и действует до 31 декабря 2027 года. В случае возникновения разногласий между Сторонами в отношении настоящего Меморандума Стороны принимают соответствующие меры для достижения мирного разрешения спора.".

2. Осы Қосымша келісім қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді.
Тараптар Қосымша келісімге 2023 жылғы " " _______ Астана қаласында қазақ, ағылшын және орыс тілдерінде екі төлнұсқа данада қол қойды. Даулар немесе түсінбеушіліктер туындаған жағдайда ағылшын тіліндегі нұсқасының күші басым.
Қазақстан Республикасының
Үкіметі үшін
Азия Даму Банкі үшін

2. Настоящее Дополнительное соглашение вступает в силу со дня его подписания.
Стороны подписали Дополнительное соглашение в городе Астане " " __________ 2023 года в двух подлинных экземплярах на казахском, английском и русском языках. В случае возникновения споров или разночтений английский вариант имеет преимущественную силу.
За Правительство
Республики Казахстан
За Азиатский Банк Развития