"Қазақстан Республикасында мемлекеттік басқаруды дамытудың 2030 жылға дейінгі тұжырымдамасын іске асыру жөніндегі іс-қимыл жоспарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2021 жылғы 8 шілдедегі № 470 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2023 жылғы 27 маусымдағы № 495 қаулысы.
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Қазақстан Республикасында мемлекеттік басқаруды дамытудың 2030 жылға дейінгі тұжырымдамасын іске асыру жөніндегі іс-қимыл жоспарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2021 жылғы 8 шілдедегі № 470 қаулысына мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
2-тармақтың 2) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"2) тоқсан сайын Қазақстан Республикасының Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігіне Іс-қимыл жоспарының іске асырылуы туралы есеп беріп тұрсын.";
3-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"3. Қазақстан Республикасының Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігі Ұлттық жобалау офисінің базасында жобалық басқарудың бірыңғай ақпараттық жүйесі шеңберінде Іс-қимыл жоспарының жедел мониторингін тұрақты негізде жүзеге асырсын.";
4 және 5-тармақтар алып тасталсын;
көрсетілген қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасында мемлекеттік басқаруды дамытудың 2030 жылға дейінгі тұжырымдамасын іске асыру жөніндегі іс-қимыл жоспарында:
"1. Адамдарға бағдарланған мемлекеттік басқарудың жаңа моделін қалыптастыру" деген бөлімде:
мына:
"
"Жобалар топтары:
"Халықпен тікелей және кері байланыс арналарының жұмысын жүйелі мониторингтеу және талдау" – 1 жоба;
"БАҚ, ҮЕҰ және халықтан келіп түсетін сауалдарға жедел ден қою" – 3 жоба;
"Мемлекеттің халықпен өзара іс-қимылы бойынша "бір терезе" құру – 3 жоба;
"Мемлекеттік органдар, квазимемлекеттік сектор ақпаратының ашықтығын және қызметінің проактивтілігін қамтамасыз ету" – 4 жоба
"
деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
Жобалар топтары:
"Мемлекеттік органдардың халықпен өзара іс-қимылын жүйелендіру, стандарттау және регламенттеу" – 1 жоба;
"БАҚ, ҮЕҰ және халық сауалдарына жедел ден қою" – 1 жоба;
"Мемлекеттің халықпен өзара іс-қимылы бойынша "бір терезе" құру" – 1 жоба
"Ақпараттың ашықтығын және мемлекеттік органдар, квазимемлекеттік сектор қызметінің белсенділігін қамтамасыз ету" – 1 жоба
";
1.1-кіші бөлім мынадай редакцияда жазылсын:
"
1.1. Мемлекеттік органдардың халықпен өзара іс-қимылын жүйелендіру, стандарттау және регламенттеу
"Мемлекеттік органдардың халықпен өзара іс-қимылын жүйелендіру, стандарттау және регламенттеу" жобалар тобы
1.
"Мемлекеттік органдардың халықпен өзара іс-қимылын жүйелендіру, стандарттау және регламенттеу" жобасы
қоғамның сұраныстарына алдын ала ден қою
АҚДМ, мүдделі мемлекеттік органдар
2023 жылғы желтоқсан
көзделген қаражат шегінде
республикалық бюджет
";
"1.2. БАҚ, ҮЕҰ және халықтан келіп түсетін сауалдарға жедел ден қою" деген кіші бөлімде:

О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 8 июля 2021 года № 470 "Об утверждении Плана действий по реализации Концепции развития государственного управления в Республике Казахстан до 2030 года"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 27 июня 2023 года № 495.
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 8 июля 2021 года № 470 "Об утверждении Плана действий по реализации Концепции развития государственного управления в Республике Казахстан до 2030 года" следующие изменения и дополнения:
подпункт 2) пункта 2 изложить в следующей редакции:
"2) ежеквартально представлять отчет о реализации Плана действий в Министерство цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан.";
пункт 3 изложить в следующей редакции:
"3. Министерству цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан на базе Национального проектного офиса на постоянной основе осуществлять оперативный мониторинг Плана действий в рамках единой информационной системы проектного управления.";
пункты 4 и 5 исключить;
в Плане действий по реализации Концепции развития государственного управления в Республике Казахстан до 2030 года, утвержденном указанным постановлением:
в разделе "1. Формирование новой модели государственного управления, ориентированной на людей":
строку:
"
Группы проектов:
"Системный мониторинг и анализ работы каналов прямой и обратной связи с населением" – 1 проект;
"Оперативное реагирование на поступающие запросы СМИ, НПО и населения" – 3 проекта;
"Создание "единого окна" по взаимодействию государства с населением" –
3 проекта;
"Обеспечение открытости информации и проактивности деятельности государственных органов, квазигосударственного сектора" – 4 проекта
"
изложить в следующей редакции:
"
Группы проектов:
"Систематизация, стандартизация и регламентация взаимодействия государственных органов с населением" – 1 проект;
"Оперативное реагирование на поступающие запросы СМИ, НПО и населения" – 1 проект;
"Создание "единого окна" по взаимодействию государства с населением" –
3 проекта;
"Обеспечение открытости информации и проактивности деятельности государственных органов, квазигосударственного сектора" – 1 проект
";
подраздел 1.1. изложить в следующей редакции:
"
1.1. Систематизация, стандартизация и регламентация взаимодействия государственных органов с населением
Группа проектов "Систематизация, стандартизация и регламентация взаимодействия государственных органов с населением"
1.
Проект "Систематизация, стандартизация и регламентация взаимодействия
государственных органов с населением"
превентивное реагирование на запросы общества
МИОР, заинтересованные государственные органы
декабрь 2023 года
в пределах предусмотренных средств
республиканский бюджет
";
в подразделе "1.2. Оперативное реагирование на поступающие запросы СМИ, НПО и населения":

реттік нөмірлері 2 және 3-жолдар алып тасталсын;
реттік нөмірі 4-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
4.
"ҮЕҰ-мен өзара іс-қимыл саласында үздік практикалар мен халықаралық стандарттарды енгізу" жобасы
мемлекеттік аппараттың ҮЕҰ-мен белсенді түрде ынтымақтасуы және олардың сауалдарына жедел ден қоюы
АҚДМ, СІМ
2024 жылғы желтоқсан
талап етілмейді
талап етілмейді
";
"1.3. Мемлекеттің азаматтармен өзара іс-қимылы бойынша "бір терезе" құру" деген кіші бөлімде:
реттік нөмірі 7-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
7.
"Онлайн-петициялардың "Е-петиция" бірыңғай заңды институтын құру және ашықтық стандарттарын енгізу" жобасы
қоғамның сұраныстарына алдын ала ден қою
АҚДМ, мүдделі мемлекеттік органдар
2023 жылғы желтоқсан
талап етілмейді
талап етілмейді
";
"1.4. Ақпараттың ашықтығын және мемлекеттік органдар, квазимемлекеттік сектор қызметінің проактивтілігін қамтамасыз ету" деген кіші бөлімде:
реттік нөмірі 8-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
8.
"Қазақстан Республикасының салалық заңнамасында ақпараттың ашықтығы мен қолжетімділігі қағидаттарын, тетіктері мен құралдарын бекіту, сондай-ақ қоғамдық пікірді ескеру және сарапшылар қоғамдастығының қатысуы бөлігінде мемлекеттік секторда басқарушылық шешімдер қабылдау процесін жетілдіру" жобасы
экономиканың негізгі салалары мен әлеуметтік салаларда ақпаратқа ашық қолжетімділікті, сондай-ақ азаматтардың басқарушылық шешімдерді әзірлеуге және іске асыруға толыққанды қатысуын қамтамасыз ету
АҚДМ, мүдделі мемлекеттік органдар
2023 жылғы желтоқсан
талап етілмейді
талап етілмейді
";
реттік нөмірлері 9, 10 және 11-жолдар алып тасталсын;
"2. Стратегиялық және бюджеттік жоспарлау, сондай-ақ реформалар жүргізу тәсілдерін жетілдіру" деген бөлімде:
мына:
"
Жобалар тобы:
"МЖЖ құжаттарын бекіту және оларға өзгерістер енгізу тәртібін төрешілдіктен арылту" – 1 жоба;
"Стратегиялық, оның ішінде жергілікті деңгейде өзара байланыстырылған бюджеттік жоспарлау" – 1 жоба
"
деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
Жобалар тобы:
"МЖЖ құжаттарын бекіту және оларға өзгерістер енгізу тәртібін бюрократиядан арылту" – 1 жоба
";
мына:
"
"Стратегиялық, оның ішінде жергілікті деңгейде өзара байланысты бюджеттік жоспарлау" жобалар тобы
"
деген жол алып тасталсын;
реттік нөмірі 13-жол алып тасталсын;
"3. Оңтайлы және тиімді мемлекеттік аппаратты қалыптастыру" деген бөлімде:
мына:
"
Жобалар тобы:
"Тиімді мемлекеттік аппарат" – 1 жоба;
"Оңтайлы мемлекеттік аппарат" – 2 жоба
"
деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
Жобалар тобы:
"Тиімді мемлекеттік аппарат" – 1 жоба;
"Оңтайлы мемлекеттік аппарат" – 3 жоба
";

строки, порядковые номера 2 и 3, исключить;
строку, порядковый номер 4, изложить в следующей редакции:
"
4.
Проект "Внедрение лучших практик и международных стандартов в сфере взаимодействия с НПО"
Активное сотрудничество государственного аппарата с НПО и оперативное реагирование на их запросы
МИОР, МИД
декабрь 2024 года
не требуются
не требуются
";
в подразделе "1.3. Создание "единого окна" по взаимодействию государства с гражданами":
строку, порядковый номер 7, изложить в следующей редакции:
"
7.
Проект "Создание единого легитимного института онлайн-петиций "Е-петиция" и внедрение стандартов открытости"
превентивное реагирование на запросы общества
МИОР, заинтересованные государственные органы
декабрь 2023 года
не требуются
не требуются
";
в подразделе "1.4. Обеспечение открытости информации и проактивности деятельности государственных органов, квазигосударственного сектора":
строку, порядковый номер 8, изложить в следующей редакции:
"
8.
Проект "Закрепление принципов, механизмов и инструментов открытости и доступности информации в отраслевом законодательстве Республики Казахстан, а также совершенствование процесса принятия управленческих решений в государственном секторе в части учета общественного мнения и участия экспертного сообщества"
обеспечение открытого доступа к информации в ключевых отраслях экономики и социальных сферах, а также полноценного участия граждан в разработке и реализации управленческих решений
МИОР, заинтересованные государственные органы
декабрь 2023 года
не требуются
не требуются
";
строки, порядковые номера 9, 10 и 11, исключить;
в разделе "2. Совершенствование подходов к стратегическому и бюджетному планированию, а также проведению реформ":
строку:
"
Группы проектов:
"Дебюрократизация порядка утверждения и внесения изменений в документы СГП" – 1 проект;
"Бюджетное планирование, взаимоувязанное со стратегическим, в том числе на местном уровне" – 1 проект
"
изложить в следующей редакции:
"
Группа проектов:
"Дебюрократизация порядка утверждения и внесения изменений в документы СГП" – 1 проект
";
строку:
"
Группа проектов "Бюджетное планирование, взаимоувязанное со стратегическим, в том числе на местном уровне"
"
исключить;
сроку, порядковый номер 13, исключить;
в разделе "3. Формирование оптимального и эффективного государственного аппарата":
строку:
"
Группы проектов:
"Эффективный государственный аппарат" – 1 проект;
"Оптимальный государственный аппарат" – 2 проекта
"
изложить в следующей редакции:
"
Группы проектов:
"Эффективный государственный аппарат" – 1 проект;
"Оптимальный государственный аппарат" – 3 проекта
";

реттік нөмірлері 14 және 15-жолдар мынадай редакцияда жазылсын:
"
14.
"Мемлекеттік басқару жүйесін жетілдіру бөлігінде ЭЫДҰ ұсынымдарын енгізу мәселесін зерделеу және қарау" жобасы
халықаралық стандарттарға сәйкестік, ЭЫДҰ-мен өзара қарым-қатынасты жақсарту
ҰЭМ, МҚІА (келісу бойынша), ЦДИАӨМ, СІМ, мүдделі мемлекеттік органдар
2024 жылғы желтоқсан
талап етілмейді
талап етілмейді
15.
"Оңтайлы мемлекеттік аппарат" жобасы
мемлекеттік аппараттың оңтайлы құрылымы
ҰЭМ, МҚІА (келісу бойынша), мүдделі мемлекеттік органдар
2024 жылғы желтоқсан
талап етілмейді
талап етілмейді
";
мынадай мазмұндағы реттік нөмірі 15-1-жолмен толықтырылсын:
"
15-1.
"Функциялардың оңтайлы санын қалыптастыру" жобасы
мемлекеттік органның артық функцияларын анықтау;
мемлекеттік органға тән емес функцияларды анықтау;
мемлекеттік органның қызметінде қайталауды жоққа шығару;
мемлекеттік органның жетіспейтін функцияларын айқындау
ҰЭМ, Әділетмині, ЦДИАӨМ, АҚДМ, мүдделі мемлекеттік органдар
2024 жылғы желтоқсан
талап етілмейді
талап етілмейді
";
реттік нөмірі 16-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
16.
"Жобалық басқарудың ұлттық жүйесін қалыптастыру" жобасы
мемлекеттік органдардың қызметін жобалық басқаруды және матрицалық құрылымдарды қолдана отырып, жүзеге асыруы
ЦДИАӨМ, МҚІА (келісу бойынша), мүдделі мемлекеттік органдар
2024 жылғы желтоқсан
*
республикалық бюджет
";
"5. Адами ресурстар сапасын жақсарту және мемлекеттік аппаратты кәсібилендіру" деген бөлімде:
мына
"
Жобалар топтары:
"Мемлекеттік қызметтің әлеуетін дамыту" – 6 жоба;
"Жұмыс беруші ретінде мемлекеттік қызметтің тартымдылығын арттыру" – 2 жоба
"
деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
Жобалар топтары:
"Мемлекеттік қызметтің әлеуетін дамыту" – 5 жоба;
"Жұмыс беруші ретінде мемлекеттік қызметтің тартымдылығын арттыру" – 2 жоба
";
реттік нөмірлері 19, 20, 21, 22 және 23-жолдар мынадай редакцияда жазылсын:
"
19.
"Мемлекеттік қызметшілерді үздіксіз оқыту жүйесін енгізу" жобасы
мемлекеттік қызметшілердің әлеуетін үздіксіз дамыту жүйесі
МҚІА (келісу бойынша), Еңбекмині, МБА (келісу бойынша), басқа мемлекеттік органдар
2023 жылғы желтоқсан
*
республикалық бюджет
20.
"Assessment-center" жобасы
мемлекеттік саяси қызметшілердің кейбір лауазымдарын іріктеу мен бағалаудың тиімді тетігі
МҚІА (келісу бойынша), МБА (келісу бойынша)
2025 жылғы желтоқсан
*
республикалық бюджет
21.
"Келісімшарттық" қызметшілер институтын енгізу" жобасы
мемлекеттік аппараттың санын ұлғайтпай, "арнайы бейінді" мамандарды тарту есебінен мемлекеттік органдардың стратегиялық мақсаттарын іске асыру сапасын арттыру
МҚІА (келісу бойынша), ҰЭМ, Қаржымині, Әділетмині
2023 жылғы желтоқсан
талап етілмейді
талап етілмейді
22.
"Мемлекеттік секторға таланттарды іздеу және тарту" жобасы
мемлекеттік қызметке іріктеуге қатысу үшін белсенді және талантты жастарды тарту
МҚІА (келісу бойынша), ОМ, ҒЖБМ, Әділетмині, мүдделі мемлекеттік органдар
2023 жылғы желтоқсан
*
республикалық бюджет
23.
"Мемлекеттік қызметке іріктеудің жаңа жүйесі" жобасы
неғұрлым құзыретті кадрларды тартуға бағытталған мемлекеттік қызметке іріктеу жөніндегі жаңа нормативтік құқықтық актіні бекіту
МҚІА (келісу бойынша)
2024 жылғы желтоқсан
талап етілмейді
талап етілмейді
";
реттік нөмірі 24-жол алып тасталсын;

строки, порядковые номера 14 и 15, изложить в следующей редакции:
"
14.
Проект "Изучение и рассмотрение вопроса внедрения рекомендаций ОЭСР в части совершенствования системы государственного управления"
соответствие международным стандартам, улучшение взаимоотношений с ОЭСР
МНЭ, АДГС (по согласованию), МЦРИАП, МИД, заинтересованные государственные органы
декабрь 2024 года
не требуются
не требуются
15.
Проект "Оптимальный государственный аппарат"
оптимальная структура государственного аппарата
МНЭ, АДГС (по согласованию), заинтересованные государственные органы
декабрь 2024 года
не требуются
не требуются
";
дополнить строкой, порядковый номер 15-1, следующего содержания:
"
15-1.
Проект "Формирование оптимального количества функций"
выявление излишних функций государственного органа;
выявление несвойственных функций у государственного органа;
исключение дублирования в деятельности государственного органа;
определение недостающих функций государственного органа
МНЭ, МЮ, МЦРИАП, МИОР, заинтересованные государственные органы
декабрь2024 года
не требуются
не требуются
";
строку, порядковый номер 16, изложить в следующей редакции:
"
16.
Проект "Формирование национальной системы проектного управления"
осуществление деятельности государственных органов с применением проектного управления и матричных структур
МЦРИАП, АДГС (по согласованию), заинтересованные государственные органы
декабрь 2024 года
*
республиканский бюджет
";
в разделе "5. Улучшение качества человеческих ресурсов и профессионализация государственного аппарата":
строку:
"
Группы проектов:
"Развитие потенциала государственной службы" – 6 проектов;
"Повышение привлекательности государственной службы как работодателя" –
2 проекта
"
изложить в следующей редакции:
"
Группы проектов:
"Развитие потенциала государственной службы" – 5 проектов;
"Повышение привлекательности государственной службы как работодателя" – 2 проекта
";
строки, порядковые номера 19, 20, 21, 22 и 23, изложить в следующей редакции:
"
19.
Проект "Внедрение системы непрерывного обучения государственных служащих"
система непрерывного развития потенциала государственных служащих
АДГС (по согласованию), МТСЗН, АГУ (по согласованию), другие государственные органы
декабрь 2023 года
*
республиканский бюджет
20.
Проект "Assessment-center"
эффективный механизм отбора и оценки некоторых должностей политических государственных служащих
АДГС (по согласованию), АГУ (по согласованию)
декабрь 2025 года
*
республиканский бюджет
21.
Проект "Введение института "контрактных" служащих"
повышение качества реализации стратегических целей государственных органов за счет привлечения "узкопрофильных" специалистов без увеличения численности государственного аппарата
АДГС (по согласованию), МНЭ, МФ, МЮ
декабрь 2023 года
не требуются
не требуются
22.
Проект "Поиск и привлечение талантов в государственный сектор"
привлечение активной и талантливой молодежи для участия в отборе на государственную службу
АДГС (по согласованию), МП, МНВО, МЮ, заинтересованные государственные органы
декабрь 2023 года
*
республиканский бюджет
23.
Проект "Новая система отбора на государственную службу"
утверждение нового нормативного
правового акта по отбору на государственную службу, направленного на
привлечение наиболее компетентных кадров
АДГС (по согласованию)
декабрь 2024 года
не требуются
не требуются
";
строку, порядковый номер 24, исключить;

реттік нөмірлері 25 және 26-жолдар мынадай редакцияда жазылсын:
"
25.
"Мемлекеттік қызметшілерді әлеуметтік қамсыздандыру" жобасы
мемлекеттік қызметшілерді әлеуметтік қолдаудың заңнамалық тұрғыдан бекітілген тетіктері
МҚІА (келісу бойынша), Әділетмині, Қаржымині, ҰЭМ, Еңбекмині
2024 жылғы желтоқсан
көзделген қаражат шеңберінде
республикалық бюджет
26.
"Кадр қызметтерін трансформациялау" жобасы
стратегиялық мақсаттарға қол жеткізу үшін мемлекеттік органдарды қажетті персоналмен қамтамасыз етуге бағдарланған кәсіби HR-қызметтер
МҚІА (келісу бойынша), МБА (келісу бойынша), мүдделі мемлекеттік органдар
2024 жылғы желтоқсан
көзделген қаражат шеңберінде
республикалық бюджет
";
"6. Тиімді, оңтайлы және транспарентті квазимемлекеттік секторды қалыптастыру" деген бөлімде:
реттік нөмірі 27-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
27.
"Мемлекеттік мүлік тізілімін түгендеу және жаңарту" жобасы
мемлекеттік мүліктің жаңартылған тізілімі
Қаржымині, "АЕО" АҚ (келісу бойынша)
2024 жылғы желтоқсан
талап етілмейді
талап етілмейді
";
реттік нөмірлері 29 және 30-жолдар мынадай редакцияда жазылсын:
"
29.
"Жекешелендіру тетіктерін жетілдіру" жобасы
жекешелендіру тетіктерін жетілдіруді көздейтін Қазақстан Республикасы Заңының жобасы
ҰЭМ, Қаржымині, СЖРА (келісу бойынша), БҚДА (келісу бойынша)
2023 жылғы желтоқсан
талап етілмейді
талап етілмейді
30.
"Квазимемлекеттік секторды корпоративтік басқаруды жетілдіру" жобасы
квазимемлекеттік секторды корпоративтік басқаруды жетілдіруді көздейтін Қазақстан Республикасы Заңының жобасы
ҰЭМ, Қаржымині, СЖРА (келісу бойынша), ҚНРДА (келісу бойынша)
2023 жылғы желтоқсан
талап етілмейді
талап етілмейді
";
"7. Жергілікті өзін-өзі басқаруды одан әрі жетілдіру" деген бөлімде:
мына:
"
KPI:
2021 – 2025 жылдары – аудандық маңызы бар қалалардың, ауылдардың, кенттердің, ауылдық округтердің 2345 әкімін қайта сайлау;
2024 жылдан бастап – облыстардағы аудандардың 163 әкімін және облыстық маңызы бар қалалардың 23 әкімін қайта сайлау;
ауылдық округтердің өзін-өзі қамтамасыз ету деңгейі 2030 жылға қарай – 50 % дейін;
барлық деңгейдегі 216 мәслихатты – мәслихаттар отырыстарын онлайн трансляциялаумен қамту.
Жобалар тобы:
"Жергілікті өзін-өзі басқаруды дамыту" – 3 жоба
"
деген жолдар мынадай редакцияда жазылсын:
"
KPI:
2021 – 2025 жылдары – аудандық маңызы бар қалалардың, ауылдардың, кенттердің, ауылдық округтердің 2345 әкімін қайта сайлау;
2023 жылдан бастап облыстардағы және облыстық маңызы бар қалалардағы аудандардың әкімдерін қайта сайлау, оның ішінде 2023 жылы – 45;
ауылдық округтердің өзін-өзі қамтамасыз ету деңгейі 2030 жылға қарай –
50 %-ға дейін;

строки, порядковые номера 25 и 26, изложить в следующей редакции:
"
25.
Проект "Социальное обеспечение государственных служащих"
законодательно закрепленные механизмы социальной поддержки государственных служащих
АДГС (по согласованию), МЮ, МФ, МНЭ, МТСЗН
декабрь2024 года
в рамках предусмотренных средств
республиканский бюджет
26.
Проект "Трансформация кадровых служб"
профессиональные HR-службы, ориентированные на обеспечение государственных органов необходимым персоналом для достижения стратегических целей
АДГС (по согласованию), АГУ (по согласованию), заинтересованные государственные органы
декабрь2024 года
в рамках предусмотренных средств
республиканский бюджет
";
в разделе "6. Формирование эффективного, оптимального и транспарентного квазигосударственного сектора":
строку, порядковый номер 27, изложить в следующей редакции:
"
27.
Проект "Инвентаризация и актуализация реестра государственного имущества"
актуализированный реестр государственного имущества
МФ, АО "ИУЦ" (по согласованию)
декабрь 2024 года
не требуются
не требуются
";
строки, порядковые номера 29 и 30, изложить в следующей редакции:
"
29.
Проект "Совершенствование механизмов приватизации"
проект Закона Республики Казахстан, предусматривающий совершенствование механизмов приватизации
МНЭ, МФ, АСПР (по согласованию), АЗРК (по согласованию)
декабрь 2023 года
не требуются
не требуются
30.
Проект "Совершенствование корпоративного управления квазигосударственного сектора"
проект Закона Республики Казахстан, предусматривающий совершенствование корпоративного управления квазигосударственного сектора
МНЭ, МФ, АСПР (по согласованию), АРРФР (по согласованию)
декабрь 2023 года
не требуются
не требуются
";
в разделе "7. Дальнейшее совершенствование местного самоуправления":
строки:
"
KPI:
с 2021 по 2025 годы переизбрание 2345 акимов городов районного значения, сел, поселков, сельских округов;
с 2024 года переизбрание 163 акимов районов в областях и 23 городах областного значения;
уровень самодостаточности сельских округов к 2030 году – до 50 %;
охват проведением онлайн-трансляций заседаний маслихатов – 216 маслихатов всех уровней
Группы проектов:
"Развитие местного самоуправления" – 3 проекта
"
изложить в следующей редакции:
"
KPI:
с 2021 по 2025 годы переизбрание 2345 акимов городов районного значения, сел, поселков, сельских округов;
с 2023 года переизбрание акимов районов в областях и городах областного значения, в том числе в 2023 году – 45;
уровень самодостаточности сельских округов к 2030 году – до 50 %;

мәслихаттардың отырыстарын онлайн трансляциялаумен қамту – 2023 жылға дейін барлық деңгейдегі 223 мәслихат
Жобалар тобы:
"Жергілікті өзін-өзі басқаруды дамыту" – 4 жоба
";
реттік нөмірі 31-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
31.
"Жергілікті өзін-өзі басқаруды дамытудың 2025 жылға дейінгі тұжырымдамасы" жобасы
жергілікті өзін-өзі басқару органдарының дербестігін, оның ішінде қаржылық дербестігін кеңейту
ҰЭМ, мүдделі орталық мемлекеттік органдар, облыстардың, Астана, Алматы және Шымкент қалаларының әкімдіктері
2021 жылғы тамыз
талап етілмейді
талап етілмейді
";
реттік нөмірі 33-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
33.
"Әртүрлі деңгейдегі әкімдерді сайлау" жобасы
халыққа азаматтық ұстанымын білдіруге мүмкіндік беру
ҰЭМ, ОСК (келісу бойынша), МҚІА (келісу бойынша), Қаржымині, Әділетмині, АҚДМ, облыстардың, Астана, Алматы және Шымкент қалаларының әкімдіктері
2021 – 2025 жылдар
42 480 569 мың теңге
республикалық бюджет және жергілікті бюджеттер
";
мынадай мазмұндағы реттік нөмірі 33-1-жолмен толықтырылсын:
"
33-1.
"Өңірлік деңгейде өкілеттіктерді орталықсыздандыру" жобасы
облыстық, аудандық (қалалық) және ауылдық басқару деңгейлері арасында өкілеттіктерді қайта бөлу, оның ішінде мемлекеттік басқару органдары өкілеттіктерінің аражігін ажырату
ҰЭМ, мүдделі мемлекеттік органдар, облыстардың, Астана, Алматы және Шымкент қалаларының әкімдіктері
2024 жылғы желтоқсан
талап етілмейді
талап етілмейді
";
"8. Бизнесті дамыту үшін қолайлы жағдайлар жасау" деген бөлімде:
мына:
"
Жобалар тобы:
"Қазақстан Республикасында кәсіпкерлік қызмет саласында жаңа реттеушілік саясатты енгізу" – 2 жоба
"
деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
Жобалар тобы:
"Қазақстан Республикасында кәсіпкерлік қызмет саласында жаңа реттеушілік саясатты енгізу" – 1 жоба
";
реттік нөмірі 35-жол алып тасталсын.
2. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Ә. Смайылов

охват проведением онлайн-трансляций заседаний маслихатов – 223 маслихата всех уровней до 2023 года
Группа проектов:
"Развитие местного самоуправления" – 4 проекта
";
строку, порядковый номер 31, изложить в следующей редакции:
"
31.
Проект "Концепция развития местного самоуправления до 2025 года"
расширение самостоятельности органов местного самоуправления, в том числе финансовой
МНЭ, заинтересованные центральные государственные органы, акиматы областей, городов Астаны, Алматы и Шымкента
август
2021 года
не требуются
не требуются
";
строку, порядковый номер 33, изложить в следующей редакции:
"
33.
Проект "Выборы акимов разных уровней"
предоставление возможности населению выражать гражданскую позицию
МНЭ, ЦИК (по согласованию), АДГС (по согласованию), МФ, МЮ, МИОР, акиматы областей, городов Астаны, Алматы и Шымкента
2021 – 2025 годы
42
480
569
тыс.
тенге
республиканский и местный бюджеты
";
дополнить строкой, порядковый номер 33-1, следующего содержания:
"
33-1.
Проект "Децентрализация полномочий на региональном уровне"
перераспределение полномочий между областным, районным (городским) и сельским уровнями управления, в том числе разграничение полномочий органов государственного управления
МНЭ, заинтересованные государственные органы, акиматы областей, городов Астаны, Алматы и Шымкента
декабрь 2024 года
не требуются
не требуются
";
в разделе "8. Создание благоприятных условий для развития бизнеса":
строку:
"
Группы проектов:
"Внедрение новой регуляторной политики в сфере предпринимательской деятельности в Республики Казахстан" – 2 проекта
"
изложить в следующей редакции:
"
Группа проектов:
"Внедрение новой регуляторной политики в сфере предпринимательской деятельности в Республики Казахстан" – 1 проект
";
строку, порядковый номер 35, исключить.
2. Настоящее постановление вводится в действие со дня его подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
А. Смаилов